Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Objektivna subjektivnost

Go down 
+3
Legionar
floridana
Blizzard
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 10:53 am

Ne, Alpha, ako se JA kuham, onda se JA kuham i to je istina, nema tu filozofije. To što nekom drugom nije vruće, to je opet istina jer NJEMU nije vruće. Ali meni je OBJEKTIVNO vruće kao što njemu to nije. Jel jasnije sada na što mislim pod objektivnošću?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 10:59 am

Jeste ako pod Sebe smatras svoje Tijelo. Recimo ja tu radim razliku i odvajam svoje Tijelo od svoje Svijesti/Psihe i svoje Duse tj. Mene. Tako da mom Tijelu moze biti vruce, moja Svijest/Psiha moze prolaziti kroz tugu, a Ja kao Dusa iz svega toga izvlacim nova iskustva.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:01 am

Pa odvajaj ti što god hoćeš, ali ostaje činjenica da ti je vruće. Duši ti ne može biti vruće, pa onda očito mislim na tijelo koje je tvoje, dakle tebi jest vruće. Nego jesi li razumjela sada što mislim pod objektivnošću?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:05 am

Ne. Ja tako ne mogu gledati i za mene je to tvoja subjektivna definicija objektivnost cime automatski vise nije objektivnost.
Ali...to je samo moje misljenje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:09 am

Moja subjektivna definicija objektivnosti je istina. Znači ako je meni vruće i kažem da mi je vruće, tebi to nije istina? Zašto to ne bi bila istina?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:15 am

Zato jer vrijedi samo za tebe. Objektivnost bi po definiciji trebala biti univerzalna.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:20 am

Glavna razlike univerzalne i subjektivne objektivnosti jest da ova prva vrijedi za sve, a ova druga za mene. Ali po bazi su one iste, radi se o neiskvarenoj istini. Meni je vruće i to je objektivno tako, nema veze što je samo meni vruće, ali je to svejedno objektivno kao što je objektivno da sam napisao ovaj post. Dakle za tebe objektivnost ne bi bila samo istina, nego bi to bilo nešto što mora biti povezano sa svime i svačime, jesam li dobro shvatio?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:25 am

Na Objektivnost bi trebala biti vezana, recimo to tako, neka vrst univerzalne Istine koja bi se odnosila na sve...da...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:31 am

Aha... Recimo ja ne gledam tako na taj pojam, već gledam na njega, kao što rekoh, kao na neiskvarenu istinu. Ipak, kada bih na objektivnost gledao kao i ti, onda ništa ne bi bilo objektivno kada ne znamo smisao života niti razlog postojanja, a samo uz to bi bila povezana ta objektivnost. No isto tako smatram da je i moje subjektivno poimanje stvarnosti objektivno i vrijedi za sve razine. Na koji način?

Ako sam ja ovaj post napisao iskreno, tada to vrijedi za sve što postoji, nitko mi ne može reći da to nisam napisao iskreno jer jesam, Bog zna da jesam i to je ono što je po meni objektivno i što vrijedi bez obzira na sve, a to je moja iskrenost u ovom postu. To ja nazivam objektivnošću, istinu koja vrijedi bez obzira na sve i koja postoji isto tako. Objektivno je da trebam na wc i to je istina, nitko to ne može poreći, a da se pritom ne prevari. To je ono što nazivam objektivnošću.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:49 am

Jesi li sada napokon skužila ili shvatila što je meni objektivnost?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:57 am

Da...ono sto je za tebe stvarno to ti je i objektivno. Kao i svima ostalima.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 12:03 pm

Ne uvijek, ovisi koliko se dobro poznaješ. Neki se uopće ne poznaju i onda samim time nisu objektivni. Možemo li znati tko se ne poznaje, ne možemo, ne uvijek. No bitno da je poanta tu, barem se nadam da ju možeš vidjeti.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 12:26 pm

Alpha, možeš li sada definirati što bi bila objektivnost za tebe?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 1:03 pm

Ne, ne mogu jer sam vec 20 puta na 20 nacina kazala sto mislim o tome i zasto je to meni nemoguce tako da je ovo pitanje potpuno izlisno.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Greed
Višestanični organizam
Greed


Male
Virgo Horse
Broj postova : 90
Age : 33
Location : Vinkovci
Registration date : 16.07.2009

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 2:18 pm

erm, slazem se s alphom
objektivno ti imas dozivljaj da ti je vruce,no ajmo to ic usporedit da se nalazis u blizini sunca(samo usporedujem), sta bi ti onda bilo, ak ne vruce? mislim da su ti pojmovi prelose definirani, i da se zapravo trebaju koristit kad je rijec o krajnostima, al krajnost ajmorec ne postoji jerne znamo sve, i mozda uvijek ima neka veca.
takoder,mozda ti imas osjecaj da ti je vruce, al mozda drugi nemaju taj dojam?subjektivno ti je vruce, objektivnog nema...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:12 pm

Nema veze, ja sam drugačije definirao objektivnost gdje nije bitno kako se drugi osjećaju, meni je vruće i to je objektivno tako, nema ali niti nešto mimo toga. To što nije drugima vruće, to je opet za njih objektivno tako.

No pretpostavit ću koja je vaša definicija na temelju Alphinih postova kako je i sama rekla. Vaša je definicija da je objektivno vruće = svima je vruće. No opet dođe biće koje živi na 3000 kelvina i njemu je hladno. Drugim riječima tako kako ste vi definirali objektivnost, tako ga nema smisla definirati jer doista ne postoji. No ja sam definirao drugačiji tip objektivnosti, a to je Istina. Umjesto te riječi možete koristiti i istinu, na isto dođe. Na principu dolazimo do onoga na čemu je bazirana tema, a to je objektivna subjektivnost. Pitanje je zapravo postoji li tako nešto. Po vašoj definiciji objektivnosti, to nikako ne postoji jer ništa ne može biti istovremeno i subjektivno i objektivno. Baš zato sam pokušao malo drugačije iskovati teoriju o objektivnosti kao o nepromjenjivoj istini koja vrijedi za sve razine postojanja, a bazirana je na jednom biću.

Mislim, ako me ne možete pratiti, samo recite.
[Vrh] Go down
Greed
Višestanični organizam
Greed


Male
Virgo Horse
Broj postova : 90
Age : 33
Location : Vinkovci
Registration date : 16.07.2009

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimepet srp 17, 2009 6:29 pm

pratimo i slazemo se, imamo drukciji vid objektivnosti
nama je objektino univerzalno, dok je tebi objektivno istina, dakle ides na spoznaju ^^
no pitanje je da li ima objektivne istine? :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitimened srp 19, 2009 12:13 pm

Pazi sad. Ja dijelim vaše mišljenje o objektivnosti, no za ovu temu je zamišljen drugačiji vid jer se na ovaj vaš odmah može reći da ne postoji tako nešto i tema gotova. Baš zato sam govorio cijelo vrijeme kako u ovoj temi zamišljam objektivnost, ne u pravom RL. Tema je bazirana na teoriji objektivnosti koju iznosim ovdje, sve što sam napisao, napisao sam kako gledam na ovoj temi na objektivnost. Naglasak je na subjektivnoj objektivnosti uz tu teoriju jer uz vašu to nema smisla, to jest odgovor se sam nameče.

Ima li objektivne istine? Opet ovisi kako gledaš na objektivnost. Ako gledamo po temi, tada ima, jer ako ja kažem da mi je vruće, Bog mi potvrdi da mi je zbilja vruće - to bi bila objektivna istina. No ako objektivnost treba istovremeno vrijediti za sva bića u svemiru, tada je objektivna istina na razini subjektivne percepcije, a onda se postavlja pitanje tko će tu subjektivnu percepciju nazvati objektivnom, a tko ne. Nama zvijezde sjaje, a možda nekom biću ne sjaje, nama su one vruće, možda nekom biću nisu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Objektivna subjektivnost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Objektivna subjektivnost   Objektivna subjektivnost - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Objektivna subjektivnost
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Objektivna i subjektivna ljepota

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: