Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 svinjska gripa

Go down 
+22
Nefertiti
Dragony
Berny_Sinara
Mama
biga
Cinderella
Chakotay
tomi
urbanaaa
Athena
stella
Skulptura
inflameswetrust
Narayana
ofelija
vladimir je idiot
Gea
josip21
Svjetloisjena
Annon Imus
Alpha
floridana
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimesri pro 09, 2009 5:27 pm

Od svinjske gripe u Hrvatskoj umrle 22 osobe

Od pandemijske gripe u Hrvatskoj je do danas oboljelo 45.036 osoba, a 22 osobe su umrle, podatci su koje je danas objavio potpredsjednik Vlade RH i ministar zdravstva Darko Milinović. Protiv svinjske gripe dosad se cijepilo između 3500 i 4000 tisuće građana, u kojih, kao ni u 100 milijuna cijepljenih u svijetu nije bilo težih nuspojava, rekao je Milinović na konferenciji za novinare u Ministarstvu zdravstva.

Najavljujući nastavak javne kampanje za popularizaciju cijepljenja protiv virusa H1N1 ministar je rekao da će sutra na sjednici vlade pozvati sve ministre da se cijepe. Također je rekao da će se ovoga tjedna, kad joj to dopuste obveze, protiv pandemijske gripe cijepiti i predsjednica vlade Jadranka Kosor.

Ministar zdravstva misli da dosadašnji odziv građana na cijepljene nije dovoljan te da treba pojačati njihovu edukaciju da je cijepljenje korisno i da se tako najbolje štite od gripe i mogućih komplikacija od te bolesti. Da su komplikacije moguće i u osoba koje ne spadaju u rizične skupine, govori i podatak, koji je spomenuo ministar, da je u našoj zemlji dosad umrlo i nekoliko mlađih osoba i djece.

Link

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimečet pro 10, 2009 1:27 am

0.04% sanse da umres ako obolis. Bas me zanima koliki je postotak kod prave, sezonske gripe.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimečet pro 10, 2009 1:34 am

Vjerovatno ne puno veci.
No problem kod ove pandemijske je da udara direktno na pluca. To povecava rizik za smrt.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimečet pro 10, 2009 2:27 am

Skulptura je napisao/la:
Vjerovatno ne puno veci.
No problem kod ove pandemijske je da udara direktno na pluca. To povecava rizik za smrt.

A ne znam, bas sam procitao negdje da je u SADu statisticki utvrdjeno da je opasnija obicna gripa od svinjske. scratch
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimečet pro 10, 2009 2:42 am

Mozda si citao za "prvobitnu". Sad se situacija malo promjenila.
Izgleda da su ju morali pojacati da nam uliju strah u kosti hiding

No sansa da pokupis pandemijsku je najvjerovatnije ista kao i za sezonsku. Samo sto je problem jer pandemijska zahvati pluca i tu nastanu dodatne komplikacije.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimečet pro 10, 2009 3:12 am

A ne znam. Ja sam se vratio iz Spanjolske i zakurio 38°C. Ne znam je li bila svinja, ali ja sam ziv, to ti jamcim :D
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimečet pro 10, 2009 3:29 am

Moguce da si pobrao svinju tamo.... Al proslo je, to je OK :)
Nisam ja niti rekao da umre svatko tko ju pokupi, ali kao i kod sezonske, postoji sansa. Samo, kako kazu, malo je veca jer, da opet kazem, napada pluca :P

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimeuto pro 15, 2009 3:34 am

stella je napisao/la:
Eto, cijela moja obitelj je "zaradila" svinjsku gripu. Ja sam ju posljednja dobila. Najmlađe dijete mi je čak završilo u bolnici na par dana, ali sad mu je dobro.
Jučer me je užasnuo jedan članak:
http://lanxsatura.blog.hr/2007/02/1622200729/cipiranje.html
Nadam se da to sa čipiranjem nije istina, ali jedno je sigurno: mi se nećemo cijepiti! affraid
apsolutno sam protiv toga uzasavam se toga :/
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:03 am

Pandemija svinjske gripe je laž!

Svinjska gripa bila je lažna pandemija koju su pokrenule farmaceutske kompanije što su na globalnom strahu zaradile milijarde funti', kazao je za britanski Daily Mail dr. Wolfgang Wodarg, šef odjela za zdravstvo Vijeća Europe

Iako se na neslužbenoj razini o velikoj zavjeri farmaceuta i Svjetske zdravstvene organizacije šuškalo i ranije, ovo je prvi put da ovako pozicionirana službena osoba govori o tome. Pritom vrijedi spomenuti poljsku ministricu zdravstva koja je u oštrom govoru u parlamentu kazala da ne misli u Poljsku uvesti neprovjereno cjepivo. Njezin je govor nacionalna televizija naprasno prekinula.

Dr. Wodarg je svojom izjavom ponovno podignuo prašinu oko te teme u vrijeme kada su svi već zaboravili na svinjsku gripu. Broj oboljelih je u opadanju, broj umrlih znatno manji od crnih predviđanja, no nakon svega ostaje pitanje: što s cjepivom?
bild.de Wolfgang Wodarg

Wolfgang Wodarg tvrdi da su farmaceutski lobiji utjecali na Svjetsku zdravstvenu organizaciju da proglasi pandemiju. Upravo je proglašavanje pandemije vladama bilo zeleno svjetlo za nabavu milijunskih doza cjepiva. Farmaceuti su zadovoljno trljali ruke, dok su ministarstva zdravstva muku mučila s nabavom novca za cjepivo.

Wodarg je stoga predložio istragu uloge farmaceutskih kompanija u cijeloj priči. Prijedlog je prošao te će krajem mjeseca biti tema izvanredne rasprave.

Britansko ministarstvo zdravstva predviđalo je da će u toj zemlji svinjska gripa usmrtiti oko 65 tisuća ljudi. Lijekovi protiv gripe nakon toga mogli su se dobiti i bez recepta. Mrtvačnice su pripremane za velik broj umrlih, a vojska je stavljena u pripremu za moguće sukobe koji bi mogli nastati ako nestane lijekova.

No ništa od navedenog nije se dogodilo, a svinjska gripa je u Velikoj Britaniji uzela 251 žrtvu. Upravo je britanski slučaj Wodarg nazvao jednim od 'najvećih medicinskih skandala u povijesti'. 'Imali smo umjerenu gripu i lažnu epidemiju.'

Kaže da je priča o strahu i panici započela prije pet godina, pojavom ptičje gripe. Kao što su vlade u slučaju svinjske gripe nakupovale hrpu cjepiva, prije pet godina ista je stvar bila i s lijekom protiv simptoma gripe tamifluom i cjepivom.

'Vlade su tada potpisivale ugovore s proizvođačima cjepiva u kojima su se unaprijed obavezale na kupnju, ali i preuzimale gotovo svu odgovornost', kaže Wolfgang Wodarg. Proizvođači su ostvarili enormnu zaradu bez ikakvog financijskog rizika. Savršen posao.

U slučaju svinjske gripe glavni okidač za milijunske poslove bilo je proglašavanje pandemije, što je u nadležnosti Svjetske zdravstvene organizacije. Kako bi se to postiglo, farmaceutski lobiji infiltrirali su svoje ljude u WHO i ostale relevantne organizacije, tvrdi Wodarg. Oni su utjecali na to da se definicija za proglašenje pandemije 'omekša'.

'Farmaceuti su izvršili utjecaj na znanstvenike, liječnike i zdravstvene službe diljem svijeta da bi osigurali zaradu', rekao je Wodarg. 'Zbog toga su vlade i državne službe diljem svijeta izložile milijune zdravih ljudi riziku od nepoznatih nuspojava nedovoljno testiranih cjepiva', zaključio je

Evo, ipak istina polako dolazi na vidjelo lol!
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:34 am

Ja sam i mislila da su oni napravili taj virus u laboratoriju i namjerno ju pustili van da zarazi ljude... samo kako bi zaradili novaca no
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimečet sij 28, 2010 11:40 pm

Pa niko ne spominje više tugripu...bilo pa prošlo...ali negdje sam vidjela da spominji neki koziju i pseću....

lood
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimepet sij 29, 2010 9:47 pm

Pandemijski stupanj je obznanjen zbog predstrožnosti i zato što se virus raširio na više područja na planeti. Smrtonosniji je od obične gripe, ali napada manji broj ljudi. No mutacije virusa ne možeš predvidjeti, zato je pandemija i objavljena. Srećom po nas da je lažna i da je smrtnost mala.
Farmaceutskim tvrtkama propalo cjepivo ide na štetu, tako da su se i one zeznule, tj. precijenile moguću raširenost...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimesub sij 30, 2010 11:34 pm

MoW ne brini za farmaceutske kompanije, prodale su one dosta tog cjepiva po puno skupljoj cijeni od one po kojoj su proizvele, a i same narudžbe koštaju, makar naručioci odustanu od kupnje.

Meni je drago da su ljudi vrlo brzo uvidjeli da je sve skupa oko te gripe pretjerano i uveličano. Zašto se to radilo, da li namjerno ili slučajno, teško ćemo mi to saznati, no činjenica je da su se mnoge stvari preuveličavale. Možda je baš i otpor ljudi doveo do toga da se s time prestane. Dakle ovaj puta smo se izvukli, tko što slijedi ... :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimened sij 31, 2010 12:24 am

Chakotay, vidjeli su da nas ne mogu najterati na potrošnju zastrašivanjem onoga što ne postoji... nadajmo se da idućeg puta neće pokušati zastrašivati onim što postoji! Zapravo... jasno je da hoće.
Zato je bolje da se nadamo tome da u tome neće uspjeti, ipak, priroda je priroda, savršenija i bolja od bilo koje ljudske tehnologije :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimened sij 31, 2010 12:46 am

Ono čega se ja bojim, ako su teorije urote točne i ako je ovaj virus doista napravljen u laboratoriju, je da bi sljedeći mogao biti malo jači i tada bi doista mogao poubijati milijune ljudi.

No slažem se s tvojim optimizmom, priroda uvijek pronađe put.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimened sij 31, 2010 12:54 am

Ovaj je prezivjeo svinjski grip...svinjska gripa - Page 3 295661

Posljedice i nisu tako strasne kao sto se cini na prvi pogled....svinjska gripa - Page 3 888361 .....svinjska gripa - Page 3 982158

svinjska gripa - Page 3 552469f3c55e5158d5b8794e5e55e1d3
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitimepon lis 25, 2010 9:03 am

lolcina lolcina
[Vrh] Go down
Sponsored content





svinjska gripa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: svinjska gripa   svinjska gripa - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
svinjska gripa
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: