Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

pobuna

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: pobuna   sri tra 22, 2009 10:18 pm

neko reče kako nema više pobuna ali ipak se nešto kreće, a tko će drugi ako ne studenti.
prosvjedu studenata Filozofskog Fakulteta u Zagrebu pridružuju se i drugi fakulteti širom Hrvatske. imaju potporu i profesora.
šta mislite o njihovim zahtjevima za besplatno školovanje?
da li je znanje roba?
zašto Primorac šuti?

link
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: pobuna   sri tra 22, 2009 10:38 pm

ceka da mu sef kaze sta triba kazat i ucinit
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: pobuna   čet tra 23, 2009 12:16 am

Mislim da je pobuna malo neobično tempirana na predizborno vrijeme. Osim toga, znam da ni mnogi studenti ne odobravaju pobunu nego žele nastaviti s radom. Školovanje oduvijek ima svoju cijenu, ali ju je u moje vrijeme pokrivala država, a sad i dalje dobar dio pokriva država, a oni koji nisu na fakultet ušli s dovoljnim brojem bodova za besplatan studij imali su privilegij koji je nama bio nepoznat - školovanje o vlastitom trošku za onoliko mjesta koliko fakulteti mogu ponuditi a država ne smatra potrebnim platiti jer se drže nekih svojih kriterija. Mislim da bi to trebalo rješavati putem studentskih kredita, ali ne kod banaka nego nekako od države da se ne naplaćuju one nenormalne kamate koje banke stave u džep i odnesu u inozemstvo.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: pobuna   čet tra 23, 2009 1:22 pm

Na mom faksu - Na upisu nije bilo prijamnog ispita, samo su se ocjene gledale..oni koji su upali bez plaćanja, većina nisu došli do 3. godine...zašto? Jer su istu "vrijednost" imale ocjene iz gimnazije, ekonomske i iz drugih škola što je po meni apsurdno...zato se stavljaju prijamni ispiti da se opravdaju ocjene i prije svega znanje. Da je tako bilo, studirala bi bez plaćanja 100% Ali bilo je tako da sam se mučila u gimn. za vrlo dobar dok je netko u lakšoj školi prošao s 5, upao bez plaćanja i boli ga ku*** za faks..pitanje oće li ga kad završit. Po meni je to bačen novac na takve studente. A ja sam apsolvent sa malo manje od 20000 kn "u minusu".

O besplatnom školovanju mislim sve najbolje :D ali sumnjam da će biti išta od toga..jer kolko znam, studenata ovako i onako ima previše, stišću se po predavaonicama ko sardine, pogotovo na prvim godinama faksa (iz iskustva)..ali ih mali broj završi.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: pobuna   čet tra 23, 2009 2:29 pm

Takvo gledanje ocjena nije u redu. Slučajno sam nešto gledala za jednu curu koja se upisivala na Učiteljski fakultet u Zagrebu prije dvije godine, ocjene su nosile 40%, prijemni 60%, upravo zato što se zna da su ocjene u nekim školama "napumpane". Žao mi je što si tako prošla, to nije u redu no
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: pobuna   čet tra 23, 2009 4:28 pm

i kriteriji se na prijemnom namjerno snižavaju da što više studenata prođe, naročito onih koji sami plačaju školovanje. to im je u interesu i boli ih briga šta su predavaonice pretrpane.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: pobuna   čet tra 23, 2009 4:30 pm

Za sve to bi nam dobro došla jedna dobra nepristrana inspekcija. Kad bi takva postojala.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: pobuna   

[Vrh] Go down

pobuna
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.