Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koji je razlog postojanja?

Go down 
+29
snark
Tutankhamon
kayser
Merkurica
silver
isus dolazi uskoro!
isa_bruce
veronika30
malenaivi
l337_m4n
Hybrid
labellina
BUBI
gloria_g
zvezda
Yado
Thor
Alpha
Milab
Srky
Eosphoros
belongs to lovers
babi
floridana
Svjetloisjena
vladimir
userNejm
malena
Aleksandar Veliki
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Autor/icaPoruka
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 37
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimečet vel 07, 2008 1:45 am

cista manipulacija. vec sam napisao na nekoj drugoj temi, ali i ovdje ce dobro doci vidim.

pogledajte prvi dio filma zeitgeist koji se bavi religijom. nakon sto ga pogledate dođe vam da se zapitate par stvari?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimesri vel 13, 2008 10:37 am

Tutankhamon je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
kayser je napisao/la:
da li religija služi za manipulaciju?

ne
Ooooo Da !!!
- Krizarski ratovi
- Lov na vjestice - inkvizicija
- Terorizam
- Na misma popovi govore za koga glasati, uplicu se u politiku


Bog je u bibliji jasno rekao da je vatikan pun grijeha i sotonsko srediste!
otkrivenje 18
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimesri vel 13, 2008 10:50 am

labellina je napisao/la:
Namcor je napisao/la:
Ono sto danas podrazumijeva pojam Religije zapravo i nema drugu svrhu izuzev manipulacije masama.
I to najokrutnije moguće manipulacije roll
SPRIJEČAVA NAM DUHOVNI RAST I RAZVOJ
svojim kontradiktornim učenjima.,
zbunjuje ...
nabija osjećaj krivnje...
trajno oštećuje i unesrećuje

Ukoliko i postoji Bog-Kreator-Ljubav ...
sigurno nije sudac za prekršaje,
nije onakav kakvim ga crkveni oci žele prikazati
iz svog častohlepnog ,zatrovanog i bolesnog uma

Bog,ukoliko postoji,mora biti bolji otac od zemaljskog oca!

NIje Bog stvorio čovjeka na svoju sliku i priliku
nego čovjek Boga ,
pa Bogu pripisuje svoje jadne nesavršene osobine,
kao što su osveta,kazna...
želja za štovanjem i prisilnim prihvaćanjem...

Pa kakav bi On bio Svemogući
da mu trebaju takve trice???

Ni čovjek koji ovisi o drugima nije zadovoljan čovjek
ako svoju sreću odgađa zbog povratne informacije
i tapšanja
Religije prikazuju Boga kao nekog jadnika koji pati zbog nas

To je mogao smisliti samo prepotentan um
koji si pridaje važnost koju nema


Bog je ljubav ali je i pravedan, i svatko tko je odbio slijediti Isusa, osudjen je jer je kriv, jer je rekao ne ISUSU koji je umro za njega ili nju, ne samo da je adama i evu prevario sotona kad im je rekao da ne vjeruju Bogu, tako i ti sada ne vjerujes Bogu i prevarena si kad mislis da mozes zivjeti bez Boga, ali zivjeti s Bogom znaci zivjeti po bibliskim nacelima, jer ISUS kaze: vjera bez djela je mrtva, jer svaki grijeh nas odvaja od Boga, svaka ovisnost, svaka stvar koja zaokupljuje nase misli i truje nas misli, kao: tv,filmovi, svijetska glazba ,casopisi,ne duhovne knjige, razne krizaljke ili igre...sve je to protivno Bogu, to je stvoreno od sotone da bi umanjilo ili ukinulo potrebu za Bogom, za duhovnom hranom.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimesri vel 13, 2008 11:16 am

kayser je napisao/la:
cista manipulacija. vec sam napisao na nekoj drugoj temi, ali i ovdje ce dobro doci vidim.

pogledajte prvi dio filma zeitgeist koji se bavi religijom. nakon sto ga pogledate dođe vam da se zapitate par stvari?


pa naravno da se neke stvari slazu, zato jer sam sotona to zeli, jer zna koja je istina, a Isus je rekao da ce sam sotona doci i glumiti Isusa, ali to ce biti povezano s papom, on ce doci po svoje, po one koji nisu imali zajednicu s Kristom, koje je uspio prevariti, oni mu se nece moci oduprjeti, jer nece imati u sebi silu Duha Svetoga.
zato je isus rekao da onaj koji nema Duha Svetoga nije njegov
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimečet srp 31, 2008 2:07 pm

da se vratimo na temu, ne znam koji je razlog postojanja, ali toliko volim postojati da je to nešto nevjerovatno
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimečet srp 31, 2008 6:19 pm

snark je napisao/la:
da se vratimo na temu, ne znam koji je razlog postojanja, ali toliko volim postojati da je to nešto nevjerovatno

zubi i ja
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimened kol 10, 2008 7:27 pm

Razmisljam...obicno kada pokusavamo dokuciti smisao postojanja (a bez da samo prihvatimo dogme neke vjere) spomene se ucenje/iskustvo koje nam je kao neki cilj. To je barem ono u cemu ja pokusavam pronaci neki odgovor...osim toga cesto je i 'tumacenje' samostalnog izbora ovog zivota i lekcija koje bi trebali savladat...ali...i ova teorija ima hrpu 'rupa' (kao i svaka druga, nazalost)...pa se pitam... Recimo da biramo ovaj zivot...ali cemu? Sto uopce mozemo nauciti ovdje, a sto ne mozemo tamo. Odnosno, zamislimo se na onoj strani kako biramo ovaj zivot...meni se nekako cini da bi tamo trebali imati puno bolji pristup znanju i shvacanju svega. Sto mi uopce ucimo ovdje ako nesto zbilja ucimo?
A onda...cinjenica je da nama uvelike upravlja kemija...nasim tijelima/mozgom upravlja kemija...to, naravno, direktno utjece na nase razmisljanje, raspolozenje, sve...a cini mi se da se mnogi ni ne zamisle nad time kontrolira li njih njihova kemija ili se pak oni trude kontrolirat nju... I zato...ako kemija toliko utjece...sto mi zapravo ucimo?
Osim toga, kad se podvuce crta, na svijetu ima jako puno patnje i tuge...da li je to slucajno?
I mi to biramo? Mi se biramo roditi? Zasto?

Ali recimo onda da ne biramo sami svoj put...recimo da nasu dusu u jednom trenu stvori Bog...i mi se rodimo...opet...zasto nas je stvorio?
Na nekim drugim temama neki su forumasi postavili slicno razmisljanje/pitanja...igra li se Bog s nama? Cemu mi njemu sluzimo?
Nekako mi se cini bedasto/zalosno da smo samo puke igracke pa ajde da odbacimo tu varijantu. Onda ostaje ovo drugo...cemu sluzimo? Zasto smo ovdje? Opet zbog ucenja? Ali zar ne postoji bolji nacin? Jer opet se vracamo na ono sto diktira fizicko tijelo i ono cemu mozda tezi duh...a to cesto dolazi u konflikt...zasto smo stvoreni na takav nacin onda?

Postavljajuci ova pitanja samo ulazim u sve vecu petlju...umjesto mogucih rjesenja nicu samo nova pitanja...
Na koncu...jedina teorija koja ne postavlja previse pitanja je ta da je Svemir, zivot, sve - slucajnost. Da nakon ovog zivota nema nicega...

Ne znam... no

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimepon kol 11, 2008 8:12 am

Citat :
Postavljajuci ova pitanja samo ulazim u sve vecu petlju...umjesto mogucih rjesenja nicu samo nova pitanja...
Na
koncu...jedina teorija koja ne postavlja previse pitanja je ta da je
Svemir, zivot, sve - slucajnost. Da nakon ovog zivota nema nicega...

i u ovom slučaju ako je to prava istina zašto se truditi naučiti neka znanja koja nemaju veze sa preživljavanjem kad će to znanje ionako prekriti ruzmarin, snjegovi i šaš...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimepon kol 11, 2008 11:05 am

Upravo tako...zapravo, pitanje 'Cemu sve' ostaje ma koju teoriju izabrali. A svaka od njih ima rupe/nedostatke...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimepon sij 05, 2009 2:04 pm

Alpha je napisao/la:
Razmisljam...obicno kada pokusavamo dokuciti smisao postojanja (a bez da samo prihvatimo dogme neke vjere) spomene se ucenje/iskustvo koje nam je kao neki cilj. To je barem ono u cemu ja pokusavam pronaci neki odgovor...osim toga cesto je i 'tumacenje' samostalnog izbora ovog zivota i lekcija koje bi trebali savladat...ali...i ova teorija ima hrpu 'rupa' (kao i svaka druga, nazalost)...pa se pitam... Recimo da biramo ovaj zivot...ali cemu? Sto uopce mozemo nauciti ovdje, a sto ne mozemo tamo. Odnosno, zamislimo se na onoj strani kako biramo ovaj zivot...meni se nekako cini da bi tamo trebali imati puno bolji pristup znanju i shvacanju svega. Sto mi uopce ucimo ovdje ako nesto zbilja ucimo?
A onda...cinjenica je da nama uvelike upravlja kemija...nasim tijelima/mozgom upravlja kemija...to, naravno, direktno utjece na nase razmisljanje, raspolozenje, sve...a cini mi se da se mnogi ni ne zamisle nad time kontrolira li njih njihova kemija ili se pak oni trude kontrolirat nju... I zato...ako kemija toliko utjece...sto mi zapravo ucimo?
Osim toga, kad se podvuce crta, na svijetu ima jako puno patnje i tuge...da li je to slucajno?
I mi to biramo? Mi se biramo roditi? Zasto?

