Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Preko darova do seksa

Go down 
+3
silver
floridana
Svjetloisjena
7 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:00 pm

Citat :
Mnogi muškarci kupuju darove kako bi ženu odvukli u krevet, a nova studija je pokazala da i čimpanze rade isto. Mužjaci koji svoj plijen dijele sa ženkama češće se i pare.

Divlje čimpanze koje redovito daruju svoju hranu imale su dvostruko veći uspjeh kod ženki od svojih suparnika, pokazalo je istraživanje.

Divlje čimpanze se smatraju najbližim ljudskim ''rođacima''.

Prijašnje studije su pokazale da mužjaci čimpanza često dijele svoje meso sa ženkama koje ne idu loviti.

Iako su znanstvenici dugo pretpostavljali da je ova darežljivost posljedica želje da povećaju svoje šanse za parenje, za to je donedavno bilo malo dokaza.

No novo istraživanje koje je provedeno u parku prirode Taï, u Obali Bjelokosti, pokazalo je da se mužjaci koji dijele meso pare dva puta češće od drugih.

Znanstvenici su uočili da čimpanze dijele meso sa ženkama čak i kad nije vrijeme parenja.

''Naši rezultati pokazuju da čimpanze dijele meso kako bi došle do seksa i da to prakticiraju kroz duže razdoblje'', kaže Cristina Gomes, jedna od glavnih istraživačica u ovom projektu, koja dolazi s Instituta Max Planck za evolucijsku antropologiju iz Njemačke.

''Mužjaci koji dijele meso sa ženkama udvostručuju svoj uspjeh u parenju. Ženke, koje imaju problema s nabavkom hrane, tako povećavaju unos kalorija bez gubitka energije i rizika od potencijalne ozljede tijekom lova.''

''Ovo bi moglo značajno utjecati na naše trenutno znanje o vezama između muškaraca i žena'', dodaje Gomes.

''Naši rezultati idu u prilog pretpostavci da čimpanze planiraju, te razmišljaju i u prošlom i budućem vremenu, a to utječe na njihovo ponašanje u sadašnjosti'', rekao je koautor studije Christophe Boesch.

Izvor

Ništa novo pod suncem. zubo
No ovdje mi je sve logično - uz brižnog mužjaka ženkino potomstvo ima više šanse da preživi. Samo, pitanje što s onima koji se pare s više ženki pa tako ne mogu brinuti za sve te malce?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Re: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:33 pm

meni ovo miriše na najstariji zanat zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Re: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:34 pm

Paaaa, nije daleko od toga zubo
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Re: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitimesub svi 23, 2009 10:11 am

kao prvo, ne možete istraživanja provedena na životinjama baš generalizirat na ljude, pogotovo istraživanja ovako složenih fenomena...

Mislim, ljudska psiha j uzroci našeg ponašanja, pa tako i seksualnog isbora, jako su složeni i ne mogu se tako jednostavno objasnit.

Uostalom, to istraživanje govori o povezanosti između mužjaka koji daju meso ženkama i broja parenja, ne može se sa sigurnošću tvrdit da se radi o uzročno-poslijedičnoj vezi. Možda ti mužjaci koji dijele meso to rade iz nekih drugih motiva, a faktor koji utječe na broj parenja je sasvim drugi? Npr. možda mužjaci koji su najbolji lovci u stanju dijeliti meso, imaju ga dovoljno i za sebe i ženku.. A ako su najbolji lovci onda su vjerojatno veći, snažniji i privlačniji kao spolni partneri.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Re: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitimesub svi 23, 2009 9:41 pm

koliko znam čimpanze su jedne od rijetkih životinja koje prakticiraju seks iz vlastitog užitka, ali to obave u 2-3minute i najčešće poslje jela... gledala sam na nekom dokumentarcu lol

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Re: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitimesub svi 23, 2009 10:16 pm

floridana je napisao/la:
meni ovo miriše na najstariji zanat zubo
buuuhaha sta tebi nece sve pasti na pamet rofl2

a nisu oni ni ludi obave sve za 2 minute ne moraju se tlacit affraid

a to za darove kod ljudi pali samo kod onih lovasa....kod mene sigurno ne pali jer love nemam.....mogu da joj platim pivo ili kavu i to je sve...neka zaboravi na dijamante rofl2
[Vrh] Go down
vladimir je idiot
Dinosaur
vladimir je idiot


Female
Taurus Dog
Broj postova : 417
Age : 53
Location : Trocadero,Paris
Registration date : 25.05.2009

Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Re: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitimened lip 14, 2009 10:15 am

nesto mi nije jasno
zar simpanze nisu vegetarijanci?
Za babune ok,love cak i male srne ali simpanze to mi isto dodje kad bi neko rekao da su gorile mesozderi a nisu vec biljojedi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Re: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitimepon lip 15, 2009 2:09 am

Nisu vegetarijanci, vole meso i povremeno se hrane kanibalistički. Vidjela sam to u jednom dokumentarcu - čopor čimpanzi odvojio je i ubio pripadnika druge skupine. Prikazali su jednog majmuna kako zadovoljno glođe ruku onog nesretrnika koja je toliko slična ljudskoj da mi se stvarno smučilo. Dotad nisam ni ja znala da čimpanze vole meso, mislila sam da se ograničavaju na kukce, ličinke i ponekog sitnog glodavca.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Re: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitimepon srp 13, 2009 7:24 pm

Gea je napisao/la:
koliko znam čimpanze su jedne od rijetkih životinja koje prakticiraju seks iz vlastitog užitka, ali to obave u 2-3minute i najčešće poslje jela... gledala sam na nekom dokumentarcu lol

2-3 minute?? pa zato nenose odjecu jer bi im duze trebalo da je skinu i poslije obuku ponovo rofl2

darovima do seksa??? hmmm confused

poklon :zicbozub:
[Vrh] Go down
Sponsored content





Preko darova do seksa Empty
PostajNaslov: Re: Preko darova do seksa   Preko darova do seksa Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Preko darova do seksa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gledanje TV-a preko interneta
» Ljubav preko oglasa
» HACKIRANO PREKO 30 HRVATSKI WEB PORTALA!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Životinjsko carstvo-
Forum(o)Bir: