Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjekov odnos sa životinjama

Go down 
+13
Comi
Miruina
zvezda
Svjetloisjena
Gea
silver
josip21
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Eagle-1
Alpha
Legionar
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 12:34 am

moj macak Jozica kada je moj deda umro on je svaki dan lezao u njegovoj fotelji :( zivotinje osjecaju
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 12:49 am

A sada skeptičan pogled na to... Da li to nužno znači da životinje osjećaju? Može se i na drugi način opisati to, a koji ne uključuje emocije.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 3:43 pm

Gripphon je napisao/la:
A sada skeptičan pogled na to... Da li to nužno znači da životinje osjećaju? Može se i na drugi način opisati to, a koji ne uključuje emocije.
ne nemoze objasni onda ovo...moj macak Jozica...on nikad gore nije spavao...i kada je umro ... on je legao po prvi puta u njegovu fotelju di je on nonstop boravio... ako to ne pokazuje osjecaje onda nema vajde da ti objasnjavam...jer ti ces uvijek traziti "znanstveni nacin"
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 3:45 pm

a di su tisuce i tisuce prica ...kada je vlasnik najcesce psa umro...zivotinja je otisla na njegov grob i zavijala...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 8:36 pm

Berny_Sinara je napisao/la:

ne nemoze objasni onda ovo...moj macak Jozica...on nikad gore nije spavao...i kada je umro ... on je legao po prvi puta u njegovu fotelju di je on nonstop boravio... ako to ne pokazuje osjecaje onda nema vajde da ti objasnjavam...jer ti ces uvijek traziti "znanstveni nacin"

Ja sam po ovome dobio dojam da ti o meni misliš da sam neki znanstveni fanatik. Jesam li u pravu? Ako nisam, objasni mi svoju zadnju rečenicu ovdje.

Točno, ti znaš da nema, onda nema, jel tako? Dobro ako je tako.


Zadnja promjena: Gripphon; pon svi 04, 2009 8:49 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimepon svi 04, 2009 8:48 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
a di su tisuce i tisuce prica ...kada je vlasnik najcesce psa umro...zivotinja je otisla na njegov grob i zavijala...

Iskreno, nikad čuo za ikakav takav sličan slučaj.
[Vrh] Go down
Miruina
Stanica
Miruina


Female
Gemini Rooster
Broj postova : 17
Age : 42
Registration date : 02.05.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 12:37 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Lijepo :) A što je zapravo bilo toj nađenoj?
Stisnuo joj se izlaz iz želuca. Sve što je pojela ili popila to je nažalost povratila.
Vjerojatno joj se stisnuo želuček od stresa. Tko zna što je bila proživjela sa tim glupačama jer koliko sam primjetila kad sam ih nazvala i pitala zašto su ju izbacile, rekle su da sam im uvalila nemoguće štene, da je otvarala vrata, bježala im je na livadi (vjerojatno se ponekad i upiškila). A lijepo sam im rekla ako trebaju ikakvu pomoć oko odgoja da mi se slobodno jave jer smo u istom kvartu. Ali na žalost ljudi ne preuzimaju odgovornost za vlastite postupke, pa čim je postalo preteško odlučile su se riješit nje.

Ova starija kuja se uvijek veselila i lajala kad smo ju pitali di je koji član obitelji. Nakon smrti te osobe, kad god smo ju pitali gdje je, kujica nije uopće reagirala. Ni rep, ni lajanje. Baš ništa. Samo nas je gledala.

A da ne pričam kako me ljutito gledala kad sam dovela mlađu kući rofl2

Ima jedna knjiga o emocionalnom životu životinja. Zove se Kad slonovi plaču.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 2:09 am

Gripphon je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:
a di su tisuce i tisuce prica ...kada je vlasnik najcesce psa umro...zivotinja je otisla na njegov grob i zavijala...

Iskreno, nikad čuo za ikakav takav sličan slučaj.
ako nadjem link postat cu :) evo : http://www2.24sata.hr/video/meksiko-pas-cuva-grob-svojeg-mrtvog-vlasnika/42823/
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 2:11 am

Gripphon je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:

ne nemoze objasni onda ovo...moj macak Jozica...on nikad gore nije spavao...i kada je umro ... on je legao po prvi puta u njegovu fotelju di je on nonstop boravio... ako to ne pokazuje osjecaje onda nema vajde da ti objasnjavam...jer ti ces uvijek traziti "znanstveni nacin"

Ja sam po ovome dobio dojam da ti o meni misliš da sam neki znanstveni fanatik. Jesam li u pravu? Ako nisam, objasni mi svoju zadnju rečenicu ovdje.

Točno, ti znaš da nema, onda nema, jel tako? Dobro ako je tako.
yeap...tako slicno znanstvenici i fizicari razmisljaju uvijek pokusavaju naci nesta tipa sto je Bog...Dali postoji itd itd
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 11:25 am

Berny_Sinara je napisao/la:

yeap...tako slicno znanstvenici i fizicari razmisljaju uvijek pokusavaju naci nesta tipa sto je Bog...Dali postoji itd itd

A ti kao ne pokušavaš to naći? Na to pitanje pokušavaju odgovoriti samo znanstvenici i fizičari?

Ajde pokušaj ne generalizirati znanstvenike i fizičare, to je jako glupo najblaže rečeno. Ima znanstvenih fanatika kao što ima i ''wow'' player fanatika kao i crkvenih fanatika. Ljudi su ljudi, nisu svi isti ako se isto zovu ili se bave istim stvarima. A pitanja koja si napisala... Na to pitanje ljudi pokušavaju odgovoriti od davnina ako slučajno nisi znala, bili oni fizičari, astronomi, kmetovi, seljaci, plemići, barbari, vrtlari, vegetarijanci...

Ako za mene misliš da sam neki znanstveni fanatik koji sve traži u materijalnom i opipljivom, tada se jako varaš, niti ne znaš koliko. Ne kanim argumentirati niti opisivati kakav sam, rekoh da nisam što mogu potvrditi sve osobe koje me dobro poznaju, a ti mi možeš ili ne moraš vjerovati.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 5:55 pm

Gripphon je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:

yeap...tako slicno znanstvenici i fizicari razmisljaju uvijek pokusavaju naci nesta tipa sto je Bog...Dali postoji itd itd

A ti kao ne pokušavaš to naći? Na to pitanje pokušavaju odgovoriti samo znanstvenici i fizičari?

Ajde pokušaj ne generalizirati znanstvenike i fizičare, to je jako glupo najblaže rečeno. Ima znanstvenih fanatika kao što ima i ''wow'' player fanatika kao i crkvenih fanatika. Ljudi su ljudi, nisu svi isti ako se isto zovu ili se bave istim stvarima. A pitanja koja si napisala... Na to pitanje ljudi pokušavaju odgovoriti od davnina ako slučajno nisi znala, bili oni fizičari, astronomi, kmetovi, seljaci, plemići, barbari, vrtlari, vegetarijanci...

Ako za mene misliš da sam neki znanstveni fanatik koji sve traži u materijalnom i opipljivom, tada se jako varaš, niti ne znaš koliko. Ne kanim argumentirati niti opisivati kakav sam, rekoh da nisam što mogu potvrditi sve osobe koje me dobro poznaju, a ti mi možeš ili ne moraš vjerovati.
u redu primljeno na znanje :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 9:08 pm

moj pesek je bolestan cry
treći put ju je zarazio krpelj... sad sva onako jadna se prešetava, nemam srca je više takvu gledati.... :(

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 9:52 pm

Gea je napisao/la:
moj pesek je bolestan cry
treći put ju je zarazio krpelj... sad sva onako jadna se prešetava, nemam srca je više takvu gledati.... :(
ja sam svojem macku scupala 2 ogromna kapitalca :D mrcine se nisu dali :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 10:13 pm

ma ove godine je najezda te krvopiske gamadi tuzni

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 10:18 pm

Berny_Sinara je napisao/la:

ako nadjem link postat cu :) evo : http://www2.24sata.hr/video/meksiko-pas-cuva-grob-svojeg-mrtvog-vlasnika/42823/

Je li to doista 100% potvrda da životinje imaju osjećaje (ono što bi mi nazvali osjećajima)? Ako smatraš da jest, u tom slučaju mi definiraj osjećaje i što bi se smatralo osjećajem (po tebi).
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 10:19 pm

zar odanost nije osjećaj?

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 10:21 pm

Ne znam, pitao sam Berny u vezi toga. Ne znam što bi se općenito smatralo osjećajem i je li ovdje u pitanju stvarno odanost (kao ljudska odanost) ili nešto drugo.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimesri svi 06, 2009 12:16 am

Gripphon je napisao/la:
Ne znam, pitao sam Berny u vezi toga. Ne znam što bi se općenito smatralo osjećajem i je li ovdje u pitanju stvarno odanost (kao ljudska odanost) ili nešto drugo.
pa svi znamo kada te neko lupi zajauces zar ne... e pa vidis isto sa zivotinjicama ...ako ih udari druga zivotinja zamjaucu zacvile i to da nemaju dusu nebi ih bolilo ... bilo bi im svejedno znaci da ipak imaju osjecaje :S
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimesri svi 06, 2009 4:26 am

e sad kad si to rekla @Berny sjetio sam se jednog davnog dogadjaja....
mi ekipa sjedili smo na zidicu u kvartu i kad odjednom cujemo skripu kocnica i udarac i to tako jak udarac da sam u prvi momenat pomislio da su se udarila dva auta....bilo je ocito da je auto udarilo u nesto iako sam sudar nisam vidio jer sam bio okrenut ledjima....ali udarac je stvarno bio glasan....jedna susjeda odvela je svog psa preko ceste u park i kad su se vracali pas je ispred nje potrcao preko ceste i tocno naletio na auto koji ga je udario...inace koliko sam mogao cuti poslije od drugih ljudi auto se nije bas nesto brzo kretao ali ipak je udarac bio glasan....i u tom trenutku smo se svi okrenili i vidili smo psa kako lezi jedno 3-4 metra ispred auta i u istom trenutku je poceo bolno cviljeti....uspio se podignuti na prednje sape i krenuo je dalje preci cestu i zadnju desnu sapu je vukao za sobom a vlasnica psa je pocela vikati i plakati i pocela je trcati za psom a vozac je uredno stao i izasao iz auta....i u tom trenutku taj pas dotrci ravno do mene i legne kraj mene na pod i nasloni mi se na nogu-stopalo i dalje glasno zavijajuci i cviljeci...da samo znate kakav je to zvuk srce mi se kidalo pas jauce i cvili i gleda ravno u mene a ja mu ne mogu nikako pomoci...u tom trenutku je dosla i ta djevojka i taj vozac i kad je pas vidio vozaca da ste samo mogli vidjeti taj izraz lica...kao da je umro od straha...ja ne znam jesam li ja to samo umislio ili....ali stvarno je izgledalo da se boji tog vozaca....i onda je vozac rekao da ce ih odvesti u veterinara ili gdje god zele-stvarno je tip ispao fer neko bi jednostavno produzio ne bi se niti zaustavio.....i pazite sad ovo....krenu oni prema autu i pas poludi nece u auto i tocka i poceo je jos jace da cvili i zapomaze i onda je jedan tip koji se zaustavio iza tog auta rekao da ce ih on odvesti jer izgleda da je i on a i svi ostali shvatili da pas jednostavno nece da udje u to auto i da se boji tog vozaca i auta i na kraju pas je usao u to drugo auto bez problema......
eto to je ta prica-malo je duza ali eto sjetio sam se sad toga pa me pukla inspiracija da nesto napisem.....i danas mi se srce stegne kad se sjetim kako je taj pas cvilio....i nije mi jasno zasto je bas dotrcao do mene i naslonio se na moju nogu..mislim bilo nas je tu vise i svi znamo tog psa i gazdaricu onako kao susjedu a on se bas na moju nogu naslonio i kad je cvilio gledao je ravno gore meni u oci kao da mi kaze boli me pomozi mi.....mislim ozbiljno ovo pisem stvarno sam se tako osjecao......
inace pas je dobro...s njim je sve posli bilo u redu znam da je bio nesto slomio ali uspio se oporavit.....

happy end..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimesri svi 06, 2009 2:51 pm

@Josip21...super prica i primjer hug

@Miruina...Kad slonovi placu je odlicna knjiga. Imam ju. Mislim da bi oni koji zele raspravljati o emocijama zivotinja i bilo kojoj slicnoj tematici prvo trebali malo procitati tu knjigu pa i jos pokoju ako vec nemaju vlastitog iskustva.

@Gripphon...nije mi jasno sto si se obrusio na Berny. I koje su ti to fore da nek Berny definira osjecaje kako bi se usporedilo jel to kao kod ljudi. Pa nije li njena usporedba automatski dokazala da je ona to izjednacila? misli
Isto tako nisi komentirao link s primjerom situacije psa koji tuguje. A tih primjera ima more...
A ti ne smatras da zivotinje imaju osjecaje kao ljudi? Mislis da su ljudi bolji i iznad zivotinja?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimesri svi 06, 2009 3:04 pm

Evo jedan primjer s net.hr o zivotinjama i postojanju njihovog emocionalnog i psihickog zivota:

Vidno depresivna mazga uginula je nakon što se bacila s litice, navodno kako bi izbjegla težak fizički posao koji uključuje tegljenje kamenja u kamenolomu u istočnoj Kini. Radnik iz kamenoloma pokraj grada Wenzhoua izjavio je: "Prvi put kad nije bila upregnuta, iskoristila je šansu da si oduzme život i skrati muke."

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimesri svi 06, 2009 7:31 pm

Alpha je napisao/la:
@Josip21...super prica i primjer hug

@Miruina...Kad slonovi placu je odlicna knjiga. Imam ju. Mislim da bi oni koji zele raspravljati o emocijama zivotinja i bilo kojoj slicnoj tematici prvo trebali malo procitati tu knjigu pa i jos pokoju ako vec nemaju vlastitog iskustva.

@Gripphon...nije mi jasno sto si se obrusio na Berny. I koje su ti to fore da nek Berny definira osjecaje kako bi se usporedilo jel to kao kod ljudi. Pa nije li njena usporedba automatski dokazala da je ona to izjednacila? misli
Isto tako nisi komentirao link s primjerom situacije psa koji tuguje. A tih primjera ima more...
A ti ne smatras da zivotinje imaju osjecaje kao ljudi? Mislis da su ljudi bolji i iznad zivotinja?
slazem se a na youtubeu imas kak je krava ispustila suzu kada su je pripremali za klanje :S mislim filmic traje kojih 5 minuta al je tuzan jako jako mislim da se zove pogled iza metalnog prozora /zida tako nesta ...a vjerovali ili ne (mali off topic) i biljke imaju dusu i osjecaju...npr kada rezes lozu ona place ...kad pricas sa biljkom ona raste jos intezivnije ...kolko god bilo nekima tesko za priznat al covjek je okruzen sa zivim bicima :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimesri svi 06, 2009 7:49 pm

Naravno da i biljke imaju dusu. Valja procitati knjigu Tajni zivot biljaka. Lijepo se vidi kako biljka zna tko ju voli i tko ce joj dati vode kao sto zna i ako joj netko planira nauditi. Cini se da mogu citati misli ljudima. Vjerojatno kuze univerzalnu energiju...nesto tipa telepatije.
Evo nasla sam tu knjigu u PDF-u pa koga zanima moze skinut ODAVDE.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimesri svi 06, 2009 8:11 pm

da, čitala sam nešto o tome, postoji čak stroj koji elektromagnetski stoj koji prvevodi glazbu koje biljke ispuštaju - energija.
postoji i straživanje da bolje rastu uz klasičnu glazbu,a venu uz tešku glazbu poput metala, rap-a itd. zubi

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitimesri svi 06, 2009 8:16 pm

Gea je napisao/la:
da, čitala sam nešto o tome, postoji čak stroj koji elektromagnetski stoj koji prvevodi glazbu koje biljke ispuštaju - energija.
postoji i straživanje da bolje rastu uz klasičnu glazbu,a venu uz tešku glazbu poput metala, rap-a itd. zubi
istina ja sam tepala svojoj i izrasla je ko gljiva :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjekov odnos sa životinjama   Čovjekov odnos sa životinjama - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjekov odnos sa životinjama
[Vrh] 
Stranica 4 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: