Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Eagle-1
Višestanični organizam



Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 92
Age : 35
Location : Rijeka
Registration date : 14.01.2009

SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Empty
PostajNaslov: SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as   SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Icon_minitimepon tra 20, 2009 4:57 pm

U svojim lutanjima pustopoljinama Interneta, čovjek može naići na svašta.

Tako sam i ja naišao na slijedeću stranicu:

http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/

Sveto Pismo predstavljeno na način na koji malo ljudi očekuje i/ili zna

P.S.
Također, želim upozoriti sve vjernike kršćanine da bi ih ta stranica mogla poprilično "zdrmati" i sablazniti. lol!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Empty
PostajNaslov: Re: SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as   SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Icon_minitimepon tra 20, 2009 7:22 pm

Stranica je malo nepregledna i ne da mi se sad kopati i provjeravati radi li se o nečem konstruiranom ili o stvarnim navodima iz Biblije, što nije nikakvo čudo. Svaki obrazovani kršćanin koji je uzeo veliku Bibliju (mislim na neko od cjelovitijih izdanja) u ruke i počeo je sustavno čitati zna da se u njoj može uistinu svašta naći. Biblija nije nastala najednom pod perom nekog božanskim duhom nadahnutog pisca, to je zbirka tekstova koja je nastajala u razdoblju od gotovo 1500 godina, a za dio tekstova zna se da se radi samo o zapisima još starijih predaja ili o prijepisima i prijevodima starijih zapisa. Tko god se bavio makar i malo obradom i proučavanjem nekakvih starih tekstova, a ja sam imala prilike malo zaviriti u taj svijet, zna o kakvoj se nevjerojatnoj zavrzlami tu radi. U Bibliji se uistinu mogu naći najljepši i najodvratniji odlomci - sve prema željama tražitelja. A Bibličari imaju što studirati generacijama i generacijama i nikad ne stignu do kraja niti uspiju razjasniti neka nejasna mjesta.

Dakle, šok može biti samo za one koji se nisu nikad upustili u čitanje tih tekstova :) study
[Vrh] Go down
Eagle-1
Višestanični organizam



Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 92
Age : 35
Location : Rijeka
Registration date : 14.01.2009

SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Empty
PostajNaslov: Re: SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as   SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Icon_minitimesri tra 22, 2009 2:03 pm

U osnovi da, ali meni je ipak zanimljivije to, što i dan-danas postoje ljudi koji sluijepo vjeruju u Bibliju, makara na nekim mjestima sama sebe pobija.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Empty
PostajNaslov: Re: SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as   SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Icon_minitimesri tra 22, 2009 4:11 pm

Da, i meni je zanimljiva stranica. Poanta je sto su oni tamo istaknuli stvari preko koje bi netko, mozda, samo preletio dozivjevsi ih kao stilsku figuru. Ipak, obzirom se Bibliju namece kao djelo koje nosi doslovnu poruku...e pa kad je doslovno onda nek se malo izdvoje i te 'doslovnosti' koje im, zapravo, ne odgovaraju.
Inace sam citala Bibliju i uvijek mi je drago procitati nesto iz Novog Zavjeta...al kad upadnu oni koji tupe kako je to sve tocno tako i kako nista drugo nije tocno...uf, osip dobijem :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Empty
PostajNaslov: Re: SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as   SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Icon_minitimesri tra 22, 2009 7:08 pm

Eagle-1 je napisao/la:
U osnovi da, ali meni je ipak zanimljivije to, što i dan-danas postoje ljudi koji sluijepo vjeruju u Bibliju, makara na nekim mjestima sama sebe pobija.

Pa nitko ih ne tjera u sljepoću. Danas svatko može kupiti Bibliju u raznim izdanjima ili je potražiti online. Svećenici više ne drže monopol na tumačenje tekstova, samo što u principu oni ipak znaju više od običnih ljudi o njima jer su ih studirali i to godinama. Često može biti užitak slušati dobro potkovanog svećenika kako propovijeda i objašnjava čitanja, premda intelektualno znanje u obredima nije jedino važno. :)

Što se doslovnosti tiče, mene je još davno zbunio jedan odlomak iz Knjige Izlaska gdje se s neba pa u rebra kaže kako je Jahve navalio na Mojsija da ga ubije dok je on vodio narod prema obećanoj zemlji, oborio ga na tlo i obrezao. Otuda porijeklo obrezivanja u židovskoj i muslimanskoj tradiciji, ali odlomak je potpuno neočekivan, izvan konteksta i naprosto zbunjuje, mene je najviše iznenadilo zašto ga je iznenada želio ubiti, pa se zadovoljio sakaćenjem, bez obzira na korisnost tog zahvata...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Empty
PostajNaslov: Re: SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as   SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Icon_minitimečet tra 23, 2009 10:22 am

ja sam par puta počela čitati Bibliju, i odustala.
upravo iz tog razloga, iznervirala sam se zbog takvih gluposti.
meni je to jednostavno glupost
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Empty
PostajNaslov: Re: SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as   SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Icon_minitimečet tra 23, 2009 10:24 am

zaboravih:
vrlo moguće da griješim kad kažem glupost, al ne mogu si pomoći - jednostavno mi ima previše nesuvislosti u njoj.
[Vrh] Go down
Sponsored content





SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Empty
PostajNaslov: Re: SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as   SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
SVeto Pismo - na nesvakidašnji načinU as
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Roditeljsko Pismo
» Pismo poglavice
» vicevi..
» Pismo Glavnom Krivcu Za Sve

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: