Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ukidanje obavezne matematike

Go down 
+11
Foto
Shindayume
kika13
Korplikan
Morn
orca
Gea
floridana
josip21
Svjetloisjena
Blizzard
15 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimepon svi 18, 2009 8:18 pm

Čitah danas u novinama da se razmatra prijedlog o ukidanju matematike kao obaveznog predmeta na maturi. Većina učenika ima problema s njom, a ionako planiraju nešto u životu za što im neće trebati poznavanje integrala, derivacija, sinusa, kosinusa... Istovremeno se predlaže da neki strani jezik postane obavezan na maturi jer ipak su danas jezici zlato. Što vi mislite o tome?

Ja mislim da nije u potpunosti ok da se matematika ukine kao obavezan predmet zbog učenika kojima znanje matematike uopće neće trebati u životu (zbrajati i množiti svi znaju, a to je više-manje sve što treba prosječnom čovjeku), to je i gubitak jer se matematikom razvija samo logičko razmišljanje i zato je kao veoma nužno da se to savlada čisto zbog razmišljanja i razvijanja mozga.

No imam i ja jedan prijedlog iz istog razloga, a to je da se ukine hrvatski književnost kao obaveza za maturu. Ima isto tako puno ljudi kojima uopće neće trebati znanje tko je bio Kafka i što je napisao, meni na primjer ne treba i to mi je samo smetalo na maturi, učio sam samo da prođem, a sada me uopće nije briga za to jer mi ne treba. Ne trebam ni reći da mnogo učenika ima problema sa književnošću kao i sa matematikom, dakle razlog za ukidanje - izbacivanje iz programa je sa istim argumentima. Dakle, što o tome mislite?

Strani jezik? Po meni dobar prijedlog, sve važnije stvari koje tražim na internetu su na engleskom jeziku, ali kako se nikoga ne može prisiliti da to uči, tako će onaj tko to želi i naučiti. To se može i usput naučiti...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimeuto svi 19, 2009 12:53 am

Sve u svemu, najbolje bi bilo ukinuti maturu. I škole općenito, ovakve kakve su trenutno.

A matematika se ne može samo tako ukinuti, ona je temelj obrazovanja jednako kao i hrvatski i strani jezici. Mislim da treba ukinuti truli mentalitet i gotovanski pristup obrazovanju tipa - ono što je teško, nepotrebno je i treba biti ukinuto. Bez veze...
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimeuto svi 19, 2009 12:57 am

ja sam ucio marxsizam i cirilicu pa se nisam bunio rofl2

mislim da ne bi valjalo da se ukine matematika....eto moje misljenje kratko i jasno....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimeuto svi 19, 2009 1:00 am

I ja sam učila marksizam i ćirilicu i nisam se bunila, i još puno toga. Ali vremena se očito mijenjaju... Josipe, da te pitam, koliko zapravo imaš godina kad si učio te stvari? miga
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimeuto svi 19, 2009 1:11 am

napunio 35 odavno....jos malo pa 36.... mudri

ajmo djeco knjigu u ruke i ucite....dosta je kupovanja diploma i svercanja...al jbga znate kako je vide oni kako mogu neki poznati politicari zasto ne bi i oni....
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimeuto svi 19, 2009 7:20 am

ja sam učila TIPSS- teorija i praksa samoupravnog socijalizma. a tko se smio buniti zubi
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimesri svi 20, 2009 6:43 pm

ne mislim da je to problem zbog strukovnih škola, npr. u prijmjenjenoj umjetnosti matematiku imaš samo 2 godine, a matura se polaže u 4 godini ( dok je hrvatska književnost u svim školama na svim godinama) - Tko će se tada ičega sjećati?
to je sada problem kod moje sestre. njoj su sad stavili dopunsku matematiku i nabili joj satnicu jer raspored ne predviđa izvanškolske aktivnosti. prije nego što su uveli tu državnu maturu ipak su trebali malo prilagoditi sustav

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimesub kol 27, 2011 11:21 am

Problem kod zapadne matematike i opcenito obrazovanja je taj sta se sve nastoji bubati napamet bez imalo razumijevanja.

Osobno mrzio sam ju cijelo svoje razdoblje skolovanja, no bez obzira na to smatram da je matematika i dalje jedan od predmeta za koje bih se usudio reci da su idealni za razvoj mozga, motorike te logike bez obzira na to da li ce ti kasnije u zivotu koristiti ili ne; posebice vedska matematika.

Problem uglavnom lezi u profesorima koji istu u vecini slucajeva neznaju objasniti te prilagoditi svakom djetetu jer nisu sva nadarena za istu stvar (koliko god osobno smatrao da je talent samo 5% uspijeha te sama fraza "nisam talentiran" izgovor za lijenost).

Nikad necu zaboraviti koliko cesto su me pojedini profesori znali pitati "kako to da imas iz x predmeta odlican, a iz matematike jedva i prolaznu?".

[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimesub kol 27, 2011 3:07 pm

treba hrvatski maknut na maturi, mislim da sa 10 godina života, svako djete zna čitati i pisati i normalno komunicirati
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimesub kol 27, 2011 4:30 pm

lolcina
Ja sam jedan od onih što su pisali matematiku na prvoj državnoj maturi. Matematiku nikad nisam razumio. Srednju sam prošao sa 4, skoro 5 ali iz matematike sam se stalno borio za 2, 2 puta sam i na popravku završio i jedva položio. Unatoč tome, na državnoj maturi sam dobio 5 iz matematike (na osnovnoj razini, dakako). Stvar je u tome što se na maturi može zadatak riješavati na bilo koji način, možeš računati prstima, crtkarati sa strane itd. Uz to, ima i zadataka na zaokruživanje pa se lako poslužiti logikom i najlogičniji zaokružiti.

Dakle moraš biti retardiran da bi se patio na osnovnoj razini. Nema potrebe da se matematika ukida, treba biti tako neki predmet koji će razdvojiti glupe od pametnijih da ne dobije svaka budala mogućnost studiranja jer to ne vodi nikud.

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimesub kol 27, 2011 6:45 pm

Hrvatski treba ostaviti jer je ipak to nešto ajmo nazvati važno. Srednje škole još uvijek pohađaju neke osobe koje nemaju pojma pravopis niti gramatiku.

Matematika se treba maknuti. Program po kojem se piše je nepravedan. Bolje bi bilo da je polaganje matematike obvezno samo za fakultete kao što su arhitektura ili strojarstvo i brodogradnja i slično....

Meni je matematika bila najgora na maturi. Mrzim ju. -.- Noćna mora.
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimesub stu 12, 2011 11:56 am

Nadam se da ne smeta ako ozivljavam temu ^^


osobno, kao ucenica drugog razreda HTT-a, smatram, koliko god matematika bila teska i knjizevnost preopsirna, da ih ne treba ukinuti..
Vec su neki spomenuli da matematiku 'ne znamo' jer smo 'antitalenti' za nju.. Prijatelj i jedna knjiga u kojoj se govori o matematici kao zagonetci, su mi promjenili pogled na nju.. Sad ju ne 'mrzim' vec ju pokusavam shvatiti bez obzira koristilo to meni ili ne..
Knjizevnost treba ostaviti u skolama jer to je opca kultra, pogotovo kad je nasa knjizevnost u nasim skolama u pitanju..
A pojmove tipa renesansa i klacisizam su isto bitni, cisto da vidimo kroz sto je nasa rasa prolazila da bi dosla do ovdje gdje jesmo..
Sto se mature tice, hrvatski treba ostaviti ali ga i ublaziti, pogotovo knjizevni dio.. Kako ces ti znati je li ta osoba poznaje pravopis? U razredu imam par ljudi koji ga ne znaju a upali su sa vise bodova od mene (bila sam na dnu ljestvice i na kraju se ispostavilo da sam bolji ucenik od nekih koji su bili medju prvima)..

[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimesub stu 12, 2011 4:07 pm

Ja je mrzim iz dna duse. Nikad je nisam volio, uvijek mi je bila fuj (geometrija mi je nekad bila fora) i sada kada sam "odrastao" nekako joj se opet vracam... :D

U biti sada kada gledam na to, mislim da je najveci problem sta nas se tjeralo da naucimo formule, koje su ogromne kobasice, na pamet. Po meni je to problem. Lakse je uvijek bilo ako smo mogli koristiti one zute tablice sa formulama. Tak se dobije 2 bez problema, jedino ako si bas nesposoban.

Sada malo prckam po vedskoj matematici i cini mi se da bi bilo dobro da se barem eksperimentalno uvede u skole. Cini mi se puno laksim, a i dosta toga se moze u glavi racunati. Po meni problem danasnjice je sta imamo nacina da ne koristimo mozak i time nam je i matematika teska.

Cisti primjer je da sam u osnovnoj znao hrpu brojeva telefona od prijatelja, a danas se pokusavam sjetit svog broja mobitela.. postajemo glupi.. :/
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimesub stu 12, 2011 4:40 pm

Stvar je u tome sto ne znamo iskoristiti tehnologiju koja nam manje-vise pomaze 'pamtiti'.. Umjesto da ju koristimo kao podsjetnik, mi potpuno ovisimo o njoj.. 'ok, imam mobitel i digitron na njemu, ajmo zbrojit dva i dva' <- banalni primjer..
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Age : 34
Location : Between nowhere and hiding
Registration date : 09.11.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimened stu 13, 2011 5:42 pm

Matematika, htjeli si mi to priznat il ne, je jako bitan dio svakodnevnog života...... Jedino što bi ja da se promijeni (ne zbog sebe jer je za mene već kasno heh) je da se počne učit poslovna matematika (primjenjiva matematika nazovimo to tako). Npr. imala sam na prvoj godini faxa kolegij Poslovna matematika i bila mi je sasvim ok. Tamo se uči o postocima, o izračunu zajma, što se može primjenit i na kredite ofc, i takve stvari......pa zašto ne znat takve stvari pa da si sami možemo izračunat koliki je najoptimalniji kredit za uzet i koliko će nam trebat da ga otplatimo i da provjerimo varaju li nas, između ostaloga hehe.
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimened stu 13, 2011 5:54 pm

ja sam racunanje postotka i kredita ucila u osmom razredu..
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Age : 34
Location : Between nowhere and hiding
Registration date : 09.11.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimened stu 13, 2011 6:35 pm

E onda si bila u dobroj školi. study Ja sam u osnovnoj imala jako loš program, a u srednjoj još gori. Puno nas se na faxu (ok neki i u srednjoj al im ni tad nije išlo očito) sreli s takvom matematikom i većini je to bilo bezveze jer su bili navikli na pravce i jednadžbe.
Ugl da se vratim na temu.....Nisam za ukidanje matematike nego za reformiranje gradiva. zubi
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimened stu 13, 2011 9:04 pm

Ja sam završila srednju ekonomsku. Svako normalan bi sad mislio da se kužim u tu neku ekonomsku/poslovnu matematiku,ali ne. Možda osnove osnova,ali taj program po kojem se radilo je bio bezveze i besmislen. A s druge strane,kako se na maturi pisao gimnazijski program,profesori su totalno ignorirali i to malo sati posvećeno ekonomskoj matematici. Također, većina njih iz inata nije htjela učiti i gimnazijski i ekonomski program odjednom,jer,jel',nije bilo fer.

Ali bi bilo super da se pomješa malo te ekonomske i gimnazijske matematike (da se stvarno nešto nauči što se koristiti u budućnosti),no u našem obrazovnom sustavu, to je sljedećih 30 godina nemoguća misija.
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimened stu 13, 2011 9:54 pm

mi u turistickoj, htt smjer, ima 80% gimnaziske matematike ali imamo katastrofa profu.. Umjesto da motivira, radi suprotno.. No, rodjak me upozorio da ako zelim maturu poloziti s visokom ocjenom da ne ovisim o profesorima puno vec da sama radim..
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimened stu 13, 2011 10:03 pm

Imala sam slični problem. Profesor je dijelio trojke i četvorke bez obzira da li ti nešto znaš ili ne. Tako da sam matematiku na maturi prošla zahvaljujući instrukcijama...Inače bih pala sam tak.
U svakom slučaju,poslušaj rođaka. Pametno zbori. :D
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimened stu 13, 2011 11:32 pm

Temeljna stvar u matematici na osnovno- i srednješkolskoj razini je imati dobrog profesora. Profesor koji razumije gradivo i koji ga zna pojasniti učenicima zlata vrijedi. Ako takvog profesora nema, tada bi bilo neizbježno pitati nekoga poznatog može li vam pomoći. Ako nema ni toga, onda su instrukcije neizbježne ako želite nešto zaista razumijeti.
Sve ovo su preduvjeti, no osoba neće nikad do kraja ovladati matematikom ako slični zadatak ne provježba više puta. Zato je prijeko potrebno imati dobru zbirku zadataka s točnim rješenjima. Znam koliko sam se puta napatio jer mi je zbirka imala kriva rješenja pa sam izgubio povjerenje u sebe...
Dakle: profesor + rad = uspjeh, sve ostalo u matematici = neuspjeh.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Shindayume
Višestanični organizam
Shindayume


Female
Aquarius Broj postova : 32
Age : 2008
Location : dream
Registration date : 12.11.2011

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimepon stu 14, 2011 12:03 am

kad se samo sjetim profe iz osnovne.. Kako mi je uspjela vratiti ljubav spram neshvacenoj matematici.. I sad se zahvaljujem prijatelju na tome..
No, moram se sloziti s MoW-om ^^
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimepon stu 14, 2011 6:39 pm

Blizzard je napisao/la:
Čitah danas u novinama da se razmatra prijedlog o ukidanju matematike kao obaveznog predmeta na maturi.
Nažalost, čini se da će se matematika uzeti kao obvezni predmet pri upisu na svaki fakultet, čak i na društvene fakultete.
Po meni je to nebulozno.
Jedna stvar je učiti matematiku u srednjoj školi, međutim prije upisa na fakultet fokus bi trebao biti na "prirodi" samih predmeta s kojima ćemo se susretati na fakultetu.
Nekim ljudima matematika ne "leži" i predstavlja im velik problem i u srednjoj školi.
U redu, posljedica istog je niža/niska ocjena koja se reflektira na konačni uspjeh.

Ipak, u većini zemalja vani, učenici se u višim razredima srednje fokusiraju na one predmete koji će im biti bitni prilikom studiranja određenog fakulteta, tako prirodnjaci imaju više matematike/fizike/kemije, a društvenjaci više društvenih znanosti.
Eto, vidimo u kojem to smjeru ide u Hrvatskoj, dok je s druge strane (za mene) alarmantno da vrlo veliki postotak visoko obrazovanih ljudi uopće nije pismeno. roll
Pitam se koje će korake naše ministarstvo poduzeti po tom pitanju i da li im je uopće zabrinjavajuće da mladi intelektualci griješe na sasvim tipičnim primjerima riječi sa č/ć i malog/velikog slova. confused

Ispada da imamo primjere pismenijih čistačica, nego naših visoko obrazovanih ljudi koji se ne testiraju na osnovnim stvarima "pismenosti", a s druge strane se inzistira da budu itekako dobri u predmetima koji uopće nisu biti bitni za njihovo buduće obrazovanje.
Izgleda da nije dovoljno što su sve te predmete već polagali tijekom cijelog srednjoškolskog razdoblja.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimeuto stu 15, 2011 12:38 am

@Athena....slazem se za nepismenost ali mislim da bi trebalo uvesti matematiku u prijemne za fax. Naravno, ne jednako za tehnicke i drustvene fakultete. Medjutim nesto da bude. Drugi je problem sto je jako malo dobrih profesora i sto su ljudi potpuno nepripremljeni (ako im taj predmet bas ne ide). Matematika je pokazatelj odredjene logike koja je pak nuzna u svakodnevnom zivotu za nekog tko je (kao) intelektualac. Masu ljudi zavrsi neki drustveni fax samo zato jer su u stanju nabubat hrpu informacija na pamet a ne bi im dao ovce cuvat jer nisu u stanju iz dvije premise sami proturit konkluziju.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitimeuto stu 15, 2011 12:48 am

^^Slažem se s ovime. :)
Nerazumijevanje matematike je zapravo ogledalo apstraktne inteligencije. A apstraktna inteligencija je nužna za bilo koju situaciju u životu gdje moraš uključiti mozak. To ne znači da ljudi koji su završili društvene fakseve ne znaju razmišljati. To samo znači da najvjerojatnije nisu u stanju apstraktno razmišljati. Moglo bi se čak reći da im fali inženjerskog razmišljanja.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ukidanje obavezne matematike Empty
PostajNaslov: Re: Ukidanje obavezne matematike   Ukidanje obavezne matematike Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ukidanje obavezne matematike
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Zakoni fizike i matematike skidaju maske

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obrazovanje-
Forum(o)Bir: