Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjekov odnos sa životinjama

Go down 
+13
Comi
Miruina
zvezda
Svjetloisjena
Gea
silver
josip21
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Eagle-1
Alpha
Legionar
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 4:13 pm

Alpha je napisao/la:
U biti ti nije donosio da se zahvali nego jer se smatra gazdom kuce i kao takav mora prehranit one koji ovise o njemu, dakle - tebe zubi
no krasno haha :D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 1:32 am

Krasno ili ne, mačori zaista sebe vide kao totalitarne gospodare prostora u kojem žive. Moj mačan je čvrsto ubeđen da apsolutistički poseduje kuću i dvorište, kao i sve stanovnike pomenutog... Eto šta se dešava kada mačka vaspitate tako da cenite njegovu individualnost... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 4:01 pm

zvezda je napisao/la:
Krasno ili ne, mačori zaista sebe vide kao totalitarne gospodare prostora u kojem žive. Moj mačan je čvrsto ubeđen da apsolutistički poseduje kuću i dvorište, kao i sve stanovnike pomenutog... Eto šta se dešava kada mačka vaspitate tako da cenite njegovu individualnost... ;) *
macori su bas zagonetna bica :D zenke su misteriozne i o njima neznam puno mada je imam...al zato muzjaci su zakon :D
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 5:12 pm

Berny je napisao/la:
macori su bas zagonetna bica :D zenke su misteriozne i o njima neznam puno mada je imam... al zato muzjaci su zakon :D
slazem se ^^
jedino sto muskih cesto ne bude kod kuce, sire teritorij. dok su macke vise kod kuce, ali im ne mozes uvijek vjerovat... cudne su :/
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 9:50 pm

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
Berny je napisao/la:
macori su bas zagonetna bica :D zenke su misteriozne i o njima neznam puno mada je imam... al zato muzjaci su zakon :D
slazem se ^^
jedino sto muskih cesto ne bude kod kuce, sire teritorij. dok su macke vise kod kuce, ali im ne mozes uvijek vjerovat... cudne su :/
istina moji muzjaci su 3 ulice dalje od moje :O a da ne napominjem njihovu potrebu za dizanjem repa i strcanje po pokucstvu :D al zenske su cudne :D muzjaci su super samo sta ih nebi kastrirala a smeta mi njihovo strcanje ima ko kakav recept :D osim octa :P
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 11:13 pm

imam srece sto nemamo tako "nepristojnog" macka koji obiljezava teritorij po kuci XD
bas se na njemu osjeti njihov specificni miris kad dodje kuci nakon mukotrpne kucanije, pa ga cesto i ne drzimo dugo u kuci jer je taj miris stvarno nepodnosljiv :D samo se pomalo pocinjem brinuti za njega, jer ga nema vec 3-4 dana :'(
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 11:14 pm

Alpha je napisao/la:
Da pojasnim tok misli...dakle, kontala sam da je Gea tu mudrost pripisala instinktu, a ne nekoj individualnoj inteligenciji same ptice. Takvo ponasanje se u nekim situacijama moze protumaciti kao inteligentno (kako si ti rekao) ili suprotno od toga tj. ono sto bi bila losa strana tog instinkta pa se moze reci i glupo. Zato sam kazala to sto sam kazala jer sam krenula od predpostavke da se ipak mozda radi o necem vise osim samog instinkta te bi se onda isto ponasanje moglo tumaciti razlicitim porivima i/ili procjenama. Dakle, u prvom (tvom) slucaju ipak kao inteligencija, dok u drugom slucaju kao slobodan odabit temeljen na privrzenosti ili ljubavi.

Nisam mislila da je to glupo jer i instinkti postoje s razlogom, fazani se ponašaju slićno kao i pingvini, tako da je to definitivno bila privrženost između njih dvoje, jer osobno vjerujem da sve životinje usprkos nagonima se ponašaju individualno zbog vlastitih životnih iskustava kao i uostalom li ljudi
u biti samo sam htjela reči da se nemogu uvijek izvuči s time da samo legnu praveći se nevidljivima
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 1:43 am

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
imam srece sto nemamo tako "nepristojnog" macka koji obiljezava teritorij po kuci XD
bas se na njemu osjeti njihov specificni miris kad dodje kuci nakon mukotrpne kucanije, pa ga cesto i ne drzimo dugo u kuci jer je taj miris stvarno nepodnosljiv :D samo se pomalo pocinjem brinuti za njega, jer ga nema vec 3-4 dana :'(
imas srece :D ma nebrini se...brini se ako ga nece biti vise od 1 tjedan
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:51 am

Gea je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Da pojasnim tok misli...dakle, kontala sam da je Gea tu mudrost pripisala instinktu, a ne nekoj individualnoj inteligenciji same ptice. Takvo ponasanje se u nekim situacijama moze protumaciti kao inteligentno (kako si ti rekao) ili suprotno od toga tj. ono sto bi bila losa strana tog instinkta pa se moze reci i glupo. Zato sam kazala to sto sam kazala jer sam krenula od predpostavke da se ipak mozda radi o necem vise osim samog instinkta te bi se onda isto ponasanje moglo tumaciti razlicitim porivima i/ili procjenama. Dakle, u prvom (tvom) slucaju ipak kao inteligencija, dok u drugom slucaju kao slobodan odabit temeljen na privrzenosti ili ljubavi.
Nisam mislila da je to glupo jer i instinkti postoje s razlogom, fazani se ponašaju slićno kao i pingvini, tako da je to definitivno bila privrženost između njih dvoje, jer osobno vjerujem da sve životinje usprkos nagonima se ponašaju individualno zbog vlastitih životnih iskustava kao i uostalom li ljudi
u biti samo sam htjela reči da se nemogu uvijek izvuči s time da samo legnu praveći se nevidljivima
Onda zivili ljubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:01 pm

Alpha je napisao/la:

Onda zivili ljubi
tako je zivili rofl
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepon tra 27, 2009 1:10 am

Kahm, da se malo vratimo temi, ili joj se bar približimo...
Pošto smo na Misterijama, hajdemo posmatrati stvari iz tog ugla:

Mačke, pošto je o njima bilo reči, su u drevnom Egiptu visoko cenjene i spadale su u svete životinje. Boginja Baset je nosila lik mačke. Kada im mačka umre, vlasnici su brijali obrve i čupali kosu u znak žalosti, kao kada umre punopravni član porodice. Takođe, mnoge mačke su nađene mumificirane...

A tu je i stereotipno povezivanje veštice sa mačkom...

Ima li neko ideju zašto?... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepon tra 27, 2009 12:43 pm

znam da su ih mumificirali u egiptu, ali s tuđim kostima u krznima - obićno ptićjim
mačka je zagonetna životinja - kad je staviš u praznu prostoriju i ono mjesto na kojem spava je mjesto s negativnom energijom - imaju šesto čulo za podprostornu energiju :D
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepon tra 27, 2009 3:43 pm

da i cula sam sta se toga tice da macke osjecaju kada nes nije u redu s covjekom ...te kada macka legne i pocne presti navodno to mjesto treba odma prekontrolirati :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepon tra 27, 2009 8:20 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
da i cula sam sta se toga tice da macke osjecaju kada nes nije u redu s covjekom ...te kada macka legne i pocne presti navodno to mjesto treba odma prekontrolirati :)
DA!! Tako je i moj mačak mojoj mami na koljenu sjedio i preo, a onda je ustanovila da ima problema s koljenima. Bilo je u novinama, radi se o tome da kada prede on na neki način liječi svog gazdu.

Ovo je post jednog forumaša http://www.forum.hr/showpost.php?p=9793921&postcount=14 , a ovo jedan članak http://www.guardian.co.uk/world/2007/jul/26/usa.science

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepon tra 27, 2009 10:41 pm

Legionar je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:
da i cula sam sta se toga tice da macke osjecaju kada nes nije u redu s covjekom ...te kada macka legne i pocne presti navodno to mjesto treba odma prekontrolirati :)
DA!! Tako je i moj mačak mojoj mami na koljenu sjedio i preo, a onda je ustanovila da ima problema s koljenima. Bilo je u novinama, radi se o tome da kada prede on na neki način liječi svog gazdu.

Ovo je post jednog forumaša http://www.forum.hr/showpost.php?p=9793921&postcount=14 , a ovo jedan članak http://www.guardian.co.uk/world/2007/jul/26/usa.science
sada bi 100% moj macak bio na glavi jer me boli zub :D

eh da i macka zna kada smo nervozni kada pogladimo macu oko 4-5 puta mi se smirujemo i osjecamo srecu :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimepon tra 27, 2009 10:52 pm

Berny, ti često quotaš kada uopće ne trebaš. Uostalom imaš opciju edit iznad postova da ne dodaješ naknadno, i to još sa quotom face
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 1:14 am

kod pasa je obrnuto, oni osjećaju dobra i ugodna mjesta, jedino ti ne pomažu kod otkrivanju boli, ali točno znaju kad je neko bolestan, npr. kad je došao bakin brat u posjet bila je mirna ko bubica, nježna, umiljata, dok inače kad neko novi dolazi laje na sav glas ili se umiljava i skaće od sreće, a kako je mogla znati da je taj dan išao na operaciju?
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 11:46 pm

Gripphon je napisao/la:
Berny, ti često quotaš kada uopće ne trebaš. Uostalom imaš opciju edit iznad postova da ne dodaješ naknadno, i to još sa quotom face
soooorrryyy face
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimesub svi 02, 2009 4:24 pm

da li itko ima miša za kućnog ljubimca? jer me zanima kakvo je njegovo djelovanje na ljudska bića

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimesub svi 02, 2009 5:19 pm

nemam al upisi u google djelovanje misa na covjeka ^^
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimesub svi 02, 2009 5:42 pm

Gea je napisao/la:
da li itko ima miša za kućnog ljubimca? jer me zanima kakvo je njegovo djelovanje na ljudska bića

On ti je baš kao kućni ljubimac ili sustanar? face

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimesub svi 02, 2009 6:52 pm

Ima miševa koji se prodaju kao kućni ljubimci u pet shopovima, ali ne poznajem nikoga tko ga je imao. A o miševima sustanarima mogla bih napisati sagu, zapravo već jesam, na BLOGU
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimesub svi 02, 2009 11:25 pm

da, imam skočimiša, moje "dobre" prijateljice znaju da sam ljubimica mački pa su mi za rođendan kupile miša, još uvijek ne kužim poantu...
sladak je po danu kad žica hranu, ali po noći gerebe i šušti

Berny - pronašla sam da su miš i čovijek slićni 99% (po DNK) :D

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Miruina
Stanica
Miruina


Female
Gemini Rooster
Broj postova : 17
Age : 42
Registration date : 02.05.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimened svi 03, 2009 3:19 pm

Legionar je napisao/la:
Ponukan komentarima na jednoj temi, odlučio sam otvoriti novu o vlasnikovom odnosu prema svom ljubimcu.

Ljudi za sebe tvrde, a i ja, da mogu komunicirati sa svojim životinjama. Nažalost, ja sam mogao, moj mačak nije više živ.
Nisam baš doslovno pričao s njim, ali sam razumio svaki njegov pokret, kada bi se naljutio, kada bi htio ispast važan, kada bi htio izaći van, kada bi on bio tužan i on je isto tako razumio sve moje geste.
Slažem se da čovjek može naučiti o ponašanju životinje, ali isto tako i životinja promatra čovjeka i uči o njemu!


Kakva su vaša iskustva s time?
Slažem se. Imam dvije kuje doma i iz iskustva mogu reći da su životinje i pametnije nego što ljudi misle. Bila sam pokupila i jednu i drugu sa ulice. Da ovu mlađu nisam uzela ona bi danas bila mrtva. Čak sam ju i udomila al su ju izbacile. I nije mi žao što su ju izbacile jer je nakon toga bila oboljela. Ljudi koji imaju pse su mi govorili što ju nedam uspavat jer kao nije moj pas. conf1
Čak su me i u to vrijeme izbjegavali kao kugu, nitko nam nije htio pomoći. Ali dobro, nekako se sve posložilo pa je išla na operaciju i sad je prekrasna, da ne pričam da je i dobre naravi. Al naveća nagrada mi je bila kad sam se probudila svako jutro i ona me vidjela i smješkala mi se jer je znala da je zbog mene živa.
Kad sam imala smrtni slučaj u obitelji, starija kuja je točno znala da te osobe više nema.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitimened svi 03, 2009 8:03 pm

Lijepo :) A što je zapravo bilo toj nađenoj?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjekov odnos sa životinjama
[Vrh] 
Stranica 3 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: