Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koji je razlog postojanja?

Go down 
+29
snark
Tutankhamon
kayser
Merkurica
silver
isus dolazi uskoro!
isa_bruce
veronika30
malenaivi
l337_m4n
Hybrid
labellina
BUBI
gloria_g
zvezda
Yado
Thor
Alpha
Milab
Srky
Eosphoros
belongs to lovers
babi
floridana
Svjetloisjena
vladimir
userNejm
malena
Aleksandar Veliki
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimened lis 21, 2007 1:41 am

Eosphoros je napisao/la:
Zašto smo mi ljudi toliko umišljeni da u 99% slučajeva bespogovorno a priori pretpostavljamo da naše postojanje mora imati neku svrhu ili razlog? Otkud ljudima to da postojanje ima razlog? Uostalom, ne vidim što će nam.

Zato što ne možemo iz svoje kože van.

Ljudima je potreba za tim razlogom, čini se, urođena. Ako je trenutno ne osjećaš, ne znači da je nećeš osjetiti kasnije. raspa
[Vrh] Go down
Srky
Višestanični organizam
Srky


Male
Taurus Goat
Broj postova : 39
Age : 32
Registration date : 09.10.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimened lis 21, 2007 3:25 am

Ljudi su rođeni s razlogom. Svatko ima sovj zadatak, svrhu življenja. Taj zadatak nije za svakoga jednak niti ga mi ispunjavamo jednako. Čemu svrha? Naizgled, nema racionalnog odgovora, ako smo stajališta da je smrt potpuni kraj. No rođeni smo čisti, neukaljani i neiskvareni. Okolina nas oblikuje, a i djelom mi sami. Ovisno koliko smo jaki duhom, odnosno moralom. I sam sam se često pitao, zašto se trudim u školi, u obitelji, zašto biti dobra i poštena osoba kad mogu bolje proći u životu na neki drugi način. Nisam našao odgovor, osim morala. Svatko je poslan da ispuni neki zadatak. Bog jer vjerujem u Njega, raduje se svakom biću kojeg je stvorio i podario mu razlog života. Neki su opet došli u materijalni svijet kako bi ispravili pogreške, ili pak drugi, da bi pomogli drugima u ispravljanju pogrešaka. Nakon što ispunimo (ili ne) zadatak mi iz materijalnog prelazimo u duhovno stanje, koje se prema zaslugama smješta u za to predodređena stanja.
i sada koji je razlog postojanja? vjerovatno, dok smo živi, ni nećemo saznati,jer još nismo sposobni. Al jedno je sigurno, nećemo pogriješiti ukoliko živimo što časnije, poštenije i bolje možemo, pomažući jedni drugima, a i samima sebi, ne zamarajući se takvim pitanjima čije odgovore samo rijetki znaju, pa ćemo jednog dana dobiti odgovor na ovo i brojna druga pitanja.
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 4:16 pm

Nema globalnog smisla postojanja, svatko je tu kao pojedinac i svatko ima svoj smisao. Ali si pomažemo pri učenju i naprdovanju jer sami ne možemo ispuniti zadaće. Kao da idemo piliti drvo, a nemamo pilu. Ta pila nam je pomagać kao što smo mi jedni drugima pomagaći u učenju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 5:10 pm

Kao sto kaze izreka...Bolje za zivota vjerovati da postoji bog pa da nakon zivota se ispostavi da nema niceg, nego ne vjerovati pa da se nakon zivota ispostavi da bog postoji.
Samo sto je ponekad tesko vjerovati...
[Vrh] Go down
Thor
PraGlodavac
Thor


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 694
Age : 39
Location : Tajno Skrovište
Registration date : 27.10.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 5:31 pm

Postojanje je razlog samo sebi, tako da u tu temu nema potrebe zalaziti.
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 6:25 pm

Namcor je napisao/la:
Kao sto kaze izreka...Bolje za zivota vjerovati da postoji bog pa da nakon zivota se ispostavi da nema niceg, nego ne vjerovati pa da se nakon zivota ispostavi da bog postoji.
Samo sto je ponekad tesko vjerovati...
Bolje se ne bojat ikakvih kazni s kojima nam pumpaju mlade mozgove kad se rodimo i živjeti onako kako znamo i umijemo najbolje, nego slušati tuđa sranja bez pokrića da bi bolje zaradili na masovnom strahu ;)
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 8:59 pm

Netko je rekao "Najlakše bi bilo vjerovati".....međutim već u toj kratkoj rečenici da se pročitati da u ovakvu priču kakvom nas filaju stoljećima čovjek s iole razvijenom sviješću jednostavno ne može vjerovati.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 9:00 pm

Apsolutno se slazem. Izreku nisam uopce dozivjela u takvom tonu ali sad kada to istaknes vidim da moze znaciti i pokusaj kontrole u odredjeno vjerovanje. Ipak mislim da je znacenje vise u smislu da je bolje vjerovati u nesto nego ne vjerovati ni u sta.
Sto se tice kazni i sl. predpostavljam da mislis na katolicku vjeru iako i sve ostale vjerojatno imaju neku skalu "zlocina i kazne". A tu se nema sta reci...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimened lis 28, 2007 10:16 pm

A da se prebacimo malo na temu postojanja.
Zašto?
Volimo, ljubimo, jedemo, spavamo, ubijamo-fizički i psihički, sve što radimo zašto?
Koji razlog što je "cilj"?
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimepon lis 29, 2007 1:14 am

Cilj je doći do apsolutnog. Zamisli to kao igricu sa levelima. Cilj je učiti i učiti, rješavati karmu kako to duhovnjaci kažu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimepon lis 29, 2007 1:26 am

Milab je napisao/la:
Cilj je doći do apsolutnog. Zamisli to kao igricu sa levelima. Cilj je učiti i učiti, rješavati karmu kako to duhovnjaci kažu.

Tako nekako, da :D
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimepon stu 05, 2007 8:25 am

Srky je napisao/la:
Ljudi su rođeni s razlogom. Svatko ima sovj zadatak, svrhu življenja. Taj zadatak nije za svakoga jednak niti ga mi ispunjavamo jednako. Čemu svrha? Naizgled, nema racionalnog odgovora, ako smo stajališta da je smrt potpuni kraj. No rođeni smo čisti, neukaljani i neiskvareni. Okolina nas oblikuje, a i djelom mi sami. Ovisno koliko smo jaki duhom, odnosno moralom. I sam sam se često pitao, zašto se trudim u školi, u obitelji, zašto biti dobra i poštena osoba kad mogu bolje proći u životu na neki drugi način. Nisam našao odgovor, osim morala. Svatko je poslan da ispuni neki zadatak. Bog jer vjerujem u Njega, raduje se svakom biću kojeg je stvorio i podario mu razlog života. Neki su opet došli u materijalni svijet kako bi ispravili pogreške, ili pak drugi, da bi pomogli drugima u ispravljanju pogrešaka. Nakon što ispunimo (ili ne) zadatak mi iz materijalnog prelazimo u duhovno stanje, koje se prema zaslugama smješta u za to predodređena stanja.
i sada koji je razlog postojanja? vjerovatno, dok smo živi, ni nećemo saznati,jer još nismo sposobni. Al jedno je sigurno, nećemo pogriješiti ukoliko živimo što časnije, poštenije i bolje možemo, pomažući jedni drugima, a i samima sebi, ne zamarajući se takvim pitanjima čije odgovore samo rijetki znaju, pa ćemo jednog dana dobiti odgovor na ovo i brojna druga pitanja.

potpisujem
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimepon stu 05, 2007 10:10 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
A da se prebacimo malo na temu postojanja.
Zašto?
Volimo, ljubimo, jedemo, spavamo, ubijamo-fizički i psihički, sve što radimo zašto?
Koji razlog što je "cilj"?
Cilj je: voljenje, ljubljenje, jedenje, spavanje... Sve je samo sebi cilj, a cilj sveg Tvog postojanja si TI!!! *
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 13, 2007 11:51 pm

mislim da sam našla jedan od načina kako da otkriješ zašto postojiš, zašto živiš... treba se jednostavno zapitati zašto se ne ubiješ odmah sada... svi razlozi koji ti padnu na pamet su razlozi tvoga, osobnog življenja...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimesri stu 14, 2007 1:37 am

He, al to nije bas pouzdano...neki se mozda jednostavno boje smrti ili boli...ali kuzim sta hoces reci...
Ili se moze nekome uciniti da mu zivot nema smisla ali to moze biti privremeno i smisao se pojaviti malo kasnije. Npr. neki ljudi nalaze smisao i svrhu svog zivota u svojoj djeci.

A kad si se zapitala to pitanje...koji su ti razlozi sve pali na pamet?
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimesri stu 14, 2007 9:37 pm

bila sam ovaj vikend na krku, na pripremi za davanje obećanja frame... (ne znam ako si čula za framu-zajednicu mladih)...
i onda smo slušali predavanja od jednog svećenika... koji je govorio baš o tome kako većina ljudi propada jer ne vide smisao u svom životu, i ispričao je tako jednu anegdotu kako je nekome svećeniku došao neki mladi čovjek i žalio se kako nema za što živjeti itd itd. i onda mu je on jednostavno odgovorio ZAŠTO SE ONDA NE UBIJEŠ... i onda je taj čovjek počeo nabrajati zašto se neće ubiti i svećenik mu je rekao da je upravo nabrojio za što živi...
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimesri stu 14, 2007 9:40 pm

a ja osobno kad sam se zapitala to pitanje sam najviše razmišljalao tome da još nisam napravila niti jednu tisućinku onoga što moram napraviti, smatram da će biti još bezbroj situacija u životu kad ću nekome pomoći ili ih nasmijati ili nešto za njih učiniti, smatram da moram karijeru izgraditi, da želim imati djecu, unučad i sl...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimečet stu 15, 2007 1:33 am

Dobri razlozi :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 16, 2007 2:36 pm

kao prvo, ja sam ovdje nova, pa vas sve pozdravljam.
a što se tiče pitanja, mislim, možemo mi filozofirati i nabrajati smisla zauvijek....
al da u stvarni znamo odgovor, znali bi čaroliju životu - a tada nas nebi više ni bilo:-)))

(ova crna pozadina me osljepljuje???:-))))
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 16, 2007 2:53 pm

Pozdrav!
:cheers:

Vjerojatno nas ne bi bilo kad bi znali čaroliju života. Ali mi smo ljudi i ne bi bili ljudi da ne postavljamo takva pitanja i ne težimo tom odgovoru, koji je opet vjerojatno nešto banalno, ispred nosa nam je, ali ga ne vidimo....

A što se tiče crne podloge, većini se sviđa, pa... :D
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 16, 2007 3:39 pm

apsolutno da je radoznalost prisutna....a i zanimljiva...kao neki motor koji nas tjera naprijed
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimepet stu 16, 2007 3:44 pm

Da nije te radoznalosti, pitanje je kako bi sve izgledalo i šta bi uopće postojalo na Zemlji...
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 17, 2007 1:15 pm

pa ne kaže se uzalud da je radoznalost izvor filozofije pa onda i ljudskoh napretka... da nema radoznalosti bili bi još u spiljama...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 17, 2007 1:21 pm

I nikad nebismo saznali za oralni seks. gica lolcina
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitimesub stu 17, 2007 1:25 pm

persu... ne mislim baš da to nije bilo poznato i tada...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koji je razlog postojanja? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koji je razlog postojanja?
[Vrh] 
Stranica 2 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: