Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Biblijski kod

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   čet tra 23, 2009 6:53 pm

Slažem se s Alphom. Ne stoji mi gornji članak baš na mjestu.

Svjetloisjena je napisao/la:
Nije uopće komplicirano jer se radi o mehaničkom poslu. Samo traži dobar program i moćan procesor jer ima puno isprobavanja, ljudi su to prije pokušavali ručno, kao što sam spomenula gore ako je itko pročitao. Uzima se recimo svako 150. slovo po redu i tako se ispisuje novi tekst koji na hebrejskom kad se podijeli na riječi ima smisla puno više nego kad se istom postupku podvrgne neki drugi tekst (npr. Tolstojev Rat i Mir u hebrejskom prijevodu).
Nije komplicirano? lol!

Zašto su Rat i Mir preveli na hebrejski? Možda on dobro stoji na autorovom jeziku.
Možda je hebrejski takav jezik da je jednostavno 'savitljiv', tj. da može sklapati riječi s uvijek s nekim slovima.

Najbolje bi bilo da netko posudi knjigu! Ja ću pokušati.

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   čet tra 23, 2009 7:41 pm

Imam je i ja, ali na moru. Već sam prije sve napisala, Legi, ne čitaš što se ovdje piše i na linkovima, kako ćeš sići pročitati knjigu ako je i nađeš, premda nije dugačka? Stvar funkcionira samo na hebrejskoj Bibliji i to na dijelu koji se zove Petoknjižje. Zar nisi ti postavio temu s Wikipedije? tamo je sve napisano zubi

Isprobavali su na drugim dijelovima Biblije, a Rat i mir su uzeli zbog približno jednake količine teksta. Sigurno nisu tako glupi da nisu program iskušali i na drugim jezicima. No priča o biblijskom kodu je stara, a nema priče o tolstojevskom ili ruskom ili engleskom kodu, naprosto ga nema, nema ga ni u grčkim i latinskim prijevodima Biblije koji su bili najraniji. Pa sad zašto, čini se da nitko ne zna, a možda je i kod iluzija, samo je neobično da se radi o relativno jednostavnoj mehaničkoj iluziji koja se može kompjutorski dešifrirati.

Btw, Rat i mir su preveli na hebrejski za ljude koji čitaju na hebrejskom, a ima ih - to je stari jezik, ali se koristi i danas u Izraelu i šire.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   čet tra 23, 2009 11:23 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Imam je i ja, ali na moru. Već sam prije sve napisala, Legi, ne čitaš što se ovdje piše i na linkovima, kako ćeš sići pročitati knjigu ako je i nađeš, premda nije dugačka? Stvar funkcionira samo na hebrejskoj Bibliji i to na dijelu koji se zove Petoknjižje. Zar nisi ti postavio temu s Wikipedije? tamo je sve napisano zubi

Mislio sam na knjigu ''Biblijski kod'' scratch

Samo sto meni misli lete... lete...

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   sub tra 25, 2009 11:11 am

@Legi...nije mi jasno kako se to slazes sa mnom i nastavljas recenicu kako ti gornji clanak ne stoji? Koji to clanak? Jer ako mislis na uvodni i na temu meni to totalno stoji. Pa rekoh da bi bilo dobro da puste program u slobodnu distriuciju (plus hebrejsko-engleski rijecnik zubi )

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   sub tra 25, 2009 2:28 pm

Alpha je napisao/la:
@Legi...nije mi jasno kako se to slazes sa mnom i nastavljas recenicu kako ti gornji clanak ne stoji? Koji to clanak? Jer ako mislis na uvodni i na temu meni to totalno stoji. Pa rekoh da bi bilo dobro da puste program u slobodnu distriuciju (plus hebrejsko-engleski rijecnik zubi )

molim? misli

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   ned tra 26, 2009 11:19 am

Pa stekla sam dojam da smatras da je to sa kodom u Bibliji glupost, a ja to ne mislim. Pa mi nije jasno kako si to napisao da se slazes sa mnom ako si kasnije pisao kako clanak nije na mjestu i sl. Kontradiktorno je.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   ned tra 26, 2009 4:01 pm

Alpha je napisao/la:
Pa stekla sam dojam da smatras da je to sa kodom u Bibliji glupost, a ja to ne mislim. Pa mi nije jasno kako si to napisao da se slazes sa mnom ako si kasnije pisao kako clanak nije na mjestu i sl. Kontradiktorno je.

Gdje sam ista od toga napisao? :P

EDIT: sada sam vidio. Mislio sam na onaj članak iz wiki citata.
A dio s kojim sam se slagao s Alphom je :

Alpha je napisao/la:
I sad, da su oni pravi, dali bi tekst po kojem se trazi plus taj program dostupan svima pa da ljudi traze gica

Ubuduće ću paziti na qouotanje, sorry!

Žaba

Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Registration date : 06.05.2012

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   ned svi 13, 2012 10:33 pm

biblija je sama po sebi kod... svaka riječ je numerički kodirana i ima preneseno značenje.
[Vrh] Go down
Q
Riba

Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 170
Registration date : 14.12.2009

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   pon svi 14, 2012 12:27 am

Daj navedi neki primjer.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1036
Registration date : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   pon svi 14, 2012 3:50 pm

LJUBAV je napisao/la:
biblija je sama po sebi kod... svaka riječ je numerički kodirana i ima preneseno značenje.

Bravo, to je prava istina. Jako lijepo si to rekla, zato ja uvjek kažem da je Biblija močna knjiga. Ponekad znam čitati stranicu onako zamišljeno sat vremena da shvatim zapravo istinnu.
Jako je teško otkriti zapravo pravu istinu!!!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   pon svi 14, 2012 5:09 pm

Ja ne znam jesu li ovi koji su pisali Bibliju uopće znali istinu, kamoli mi koji čitamo prevođene i neke lijeve verzije originala.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   pon svi 14, 2012 5:44 pm

ne znam bash da je fora u numerickim kodovima,jer npr Isak Njutn je bio ospjednut bash takvim razotkrivanjem numerickih kodova u Bibliji i u nekoj polu psihozi je proucavao Bibiliju na taj nacin dosta godina,ali nista nije "provalio"...

S druge strane,vecina pjesama,opisa i metafora u bibliji je zapravo opisivanje neke faze u kultivacionoj praksi,tj odredjeni nivo pranickih tranformacija tjela i psihe,odredjenih samadhija-dhyane,uvida u temelj Uma(probijanje srca na sushumni i uvid u Bozju Volju) itd...

Sve zavisi ko je od tih pisaca bio koliko uspjesan u praksi i do kog nivoa je dosao...

Meni je npr u tom smislu dosta zanimljiva Solomonova pjesma nad pjesmama,koja na prvi pogled izgleda iznimno eroticna.Vjekovima se svestenici,popovi i rabini svadjaju oko znacenja te pjesme,znaju da je iznimno bitna za spajanje sa Bozjom Voljom i jedna od najznacajnijih pjesama u Bibliji,ali JEDINO onaj koji je i sam prosao tu fazu koju je prosao Solomon zna o sta ta pjesma opisuju.

Pjesma izmedju ostalog opisuje probijanje srcanog cvora na sushumni,prelazak abisa izmedju anahate i visuddhe,dobijanje uvida u Tao,temelj Uma,prazninu Uma,te pocetak transformacije "zenske" energije kod tog muskog praktikanta.Takodje opisuje i lucenje nektara amrite iz grla...I razna pranicka ciscenja i prancika tjela koja se oslobadjaju iz srca u tom (jako visokom) stadijumu prakse...

Vecina pisaca iz Biblije nije proslo tu fazu,dakle nisu dobili uvid u Tao,vec su bili "samo" samadhi majstori,sa svim mocima,uvidima i osobinama koje samadhi nosi sa sobom..
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam

Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Registration date : 13.01.2012

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   uto svi 15, 2012 12:29 am

Nema tu nikakvog koda u smislu pojavljivanja pravilnosti broja i rasporeda slova u nekim geometrijskim nizovima što bi dalo neko smisleno 3. značenje,ali ima nekog učenja što je sasvim različito od kodiranja npr.
stari zavjet knjiga propovijednika 11.7 "ukusno je sunce i dobro je očima gledati u njega"
i eto nam solarne yoge drevne znanosti ili je slučajnost.

Što se tiče Newtona pa on je bio obični magarac,poznata je priča kako je on u svojim proračunima otkrio kako će jednog dana zemlja i sve ostale planete doći u takav položaj da će zemlja izletjeti s putanje i odlutati u svemir da bi nakon dugo dugo mozganja pri kojemu nije ni jeo jer to mu je bilo nezamiliv scenari došao do rješenja: u tom trenutku bog će rukom uzeti zemlju i vratiti je na pravu putanju

koliko god toga napravio ta ga izjava toalno pokopava
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   uto svi 15, 2012 12:42 pm

A dobro,Njutn je imao PREVISE bagova u glavi,ali je opet bio nezamislivi genije :)

Pa upravo na to mislim Grave Digger,na takve stvari,to sa gledanjem u Sunce...Nije to stvar samo sa biblijom,nego sa vecinom spisa koji datiraju iz tog vremena.Jednostavno,neke stvari su previse bile nevjerovatne da bi se obicnom narodu prenjele takve kakve jesu.Onda im pojednostavi,pa da ako neko pametan tu to nesto skapira ali naravno sprovodeci praksu na osnovu tih teorija..
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   uto svi 15, 2012 1:37 pm

Grave Digger je napisao/la:
Što se tiče Newtona pa on je bio obični magarac,poznata je priča kako je on u svojim proračunima otkrio kako će jednog dana zemlja i sve ostale planete doći u takav položaj da će zemlja izletjeti s putanje i odlutati u svemir da bi nakon dugo dugo mozganja pri kojemu nije ni jeo jer to mu je bilo nezamiliv scenari došao do rješenja: u tom trenutku bog će rukom uzeti zemlju i vratiti je na pravu putanju

Možeš li dati izvor odakle si uzeo informaciju da je Newton to izjavio?

Druga stvar, diskreditirati nekoga na temelju neke izjave je bezveze (čak ako je Newton to i izjavio). Po tome ajmo diskreditirati i Einsteina, i grčke mudrace, i Hawkinga, i ostale, svi su se oni pokopali nekim svojim izjavama. Ma kakvi genijalci ili istraživači! Magarac do magarca kava
Namjerno sam sarkastičan da dočaram kakvu si glupost izjavio.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   uto svi 15, 2012 2:38 pm

slazem se sa blizzom...

S druge strane,vjerovo il ne,cak se mozda i slazem sa tom Newtonov izjavom :)
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam

Male
Cancer Snake

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   uto svi 15, 2012 2:58 pm

To mi je ispričao jedan prof. fizike i ja mu vjerujem na riječ znam da se nije sprdao,toliko o vjerodostojnosti izjave pa ako hoćeš vjeruj ako ne, ne.

Možda je glupo diskreditirati nekoga radi jedne izjave,ali ako ja kažem da je on za mene magarac onda je to za mene,ako je za tebe bog onda je bog

vidiš paradoks kad mene prozivaš zbog izjave kojom ja prozivam drugoga radi istoga fo

Sve ti je to... ne trebaš se živcirati zbog toga
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   uto svi 15, 2012 7:04 pm

pa da,to je jedan fini magarac koji je formulisao diferencijalni racun,odbacio i posljednje sumnje oko heliocentrizma,dokazao uskladjenost izmedju Keplerovih zakona o kretanju nebeskih tjela i njegove teorije gravitacije,otkrio prelamanje svjetlosti i nnostvo drugih fenomena iz optike itd...

ovdje je ukratko opisano sta je magarac njutn oktrio u srednjem vjeku :

Ajzak

ukratko,da,za mene je Ajzak Njutn Bog :)
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   sri svi 16, 2012 1:16 am

Blizzard je napisao/la:
Ja ne znam jesu li ovi koji su pisali Bibliju uopće znali istinu, kamoli mi koji čitamo prevođene i neke lijeve verzije originala.

Itekako su znali istinu, znali su što pišu i kako treba pisati!
U Bibliji je nevjerojatno teorijsko znanje. Garantiram ti da bih u roku sekunde postao svet i produhovljen da razotkriješ cijelu Bibliju...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   sri svi 16, 2012 12:13 pm

Garantiraš da je sve tako - na temelju čega točno? Jer ima Biblija nekih mjesta gdje ne mogu reći da vidim niti zrnce istine, a još manje materijala za biti svetim i produhovljenim. Gdje točno leži neporeciva razlika Biblije i bilo koje druge knjige u kojima duhovnjaci daju svoje viđenje svijeta (osim da se opisuje dio prošlosti)?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   sri svi 16, 2012 12:47 pm

...
stari zavjet knjiga propovijednika 11.7 "ukusno je sunce i dobro je očima gledati u njega"
i eto nam solarne yoge drevne znanosti ili je slučajnost.
"Slatka je svjetlost i godi očima vidjeti sunce." - drugaciji prijevod istog dijela po kojem se ne nazire nista slicno solarnoj yogi ali mislim da bi mogla biti veca vjerojatnost da je prijevod koji si ti ponudio tocan ili tocniji samo kako jasno upucuje na nesto poput solarne yoge kasnije je modificiran.

Jedna izjava ne moze diskreditirati covjeka koji je s druge strane jako puno napravio i otkrio. Postavlja se pitanje da li je uopce kazao tako nesto (jer cak i ako je negdje netko zapisao ne mora znaciti da je istina). Cak i da je kazao ne znamo u kojim okolnostima. A nek predpostavimo da je sve istina i da je receno u najozbiljnijem tonu i dalje ne znamo sto za Newtona znaci Bog i sto je time mislio. Mozda je njemu Bog neka razvijenija vanzemaljska civilizacija ili tko zna sto.
Kako god bilo, to je njegova stvar, a nasa je ne radit magarca od sebe govoreci da jedna izjava diskreditira sve sto je napravio netko poput Newtona ili npr. Tesle koji je, kako je opcepoznato (?), bio sovinist i sexist (ma koliko se mi ne slagali s tim izjavama i ma koliko nam se netko ne svidjao).

Višestanični organizam

Male
Cancer Snake

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   sri svi 16, 2012 1:36 pm

@Alpha
u potpunosti se slažem s tobom
Ja se rijetko kome divim i obično su to osobe iz svakodnevnoga života "male" osobe koje nisu ništa ni približno postigli kao Newton.

Ako ja želim biti magarac to je moje pravo,mogu reći o svakome šta hoću koliko god to možda glupo bilo,nije me ni najmaje briga za društvene norme ni njihove osude.

Izrazito cijenim Newtona,ali možda isto tako i magarca ovo nije neko opravdanje već samo pokušavam dočarati besmislenost bilo kakve izjave,sve su to ljudi skovali i nametnuli,slobodan sam i mogu reći što hoću nitko mi ne predstavlja autoritet ni najmanje me nije briga hoće li me doživljavati kao magarca,genijalca,imaginalca ili kretena.
BITI SLOBODAN I VAN NORMI JE PRVI KORAK U SAMOSPOZNAJI
[Vrh] Go down
Q
Riba

Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 170
Registration date : 14.12.2009

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   pet svi 18, 2012 1:16 am

Priča se da u bibliji piše samo istina. No koje kakove istine pišu i po plotovima. Pa se priča i to da učeni ljudi vele da je bolje povjerovat onom kaj piše po plotovima nego onom kaj piše u bibliji. Jer navodno ako se povjeruje onom kaj piše u bibliji dobije se špranja u mozgu. Dok ako se povjeruje onom kaj piše na plotu dobije se samo špranja u jeziku.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   pet svi 18, 2012 3:02 am

@Blizzard Da! Upravo tako ti garantiram. Gledaj Biblija je uvjek bila tajanstvena i popularna, ma zapravo zaboravi na ovo tajanstvena. I daj mi sada molim te reci kako jedna knjiga može biti stalno popularna kroz cijelu povjest ako je to samo obična knjiga? Ako je toliko ljudi zainteresirano za tu knjigu i toliko godina popularna, onda mora imati nešto u sebi.
Biblija je neprocjenjiva energija odgovora, ona ne opisuje povjest na ovome svijetu nego cijeli svemir! Sve galaktike, sva Božja stvorenja i kako smo protjerani iz tog sustava. Kada čitaš Bibliju moraš se jako udubiti do te mjere da ti sve postane nekako čudno, ne znam kako bih to opisao bizarno. Ne znam stvarno je teško opisati, ali kada jednom shvatiš jedan dio postaje ti sve nekako drugačije.
Ovo što sam spomenuo da je Biblija popularna to sve stoji, ali dosta ljudi tj. većina njih ne zna gledati kako treba. Ljudi koji vide tu tajnu vrlo su povučene osobe isto kao i znanstvenici. Osobno vjerujem zapravo sam siguran da su i znanstvenici došli do tih tajnih znanja samo malo drugačijim putem. Ali to samo oni koji su bili vrh vrhova među znanstvenicima, a opet su bili smatrani malima i bijednima...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   ned svi 20, 2012 2:06 pm

Može se navesti više razloga zašto je Biblija posebna knjiga, ali popularnost ne smatram relevantnim razlogom po tom pitanju. Imam drugačije objašnjenje zašto je Biblija toliko popularna bila i kroz povijest i danas. Razlog su tradicija i odgoj. Koliko kršćana ima na svijetu? Biblija je duša kršćanstva, naravno da će ona biti svjetski poznata i moguće najčitanija knjiga kad je i sljedbenika religije mnogo. I to od davnina, a prije još i više kad je crkva imala veći utjecaj, spaljivanje, agresija, ratovi. Tko nije bio vjernik je praktički bio sotona. Biblija je kao duša religije samim time lako dobivala pažnju i popularnost. I danas je veoma popularna upravo zbog neke tradicije da svaki "pravi" vjernik ima Bibliju kraj sebe, a tu je i odgoj u pitanju kada od malena prihvaćamo svoju religiju i Bibliju samim time.

Što se tiče "pravilnog čitanja" Biblije, nije li to prije svega - subjektivna kategorija? Netko puno nauči čitajući knjigu o silovateljima i ubojicama nego čitajući Bibliju, znači li to da svi ostali pogrešno čitaju knjigu o silovateljima i ubojicama, ili da na pravilniji način čitaju Bibliju?
Što konkretno fali tome da dosvlovno čitaš Bibliju i tako ju shvaćaš? Znam, mnogi će reći da je to pogrešno i da je sve u metaforama, ali moje je pitanje zašto bi to bio pogrešan način. Možda su pisci baš i htjeli da se sve pročita doslovno, uostalom. Kako uopće znati na koji način pravilno čitati napisano? Netko u Bibliji vidi ljubomornog i idiotskog Boga koji ubija i kažnjava kako njemu paše. Što takvom čitanju nedostaje? Zašto ne čitati tako Bibliju između ostalog?

Mnogo pitanja, znam.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Today at 2:09 am

[Vrh] Go down

Biblijski kod
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next