Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjekov odnos sa životinjama

Go down 
+13
Comi
Miruina
zvezda
Svjetloisjena
Gea
silver
josip21
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Eagle-1
Alpha
Legionar
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 9:29 pm

Berny je napisao/la:
a moj prvi tigric e on je meni bio zakon...kada smo ga vodili veterinaru dao mu je inekcije i uglavnom prije nego sto je umro skocio mi je na krevet....tuzno zamijaukao htio je van i pustila sam ga...i on je otisao i nikada se nije vratio


:(

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 9:46 pm

Legionar je napisao/la:
Berny je napisao/la:
a moj prvi tigric e on je meni bio zakon...kada smo ga vodili veterinaru dao mu je inekcije i uglavnom prije nego sto je umro skocio mi je na krevet....tuzno zamijaukao htio je van i pustila sam ga...i on je otisao i nikada se nije vratio


:(
kako mi se gade ljudi sta love tigrove radi krzna :( bljak ja bi njih zaklala i preparirala :S da vide kako je to :S
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 10:19 pm

ajoj ne.... T_T neee.. :'(
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 10:31 pm

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
ajoj ne.... T_T neee.. :'(
jojjj spasili su se :DD (gledam film 2 brata pa moram to malo iskomentirat :D film govori o nama ljudima kako istrebljujemo zivotinjsku vrstu prati... 2 tigrica koji se kao mlada braca rastaju... i onda na kraju nalaze


Zadnja promjena: Berny; sub tra 18, 2009 10:40 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 10:40 pm

Kumala i Sangho-a lipih li zivotinja
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 10:41 pm

josip21 je napisao/la:
Kumala i Sangho-a lipih li zivotinja
da zalosno je sta ljudi sve rade :(
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 7:23 pm

joj danas mi se nesta dogodilo neocekivano... Dingu sam rekla "DIngo sjedi poikraj svoje sestre Micice... i on je otisao kod nje i legao :O doslovno me poslusao :O
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 11:01 pm

srce slatko <3
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimepon tra 20, 2009 12:39 am

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
srce slatko <3
istina :D sve me slusa a kada se dignem da vidis kak se maze jojjj :D
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimepon tra 20, 2009 12:50 am

pa zanimljivo je to, zivotinje katkad stvarno kao da razumiju vise nego sta mislimo.. ah, tko zna!
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimepon tra 20, 2009 1:51 am

silver je napisao/la:
pa zanimljivo je to, zivotinje katkad stvarno kao da razumiju vise nego sta mislimo.. ah, tko zna!
ma razumiju oni 100 % ;D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 2:36 am

razumiju, razumiju.
moj pas Helly točno zna tko je tko i kad mu kažeš da ode nekome ode na ono mjesto na koje najčešće obitavaju npr. naredim joj da ode naći moju sestru, a ona ode do njezinog kreveta - i najčešće je tam nađe.

točno znam kad je bolesna, kad je tužna...
imamo posebnu vezu.
kad sam ja bolesna ona se ne miće od mene, kad sam sretna zajedno plešemo na glazbu.

postoji i ono: svaka životinja slići svome "gospodaru" - zbog međusobne povezanosti :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 5:53 pm

Jako puno razumiju, to zna svatko tko ima životinju i bavi se njome i promatra je lovely
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 6:58 pm

Berny je napisao/la:


ajde pricaj :D

Ono što slijedi nije primjereno za maloljetnike i osobe slabog srca. zubi

Moj prvi simpatičan doživljaj sa fazanom, to jest fazankom, zbio se na Haliću, brežuljku blizu Varaždina. Uočio sam mladu fazanku u ''goricama'' među trsima. Trsi su bili raspoređeni u redove povezani sa nekoliko metalnih žica po više visina, a ispod je bila onako svjetlo-smeđa izorana zemlja. Fazanka je bila slične boje kao i ta zemlja.

I tako odlučio sam ju uloviti (za parenje, šta ja znam zašto zubo), i krenuo sam prema njoj. Prvo je malo trčala duž reda trsova, ali sam ju stizao jer sam bio brži (sex manijak, ha gica). Zatim se provukla ispod žice u drugi red trsova, a kako su žice bile svakih 30 cm visine, tako sam imao mali problem da se provučem. To je fazanka vidla i jednostavno je počela bježati lijevo-desno iz reda u red, a ja ju nisam mogao pratiti preko žica tako brzo.

Zatim sam ju uspio natjerati u sam kut gorica, tamo je i dalje trčala lijevo-desno iz reda u red dok najednom nije - nestala! Tražio sam malo onuda i nigdje ju nije bilo. Šećem se tako po jednom redu gledajući lijevo-desno, kad odjednom čujem iza sebe neki zvuk. Okrenem se i vidim kako se legla u neku malu grabicu koja je nastala od oranja, taman je stala unutra da bude malo niže od okolne razine zemlje. Znači ona je tamo mirno legla, a ja sa DOSLOVNO prošao iznad nje, mogao sam joj na glavu stati da sam drugačije hodao.

Ljudi, pazite vi tu mudrost kako se ona meni sakrila i nadmudrila me ko magarca. Prvo nisam mogao vjerovati u inteligenciju fazanke, ali sam ubrzo nastavio lov dok na kraju nije uspjela pobjeći preko ograde.


Drugi doživljaj bio je blizu moje kuće u selu. Bili smo lovili fazana svugdje, ali bio je uvijek korak ispred nas (bilo nas je više). Na kraju (nakon nekoliko minuta lova) je fazan skočio u neki grm koji je bio tako gust da nismo mogli doći do njega. Unutra je ostao tako dugo dok nismo otišli.

Sljedeći dan smo opet našli fazana, možda baš tog istog, jer kad smo ga počeli loviti, ODMAH se uputio u isti onaj grm na isto mjesto gdje se i zadnji puta uspio sakriti. Definitino nije glup.

Eto, nadam se da je publika zadovoljna :P
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 7:03 pm

Vampire ~ Cyon je napisao/la:


Ono što slijedi nije primjereno za maloljetnike i osobe slabog srca. zubi


A u čemu je strahota ovih događaja?

Ptice su pametne životinje, zapravo ne znam nijednu vrstu koja nije u stanju pametno reagirati, pitanje je samo jesmo li mi skužili da je neki stvor pametno reagirao, budući da inteligenciju prosuđujemo prema svom načinu reagiranja, teško nam se uživjeti u reakcije nekog gmaza, ribe ili amebe.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 7:25 pm

Pa... Taj uvod sam napisao sam iz ''zabavnih'' razloga, ne iz nekih realnih i smislenih.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 7:34 pm

Aha, da privučeš čitateljstvo. zubi
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 8:13 pm

Da ali ta mudrost fazanke ima i loših strana - moj tata je ulovio 2 fazna tako da je mužjaka pogodio kamenom (?!) zat je on ošamućen sjeao a ženka se legla pokraj njega.
bilo je potrebno sam da im se došulja ( poznajući svog tatu nespretno) i jednostavno ih uzme
to je bilo lov iz kamenog doba, na kraju sam ga ja vegeratijanka htjela zadaviti :x
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 8:21 pm

moj jedan stari macak je prije nekoliko godina ulovio fazana (!) i donio ga na terasu (inace mi se sve macke brzo nauce penjati na terasu). samo ne znam kako je uspio s tolikom pticurinom :S
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 8:23 pm

meni je mačak (pokoj mu u duši) napao psa i to pošteno tak da me ništa ne čudi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimesri tra 22, 2009 7:10 pm

Gea je napisao/la:
Da ali ta mudrost fazanke ima i loših strana - moj tata je ulovio 2 fazna tako da je mužjaka pogodio kamenom (?!) zat je on ošamućen sjeao a ženka se legla pokraj njega.
bilo je potrebno sam da im se došulja ( poznajući svog tatu nespretno) i jednostavno ih uzme
to je bilo lov iz kamenog doba, na kraju sam ga ja vegeratijanka htjela zadaviti :x
A to mozda ne pokazuje glupost fazanke nego posjedovanje osjecaja, empatije, privrzenosti, ljubavi...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimečet tra 23, 2009 1:49 am

moj macak je natjeravao labradora iz naseg dvorista :D donosio mi ptice da mi se zahvali...donosio mi grumene zamlje i komade kruha koje bacimo na supu da ptice imaju kaj papat :D a kada pricamo o bilo kojem od njih 5 ...Jozica npr...on samo naculi uha i slusa sta pricamo o njemu :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimečet tra 23, 2009 10:06 am

U biti ti nije donosio da se zahvali nego jer se smatra gazdom kuce i kao takav mora prehranit one koji ovise o njemu, dakle - tebe zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimečet tra 23, 2009 1:32 pm

Alpha je napisao/la:
Gea je napisao/la:
Da ali ta mudrost fazanke ima i loših strana - moj tata je ulovio 2 fazna tako da je mužjaka pogodio kamenom (?!) zat je on ošamućen sjeao a ženka se legla pokraj njega.
bilo je potrebno sam da im se došulja ( poznajući svog tatu nespretno) i jednostavno ih uzme
to je bilo lov iz kamenog doba, na kraju sam ga ja vegeratijanka htjela zadaviti :x
A to mozda ne pokazuje glupost fazanke nego posjedovanje osjecaja, empatije, privrzenosti, ljubavi...

Pa nije ni rekla da je to glupost, već loša strana. A to da pokazuje posjedovanje empatije ili nečeg sličnog, to da.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitimečet tra 23, 2009 1:43 pm

Da pojasnim tok misli...dakle, kontala sam da je Gea tu mudrost pripisala instinktu, a ne nekoj individualnoj inteligenciji same ptice. Takvo ponasanje se u nekim situacijama moze protumaciti kao inteligentno (kako si ti rekao) ili suprotno od toga tj. ono sto bi bila losa strana tog instinkta pa se moze reci i glupo. Zato sam kazala to sto sam kazala jer sam krenula od predpostavke da se ipak mozda radi o necem vise osim samog instinkta te bi se onda isto ponasanje moglo tumaciti razlicitim porivima i/ili procjenama. Dakle, u prvom (tvom) slucaju ipak kao inteligencija, dok u drugom slucaju kao slobodan odabit temeljen na privrzenosti ili ljubavi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjekov odnos sa životinjama
[Vrh] 
Stranica 2 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: