Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin
Share | 

Pristanak na seks od 16. godine?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova: 29065
Registration date: 15.09.2007

PostajNaslov: Pristanak na seks od 16. godine?   sri tra 22, 2009 10:46 pm

Zakonom je propisano da maloljetnici smiju pristati na seks od navršene četrnaeste godine. Pravobraniteljica smatra da tu granicu treba pomaknuti na 16 godina kako je uobičajeno u zapadnoevropskim zemljama. To bi značilo da se svaki seks s osobom mlađom od 16 godina mora pravno sankcionirati ukoliko se za njega sazna. Mislim da je dobna granica od 14 godina prilično apsurdna jer je razlika između 14 i 16 godina jako velika i fizički i psihički već i na prvi pogled. Naravno da maloljetničkog seksa i trudnoća ima i bit će ih, ali to ne znači da im zakoni moraju davati zaleđe.

Mislite li da je 16 godina u redu? Što se mene tiče moglo bi i kasnije, no kako većina mladih upravo u tim godinama ulazi u seksualne odnose bilo bi besmisleno formalno ih sprečavati. Premda se alkohol i cigarete ne smiju prodavati mlađima od 18...

ČLANAK
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova: 3747
Registration date: 24.09.2007

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   čet tra 23, 2009 11:08 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Mislim da je dobna granica od 14 godina prilično apsurdna jer je razlika između 14 i 16 godina jako velika i fizički i psihički već i na prvi pogled. Naravno da maloljetničkog seksa i trudnoća ima i bit će ih, ali to ne znači da im zakoni moraju davati zaleđe.
Slažem se.

Citat :

Mislite li da je 16 godina u redu? Što se mene tiče moglo bi i kasnije, no kako većina mladih upravo u tim godinama ulazi u seksualne odnose bilo bi besmisleno formalno ih sprečavati.
ČLANAK

Sa 16 godina je kolko-tolko ok..bolje nego s 14 u svakom slučaju. Veći je problem što se ne koristi zaštita i ne bira se baš previše partner za seks. Većina ljudi koje znam (17-30) ne koriste nikakvu zaštitu. Oni koji koriste zaštitu su većinom cure koje piju kontracepcijske i imaju preko 20 god...al opet to ne štiti od bolesti ako mijenjaš partnere...ili te partner vara face
[Vrh] Go down
Eagle-1
Višestanični organizam
Višestanični organizam

Male
Scorpio Dragon
Broj postova: 92
Registration date: 14.01.2009

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   čet tra 23, 2009 11:30 am

Osobno, ja sam za podizanje granice. Jer ipak, kao što je netko iznad mene napsiao, nismo razvijeni jednako i psihički i fizički sa 14 i 16 god. A što se tiče kontracepcije oodnosno manjak njek adkada, to je jedan JAAAKO dobar signal da se uvede seksualni odgoj u škole, ali ne onaj GROZDov.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova: 15080
Registration date: 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   čet tra 23, 2009 11:37 am

Definitivno je dobro pomaknuti granice, po teoriji se čini da je dobro još i više pomaknuti, ali možda i ne.
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova: 4822
Registration date: 14.12.2008

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   čet tra 23, 2009 12:06 pm

znate ono...zabranjeno voce je najsladje...sta ima vise zabrana njima je sladje i usput imaju priliku iskazati svoje neslaganje i mladenacki bunt....
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova: 27939
Registration date: 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   čet tra 23, 2009 1:46 pm

dobro je promjeniti tu granicu ali opet ta energija je tako jaka i prirodna da je ni jedan zakon ne može zadržati.

[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova: 29065
Registration date: 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   čet tra 23, 2009 1:55 pm

Zapravo nije problem ako se klinci seksaju (mislim je, ali ne za zakonodavca). Radi se o tome da stariji muškarac (ili poneka starija žena) više neće moći tvrditi da je vodio/la ljubav s četrnaestogodišnjim djetetom uz pristanak. Naprosto je odmah odgovoran/na ako se dogodi bilo kakav problem, od trudnoće na dalje. I to mi se čini OK. A da se seksaju i mlađi od 14 godina, to nažalost svi znamo, imali smo ne tako davno u susjedstvu jednu majku od 13 godina no
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova: 28807
Registration date: 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   čet tra 23, 2009 2:49 pm

Ja bih granicu na 18. To je granica i za ostalo pa nek je i za sex. I to iz razloga koje je Svjetlo gore jako lijepo definirala zivili

Višestanični organizam
Višestanični organizam

Female
Aries Buffalo
Broj postova: 31
Registration date: 24.04.2009

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   pet tra 24, 2009 1:22 am

Citat :
Ja bih granicu na 18. To je granica i za ostalo pa nek je i za sex.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova: 27939
Registration date: 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   pet tra 24, 2009 9:49 am

d_sasha, ostala si bez teksta zubi
dobrodošla zivili

[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   pet tra 24, 2009 9:51 am

Alpha je napisao/la:
Ja bih granicu na 18. To je granica i za ostalo pa nek je i za sex. I to iz razloga koje je Svjetlo gore jako lijepo definirala zivili

Jaaaaako puno mladih se ne bi složilo s tim prijedlogom iako je dobar i s dobrim razlogom napisan. Objasni ti nekoj klinki da ona zapravo nije svjesna nekih stvari i rizika iz života, good luck zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   sub tra 25, 2009 9:36 am

A cuj...ako je razumna i sama ce doci do tog zakljucka kao i do zakljucka da nije dobro konzumirat drogu, alkohol, cigarete i sl.
Radi se o prihvacanju odgovornosti. A to ovisi kako o osobi tako i o okolini. Netko ce sam od sebe doci na taj zakljucak, a nekom ce se morati objasniti na pravi nacin. Radi se o vise stvari. Prvo da granica bude 18 kako bi u slucaju zavodjenja od strane starije osobe bile primjenjene odgovarajuce mjere. Drugo je odgovorno ponasanje. Poznavanje rizika nezasticenog sexa. Ako se radi o curi i mogucnost trudnoce. I kad se to sve upakira neka onda klinci odluce i kazu: "Ja imam 16 i prihvacam odgovornost u slucaju bolesti ili trudnoce". Je, je...svi oni znaju za to ali ne obracaju paznju. Zasto? Zato jer ako vec ne spadaju u onu prvu skupinu kojoj se ne traba puno pojasnjavat onda spadaju u drugu kojoj je potrebno pojasnit - na pravi nacin. A ovo sto se danas prica nije pravi nacin.

Superforumaš CE-4
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   sub tra 25, 2009 10:53 am

Osoba može biti i razumna i pametna, ali problem je što ljudi od 16 godina su, jednostavno, neiskusni. Problem je u samoj osvještenosti o problemu, a većina njih nema pojma što znači biti trudan, imati dijete... Ma većina njih nema pojma što znači imati 200 kuna u džepu, a kamo li što drugo. Upravo je to ono na što sam ciljao sa postom. Nije stvar u tome hoće li ta osoba do 25. shvatiti neke stvari, problem je da ih shvati TADA, u 16. godini. Ipak, iako shvati u 25., možda do onda bude već imala dvoje djece zbog vlastite gluposti.

Da, kaže da prihvaća odgovornosti misleći na svoje roditelje kako će ga spasiti ili mu jako olakšati posao. Neka bude sam pa to kaže svjestan svih posljedica koje slijede.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   čet svi 14, 2009 10:09 am

Malo kontradiktorno...ako je razumna i pametna kako ce onda napucat dvoje djece do 25. iz vlastite gluposti? :P

Ovo sto si gore opisao mi prilicno zvuci kao klasicni primjer razmazenosti.

Inace, imala sam i ja 16. I ti si isto imao 16. Pa u svoje ime mogu reci da su mi prilicno jasne bile opasnosti i da sam imala (i imam) misljenje kako se prvo valja dobro savladati teorija da bi se sa kakvom-takvom sigurnoscu preslo na praxu.
A ti reci za sebe i svoja razmisljanja i osvjestenost u tim godinama.

Da, je, razumjem da su to te godine i hormoni i sve skupa. Al, kao sto rekoh, bijah i ja u tim godinama pa to nije znacilo da mi je mozak na godisnjem odmoru.

Danas se sve zivo opravdava godinama i hormonima. Nevjerojatno. Kao da to znaci da su ljudi u pubertetu neuracunljivi i time oslobodjeni odgovornosti za svoje postupke. Nece biti.

Superforumaš CE-4
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   čet svi 14, 2009 12:43 pm

Alpha je napisao/la:
Malo kontradiktorno...ako je razumna i pametna kako ce onda napucat dvoje djece do 25. iz vlastite gluposti? :P

Kontradiktorno je jedino to što si napisala nešto što ja ni približno nisam reko ili napisao. Nemoj samo reći da jesam jer nisam.

Imao sam 16, znao sam da je potreban veliki oprez, ali nisam bio svjestan koliki je zapravo problem sa djetetom ako se dogodi, nisam bio svjestan kakvi su neki ljudi na svijetu, nisam bio svjestan mnogih takvih stvari, a vjerujem niti ti u tim godinama.
[Vrh] Go down

Pristanak na seks od 16. godine?

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Similar topics

-
» Masivna sunčana oluja u 2012
» Solarna oluja + globalna ekonomska kriza
» Novi projekt:30al god. star celik
» Poklon za brata(Karlov rad))
» 3. Susret - 01.01.2010