Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Biblijski kod

Go down 
+10
2pac
Q
LJUBAV
Alpha
josip21
Gea
Jaykof
Svjetloisjena
Blizzard
Legionar
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimesri svi 16, 2012 12:47 pm

Grave Digger je napisao/la:
...
stari zavjet knjiga propovijednika 11.7 "ukusno je sunce i dobro je očima gledati u njega"
i eto nam solarne yoge drevne znanosti ili je slučajnost.
"Slatka je svjetlost i godi očima vidjeti sunce." - drugaciji prijevod istog dijela po kojem se ne nazire nista slicno solarnoj yogi ali mislim da bi mogla biti veca vjerojatnost da je prijevod koji si ti ponudio tocan ili tocniji samo kako jasno upucuje na nesto poput solarne yoge kasnije je modificiran.

Grave Digger je napisao/la:
Što se tiče Newtona pa on je bio obični magarac,poznata je priča kako je on u svojim proračunima otkrio kako će jednog dana zemlja i sve ostale planete doći u takav položaj da će zemlja izletjeti s putanje i odlutati u svemir da bi nakon dugo dugo mozganja pri kojemu nije ni jeo jer to mu je bilo nezamiliv scenari došao do rješenja: u tom trenutku bog će rukom uzeti zemlju i vratiti je na pravu putanju

koliko god toga napravio ta ga izjava toalno pokopava
Jedna izjava ne moze diskreditirati covjeka koji je s druge strane jako puno napravio i otkrio. Postavlja se pitanje da li je uopce kazao tako nesto (jer cak i ako je negdje netko zapisao ne mora znaciti da je istina). Cak i da je kazao ne znamo u kojim okolnostima. A nek predpostavimo da je sve istina i da je receno u najozbiljnijem tonu i dalje ne znamo sto za Newtona znaci Bog i sto je time mislio. Mozda je njemu Bog neka razvijenija vanzemaljska civilizacija ili tko zna sto.
Kako god bilo, to je njegova stvar, a nasa je ne radit magarca od sebe govoreci da jedna izjava diskreditira sve sto je napravio netko poput Newtona ili npr. Tesle koji je, kako je opcepoznato (?), bio sovinist i sexist (ma koliko se mi ne slagali s tim izjavama i ma koliko nam se netko ne svidjao).

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimesri svi 16, 2012 1:36 pm

@Alpha
u potpunosti se slažem s tobom
Ja se rijetko kome divim i obično su to osobe iz svakodnevnoga života "male" osobe koje nisu ništa ni približno postigli kao Newton.

Ako ja želim biti magarac to je moje pravo,mogu reći o svakome šta hoću koliko god to možda glupo bilo,nije me ni najmaje briga za društvene norme ni njihove osude.

Izrazito cijenim Newtona,ali možda isto tako i magarca ovo nije neko opravdanje već samo pokušavam dočarati besmislenost bilo kakve izjave,sve su to ljudi skovali i nametnuli,slobodan sam i mogu reći što hoću nitko mi ne predstavlja autoritet ni najmanje me nije briga hoće li me doživljavati kao magarca,genijalca,imaginalca ili kretena.
BITI SLOBODAN I VAN NORMI JE PRVI KORAK U SAMOSPOZNAJI
[Vrh] Go down
Q
Riba
Q


Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 170
Age : 111
Location : u kontiniumu
Registration date : 14.12.2009

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimepet svi 18, 2012 1:16 am


Priča se da u bibliji piše samo istina. No koje kakove istine pišu i po plotovima. Pa se priča i to da učeni ljudi vele da je bolje povjerovat onom kaj piše po plotovima nego onom kaj piše u bibliji. Jer navodno ako se povjeruje onom kaj piše u bibliji dobije se špranja u mozgu. Dok ako se povjeruje onom kaj piše na plotu dobije se samo špranja u jeziku.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimepet svi 18, 2012 3:02 am

@Blizzard Da! Upravo tako ti garantiram. Gledaj Biblija je uvjek bila tajanstvena i popularna, ma zapravo zaboravi na ovo tajanstvena. I daj mi sada molim te reci kako jedna knjiga može biti stalno popularna kroz cijelu povjest ako je to samo obična knjiga? Ako je toliko ljudi zainteresirano za tu knjigu i toliko godina popularna, onda mora imati nešto u sebi.
Biblija je neprocjenjiva energija odgovora, ona ne opisuje povjest na ovome svijetu nego cijeli svemir! Sve galaktike, sva Božja stvorenja i kako smo protjerani iz tog sustava. Kada čitaš Bibliju moraš se jako udubiti do te mjere da ti sve postane nekako čudno, ne znam kako bih to opisao bizarno. Ne znam stvarno je teško opisati, ali kada jednom shvatiš jedan dio postaje ti sve nekako drugačije.
Ovo što sam spomenuo da je Biblija popularna to sve stoji, ali dosta ljudi tj. većina njih ne zna gledati kako treba. Ljudi koji vide tu tajnu vrlo su povučene osobe isto kao i znanstvenici. Osobno vjerujem zapravo sam siguran da su i znanstvenici došli do tih tajnih znanja samo malo drugačijim putem. Ali to samo oni koji su bili vrh vrhova među znanstvenicima, a opet su bili smatrani malima i bijednima...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimened svi 20, 2012 2:06 pm

Može se navesti više razloga zašto je Biblija posebna knjiga, ali popularnost ne smatram relevantnim razlogom po tom pitanju. Imam drugačije objašnjenje zašto je Biblija toliko popularna bila i kroz povijest i danas. Razlog su tradicija i odgoj. Koliko kršćana ima na svijetu? Biblija je duša kršćanstva, naravno da će ona biti svjetski poznata i moguće najčitanija knjiga kad je i sljedbenika religije mnogo. I to od davnina, a prije još i više kad je crkva imala veći utjecaj, spaljivanje, agresija, ratovi. Tko nije bio vjernik je praktički bio sotona. Biblija je kao duša religije samim time lako dobivala pažnju i popularnost. I danas je veoma popularna upravo zbog neke tradicije da svaki "pravi" vjernik ima Bibliju kraj sebe, a tu je i odgoj u pitanju kada od malena prihvaćamo svoju religiju i Bibliju samim time.

Što se tiče "pravilnog čitanja" Biblije, nije li to prije svega - subjektivna kategorija? Netko puno nauči čitajući knjigu o silovateljima i ubojicama nego čitajući Bibliju, znači li to da svi ostali pogrešno čitaju knjigu o silovateljima i ubojicama, ili da na pravilniji način čitaju Bibliju?
Što konkretno fali tome da dosvlovno čitaš Bibliju i tako ju shvaćaš? Znam, mnogi će reći da je to pogrešno i da je sve u metaforama, ali moje je pitanje zašto bi to bio pogrešan način. Možda su pisci baš i htjeli da se sve pročita doslovno, uostalom. Kako uopće znati na koji način pravilno čitati napisano? Netko u Bibliji vidi ljubomornog i idiotskog Boga koji ubija i kažnjava kako njemu paše. Što takvom čitanju nedostaje? Zašto ne čitati tako Bibliju između ostalog?

Mnogo pitanja, znam.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimepon svi 28, 2012 10:07 pm

Biblija se može shvatiti na puno načina, ali ne i kada nas vodi Duh Sveti. Kada je netko kršten Duhom Svetim u ime Isusa Krista svijet i opčenito paradigma se promijeni, kod nekih naglo a kod nekih sporo. Jer to je novi zavjet, da če Bog ući u nas i živjeti u nama i da če nam priroda postajati drugačija i više nalik na Krista. To je priprema za novi život na novoj Zemlji.

@2pac

Ono što si osjetio je možda duh sveti, ja recimo kada čitam Bibliju prvo osjetim povezanost s Bogom i kada ju čitam čitam ju jer osjetim "poriv" svaki put mi se dogodilo da sam pronašao novo značenje koje mi je bilo u tom trenutku potrebno. Za vrijeme samog čitanja jednostavno razumijem svaku rečenicu :) i mislio bih da je to subjektivnog dojma da neznam da i drugi tako isto interpretiraju. Usput pogledaj si video na linku mog potpisa, jako puno objašnjava, ako hočeš imam ti i drugih pomagala da učiš dalje :)

P.S. molitva je nekakav esencijalni dio, tako se povezujemo s Nebeskim Ocem. Pokušaj moliti se Kristu i Bogu da ti pomogne u čitanju i razmišljanju, meni je nevjerojatno lakše razmišljati i učiti o Isusu i Ocu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimeuto svi 29, 2012 11:23 pm

Što to znači da te vodi "Duh Sveti"?
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimesri svi 30, 2012 12:00 am

Duh Sveti bi se mogao smatrati "fenomenom" to je neka vodilja koja ti otvara vrata koja dosada nisi mogao ni vidjeti. Neznam kako bih to opisao osim onog što sam več napisao u prethodnom postu. To su neki od efekata.

Efekata ima raznih i za svakoga ponaosob je drugačiji, to je povjerenje u Boga i pouzdanje, na taj se način stiće Duh Sveti. Molitvom se "osnažuje" i učvršćuje u nama.

To je kao neka vrsta toka koji te vodi i ukazuje na nešto što dosada nisi primijetio ili nisi mogao razumjeti, mijenja tvoju esenciju iznutra i tvoju prirodu i oslobađa te. To je proces koji traje i može se prekinuti kada poželiš ali pošto on dolazi iz povjerenja u Isusa Krista i Boga onda ni neće doći nekome tko ne vjeruje u to. Ne bih znao točno objasniti prirodu toga. Ovo je najbliže što sam sposoban.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimesri svi 30, 2012 2:34 am

U redu je, ne trebaš se previše truditi jer ionako nisam ufuran u te pojmove na Biblijski način, tako da imam vlastito shvaćanje svega toga - ergo pojma nemam o čemu se uopće priča zubo
Meni bi trebao "ovozemaljski" način pojašnjenja, jer recimo pojma nemam što znači ovo: "dolazi iz povjerenja u Isusa Krista". Mislim, znam ja što to MENI znači i što vidim u tome, ali nemam pojma što si s tim zapravo htio reći ili što Biblija s time želi reći.

Ali velim, ne trebaš se previše truditi oko pojašnjavanja, jer bi te za puno stvari tako trebao pitati da pojasniš, trebao bi napisati ogroman post - a sve zato da ja pročitam i kažem "ok".
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimesri svi 30, 2012 2:46 am

@Star
Prijatelju, puno sam ja toga iskusio (u vjeri). Hvala ti puno što si mi preporučio ovaj link. Pogledao sam jedan dio, ali ja ti to već sve znam no ipak ću ga pogledati do kraja. Mene zanimaju dublje teme kao što je Božja mistika. No ovaj video je jako koristan, usput je li mi možeš molim te, ako znaš, preporučiti neke dobre vjerske knjige? Inaće pročitao sam ih ja dosta, ali uvjek volim istraživati i vidim da si bistar u vjeri.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimesri svi 30, 2012 2:02 pm

Da me ne optuže za offtopic može u private messages?
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimečet svi 31, 2012 2:28 am

Naravno da može.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimečet svi 31, 2012 11:17 am

Blizzard je napisao/la:
......

Što se tiče "pravilnog čitanja" Biblije, nije li to prije svega - subjektivna kategorija? Netko puno nauči čitajući knjigu o silovateljima i ubojicama nego čitajući Bibliju, znači li to da svi ostali pogrešno čitaju knjigu o silovateljima i ubojicama, ili da na pravilniji način čitaju Bibliju?
Što konkretno fali tome da dosvlovno čitaš Bibliju i tako ju shvaćaš? Znam, mnogi će reći da je to pogrešno i da je sve u metaforama, ali moje je pitanje zašto bi to bio pogrešan način. Možda su pisci baš i htjeli da se sve pročita doslovno, uostalom. Kako uopće znati na koji način pravilno čitati napisano? Netko u Bibliji vidi ljubomornog i idiotskog Boga koji ubija i kažnjava kako njemu paše. Što takvom čitanju nedostaje? Zašto ne čitati tako Bibliju između ostalog?

Mnogo pitanja, znam.

Moze se citati i doslovno ali tada ce se dobiti samo povrsinski, mali, dio poruke. Puno toga ce biti pogresno tumaceno. E sad, zasto bi bilo pogresno i kako znamo da je pogresno... Slicno kao ironija kad netko napravi neku glupost pa netko drugi kaze "bas je pametan". Zna se da se ni na koji nacin ne misli da je osoba zbilja pametna nego suprotno tome. Ako netko to ne vidi onda nema nekog nacina da ga se "prosvijetli" ali taj ce procitati krivu poruku.

Bog jeste prikazan kao ljubomoran i agresivan (najvise SZ) i tu se pokusava stvar postaviti tako da se opravdaju Bozji postupci i sve je usmjereno trazenju tih odgovora...ali trebalo bi se postaviti drugo pitanje...nek stoji ljubomora i agresija...o tome se nema puno nesto pregovarat. Pitanje je tko je taj koji je ljubomran i agresivan... Uzima se zdravo za gotovo da je to Bog...a sto je njima bio Bog, sto su oni dozivjeli kao Boga?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimečet svi 31, 2012 3:41 pm

Alpha je napisao/la:
Pitanje je tko je taj koji je ljubomran i agresivan... Uzima se zdravo za gotovo da je to Bog...a sto je njima bio Bog, sto su oni dozivjeli kao Boga?

Oni su Boga u starom Zavjetu doživljavali kao stvoritelja svijeta i entiteta koji je štitio i vodio njihove praoce Abrahama, Izaka i Jakova. Također i kao entitet koji je vodio svoj narod u obećanu zemlju Kanaan. "Slava Božja" se više puta pojavljivala direktno u Starom Zavjetu, bilo u ulozi uništenja protivnika ili uništenja nepoćudnih Izraelaca. Dakle, dvoznačno su doživljavali Boga što je nama danas neshvatljivo, jer danas razdjelujemo kreaciju nečega od vođenja i zaštite nekoga.
Kreacija može biti nešto impersonalno, pogotovo kad se govori o stvaranju Svemira, a zaštita i vodstvo je uvijek osobne prirode.
Njima je dakle Bog bio sve, i jedno i drugo i sveukupno. Nisu pravili nikakvu razliku. Za njih (židove) je naš problem u tome što pokušavamo to analizirati.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimečet svi 31, 2012 11:07 pm

Citat :
Njima je dakle Bog bio sve, i jedno i drugo i sveukupno. Nisu pravili nikakvu razliku. Za njih (židove) je naš problem u tome što pokušavamo to analizirati.

Iz čega si to zaključio? Kako to misliš sveukupno?

@Alpha
Citat :
Uzima se zdravo za gotovo da je to Bog...a sto je njima bio Bog, sto su oni dozivjeli kao Boga?

Zar nije Isus sam govorio da je to ista sila? Ako prihvačamo Isusa kao sina Božjeg, moramo prihvatiti da je i onda ono bio Bog.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimečet svi 31, 2012 11:51 pm

Ne moramo. Moze se raditi o krivoj interpretaciji ;)

Onaj "Bog" je savrsen opis egoisticnog, primitivnog vladara tiranina bez milosti. To nije opis Boga. Pitanje je sto je Isus mislio, sto je rekao, sto su oni culi, sto su iz toga shvatili, sto su zapisali i kako su to tumacili. Ponekad je najbolje pitati direktno Krista...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimepet lip 01, 2012 12:28 am

Citat :
Ponekad je najbolje pitati direktno Krista

Apsolutno se slažem, ali kako znamo da razgovaramo s njime?

Sam je govorio da pazimo da nebudemo zavedeni i da če mnogi doći u njegovo ime.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimepet lip 01, 2012 10:38 am

Mnogi ce doci u njegovo ime...i tocno je tako. Ti mnogi zele da se slusa njih kao Kristove predstavnike. Oni ne zele da mi imamo direktan kontakt s Kristom jer bi mogli cuti nesto sto njima ne odgovara. Mogli bi cuti da su oni lazni i da je ono sto pricaju laz. Zato je najlakse kazati: "E, sto je Krist reko, reko je. Od sad vise nitko ne moze s njim pricati." Jako zgodno...i naivno... Kada netko kaze da razgovara s Bogom oni kazu da je to nemoguce i da je sigurno to demon. Ali kada njima ide u korist onda vide Djevice Marije, Krista, Andjele i sto sve ne...onda to nije prikaz demona.

Kako znati da razgovaramo s njime...mislis da mogu to opisati rijecima? Ne mogu bas. Najbolje objasnjenje je da znas jednako kao sto znas da razgovaras s prijateljem, majkom, curom, sam sa sobom..

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimepet lip 01, 2012 1:25 pm

Način na koji razgovaramo s Bogom je kroz Duh Sveti, on nas čuje ali ne i mi njega. Mi znamo njegovu volju kroz Njegov Duh i mi smo s njime kao duša, mi smo Njegovo dijete.
Opet se referiraš na katolike, oni su crkva u transgresiji i štuju entitete koji nisu Bog, oni spominju Isusa Krista ali je rijetko kome on u srcu. Djevica Marija je jedan od tih entiteta i uputiti molitvu njoj je uputiti molitvu božici Semiramis/Isis/Astarte/Hekata/Inana itd. itd. koja se provlaći kroz stare antičke religije koje su Bogu bile neprijatelji. Isis itd. je demonski entitet i nije od Boga.
Sveci kojima se mole katolici su također reprezentacije raznih ondašnjih Bogova. Moramo biti svjesni da uputiti molitvu i klanjati se takvim bogovima je svetogrđe i veliki grijeh. Također moramo znati povijest crkve i kako je ona nastala takvom kakva je danas.

Od ranih početaka crkve do cca 400 AD se Rim upleo malo previše, taman kada su svi apostoli i sveti pomrli oni su preuzeli kontrolu i laganom infiltracijom postigli ovo što imamo danas. RKC nije ništa drugo doli poganske religije sa starim školama misterija u svojoj srži koja se oblaći u janječu kožu.
Ne kažem da su SVI katolici takvi, dapaće možemo vidjeti da se mnogi okreću od nje što i je njezin krajnji cilj i svrha. Učiniti Boga nepogodnim za ljude i vidimo da su uspjeli dosta u tom naumu.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimepet lip 01, 2012 6:52 pm

Star je napisao/la:
Apsolutno se slažem, ali kako znamo da razgovaramo s njime?

Sam je govorio da pazimo da nebudemo zavedeni i da če mnogi doći u njegovo ime.




Istina, da... Govorio nam je da ne budemo zavedeni, jer je znao slijed radnji na ovom svijetu, a to je sotonino vladanje cjelokupno nad našim planetom. (Osobno vjerujem da je to već počelo, ali u tajnosti). Zato moramo paziti kada stupamo u kontakt sa BOGom, jer danas se lako mogu te riječi pretvoriti u sotonine a da niti ne znamo. Ali ja bih to rekao da vrijedi samo za one osobe koje stupaju tek u vjeru i oni koji nisu sigurni u vjeri.
Po meni ne znam zašto se ljudi pitaju dali razgovaraju sa istinskim pravim BOGom, zapravo kada ti uđeš u tu pravu zonu razgovora s njim ti jednostavno znaš, osječaš da razgovaraš sa pravim Gospodarom! Nema tu dilema, i ako si ti jako duboko u tome ne može jednostavno NE može ti sotona preokrenuti riječi Gospodina. Ja bih rekao da takvi razgovori dolaze spontano, ne možemo mi odrediti kada možemo stupiti u kontakt. Ali ove jako duboke, mistične razgovore.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimepet lip 01, 2012 10:21 pm

Kada kazem 'katolici' mislim na krscane i to spominjem zato jer oni zastupaju Biblijska ucenja. Osobno puno vise postujem Jehovine svjedoke jer oni uistinu slijede Bibliju (iako opet puno toga tumace krivo tj. doslovno cak i kad je poruka prilicno jasna) dok katolici puno zuje malo meda daju.

Poruke idu u oba smjera. Mi uopce ni ne moramo nista govoriti jer Visa Sila zna sto nam treba i prije nego to mi znamo. A poruke, kao sto rekoh, mozemo cuti.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitimepet lip 01, 2012 11:39 pm

@2pac

Slažem se ali svejedno su nam dana upozorenja i mogučnosti kako provjeriti od koga dolazi ta rijeć. Slažem se apsolutno da "znamo" kada razgovaramo s Ocem Nebeskim ali ono što mi znamo je vrlo lako zavesti stoga nam on daje potvrdu koju može svatko od nas razumjeti. Jedan od načina je da mi zapravo govorimo Ocu Nebeskome, što znaći da je jednosmjeran razgovor u tom trenutku, mi dobijemo samo potvrdu da nas čuje i sluša.

p.s. oprosti što ti još nisam ništa na PM slao jer sam zaposlen u zadnje vrijeme a za forum treba opredjeliti puno vremena.

@Alpha

Ja kada kažem katolici ne mislim na krščane jer razlika između krščana i katolika je ogromna. Katolici misle da prate Boga ali zapravo prate Papu i katoličku hjerarhiju. Naravno ne kažem da je tako kod svakog katolika, jer Duh Sveti je evidentan kod pojedinih osoba, i onda nije bitno jeli netko katolik ili neka narodnost, on je krščanin. Krščani su jedan narod sada, Božji narod.

Ako netko maše zastavom s križem gore, to nemora znaćiti da to mašu krščani niti da to krščani podržavaju.

Poruke idu u oba smjera ali ne na način da ga možemo jasno čuti, več smo u tom trenutku jedno u duhu s Njime. Nije to komunikacija na uobičajeni način kako razgovara dvoje ljudi ili bilo kakva bića kreacije međusobno.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Biblijski kod - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Biblijski kod   Biblijski kod - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Biblijski kod
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: