Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Nisam ja majke mi...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Nisam ja majke mi...   pon svi 25, 2009 9:43 pm

Opce je poznato da ljudi lazu i mislim da ne postoji covek na svijetu koji nije lagao...naravno neke su lazi manje od drugih tj. banalnije....
koliko vam se puta desilo da vam netko laze u oci i kune se u sve zivo i mrtvo a vi znate da laze?....
razlog ove teme je koliko ste praznovjerni prema zaklinjanju....znate ono kad lazete i recete nisam ja dabogda umro ako lazem....da li vas je strah tako se lazno zakleti da vam se to ne bi stvarno dogodilo....
evo jedna kratka prica....u mom kvartu postoji tip koji eto nije los momak ali obicaj mu je reci kad nesto slaze onda nadoda "ociju mi" ili "dabogda oslipija ako lazem" i jednom je imao nesrecu s motorom on i frend i frendu nije bilo nista a on je isto prosao bez loma "samo"je udario glavom i privremeno je oslijepio...i tako je 4 dana u bolnici bio slijep cak je izgubio i govor...na srecu govor mu se vratio i vid isto ali sad vise i nema tako normalan vid ima problema i to posebno mislim na desnom oku....

a isto tako ima tipova koji se zakljinju u sve zivo cak i u rodjenu djecu....

ja sam inace dosta praznovjeran prema tome stvarno mislim ako se na nesto lazno zaklinjem da ce mi se to stvarno dogoditi...
[Vrh] Go down
snow queen
Riba

Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Registration date : 14.04.2009

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   pon svi 25, 2009 10:25 pm

josip21 je napisao/la:

ja sam inace dosta praznovjeran prema tome stvarno mislim ako se na nesto lazno zaklinjem da ce mi se to stvarno dogoditi...

meni je stari uvijek tak govorio... pa ja isto vjerujem u to...
kad lažem nikada se ne zaklinjem u nešto...

jel to ima veze sa onim ''što želiš to i prizivaš'' ?
mislim, ako na nešto obraćamo pažnju, automatski to jačamo...
tako je i taj dečko valjda ''prizivao'' tu sljepoću tim zakljinjanjem i eto mu sad ...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   pon svi 25, 2009 10:43 pm

Ja se ne zaklinjem u ništa, srećom se nisam navikla. Time izbjegavam ovakve mogućnosti. A vjerujem da postoji određena šansa da nam se dogodi ono što često spominjemo.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27963
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   uto svi 26, 2009 5:52 pm

nisam ni ja.... zubi
to se kaže- ne prizivaj vraga
mislim da je to stvar navike. inače ni kad govorim istinu se ne zaklinjem niti tražim od nekoga da to napravi. ako mi netko ne vjeruje to je njegov ili njen problem. ježim se od pomisli da bi mi najdraži bili zalog da je rečeno istinito.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   sri svi 27, 2009 10:17 am

da, slažem se flo.
nikada mi to kunjenje nije bilo jasno.l
pa zar ako se zakunem sigurno ne lažem, a inače postoji mogućnost?
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   sri svi 27, 2009 1:02 pm

To kunjenje je bilo glavno kad sam bila klinka...totalni must have ako govoriš nešto "važno" i da ti svi povjeruju da je istina... glupost!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   sri svi 27, 2009 2:07 pm

urbanaaa je napisao/la:
To kunjenje je bilo glavno kad sam bila klinka...totalni must have ako govoriš nešto "važno" i da ti svi povjeruju da je istina... glupost!
Tako je i meni bilo u jednom kratkom periodu.

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   sri svi 27, 2009 6:05 pm

sad sam se sjetila da smo mi malo stariji davali zakletvu u prvom osnovne da ćemo čuvati tekovine revolucije i bratsvo i jedinstvo kao zjenicu oka svog. oni su nas natjerali da se zaklinjemo a mi takoreći nismo znali onako mali ni kako se zovemo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29058
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   sri svi 27, 2009 8:48 pm

Uf, slazem se s recenim do sada...ni meni nije jasno to sa zaklinjanjem...
Nema veze sto netko nije praznovjeran, ponavljanjem neceg 'vuce' se odredjena vibracija...
Prije cu nepovjerovat ili posumnjat u nekog tko se kune jer se odmah zapitam zasto ima potrebu to radit...jel to hoce rec da inace laze pa sad mora nekako istaknut da ne laze...ali ako inace laze onda... zubi ...Glorija je to lijepo rekla zivili

Čovjek

Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Registration date : 13.12.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   čet svi 28, 2009 1:56 pm

imam jednu poznanicu koja je eto patološka lažljivica i laže o tako glupim i nebuloznim stvarima
svi kužimo kad laže
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   čet svi 28, 2009 2:01 pm

da, i ja sam imala takovi iskustvo. ti ljudi kao da lažu iz neke čiste glupe navike.
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   čet svi 28, 2009 2:11 pm

haha pa tako u svakom drustvu postoji bar jedna osoba s tom manom....mi smo imali jednog u drustvu koji je isto tako volio lagati i to o nekim najbanalnim i sto je najgore toliko bi toga nalagao da vise ni sam ne bi znao o cemu i kad je pricao pa bi se na kraju sam nekako izdao.....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29058
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   ned svi 31, 2009 12:25 pm

Meni to nije jasno...i ja poznajem par tih patoloskih...ne kontam zasto, kako...wtf...

Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   ned svi 31, 2009 12:57 pm

malenaivi je napisao/la:
imam jednu poznanicu koja je eto patološka lažljivica i laže o tako glupim i nebuloznim stvarima
svi kužimo kad laže

same here... samo što meni nije poznanica nego prijateljica i teško se nosit s tim...full.. a laganje se odnosi ama baš na sve, nisu samo banalne stvari nego i ozbiljne. Uglavnom, nas par bliskih prijatelja smo to skužili pred više od pola godine...dok drugi joj slijepo vjeruju. Borimo se protiv toga što joj ukazujemo na laž u zadnje vrijeme bez beda kad je kaže, ali očito to ne pomaže jer i dalje to radi. To je znak da je to bolest tj. teži problem i da to vrlo vjerojatno ne radi namjerno već nesvjesno jer čudno mi je da netko nastavlja lagat nakon što si ga par puta ulovio u laži. Al naravno, nikad laž neće biti priznata, nego je nevjerojatan talent za pronalaženje izgovora i opravdanja, na sve ima odgovor.

A što se tiće onih koji lažu o pizdarijama, uf takvih je uvijek bilo i bit će..i u školi, svaki razred je morao imat jednog "lovca" :D
[Vrh] Go down
vladimir je idiot
Dinosaur

Female
Taurus Dog
Broj postova : 417
Registration date : 25.05.2009

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   sub lip 06, 2009 11:10 am

ima i mitomana koji nisu ni svesni da lazu...
a desilo mi se par puta da me se gleda u oci i laze i nisam ^pokazao da znam da me se laze i to mu dodje isto sa manipulacijom svesti.....jednom mi je neko rekao,nije bitno ko,da ako hoces nekoga manipulisati onda ga prvo moras uveriti da on tebe manipulise....
a najgore je to kada covek konstantno vice vatra i svi mu veruju u njegovoj lazi pa kada pocne istinu govoriti i vikati pozar niko mu vise ne veruje i izgore onda sve...
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur

Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Registration date : 02.11.2008

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   uto srp 07, 2009 2:45 pm

Wilkomen Darinka, Ante je majke mi!!! lolcina

Ja se rijetko kad kunem a kad god to bude onda je istina.
Inače ne volim lagat ja uvijek kažem svoje iskreno mišljenje ili šta se dogodilo pa taman na*ebo zubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   sri srp 15, 2009 3:26 am

Zaklinjanje je samo pokušaj utjecaja na drugu osobu. Kako se na istinitost događaja ne može utjecati, tada je lašcu bitno utjecati na subjektivnu procjenu pojedinca, to je jedina nada da se 'ne sazna' što je učinio. Dakle, ako se netko zakune u nešto, tada to ima efekt uvjeravanja da govori istinu kao i u ozbiljnost toga. To doista pali kao što pale i popovske fore kod mnogih. Zašto to pali? Pretpostavljam da je odgovor u, kako je netko rekao, ''praznovjerju'' pojedinca. Zapravo više ljudi razmatra ozbiljnu mogućnost da bi se moglo ostvariti ono u što se netko zakune da ne laže, a ako bi lagao. Možda to daje takav utjecaj da stvori lažnu sigurnost u istinitost rečenoga.

Ja osobno se ne kunem u nešto da bi nekoga ''uvjerio'' da govorim istinu ukoliko to želim jer mi je to kao kada sa moljakanjem pokušavam dobiti višu ocjenu kod profesora. Ako mi netko ne vjeruje, pokušavam, ako je potrebno, argumentirati zašto ne lažem ukoliko imam argumente, a najčešće ostavim osobu u dilemi tako da joj kažem da neka vjeruje što god želi.

I mene je pomalo strah stvari u koje se netko zaklinje, a ako ne govori istinu. Da govorim istinu, mogao bih se bez problema zakleti u nešto, ali ako ne, tada mi to moja praznovjerna strana ne bi nipošto dopustila.

Ne sjećam se jesam li ulovio nekoga da mi laže, a da budem siguran da mi je lagao. Nisam baš dolazio u takve situacije gdje bi mi netko nešto važnije morao lagati. Sigurno mi je netko lagao, ali onda se radi o nekoj sitnici. A da, frend mi je jednom lagao o nekoj situaciji u igrici u kojoj sam i ja bio prisutan pa sam shvatio da je malo preuveličao u svoju korist. Eto, o takvim lažima pričam, ništa važno zubi

Isto tako ja ne bih htio imati posla sa osobom koja namjerno laže, koja laže čak ako zna da ću je uloviti u laži. Nemam strpljenja za takve, dakle neka ne traže prijateljstvo ili ikakvu povezanost kod mene jer ću se jednostavno - ograditi, ako treba i sa bodljikavom žicom sa električnim napajanjem miga
Ne znam je li to dobro, ali doista se ne kanim družiti sa takvom nekom osobom kod koje se neću moći opustiti zbog brige laže li mi ili ne i kod koje ću morati paziti na svaku riječ koju izgovori. S takvim nekim bih mogao eventualno na neku trač-pijaču, ali dalje od toga NE.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   sri srp 15, 2009 6:41 pm

Citat :
Ne znam je li to dobro, ali doista se ne kanim družiti sa takvom nekom osobom kod koje se neću moći opustiti zbog brige laže li mi ili ne i kod koje ću morati paziti na svaku riječ koju izgovori.
potpisujem ovo. općenito mi se teško družiti sa neiskrenim osobama.
[Vrh] Go down
Greed
Višestanični organizam

Male
Virgo Horse
Broj postova : 90
Registration date : 16.07.2009

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   čet srp 16, 2009 4:24 am

svi lazu, jer hrane ego :D
zele bit u pravu, i ne prihvacaju suprotno :P
zaklinanje? hmm, pa nekad da, al kad ne lazem ;)
da ce se dogodit? uvijek ima sanse, pa kad se dogodi neki misle da je za to,al meni je to sve faktor slucajnosti
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   čet srp 16, 2009 11:26 pm

Ne lažu svi niti svi imaju potrebu hraniti ego. U to ne spadaju bijele laži naravno.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Nisam ja majke mi...   

[Vrh] Go down

Nisam ja majke mi...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nisam izdržao, morao sam probati...
» Puukko (nisam)
» Pomoć- smola ili materijal za staklenu dršku!
» Problemi s naručivanjem preko interneta...
» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]