Ali recimo onda da ne biramo sami svoj put...recimo da nasu dusu u jednom trenu stvori Bog...i mi se rodimo...opet...zasto nas je stvorio?
Na nekim drugim temama neki su forumasi postavili slicno razmisljanje/pitanja...igra li se Bog s nama? Cemu mi njemu sluzimo?
Nekako mi se cini bedasto/zalosno da smo samo puke igracke pa ajde da odbacimo tu varijantu. Onda ostaje ovo drugo...cemu sluzimo? Zasto smo ovdje? Opet zbog ucenja? Ali zar ne postoji bolji nacin? Jer opet se vracamo na ono sto diktira fizicko tijelo i ono cemu mozda tezi duh...a to cesto dolazi u konflikt...zasto smo stvoreni na takav nacin onda?

Postavljajuci ova pitanja samo ulazim u sve vecu petlju...umjesto mogucih rjesenja nicu samo nova pitanja...
Na koncu...jedina teorija koja ne postavlja previse pitanja je ta da je Svemir, zivot, sve - slucajnost. Da nakon ovog zivota nema nicega...

Ne znam... no

ukrala si mi misli.
baš sam razmišljao o ovoj temi, nisam je prije uočio ali sam sad nekako u tim razmišljanjima pa sam čak i mislio otvoriti takvu temu.... da koja je svrha našeg postojanja. rodiš se, budeš dijete i igraš se, učiš, počinješ zarađivat, kao zaljubiš se, oženiš se, imaš dijete koje kao i ti opet sve radi to ispočetka. i na kraju umreš. a sve što radiš i za ćime težiš je tako prolazno, novac, kuća, obitelj, ljubav, sve je to pa čak i mi sami prolazno. i ja se pitam koja je svrha svega toga.... zadovoljit i ostvariti sudbinu.... naći Boga.... ili nešto sasvim drugo, treće i td.
ni ja ne znam
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimepon sij 05, 2009 2:56 pm

da, strasno....
da se ubijes lood
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimesri sij 14, 2009 12:19 am

Razlog postojanja:-da se pronađemo u ovom životu da ispravimo svoje krive puteve i vratimo se onome koji nas je i stvorio,a to je Bog.Jer stvorio nas je savršene i bili smo u raju,odkrekli smo se toga i opet to moramo zaslužiti nazad.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimesri sij 14, 2009 8:42 am

Saromane, kako to ako smo bili toliko savršeni da smo donijeli tako nesavršenu odluku da ga se odreknemo?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimesri sij 14, 2009 12:03 pm

Pa znaš ono, zmija je kriva za sve. Ili žena. Ili...? misli
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimečet sij 15, 2009 1:17 am

Saroman je napisao/la:
Razlog postojanja:-da se pronađemo u ovom životu da ispravimo svoje krive puteve i vratimo se onome koji nas je i stvorio,a to je Bog.Jer stvorio nas je savršene i bili smo u raju,odkrekli smo se toga i opet to moramo zaslužiti nazad.

Što to znači ''savršeno'', to jest kako smo bili ''savršeni''?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimečet sij 15, 2009 1:54 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Pa znaš ono, zmija je kriva za sve. Ili žena. Ili...? misli

ili... (prema Icke-u) reptil 8)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimečet sij 15, 2009 4:05 pm

Stvoreni na sliku i priliku Boga samoga.Nismo morali raditi za život ,sve plodovi su bili tu oko nas ,sve što smo radili bilo je uživanje u životu.No trebalo se dokazati Bogu,zahvaljujuć slobodnoj volji tu smo gdje jesmo,nije nam bilo dosta,htjeli smo biti veći od Boga i sad moraš rintat za život itd. itd.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimečet sij 15, 2009 4:36 pm

A koji je razlog postojanja?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimečet sij 15, 2009 5:25 pm

Saroman, jel stvarno vjeruješ u to što reče ?? shock
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimepet sij 16, 2009 1:09 am

Saroman je napisao/la:
Stvoreni na sliku i priliku Boga samoga.Nismo morali raditi za život ,sve plodovi su bili tu oko nas ,sve što smo radili bilo je uživanje u životu.No trebalo se dokazati Bogu,zahvaljujuć slobodnoj volji tu smo gdje jesmo,nije nam bilo dosta,htjeli smo biti veći od Boga i sad moraš rintat za život itd. itd.

A zašto smo uopće stvoreni?

Inače mislio sam na koji način smo bili savršeni ako smo pogriješili?
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimepet sij 16, 2009 11:27 am

hmmm....ni "veliki" umovi kroz povijest čovječanstva nisu to uspjeli dokučiti, pa nekako mi se čini da teško da bum to ja (mi) uspjeli....
vjerujem da i da otkrijemo, da bi tada sve izgubilo smisao....
tu bi bio kraj roll
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitimepet sij 16, 2009 12:19 pm

Svaki kraj se moze promatrati kao novi pocetak miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koji je razlog postojanja? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koji je razlog postojanja?
[Vrh] 
Stranica 8 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: