Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Svjetjeći metci

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 12:37 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Meni ovaj dio ne drži baš vodu:

Citat :
I on je zapucao, a odjednom sa moje desne strane u pravcu kuca zapucalo je jos dvadesetak kalasnjikova (ja u svoj onoj izgubljenosti nisam ni primjetio da je jedan dio nase ekipe stigao do nas i razvio polozaj). Poslije dvije tri sekunde i ja sam opalio rafal. S naseg glavnog polozaja su poceli udarati i minobacacima. Pocelo je oprave, mada niko nije imao pojma o cemu se u stvari radi.

Trajalo je, recimo, deset minuta (ne trebam govoriti da sa druge strane nije stigao ni metak).

Zašto bi gomila vojnika bezrazložno pucala u mrak punih deset minuta ako nemaju pojma o čemu se radi? face
pa vidis u ratu je tako da cim vidis da neko od tvojih puca pucaju i ostali nema veze sto neznas na koga pucas samo pucas u tom pravcu gde pucaju i ostali... a i sem toga verovatno ces da me pitas kako su videli gde ovaj puca, metci svetle u mraku zbog velike toplote...
[Vrh] Go down
Black Angel
Riba
Black Angel


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 132
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 30.09.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 12:58 am

A sad ga i ti lupetas.
Metci su izlozeni jakoj toplini tek nekoliko milisekunda.
Ni u lavi se ne bi mogli tako brzo uzarit do tocke da su vidljivi u mraku a kamoli da ih barut zagrije.
Ako si mislio na tragove baruta koji izlaze iz cijevi, to da.......
Oni se lijepo vide i donekle pokazuju gdje je cijev uperena.

P.S.
Mozda je taj koji je prvi zapucao koristio fluoroscentne metke da bi ostali znali gdje da ciljaju lol!
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 1:03 am

Black Angel je napisao/la:
A sad ga i ti lupetas.
Metci su izlozeni jakoj toplini tek nekoliko milisekunda.
Ni u lavi se ne bi mogli tako brzo uzarit do tocke da su vidljivi u mraku a kamoli da ih barut zagrije.
Ako si mislio na tragove baruta koji izlaze iz cijevi, to da.......
Oni se lijepo vide i donekle pokazuju gdje je cijev uperena.

P.S.
Mozda je taj koji je prvi zapucao koristio fluoroscentne metke da bi ostali znali gdje da ciljaju lol!
o boze, pa jel si ucio u skoli valjda da metal brzo prenosi ili prima toplotu ?
znaci ne vide se u mraku ? Svjetjeći metci Serb-bomb-030 mene bas zanima ovo sto leti sta je ?
[Vrh] Go down
Black Angel
Riba
Black Angel


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 132
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 30.09.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 1:18 pm

Ako je ono metak onda sam ja pasko patak.
Reci ti meni kolika se temperatura razvija u cijevi ?
Bas sam neki dan isao varit jednu cijev sa acitelinskim zavarivacem koji razvija 2000 i kusur stupnjeva celzijusovih.
Cijev bi se zažarila tek nakon nekoliko sekundi a nakon pola sekunde nebi se nista desilo.
Ja jos uvijek stojim iza toga da se metak ne vidi u mraku.
Ono na slici je neka vrsta pirotehnike.
Raketa sa sporogorecim granulama najvjerojatnije.
Kad raketni motor dode do kraja eksplozivni naboj u vrhu motora grune i izbaci te granule koje sporo gore dok se penju u visinu i tako ostavljaju onaj lijepi trag.

EDIT:
Kad malo bolje razmislim, budi siguran da ono nije metak.
Sve sto ode gore mora se vratiti i dolje a da su ono metci, pobili bi pola grada.


Zadnja promjena: Black Angel; ned svi 17, 2009 1:30 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 4:08 pm

Black Angel je napisao/la:
Ako je ono metak onda sam ja pasko patak.
Reci ti meni kolika se temperatura razvija u cijevi ?
Bas sam neki dan isao varit jednu cijev sa acitelinskim zavarivacem koji razvija 2000 i kusur stupnjeva celzijusovih.
Cijev bi se zažarila tek nakon nekoliko sekundi a nakon pola sekunde nebi se nista desilo.
Ja jos uvijek stojim iza toga da se metak ne vidi u mraku.
Ono na slici je neka vrsta pirotehnike.
Raketa sa sporogorecim granulama najvjerojatnije.
Kad raketni motor dode do kraja eksplozivni naboj u vrhu motora grune i izbaci te granule koje sporo gore dok se penju u visinu i tako ostavljaju onaj lijepi trag.

EDIT:
Kad malo bolje razmislim, budi siguran da ono nije metak.
Sve sto ode gore mora se vratiti i dolje a da su ono metci, pobili bi pola grada.
znaci mi srbi smo koristili pirotehniku kad smo branili Beograd :D ? covece ovo sto gledas je PVO 20mm, u pravu si bio ne vidi se metak kada izleti iz kalasnjikova ja sam se prebacio... ali ovo za pirotehniku si ga odvalio samo tako pa ni moja baba nebi bolje odvalila lol! nemoras meni da pricas sta se dogadja sa vatrometom, to mozes nekome ko nikad nije koristio ili nezna sta je zubi
[Vrh] Go down
Black Angel
Riba
Black Angel


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 132
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 30.09.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 6:17 pm

Aj dobro, priznajem polovicni poraz lol!
Ali jbt to je top a ne kalasnjikov oko kojeg smo se prepirali....
Gdje ces njih usporedivat.
Takvom glomaznom oruzju trebaju eksplozivna punjenja koja su puno jaca da bi mogao toliko zrno na vece daljine izbaciti.
Ali da se zrno toliko uzarilo da onako svijetli i ostavlja onakav trag ?
Nesto tu meni jos uvijek smrdi.....
Ili me zahebavas u zdravu pamet ili neko drugi tebe zahebava a ti mu povjerovao......

A sto sam odvalio sto se tice vatrometa, reci mi molim te ?
Jesam reko nesto sto nije tocno ?
Ima profesionalnih raketa koje stvaraju onakav efekt a to sto si me ti isao zafrknut to je druga stvar.....
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 6:29 pm

nije top to ti je teski mitraljez, sve do 20 ili 30 mm je teski mitraljez kava
kalasnjikov ima 7,62mm nesto tako, nije mnogo velika razlika...
vidis PVO i ima svetlece metke jer mora da vidi dali je pogodio po noci tj tracer kako se kaze na engleskom koji ostavlja crvene tragove...

zato sto neznas da prepoznas 20mm mitraljez od vatrometa eto tu si pogresio zubi
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 7:16 pm

pa o cemu vi to raspravljate....postoje svijetleci meci i oni svijetle u mraku a obicni metak ne svijetli....ti svijetleci meci se puno vise upotrebljavaju u protu zracnoj obrani jer im je tako lakse viditi kamo ide metak i zato recimo kad vidimo one snimke iz bagdada kad cijelo nebo bude puno ti svijetlecih metaka....a nije vazno da li je metak 20 mm ili je 7 mm metak je metak moze svijetlit samo ako je onaj posebni tako zvani svijetleci metak....
takodjer nekad vojnici znaju staviti svijetleci metak u kalasnjikov recimo svaki 10-ti metak bude svijetleci tako da im je lakse vidit kamo metak ide....

a i ti meci koji se korise u protu zrakoplovnim oruzjim oni se ne vracaju na zemlju vec eksplodiraju u zraku nisam sad siguran da li na odredjenoj visini ili kako vec uglavnom ne vracaju se nazad da ne bi,kako je to @Black Angel zanimljivo primjetio, pobili pola grada
[Vrh] Go down
Black Angel
Riba
Black Angel


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 132
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 30.09.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 7:30 pm

Ti "posebni" metci su premazani svjetlecim fosforom sto sam i rekao par postova prije..........

@comi
Evo sad si i sam rekao da ne svijetli metak zbog njegovih fizikalnih sposobnosti da upije toplinu eksplozije vec zato sto je dizajniran da svijetli i ostavlja trag.
Nakon cijelog ovog prepiranja zakljucili smo da sam ipak ja bio u pravu rofl
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 8:34 pm

ja sam to i reko, bio sam prisutan jednom PVO-u kad je bilo bombardovanje Beograda a i ja sam vec reko da koriste svetlce metke da bi im bilo laks da vide gde gadjaju! vrlo je vazno dali je nest 20, 50 ili 100mm jer sve je naprevljeno za nesto! nemozes ti sa kalasnjikovom da pucas na tenk, nema svrhe... zato postoje veci mm topovi ili pancirna municija.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 9:03 pm

maa daaaj pa nisam ja to rekao nemoj mi izvrcati rijeci...nisam ja rekao da je svejedno da li je metak 7 mm ili 20 mm u smislu da li ces gadjati covjeka ili sta ja znam...ja sam to rekao za svijetlece metke tj. nije vazno da li je metak 7mm ili 20mm on nece svijetlit jedino ako je to onaj posebni metak tako zvani svijetleci---ee tako sam rekao...
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 9:26 pm

Black Angel je napisao/la:
Ti "posebni" metci su premazani svjetlecim fosforom sto sam i rekao par postova prije..........

@comi
Evo sad si i sam rekao da ne svijetli metak zbog njegovih fizikalnih sposobnosti da upije toplinu eksplozije vec zato sto je dizajniran da svijetli i ostavlja trag.
Nakon cijelog ovog prepiranja zakljucili smo da sam ipak ja bio u pravu rofl
ko kaze da si bio u pravu :D ? on ostavlja samo trag ali svetli zbog toplote koja nastaje preko 2000 hiljade stepeni u tom trenutnku zivili
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 9:27 pm

josip21 je napisao/la:
maa daaaj pa nisam ja to rekao nemoj mi izvrcati rijeci...nisam ja rekao da je svejedno da li je metak 7 mm ili 20 mm u smislu da li ces gadjati covjeka ili sta ja znam...ja sam to rekao za svijetlece metke tj. nije vazno da li je metak 7mm ili 20mm on nece svijetlit jedino ako je to onaj posebni metak tako zvani svijetleci---ee tako sam rekao...
ne postoje svetleci metci postoje metci koji ispustaju neko svetlece cudo :D i ne izvrcem ti reci ti si sam reko da nije bitno koliki je kalibar pa vidis na 7mm nemozes da postavis tracer dok preko 20mm mozes ili 15 nisam siguran study
[Vrh] Go down
Black Angel
Riba
Black Angel


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 132
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 30.09.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 9:55 pm

Ovo prepiranje mi vec postaje glupo.......
Kako tebi nemoze biti jasno da se metak (prosto zeljezo) jednostavno NE moze ugrijati do topline isijavanja u toliko kratkom vremenu ?
Znaci bez preparata po njemu i bez svjetlecih punjenja u straznjici metka ne moze svjetlit a ako i kojim cudom svijetli to je kao prvo- ljudskom oku nevidljivo, a kao drugo- zbog velike brzine metka zrak ga ohladi vec prvih metar-dva leta.
Ja se odjavljujem sto se tice metaka mase

Kad si ti to bio prisutan tome kad ti u profilu pise da imas 16 god ?
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 10:05 pm

Black Angel je napisao/la:
Ovo prepiranje mi vec postaje glupo.......
Kako tebi nemoze biti jasno da se metak (prosto zeljezo) jednostavno NE moze ugrijati do topline isijavanja u toliko kratkom vremenu ?
Znaci bez preparata po njemu i bez svjetlecih punjenja u straznjici metka ne moze svjetlit a ako i kojim cudom svijetli to je kao prvo- ljudskom oku nevidljivo, a kao drugo- zbog velike brzine metka zrak ga ohladi vec prvih metar-dva leta.
Ja se odjavljujem sto se tice metaka mase

Kad si ti to bio prisutan tome kad ti u profilu pise da imas 16 god ?
nisi masinac tako da neznas nista, a raspravljas se samnom... pazi prvo trenje dok se krece u cevi izaziva ogromno zagrevanje zbog ogromne brzine, u cauri prilikom udara igle u kapislu bude preko 2000-3000 stepeni a kursum em je mali em metal brzo provodi toplotu. a za to hladjenje zavisod temperature itd... i nemoze da se ohladi posle 2-3 metra nego tek posle 10 metara minimum, mozes i da pitas bilo koga,koga znas da je bio ranjavan da ne zaboli isto trena nego ti prvo bude vrelo oko rane kad t proleti metak kroz meso p tek onda pocne da boli! inace da se metak krece sportije i proleti kroz meso coveka sprzilo bi ti ranu.
pa izracunaj? 99 je bilo bombardovanje a jasm 92 rodjen, gledao sam kad sam bio mali kako pucaju iz PVO-a.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 11:02 pm

Black Angel je napisao/la:
Ovo prepiranje mi vec postaje glupo.......
Kako tebi nemoze biti jasno da se metak (prosto zeljezo) jednostavno NE moze ugrijati do topline isijavanja u toliko kratkom vremenu ?
Znaci bez preparata po njemu i bez svjetlecih punjenja u straznjici metka ne moze svjetlit a ako i kojim cudom svijetli to je kao prvo- ljudskom oku nevidljivo, a kao drugo- zbog velike brzine metka zrak ga ohladi vec prvih metar-dva leta.
Ja se odjavljujem sto se tice metaka mase

Kad si ti to bio prisutan tome kad ti u profilu pise da imas 16 god ?

upravo tako....@Comi slusaj covjeka dobro ti govori.....metak ne moze da svijetli bez da nije posebno modifikovan za to....

i sta ti znaci to sta si rekao da se na 7 mm ne moze postaviti tracer a na 15 ili 20 mm moze....sta je to tracer
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 11:33 pm

tracer je boja koja se stavlja na metak tj svetlicav materija koja se oslobadja zbog velike toplote kursuma ili metka prilikom leta
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimened svi 17, 2009 11:36 pm

i znac zbog tog tracera svijetli metak...jel to hoces da kazes....
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimepon svi 18, 2009 12:01 am

idi trazi na netu mrzi me dati objasnjava ovako, mozda oni nisu napisali tracer ali nesto u tom fazonu treba da bude uglavnom procitaj kako svetle metci...
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimepon svi 18, 2009 12:26 am

ne trebam ja traziti po netu ja znam sta je to...nego tebe pitam znas li ti jer nisi mi jasan prvo govoris da meci svijetle zbog toga jer "svetli zbog toplote koja nastaje preko 2000 hiljade stepeni u tom trenutnku".....da ne mora biti nista posebno na metku da svaki metak svijetli zbog te topline....bar sam ja to tako shvatio...a sad govoris da meci svijetle zbog tog tracera...pa mi nije jasno sto hoces da kazes...ili sam ja nesto krivo sve to shvatio...ne znam...
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimepon svi 18, 2009 12:30 am

josip21 je napisao/la:
ne trebam ja traziti po netu ja znam sta je to...nego tebe pitam znas li ti jer nisi mi jasan prvo govoris da meci svijetle zbog toga jer "svetli zbog toplote koja nastaje preko 2000 hiljade stepeni u tom trenutnku".....da ne mora biti nista posebno na metku da svaki metak svijetli zbog te topline....bar sam ja to tako shvatio...a sad govoris da meci svijetle zbog tog tracera...pa mi nije jasno sto hoces da kazes...ili sam ja nesto krivo sve to shvatio...ne znam...
o boze pa metak svetli od toplote a ono sto ostavlja trag za sobom je tracer
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimepon svi 18, 2009 1:36 am

ovako mozemo do sutra...previse smo zaspamali temu....evo jos cu samo jedno reci i ako sad ne shvatis o cemu govorim eee onda stvarno odustajem...kao prvo metak ne svijetli zbog toplote od preko 2000 stepeni kako ti to kazes vec svijetli zbog toga sto se na vrh zrna stavlja nesto(ne znam sad tocno sto je to nisam neki strucnjak)al bez toga metak ne moze da svijetli...znas kako kazu da slika govori tisucu rijeci e ee pa gledaj sad....

evo ovo ti je svjetleci metak za kalasnjikov...obrati paznju na zeleni vrh...ako nema tog zelenog na vrhu onda je to obican metak i on onda nece svijetliti....

Svjetjeći metci A1488small.th

a ovo je recimo isto metak za kalasnjikov i ima na vrhu crveno crnu boju i to znaci da je to pancirno-probojno zapaljujuci metak

Svjetjeći metci A1228small.th

i na kraju pogledaj i ovu sliku..obrati paznju kako je svaki pet metak drugaciji tj. ima obojani vrh...to su ti isto ti zapaljivi meci i oni svijetle u mraku i pomazu strijelcu da vidi kamo veci lete...dok ovi ostali meci koji nemaju nikakvu boju na vrhu to su obicni meci i oni ne svijetle.....

Svjetjeći metci 270pxacloseupof050calib.th

eto to je to..ako sad nisi shvatio ee onda stvarno ne znam sta vise da ti kazem....
[Vrh] Go down
Comi
banned



Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 188
Age : 31
Location : Space, Earth, Balkan...
Registration date : 16.05.2009

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimepon svi 18, 2009 1:55 am

necu nista da odgovorim na vo jer ne znam kakva im je kapisla...
svetleca municija sene koristi za puske itd.. jer odaje poziciju nocu... jedino za PVO se koristi...
[Vrh] Go down
stdudo1
Stanica



Male
Aries Dog
Broj postova : 12
Age : 42
Registration date : 26.06.2014

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimesub srp 26, 2014 6:53 pm

Vidim da ima puno naklapanja oko vrsta municije pa osječam da moram pojasniti postoje
Obični olovni metak sa ovojnom košuljicom
Obični čelični metak sa ovojnom košuljicom
Pancirno probojni metak-crni vrh
Pancirno zapaljivi-crno crveni vrh
Svjetleče zapaljivi-zelenocrveni vrh
Svjetleči je sa zelenim vrhom
Svi ovi nabrojani nisu svi metci koji postoje tu su nabrojani za kalašnjikov,ddr,papovka,automatska puška jugo proizvodnje.
Ima još metci koji čine velike rane prilikom pogotka ali su zabranjeni ženevskom konvencijom,kao npr dum dum metci sa šupljim otvorenim vrhom,pa gornji dio bez košuljice,ti metci se raspadnu kod udara u tjelo i nanose velike ozljede koje završavaju smrču u mukama.imao sam to sve u rukama i koristio na sve načine,pa ak nekog zanima nek slobodno pita.
[Vrh] Go down
Suljo
Prašina



Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 3
Age : 50
Registration date : 03.04.2012

Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitimepon lis 05, 2015 12:43 am

Noću se obično koriste svijetleći meci. Postojie 3 osnovne vrste, i svojevremeno su se na ludorijama na balkanu koristike sve 3 vrste i koristile su ih sve strane.

U praksi se ne koriste samo oni, nego kombiniraji sa običnima, pa se stavi svaki drugi, svaki treći u krajnjem slučaju svaki četvrti svijetleći, jer ih nikad nemaš dovoljno jer ih svi nose doma za potrebe pucanja kod kuće na Božić i Novu Godinu.

Obični meci se ne vide u mraku kad lete, a ni po danu.

Negativna stvar je to što moraš biti hebeno mobilan, jer osim što ti vidiš kamo lete meci, onaj kome su isti namijenjeni jako dobro vidi odakle pucaš, pa kad zapucaš moraš što prije i što više promjeniti poziciju. Neki to vjerojatno nisu znali ili zanemarivali, nažalost nemoguće ih je pitati što točno od tog dvojeg je bilo u pitanju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svjetjeći metci Empty
PostajNaslov: Re: Svjetjeći metci   Svjetjeći metci Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svjetjeći metci
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: