Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Da li upravljamo vlastitim postupcima?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Michael Wittmann
Pračovjek

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   sub lip 27, 2009 6:55 pm

Citat :
Svi mislimo da odlucujemo o stvarima koje radimo, izrazavanjem nase svesne volje. Ali, da li je bas tako? Vec vekovima filozofi raspravljaju o slobonoj volji, dokazujuci njenu ulogu u uspotavljanju morala i zakona. Ali, onda su neurolozi i psiholozi stupili na scenu s uznemiravajucim podacima. Izucavajuci tokove u mozgu kod ljud koji su izvodili jednostavne zadatke, otkrili su da bi slobodna volja mogla da bude samoobmana. U nizu ogleda koje je izveo sedamdesetih godina, americki neurolog dr. Bendzamin Libet zapazio je cudnu stvar. Cak i u tako jednostavnim slucajevim kao sto je pomeranje prsta, mozak deluje vise od pola sekunde ranije od trenutka kada je osoba postala svesna da je odlucila da ga pomeri
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   ned lip 28, 2009 9:25 pm

Mi odlučujemo o svojim postupcima, no moguće je da naša podsvjest kuži našu odluku prije nego što ova dođe do svijesti pa pripremi mozak za njezino provođenje. Kad bismo mi svjesno odlučili ne pomaknuti taj prst, ne bismo ga pomaknuli. Ovo u mozgu je priprema za eventualno pomicanje.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   ned lip 28, 2009 9:30 pm

nisi razumela, nas mozak pocne da radi neku operaciju pre nego sto smo svesni ili uopste razmisljali da je uradimo,pa nam tek onda padne napamet da to uradimo :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   ned lip 28, 2009 9:33 pm

Razumjela sam. Mozak nije jednostavan, a svijest još manje. Zato kažem da mozak očitava našu podsvjesnu namjeru ili dilemu i priprema teren za izvršavanje radnje prije nego što nam to dođe do aktivne svijesti, one koje smo svjesni. :D

Ako ova odluči ne izvršiti radnju, sve ostaje samo na pripremi.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   ned lip 28, 2009 9:39 pm

ma mi ljudi smo budale zubi
kao sto ide ona poslovica fizicara: "onog koga teorija o kvantnoj fizici ne zbuni taj je nije ni razumeo" :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   ned lip 28, 2009 9:45 pm

Pa nismo budale zato što imamo mehanizme kojih nismo svjesni misli
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   ned lip 28, 2009 9:48 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Pa nismo budale zato što imamo mehanizme kojih nismo svjesni misli
bas ta svest je ostetila ovaj svet, mnoge vrste zivotinja su istrebljene zbog nas... globalno zagrevanje je isto zbog nas itd...
covek je kriv! lol!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   ned lip 28, 2009 9:51 pm

Oprosti, mislila sam da razgovaramo o neurologiji. Primjer koji je stavljen u prvom postu je s tog područja. Mi ne moramo biti svjesni svakog mišića dok hodamo, govorimo, probavljamo hranu i slično. No ovo o čemu gore pričaš je stvar morala i etike, dakle svijesti na višem nivou. Nitko ne može reći da je ubio jer nije bio svjestan da ubija, da je udario nekoga jer nije bio svjestan da tog nekoga udarac boli i slično. Zapravo može reći, ali mu to neće držati vodu.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Registration date : 03.09.2008

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   čet srp 02, 2009 11:42 pm

@Stayter Nismo mi krivi za globalno zatopljenje barem prema tvrdnjama uglednog kruga znanstvenika, nego isključivo Sunce i promjene na njemu .

Uff a mozak je stvarno prekompleksna stvar, psiha također, čitao sam da smo samo robovi lijeve strane mozga bar većina ljudi, ali ovo mi nikako ne drži vodu, još kad vidim da je istraživanje došlo od strane nekog američkog znastvenika gica zivili lol!
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   pet srp 03, 2009 12:11 am

pa nasi dezedoransi itd.. ostecivali su ozon do pre nekoliko desetina godina dok naucnici nisu provalili da to ostecuje ozon.
efekat staklene baste... sta ima tu vise da se prica ako me ne razumes...
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   pet srp 03, 2009 12:31 am

Izvan je teme ali nema vez, razumijem ja tebe ali sam čitao ili gledao nebitno, kako te stvari minimalno utječu na zatopljenje, najbolje je to što to tvrde najugledniji znanstvenici, fora je da je isključivo sunce odgovorno za to, neke promjene, pjege, ne znam točno, sam ne znam za koju opciju da se opredijelim ali mi je nekako prihvatljivija ova druga, mislim da mi nemamo tako jak utjecaj da bi mogli u toj mjeri promijeniti uvjete na Zemlji !?!?! :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   pet srp 03, 2009 12:36 am

8milijardi ljudi zivi na zemlji, razmisli malo kad od tih 8 milijardi oko 3 miliona i vise idu kolima.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   pet srp 03, 2009 12:50 am

Three of the five leading scientists contend that recent climate change is driven by natural cycles, not human industrial activity, as political activists argue.

Kanya Kusano is Program Director and Group Leader for the Earth Simulator at the Japan Agency for Marine-Earth Science & Technology (JAMSTEC). He focuses on the immaturity of simulation work cited in support of the theory of anthropogenic climate change. Using undiplomatic language, Kusano compares them to ancient astrology. After listing many faults, and the IPCC's own conclusion that natural causes of climate are poorly understood, Kusano concludes:

"[The IPCC's] conclusion that from now on atmospheric temperatures are likely to show a continuous, monotonic increase, should be perceived as an unprovable hypothesis," he writes.

Shunichi Akasofu, head of the International Arctic Research Center in Alaska, has expressed criticism of the theory before. Akasofu uses historical data to challenge the claim that very recent temperatures represent an anomaly:

"We should be cautious, IPCC's theory that atmospheric temperature has risen since 2000 in correspondence with CO2 is nothing but a hypothesis. "

Akasofu calls the post-2000 warming trend hypothetical. His harshest words are reserved for advocates who give conjecture the authority of fact.

"Before anyone noticed, this hypothesis has been substituted for truth... The opinion that great disaster will really happen must be broken.''

IZVOR:
[url] http://www.theregister.co.uk/2009/02/25/jstor_climate_report_translation/print.html[/url]

Eto ako znaš engleski!!

Toliko od mene o toj temi, ovo je ipak pdf psihologija :) :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   pet srp 03, 2009 12:55 am

nemoram ovo da citam jer znam, jedino ako je sad prica promenjena na korist fabrikama.
mrzi me da se raspravljam idi citaj na wikipediji o efektu staklene baste i zagadjenju.
Ovi naucnici sto si mi ti poslao su podplaceni od strane fabrika da tako kazu, jer direktori bi bili u velikom gubitku kada bi morali da na svaki odzak postave filter.
secenje suma, fabrike, nuklearne elektrane, hidroelektrane, automobili, autobusi, kamioni, sporeti, restorani brze hrane, veliki pozari su samo neki od covekovih izazivanja globalnog zagrevanja.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   pet srp 03, 2009 1:06 am

Teorija zavjere ti je ovo, ma to sam gledao Na rubu znanosti, ne bi rekao da bi oni likovi lagali za lovu ali eto, svako ima pravo na mišljenje, daleko smo od teme otišli :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   pet srp 03, 2009 1:10 am

napravio sam temu za ovo.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   pet srp 03, 2009 9:07 am

Super, onda se ovdje treba vratiti na temu, ovo je pdf Psihologija zubi
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   pet srp 03, 2009 12:40 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Super, onda se ovdje treba vratiti na temu, ovo je pdf Psihologija zubi
pa ovo je malo i psiholoski, covek mora malo da se osvesti sta radi zubi
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Da li upravljamo vlastitim postupcima?   

[Vrh] Go down

Da li upravljamo vlastitim postupcima?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.