Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pristanak na seks od 16. godine?

Go down 
+10
Hexenkind
Gea
d_sasha
Alpha
floridana
josip21
Blizzard
Eagle-1
urbanaaa
Svjetloisjena
14 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 5:58 pm

Citat :
Sazna da je trudna, a dečko ju nogira da nema posla s njom, bila je prenerazvijena da shvati da je seronja, a dijete poremeti harmoniju njene obitelji, možda čak i njeno školovanje.
...takvih ima i s 30 ili 40 godina...godine nisu bitne ako si pametan ili seronja...
...kad smo kod pištolja, u Kanadi imaju isti zakon o oružju kao i u SAD-u, a tamo je minimalan broj ubojstava u odnosu na SAD...sve je stvar odgoja, ako klince odgajamo da su sa 16 debili, onda će to i biti...
...stariji muškarac? ja sam kad sam imal 28 godina zabrijal s curom od 17, i svi su to znali, i njeni i moji starci i prijatelji, svi...i ostali smo u super vezi sljedećih 7 godina na opće odobravanje...zašto misliš da netko stariji ne bi mlađoj osobi mogao pružit ljubav i poštovanje? zašto je tako veliki socijalni problem da je stariji tip u vezi sa mlađom curom, a isto to se tolerira starijim ženama i mlađim muškarcima? licemjerje društva i raznoraznih bapskih udruga...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:51 pm

Eh Hexen, malo bolje čitaj što drugi pišu. Ja nisam rekao niti mislim da netko stariji ne bi mlađoj osobi mogao pružiti ljubav i poštovanje, niti je problem ako su u vezi. Ono što sam skrenuo pozornost jest da su većina ljudi sa 16 još djeca što god ti rekao, a isto tako sam napomenuo da nije tako sa svima. No zbog pojedinaca ne mislim mijenjati mišljenje u vezi toga jer je većina u tim godinama uopće nesvjesna u što se upušta. Kao i sa pištoljima, što se mene tiče ne mislim promijeniti mišljenje i glasati za zakon da se dopusti djeci od 12 godina da nose oružje zato jer je 1 od 1000 djece dovoljno svjesno da ne učini glupost s time.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 8:59 pm

to da je netko dijete je tvoj pogled na svijet...ja ne mislim tako, ja mislim da je osoba sa 16 godina jednako tako odgovorna i sposobna kao i ja ili ti...jest, ja sam sa 16 buio drugačiji nego sam sada, drugačije sam razmišljao i govorio, međutim što bi bilo da me sam život nije demantirao, da su me starci strpali pod stakleno zvono...pa ne bi vidio ništa od života...budala uči na svojim greškama, pametan uči na tuđim, međutim ništa tako dobro ne nauči kao kad to osjetiš na vlastitoj koži...
...ne podržavam da djeca nose oružje, ne podržavam da ga itko nosi, ali djeca naprave glupost s oružjem slučajno i zbog starijih koji nisu to oružje sakrili i osigurali...slučajevi da klinac upadne u školu i pobije svoje kolege i profesore su samo izolirani slučajevi, nikako pravilo...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 9:43 pm

Odgovoran si za svoje postupke, nema sumnje, ali ja ne pričam o odgovornosti nego o svjesnosti svojih postupaka, a to su 2 različite stvari. Nije isto kada te iz pištolja ubi dijete od 2 godine i kada te ubi čovjek od 35.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 10:10 pm

znači sa 17,5 godina nisi svjestan, ali si s 18 potpuno svjestan?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 12:40 am

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 126fs3187425


Zadnja promjena: Gripph; sri kol 05, 2009 2:41 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Lukini
Riba
Lukini


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 184
Age : 36
Location : Split, Hrvatska
Registration date : 26.07.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 12:45 am

seks je dobra stvar, treba počet šta ranije
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 9:44 am

Lukini je napisao/la:
seks je dobra stvar, treba počet šta ranije

ides ides ides
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 10:30 am

Po mom nekom misljenju devojka/decko moze da pristane na sex sa 16 godina, ne zaboravite da su se u ranijim vremenima deca zenila/udavala sa 14-15 godina a vec sa 16 imali su decu :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 10:40 am

Da, ali vremena se jako mijenjaju. Prije se nije bilo tako ovisno o novcu, već više o prirodi, a danas ako nisi školovan, tada moraš crnčiti za pare osim ako ti se ne posreći.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 10:44 am

Sto bi morao crnciti ? fizikalija ako nema nikakvu skolu uopste nije los posao, a i mozes da zavrsis neki gradjevinski smer za jos bolju platu poprilicno brzo. Kada zavrsis gradjevinsku skolu, postajes majstor i nemas dnevno 20 evra nego 30 evra dnevnicu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 11:01 am

Styter, postoje ograničenja u starosti kad se čovjek može zaposliti. Poslodavac koji zaposli dijete na crno platit će puno veću kaznu nego ako zaposli nekog odraslog, to su naprosto zakonske norme, ne želim sad govoriti napamet o godinama, ali ta ograničenja se odnose na dob o kojoj ovdje raspravljamo. Kao što Gripph kaže, vremena se mijenjaju i djeca ako i jesu fizički i spolno zrela, obično nisu emocionalno, a nikako nisu socijalno spremna na život odraslih. Svaki spolni odnos nosi sa sobom određenu šansu da dođe do trudnoće, a ona se povećava kad su partneri mlađi. Fizički je idealno vrijeme za rađanje od 16 godine do 20, 22. No to je samo fizički, a i ta granica se pomiče naniže kako je Alpha ili netko prije spomenuo, djevojčice dobivaju mengu sve ranije, u prosjeku.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 11:06 am

Kod nas mozes sa 16 godina da radis preko omladinske zadruge :)
znam da su vece sanse, ali tada je mnogo jaca volja za sex-om nego kasnije.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 11:28 am

Pa možeš i kod nas preko učeničkog servisa, ali to nije isto što i stalni posao. :)

Priroda se pobrinula da nagon bude najjači kad je šansa za trudnoću najveća. Radi se o očuvanju vrste. No mi smo svojim emocionalnim, socijalnim i duhovnim razvojem zapravo potisnuli većinu nagona u drugi plan. Svakome je jasno da danas u razvijenijim zemljama trudnoća prije šesnaeste donosi više problema nego koristi. Naprotiv, kad se čovjek stabilizira i ojača nakon 20. ili 25. godine, u stanju je stvoriti bolje šanse za podizanje potomstva. Medicina se pak brine za nešto veći broj komplikacija do kojih dolazi u kasnijim trudnoćama (naravno da nije dobro ni u tome pretjerivati).
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 11:28 am

Svatko može odlučiti da ima prvi sex u 12. godini ili prvo dijete u 14. Nikakav zakon ne može zabraniti tako nešto. Druga je pak stvar da ako to dijete ubuduće zažali što je to napravilo. Sex nije tako strašan, ali radi se o djeci koja nemaju teoriju o sexu i koja mogu zatrudnjeti zato jer im se ne nose kondomi ili imaju neke svoje fix-ideje protiv trudnoće. I onda djevojčica nenadano zatrudni u 15. godini zato jer je mislila da djevojke mlađe od 18 to ne mogu (primjer fix-ideje), a još k tome ako ima siromašnu obitelj, tada tako nešto može teško pasti, uništiti školovanje... Naravno, to može donijeti i sreću, no recimo mojoj bivšoj kolegici nije baš donijelo sreću jer je htjela na fakultet, sada ne može.

Dakle sex nije nimalo loša stvar, ako se djeca od 14. godina žele igrati mame i tate u krevetu, slobodno to i učine. Ono što je opasno jest nedostatak znanja o teoriji u sexu zbog čega može doći do neugodnih posljedica. Kao što netko reče, svatko je odgovoran za svoje postupke, no druga je stvar ako ta odgovorna osoba ima 13 godina ili 30. I opet da se netko nepotrebno ne zakači na ovo, godine nisu mjerilo razvoja pojedinca, neki 15 godišnjaci su zreliji od nekih 30 godišnjaka, no općenito su osobe od 30 zrelije, u 99% slučajeva. I opet ponavljam, to ne znači da odmah treba postaviti 30 godišnjaka ''iznad'' 15 godišnjaka, govorim o općenitom slučaju.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 11:37 am

@griph, ti ni sa 20 i vise godina imaces isto iskustva kao i sa 14-15... ali to je njihova stvar ako hoce neka to rade, necu ja da se raspravljam u njihovo ime :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 12:24 pm

Pa trenutno imam barem 2 puta više iskustva nego sam imao sa 16. Pa naravno da svatko odlučuje za sebe, međutim nastaju ovi iznad spomenuti problemi.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 1:33 pm

Njihova je stvar da li ce pristati ili ne. Sad postoje razne zastite tako da ce se valjda snaci...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimesri kol 05, 2009 1:36 pm

Stayter je napisao/la:
Njihova je stvar da li ce pristati ili ne. Sad postoje razne zastite tako da ce se valjda snaci...

...valjda... raspa
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimečet kol 06, 2009 11:41 am

sa 15 godina se ne radi o djevojčicama...a pogotovo ako uspije zatrudniti...to su mlade žene...a ako nemaju pojma o seksu, onda bi ih trebalo naučiti još u osnovnoj školi, prije nego im se tijelo počne mijenjati...
...i normalno je da je kruška od dva mjeseca zrelija od one od mjesec dana...samo prezrela kruška lako padne sa stabla...
[Vrh] Go down
inflameswetrust
Višestanični organizam
inflameswetrust


Male
Pisces Horse
Broj postova : 63
Age : 34
Location : Požega
Registration date : 19.08.2009

Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 25, 2009 12:26 pm

Ovdje se može još mjesecima raspravljati, ali ja ću reći jedno: bolje zakon koji će donekle regulirati stvari (barem donekle), nego imati sveopću anarhiju po tom pitanju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pristanak na seks od 16. godine?   Pristanak na seks od 16. godine? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pristanak na seks od 16. godine?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Seks sa vanzemaljkom
» I-V:pobedjuje li seks ili ljubav
» Seks prije braka
» Ateisti imaju bolji seks od vjernika
» Prerani seks stopira daljnju naobrazbu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: