Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Drugi svjetski rat

Go down 
+12
srki2000
Fear
Wayne_Myth
Svjetloisjena
Blizzard
josip21
Gea
Absynthia
Legionar
Berny_Sinara
Jaykof
Michael Wittmann
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimesub lip 13, 2009 9:56 pm

cuj u jednom grijesis...to sto velicas njemce kao nekakve super vojnike koji su bolji od drugih i koji su discipliniranij od drugih...e tu veoma grijesis oni su bili disciplinirani kad je sve islo po njihovom ali kad su gubili bitke i bili recimo opkoljni i bez resursa za zivot to vise nije bila ta disciplinirana vojska vec su bili,kao sto su puno godina poslije i priznali neki njemacki vojnici koji su prezivili uzas Staljingrada,jedna obicna rulja bez discipline i morala....
znaci zaboravi da su njemci nekakvi nadljudi i slicno.....
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimesub lip 13, 2009 11:24 pm

kad ih okupiraju to je drugo, to je izgubljena grupa, cak i najdisciplinovaniji vojnici kada su opkoljeni uplase se, demoralisu itd... Ja ih ne uvelicavam, samo pricam onako kako je bilo.
[Vrh] Go down
Wayne_Myth
Riba
Wayne_Myth


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 122
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 22.10.2010

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 11:27 pm

Ne vezano sada z ko bi pobjedio imali nevjerovatne naprave sto je 100% istina, fakat su imali jebene (pardon na izrazu) ideje za novo oruzije gledao sam par puta na telki hitlerovo tajno oruzije strasno fascinantno... samo me ludo znima dali mi znamo 100% ili 1% isitne i onoga kaj su nasli jos u labosima i medu njihovim idejma... bas mi je fascinanton takoder to kaj su se bavili NAVODNO crnom magijom neznam dali bi u to vijerovao ali puno ljudi prica a sami nikada necemo zanti...
hitler je zaista bio velik covijek po pitanju ideja i svaceg, jbga lud il ne lud veliku stvar je npravio (negativnu ili pozitivnu ) ipak je uspijeo sa svojih 101 cm crne kose uvijerit narod da su nadcovijeci plave kose i visoki ... mislim ljudi moji stvarno je uspio svatsa i pola europe pokoriti
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimečet sij 06, 2011 1:19 am

Michael Wittmann je napisao/la:
Drugi svjetski rat - Page 5 PzX019
@Gripphon
posto znas, reci mi sta znas o ovoj slici. samo ime ovoga na slici.

dobro reko si svoje misljenje, ali nemoras da me ubedjujes u nju.


pošto spada pod tajne projekte rekao bi da je to Landkreuser Ratte 1000 ali nešto fali, nije to to
[Vrh] Go down
srki2000
Stanica
srki2000


Male
Cancer Pig
Broj postova : 19
Age : 28
Location : BiH
Registration date : 31.07.2011

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimepon kol 01, 2011 5:47 pm

Gea je napisao/la:
ja sam iz porodice njemaca koji su ostali u Hrvatskoj za vrijeme Turskih osvajanja 8)

kad bi Njemačka stala s ratom ona ne bi znala što sa sobom.
apstaktna umjetnost ne bi postojala... ja bi imala manje za učiti

I nebi bilo Call of Duty-ja lol
[Vrh] Go down
nesholo1986
Stanica
nesholo1986


Male
Cancer Tiger
Broj postova : 29
Age : 37
Location : Loznica
Registration date : 14.03.2011

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimepet stu 11, 2011 2:40 pm

Da se ukljucim! Nemacka se ne bi raspala iz vise razloga:

1. Nemacki narod je po tradiciji disciplinovan i organizovan
2. Ispran im je bio mozak toliko da i sami ne bi zeleli da dizu pobunu i ruse poredak
3. Nemacka je postala industrijski gigant, narod je imao posao i bio prezadovoljan!
4. Da nije kapitulirala, ne bi Sovjeti i Ameri pokupili svu vojnu tehniku, tako da bi i danas Nemacka bila vojno i tehnoloski bar 30 godina ispred.Sve sto sada prave Amer i Rusi, u osnovi su nemacki "wunderwaffe".

I jos nesto, poznato je da je Hitler drogirao svoje vojnike, tako da ne cudi sto su napredovali nenormalnom brzinom. Po meni, njegova, najveca greska je bila uci u rat sa Sovjetima a da prethodno nije zauzeo Britaniju!
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimesub stu 12, 2011 12:17 am

Logicno je trebao komad po komad osvajati. Dakle prvo zauzeti cijelu europu, tada i UK koji je vec dobrano bio na koljenima. A rusi bi vec dosli na red ali eto, pohlepa je prevladala i oslo sve dovraga.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimesub stu 19, 2011 2:26 am

O tome da se nebi raspala jer su disciplinirani nemozes govorit jer su se raspala prva dva "reicha" iliti carstva (mada je prvi stvarno bio dugotrajan). Kao sto je vec receno ne mozes znati sto bi bilo da nije napao ruse.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimened stu 20, 2011 2:41 pm

I ja se slažem sa time da je Hitlerova najveća greška bila ta što je napao Ruse. Znalo se da je Staljin bio fanatik koji bi se borio do zadnjeg vojnika jer je iza sovjetskih vojnika išla artiljerija i ko bi hteo da beži bio bi pokošen. Kod njega se znalo: Ili ćeš da ideš u boj i pogineš za majku Rusiju ili ćeš umreti kao pseto. Jednostavno, Hitler se okomio na nekoga koji je bio hiljadu puta gori fanatik.
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimeuto stu 22, 2011 8:31 pm

Rusi su bili dokrajceni, sami su unistavali svoje gradove kako Hitler osvajanjem istih nebi pokupio niti streljivo, niti hranu niti odjecu dok su se njegovi vojnici smrzavali isto kao i masinerija. Klasican primjer samoubilacke taktike koja je urodila plodom.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimeuto stu 22, 2011 8:36 pm

Ma kakvi dokrajčeni, to im je bila i taktika obrane. Povlačili bi se do Vladivostoka ako treba, ovi im nisu mogli ništa i ovi su to znali. Isto su napravili i Napoleonu.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitimesri stu 23, 2011 10:05 pm

Nitko ne može konvecionalnim načinom pokoriti Rusiju. Ogroman teritorij, velike daljine između pojedinih gradova i ekstremni uvjeti zimi.
Uspjeli su jedino mongoli, ali zato što je tada Rusija bila slaba i neorganizirana, a mongoli tehnološko i taktički nadmoćni neprijatelji.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drugi svjetski rat - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi svjetski rat   Drugi svjetski rat - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Drugi svjetski rat
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Prvi svjetski rat...
» Svjetski dan zastite okolisa
» Iluminati i novi svjetski poredak....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: