Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vjencanja mrtvih

Go down 
+5
zvezda
Svjetloisjena
Berny_Sinara
floridana
Alpha
9 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimečet lip 18, 2009 2:59 pm

Bizarni stoljetni običaj po kojem se mladim samcima posthumno nalaze također mrtve nevjeste i dalje je živ u određenim dijelovima Kine unatoč tome što je već desetljećima zakonom zabranjen.

Pet ljudi je uhićeno u Kini nakon što su iskopali tijelo mlade žene kako bi postala ''nevjesta'' mladiću poginulom u automobilskoj nesreći.

Među uhićenima je i ucviljeni otac preminulog mladića, koji je navodno svojim sudionicima u zločinu platio 2700 funti kako bi mu pronašli djevojku koja će biti nevjesta njegovom sinu u zagrobnom životu.

Muškarci su uhićeni nakon što su iskopali ostatke djevojke koja je prošle godine ispila otrov nakon što se nije uspjela upisati na željeni fakultet.

U ruralnim dijelovima Kine praznovjerni seljaci drže se stoljetnog vjerovanja po kojem umrlim slobodnim muškarcima treba naći družicu da ih prati na drugi svijet.

Održi se obred vjenčanja na kojem se vjenčaju dva leša, a potom se mladenka položi u isti grob kao i mladoženja.

Tijekom Maovog predsjedanja službenici su se jako trudili kako bi iskorijenili ovaj običaj, no zadnjih je godina opet ojačao u nekim ruralnim dijelovima zemlje.

Tako je prošle godine na jugu Kine uhićena banda koja je davila mlade žena, koje je potom prodavala kao ''duh nevjeste''. (Izvor)


Naidjoh na ovaj gore text...mislim, koji horror obicaj... shock

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimečet lip 18, 2009 3:54 pm

malo je reći bolesno. a šta ako mlada ne pristane na vjenčanje? i kakva im je to prva bračna noć conf1
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimečet lip 18, 2009 3:57 pm

Ovaaaj...ne kuzim bas salu...mislim oboje su mrtvi bas kakva je i prva bracna i sve ostale...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimečet lip 18, 2009 3:59 pm

pa znam da su oboje mrtvi pa se pit...ma ništa...ne da mi se study
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimečet lip 18, 2009 4:01 pm

Pa jasno da znas...zato i rekoh da ne kuzim salu...hmh...cini mi se da kad bi ti se i dalo ne bih pokontala...malo mi je mozak uskuva :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimečet lip 18, 2009 4:06 pm

ajme bolesti :/
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:02 pm

Odvratno no
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:19 am

Ja znam za običaj (stari, i nisam više siguran čiji - romski, možda) da se umrli mladić na sahrani venčava (živom devojkom). To njegova porodica dobro plaća.
Više se, na žalost, ne sećam detalja, jer sam takve priče slušala kad sam bila mala... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimepon kol 17, 2009 3:23 pm

Koja je svrha toga? misli

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimepon kol 17, 2009 7:00 pm

Pa možda se radi o arhetipskom shvaćanju da muškarac i žena sami jedno bez drugog nisu cjeloviti... Ali ovako doslovno fizički to provoditi mi je ipak bolesno.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimepon kol 17, 2009 7:23 pm

zamisli prva bracna noc u kovcegu a njemu pojeli crvi onu stvar zubi
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimepon kol 17, 2009 7:26 pm

nama to izgleda bolesno ali njima je to sasvim normalna stvar.....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimepon kol 17, 2009 8:33 pm

@Svjetlo...aha...aj dobro, i to je makar neka logika...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:11 pm

Slažem se sa Svjetlosjenom.
Mora biti da je nešto tog tipa... ne znam šta bi drugo uopšte moglo biti. Sem tog nekog ujedinjenja muškog i ženskog principa, nekako. Nema tu ama baš nikakvog kontakta, ona treba samo stajati tu, ali odmah postaje udovica, zato se valjda i plaća...
Kako god, totalno mi je to neshvatljivo... :( *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:19 pm

floridana je napisao/la:
...a šta ako mlada ne pristane na vjenčanje?
Pa ko nju pita, ipak je to Kini, niti živa mlada nema prava da nešto kaže, a zamisli onda koliko prava ima mrtva...
floridana je napisao/la:
...i kakva im je to prva bračna noć conf1
Ista kao i druga, treća, četvrta...sedma...stota, bar su sigurni da se neće rastati zbog nesuglasnosti naravi :)

Da nije istina bilo bi smiješno, ali ovako je užasno.
@zvezda, ne postaje ona udovica jer su oboje mrtvi, bar sam ja to tak skužio, ono što je žalosno je da se ubijaju mlade žene kako bi se mogle "udati" za nekoga tko je već umro. To mi nikako nije shvatljivo.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:50 pm

@Chakotay, nije se spominjalo da se te djevojke ubijaju, one su već mrtve, a u zvezdinoj varijanti djevojka ostaje živa, ali sa statusom udovice...


Ubijaju se udovice u Indiji, odnosno prisiljava ih se da uđu u lomaču svoga muža kako ga ne bi nadživjele. Ali to je neka vrsta obrednog žrtvovanja i možda praktičnog rješavanja problema koje udovica predstavlja, ovo vjenčavanje mrtvih ili mrtvih i živih mi je sasvim strano, moram reći.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimeuto kol 18, 2009 12:49 am

Malo sam procunjala:

"Građanski list ponedeljak, 28. jul 2008.
ALBI – U subotu, na posthumnoj ceremoniji venčanja koja se veoma retko odobrava u Francuskoj, jedan francuski slikar oženio se sa svojom nekadašnjom ljubavnicom koja je umrla 2004, prenosi Beta/AFP.
Da bi se dobilo odobrenje za sklapanje takvog braka, potreban je dekret predsednika republike, izjavio je Frans-presu Pjer Eskand, gradonačelnik sela Lamontelarije, koje ima 75 stanovnika i koje se nalazi na jugu Francuske.
Slikar Žan-Luj Ronzije (68) i plesačica Martin Kaznav, koja je imala 52 godine kad je umrla, upoznali su se..."

Iz prikaza romana Filipa Davida San o ljubavi i smrti :
"Tu je leksika koja liči na crkvenu tradiciju, ekspresivne reči ali i situacije poput putovanja pod naročitim okolnostima, sa naročitim saputnicima, i napokon to inicijacijsko venčanje sa mrtvom devojkom Rokele. Venčanje je u ovom slučaju neophodno jer je, kako se kaže, "neostvarena ljubav ravna je strašnom prokletsvu", greh, a u kabalističkim spisima obed i seksualni čin predstavljaju gotovo obredne radnje. Dakle, to venčanje je moralo biti učinjeno zarad ostvarenja mitsko-religijskog duga. Time se prvi deo romana završava."

"...venčanje Hasanaginice sa mrtvim Kadijom, u drami Hasanaginica..." - http://www.pozorje.org.rs/scena/scena206/17.htm

When men died unmarried, it was a primitive Aryan
custom to provide them with wives for the other world.
Thus the Trojan maiden Polyxene was slain at the grave
of Achilles. In later times in Attica the loutr-ophoros, or
bridal pitcher, was placed on the grave of the unmarried
as a symbolic representation of a death-marriage. Such
marriages were still prevalent among the Slavs in the
time of the Arabic historians Mas'udi and Ibn Fadhlan.
Among the modern Slavs imitation marriages are cele-
brated in which a bride or a bridegroom is assigned to
one who has died unmarried; but these persons are, of
course, no longer put to death, although it may be ex-
pected that the dead will soon claim them and they will
follow their spouses. A survival of this custom is still
found in Hesse in Germany, where "wreathed girls"
accompany the coffins of unmarried men to the grave
and wear mourning for them for four weeks.........
...Marriages of the living with the dead are a
frequent theme of Celtic legends. The Celtic other
world was a place of eating, drinking, fighting, and mak-
ing love, like the present world at its best, so that it is
not surprising that suicide was frequent in order to enter
more speedily into its joys. Diodorus Siculus 70 records
that letters were thrown upon funeral pyres in the belief
that thus they were carried to departed friends.
http://www.archive.org/stream/spiritismcultofd00patouoft/spiritismcultofd00patouoft_djvu.txt

*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimeuto kol 18, 2009 3:30 pm

Da, stvar očito nije sasvim nova...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimeuto kol 18, 2009 8:57 pm

@svjetlo, moguće da sam ja nešto krivo shvatio, ali ovo dole je dosta jasno, ubijali su mlade djevojke, kako bi ih onda vjenčavali kao mrtve osobe

Alpha je napisao/la:

Tako je prošle godine na jugu Kine uhićena banda koja je davila mlade žena, koje je potom prodavala kao ''duh nevjeste''. (Izvor)


Naidjoh na ovaj gore text...mislim, koji horror obicaj... shock
No moguće je da je to samo devijacija starog običaja. Izgleda da strah od smrti i usamljenosti postoji od kad postoji i čovijek kao razumno biće.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimesri kol 19, 2009 12:50 am

OK, nisam dovoljno pažljivo čitala... :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimesri kol 19, 2009 11:42 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
OK, nisam dovoljno pažljivo čitala... :)
Ma da, tko bi i čitao pažljivo takve morbidne članke :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimesri kol 19, 2009 11:52 pm

a sto ako su gay-evi shock
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimeuto lis 06, 2009 10:59 pm

Pojasni. *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitimeuto lis 06, 2009 11:12 pm

Pridružujem se svim komentarima. Totalno mi je strano i primitivno vjenčati mrtve. Vjerojatno se to ipak temelji na njihovu vjerovanju o posmrtnom životu koje potkrijepljuju na morbidne načine, neshvatljive većini zapadnog društva. confused

Ipak, očito je da Kina iako pripada istočnom svijetu u globalu ne njeguje takve običaje, osim u zaostalim, ruralnim područjima.
Vidljiv je i potpuno različit mentalitet Kineza od zapadnjaka, gdje neuspjeh na fakultetu ili školovanju vrlo često završava samoubojstvom neuspjelog učenika. no

Red, rad i disciplina, ali u previše rigoroznom obliku. bic
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjencanja mrtvih Empty
PostajNaslov: Re: Vjencanja mrtvih   Vjencanja mrtvih Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjencanja mrtvih
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dan mrtvih - Svi Sveti
» Tibetanska knjiga mrtvih - prevedena
» Zombi apokalipsa: Zrtve ebole ustaju iz mrtvih.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: