Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjekov odnos sa životinjama

Go down 
+13
Comi
Miruina
zvezda
Svjetloisjena
Gea
silver
josip21
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Eagle-1
Alpha
Legionar
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 11:29 am

Nisu li i nasi osjecaji usko vezani s nagonima? Mislili mi o njima ili ne. S time da mi se cini da vecina ljudi ne razmislja bas previse o ispravnosti svojih osjecaja nego se upravo povodi za njima kao da su apsolutno tocni :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 11:41 am

Alpha je napisao/la:
Nisu li i nasi osjecaji usko vezani s nagonima? Mislili mi o njima ili ne. S time da mi se cini da vecina ljudi ne razmislja bas previse o ispravnosti svojih osjecaja nego se upravo povodi za njima kao da su apsolutno tocni :P

Da, ali to je više zbog stavova i mišljenja nego nagona. Ja sam mislio slično kako je Gea iznjela, kod životinja da su osjećaji više vezani uz nagon, pa me zanima jel bi onda tu bili nagoni životinja dominantni ili se radi o tek primitivnijim oblicima osjećaja. Možda i oboje. Svakako bih tu uvrstio i razliku evlucije, recimo ne bih rekao da su majmunovi osjećaji jednako kompleksni kao i osjećaji gusjenice, ako gusjenica uopće ima osjećaje.

Primjer koji si dala sa slonom... Nikad čuo za takav primjer, ali za slične da. :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 11:49 am

Kao i ljudi. Neka majka ce bez razmisljanja jurnuti u smrt za spas svoga djeteta kao onaj primjer kada je uslijed ogormne polave jednog grada spasena beba koju je majka drzala visoko iznad glave i iznad razine vode. Ali razina je bila preko njene glave. Ona je bila mrtva. Umrla je i dalje drzeci bebu. Ostala je tako ukocena s bebom iznad glave.
A imamo i primjere gdje zene znaemaruju, ostavljaju ili cak ubiju vlasitu djecu.

Sto se tice primjera sa slonom. Reko si i da nisi cuo ni za primjer sa psima koji dolaze na grob svojih vlasnika, a takvih primjera ima more. Hocu reci, nisi cuo pa sad jesi face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 11:52 am

I svejedno se pitam isto pitanje, jel su kod životinja dominantni nagoni i može li se to nazvati nekim jednostavnijim oblicima osjećaja. Ljudi ponekad imaju nagonske osjećaje, ali uglavnom ne, ovisno kako pojedinac gleda na nagon.

A i najviše je životinja onih ''nerazvijenih'', jednostavnijih. Imaju li skakavci osjećaje ili gusjenice? Rekao bih da nemaju, bar ja ne vjerujem da imaju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 11:57 am

Gornjim postom sam htjela reci kako to ovisi. Neki slon ili pas ili tko god nece reagirati isto kao neki drugi. Kukavica nese svoja jaja u tudje gnijezdo. Pingvini dijele obaveze. Labudovi su monogamni. A sve su to ptice.
Mislim da neke zivotinje tipa gusjenica su vise OPS, dok su vrste na nekoj visoj ljestvici razvoja i OPD i OPS kao i ljudi. Ono sto hocu reci, jeste kako su i ljudi samo zivotinje.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 12:01 pm

I ja mislim da su životinje, samo životinje na višem evolucijskom stupnju razvoja. Povezujem evoluciju sa pojmom osjećaja. Rekao bih da su osjećaji produkt malo razvijenije građe organizama, a kako ide sve jednostavnija, tako bih rekao da su bića više bazirana na nagonu nego na osjećajima. Što ti misliš o tome?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 12:06 pm

Pa mislim da su vise bazirani na OPS-u ako imaju osjecaje. Tj. mislim da ih moguce imaju ali da ih mozda nisu svjesni. Kao sto se moze desiti i covjeku uslijed nekih bolesti i sl.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 12:08 pm

Ja sam pitao za svoj post o evoluciji iznad ovog tvog posta. Što o tome misliš?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 12:20 pm

Pa to mislim sto sam rekla. Vec sam kazala kako su oni koji su na nekoj visoj ljestvici slicni ko i ljudi. I kazala sam da se onda radi i o mogucem OPS-u i/ili OPD-u. One zivotinje koje su nize na ljestvici, ako imaju osjecaje (a moguce da imaju), bi bile vise OPS. Dakle, moze se reci da se radi o nekoj vrsti 'evolucije'. Nisam sklona tom izrazu jer zapravo ne znam bas da li evolucija bica uopce postoji. Nisam kreacionist ali nisam ni Darwinist. Evolucija duha/duse zasigurno postoji samo ne znam kolika je veza te duse sa bicem koju nastanjuje. Mozda se, recimo to tako, naprednijoj dusi lakse ostvariti i izraziti u naprednijem bicu tipa covjek nego u macki. Ali mozda ako zapne u macki osjeca samo nije u stanju iskazati jer joj biologija ne dopusta. Sve bih to usporedila sa ljudima koji pate od nekih poremecaja pa nisu u stanju iskazati emocije ili zelje ili tako nesto. A vjerujem da i masa ljudi ima zapravo bogatiji duhovno/emotivni zivot nego sto je svjesna. Jednostavno ljudi se cesto povode za nekim osjecajima koji su produkt neceg puno kompleksnijeg. Recimo, netko ce cak postati ubojica radi trauma iz djetinjstva koje njegov mozak nije u stanju procesuirat i obrazlozit mu. Dakle, ta osoba nije u mogucnosti postati svjesna svojih stvarnih osjecaja vec samo produkta koji se, na koncu, manifestira negativno.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 12:28 pm

Aha, nisam te shvatio dobro. Ja sam mislio na onu znanstvenu evoluciju organizama, zato nisam shvatio da si i ti mislila na evoluciju, malo drugačiju.

Pitaš se kakva je povezanost evolucije duše i bića koje nastanjuje? To i ja mislim što si rekla, da je u evolucijski naprednijem biću duši lakše da se potpunije ostvari i ''više'' nauči. No opet mislim da treba biti iskusan OPS da bi napredovao u OPD, jer se u OPD nalaze mnogi elementi iz OPS-a, samo naše biće kao.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 12:30 pm

Da, sto se tice ljudi smatram da 99,99% ima makar trag OPS-a u sebi. Osim toga OPS je potreban za prezivljavanje. Ljudima, koji nemaju prirodnog neprijatelja, je puno lakse razvijati svoj OPD nego gazeli.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 3:49 pm

nije zivotinja al evo jos jedan primjer moj deda kada je umro njegovi cempresi koje je on zasadio svi do jednog (bilo ih je 2) su se osusili :( eto to je isto jedan dokaz da i biljke imaju osjecaj cry
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 3:59 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
nije zivotinja al evo jos jedan primjer moj deda kada je umro njegovi cempresi koje je on zasadio svi do jednog (bilo ih je 2) su se osusili :( eto to je isto jedan dokaz da i biljke imaju osjecaj cry

A sad mi reci jesi li 100% sigurna da se netko nastavio brinuti za njih nakon njegove smrti? Ja trenutno ne vjerujem da je to ikakav dokaz osjećaja biljaka, već nedostatak pažnje...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 5:18 pm

Gripphon je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:
nije zivotinja al evo jos jedan primjer moj deda kada je umro njegovi cempresi koje je on zasadio svi do jednog (bilo ih je 2) su se osusili :( eto to je isto jedan dokaz da i biljke imaju osjecaj cry

A sad mi reci jesi li 100% sigurna da se netko nastavio brinuti za njih nakon njegove smrti? Ja trenutno ne vjerujem da je to ikakav dokaz osjećaja biljaka, već nedostatak pažnje...
gle zalijevali gnojili sve zivo :( al kao sto kazem covjek vjeruje u ono sto on hoce vjerovati :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 5:24 pm

Ja želim vjerovati da je sve živo veoma povezano, pa tako biljke i životinje. Dakle želim vjerovati da biljke imaju sposobnost osjećaja, ali naravno tražim neke argumente za to jer nisam sklon vjerovati na slijepo. Nego postoje i neke druge mogućnosti u vezi tih čempresa, ne mora biti nužno da su se posušili zbog tuge. Jel se slažeš?
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 5:26 pm

Gripphon je napisao/la:
Ja želim vjerovati da je sve živo veoma povezano, pa tako biljke i životinje. Dakle želim vjerovati da biljke imaju sposobnost osjećaja, ali naravno tražim neke argumente za to jer nisam sklon vjerovati na slijepo. Nego postoje i neke druge mogućnosti u vezi tih čempresa, ne mora biti nužno da su se posušili zbog tuge. Jel se slažeš?
pa je postoji al kada ti kazem nije li malo cudno npr svih godina dok je on bio dobro bili su super i cempresi i najedanp'ut zum osusili se :O
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 5:30 pm

Berny_Sinara je napisao/la:

pa je postoji al kada ti kazem nije li malo cudno npr svih godina dok je on bio dobro bili su super i cempresi i najedanp'ut zum osusili se :O

Bilo bi mi čudno, ali i moj djed kod vikendice je imao sličan problem. U par dana su mu se ruže posušile, ne zna zašto, a brinuo se za njih.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 5:34 pm

Gripphon je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:

pa je postoji al kada ti kazem nije li malo cudno npr svih godina dok je on bio dobro bili su super i cempresi i najedanp'ut zum osusili se :O

Bilo bi mi čudno, ali i moj djed kod vikendice je imao sličan problem. U par dana su mu se ruže posušile, ne zna zašto, a brinuo se za njih.
da istina ^^
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 9:04 pm

E sad...kroz godine je puno biljkica proslo kroz moje ruke/kucu. I sad ih imam prilican broj. Ono sto je zanimljivo jeste da se dosta puta dogodilo da mi biljkica uvene upravo dok sam par dana na putu. Recimo da od broja biljkica koje sam imala i broja puta u kojem su uvenule bas kad me nije bilo se moze naci jedna vrlo neobicna statistika. Od svih biljkica koje sam izgubila jedno 90% je uvenulo dok sam bila ne nekom putovanju. Vazno je naglasiti kako su biljkice bile u istom polozaju i sa potrebnim navodnjavanjem. Dakle, realan razlog nije postojao. Tim vise sto bi se radilo o kracim odsustvima u kojima sve da nisu kap vode vidile bi sasvim trebale biti ok.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimesri svi 13, 2009 12:56 am

@ alpha eh eto :/ ja skupljam kaktuse alpha ajmo se changeat haha:D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimesri svi 13, 2009 11:40 am

Tako se obicno pocme. I ja sam krenula s kaktusima. Sada imam samo jedan kaktusic. Vec je staaari. Ima preko 10 godina :)

@Gripphon...e, a meni se to desilo toliko puta da je to matematicki tj. statisticki nevjerojatno. Da nesto uvene u tri dana dok me nema.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimesri svi 13, 2009 5:05 pm

@Alpha eh ja imam kraljicu noci :D mislim da se tak zove :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimečet svi 14, 2009 6:23 pm

ja sam podarivala svoje kaktuse, navodno donose nesreću, a tada ju je blia puna hrpa u kući pa sam ih darovala susjedi i nabavila par Kućnih srećica, mogu reći da sam se tada bolje osjećala doduše to je možda bio i placibo efekt :)

mislim da biljke bolje rastu radi izmjene energije između njih i vrtlara, pozitivnih energija :D

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimepet svi 15, 2009 1:34 am

pametno :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitimepet svi 15, 2009 12:11 pm

Gea je napisao/la:
ja sam podarivala svoje kaktuse, navodno donose nesreću, a tada ju je blia puna hrpa u kući pa sam ih darovala susjedi i nabavila par Kućnih srećica, mogu reći da sam se tada bolje osjećala doduše to je možda bio i placibo efekt :)

mislim da biljke bolje rastu radi izmjene energije između njih i vrtlara, pozitivnih energija :D
Donose nesrecu pa si ih dala susjedi...khm face

Volim moje biljkice i mislim da one ne mogu nosit ne srecu. Tj. nista vise ili manje kao i neka druga stvar.Sve je to stvar vjerovanja.
Vjerojatno neke biljkice mogu vibrirati drugacije od drugih ali racunam da sve biljkice reagiraju na neciju ljubav pozitivno.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjekov odnos sa životinjama
[Vrh] 
Stranica 6 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: