Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Uskršnji otok

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pet lis 09, 2009 9:26 am

meni se cini da, cak i ako su postoji objašnjenje za način izrade tih kipova, makar bilo dosta nategnuto, ipak je pitanje odakle se uopće stvorila ta civilizacija na uskršnjim otocima. Ako su mogli takve kipove radit, bez obzira na to kako su ih radili, bili su bar do određene mjere napredni. Imali su i svoje pismo, razvijene religijske običaje, cijelu jednu kulturu koja očito nije nastala od ničega. Uostalom, nevjerojatno je to poklapanje tih struktura s nekima na drugim krajevima svijeta.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac

Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Registration date : 06.06.2008

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pet lis 09, 2009 3:36 pm

Citao sam negdje, da ti kipovi predstavljaju Nefile, jednu vrstu izvanzemaljaca, njima u cast su dignuti ti kipovi, a mozda su i oni ih podigli, ne sjecam se, davno sam to citao
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   sub lis 10, 2009 12:14 am

Nefili su, bar koliko se ja sećam, mešanci dobijeni ukrštanjem sa ljudima... :) *

PraGlodavac

Male
Aries Horse

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   sub lis 10, 2009 12:26 am

da tako nesto, uglavnom njih su valjda napravili reptili, da budu nesto kao cuvari nasi, nesto tako, davno sam to citao
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   sub lis 10, 2009 1:59 pm

arhont je napisao/la:
da tako nesto, uglavnom njih su valjda napravili reptili, da budu nesto kao cuvari nasi, nesto tako, davno sam to citao

a jel ima ikakvih praktičnih dokaza za takvu teoriju?
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac

Male
Aries Horse

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   uto lis 13, 2009 12:50 pm

vjerovao il ne, mislim da nema niti jedan, hehe
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Registration date : 05.10.2009

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   sri lis 14, 2009 10:30 am

ako nema dokaza ne znaci da nije istina
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   čet lis 15, 2009 6:01 pm

Da, a ako ne vidiš dušu ili um, nema ni njih. *

Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pet lis 16, 2009 12:59 am

MisteryManiac je napisao/la:
ako nema dokaza ne znaci da nije istina

jesam ja to mozda rekao? ne, to ne znaci da nije istina. ali ni da je. To samo znači da jedino preostaje vjerovanje u nešto, ali onda to nije nikakva teorija, bar ne znanstvena. To je onda jednostavno vjerovanje u nešto.

Kao što i postojanje duše nije pitanje znanosti ili neke teorije, to je pitanje religijskog uvjerenja. Ili, da se bolje izrazim, vjerovanja. Vjerovanja koje ima neku svoju podlogu - zašto baš vjerujemo u to.

Isto tako bi trebale i te "teorije" o izvanzemaljcima trebale imati nekakvu podlogu, iako je ja baš i ne vidim. Bilo tko može nešto reći, nešto što se ne može provjeriti, a na nama je hoćemo li vjerovati toj osobi ili ne. A ako vjerujemo toj osobi, čak i bez dokaza, obično postoji neka podloga za to povjerenje.
[Vrh] Go down
bros
Majmun

Male
Leo Cat
Broj postova : 1348
Registration date : 01.12.2009

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pet pro 04, 2009 1:29 am

siskara je napisao/la:
Mislim da su se jako bojali nekih svojih bogova i da im izraze poštovanje dali su sve od sebe

Ako su ogromn kipovi svuda oko otoka cini mi se kao da sluze da otjeraju ili uplase nekoga, ali imaju nekako cudne izraze i mogli bi bit biti znak za nekog:
`Ovdje smo`.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1128
Registration date : 18.03.2014

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   čet tra 09, 2015 8:08 pm

pa to nisu sagradile civilizacije nego ljudi s uskršnjeg otoka, rongo rongo jezik je njihov. popc
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake
Broj postova : 976
Registration date : 18.06.2015

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   ned lip 21, 2015 11:02 pm

Po svemu sudeci,najverovatnije ti kameni stubovi sa Uskrsnjih ostrva,ilite Ognjene zemlje poticu od drevne-mitske-zaboravljene civilizacije Lemurije,ili Mu. ;) .

[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   ned lip 21, 2015 11:09 pm

može biti i to sam ja pomislio ,ali rongo rongo jezik je s uskršnjeg otoka,mu bio nekoć dio i uskršnjeg otoka face
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   ned lip 21, 2015 11:54 pm

Pa dobro,moguce je da je taj rongo-rongo jezik jedna od modifikovanih varijacija nekadasnjeg jezika Lemurije/Mu,spekulise se da je nekada u ne tako davnoj proslosti-Istoriji u toj oblasti,blizu Uskrsnjih Ostrva/Ognjene zemlje postojalo jos par danas izumrlih jezika,koje su bile veoma slicne s tim rongo-rongo jezikom.Pre ce biti da su Uskrsnja ostrva bili deo nekadasnje Lemurije/Mu,nego da je Lemurija/Mu bila deo Uskrsnjih ostrva. ;) .
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   ned lip 21, 2015 11:59 pm

http://www.cosmiq.de/qa/show/869617/Was-ist-Mu/ ev o karta mu ako je postojao obuhvaćao je iuskršnji otok, 70 posto pacifika je bio mu?otišao u noći u dubine ,i opet nitko nije 100 posto siguran,ali istraživanja nisu urodila plodom, bar još ne drunken
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 12:10 am

waldox je napisao/la:
http://www.cosmiq.de/qa/show/869617/Was-ist-Mu/  ev o karta mu  ako je postojao obuhvaćao je iuskršnji otok, 70 posto pacifika je bio mu?otišao u noći u dubine ,i opet nitko nije 100 posto siguran,ali istraživanja nisu urodila plodom, bar još ne drunken
To sam i rekao waldox, ;) . Najzesca  prica u vezi Lemurije/Mu je ta,da je bivsi glavni komandujuci SS-ovac i NSDAP-ovac ozloglaseni fanatik-zlocinac Hajnrih Himler imao negde sredinom 30-tih godina proslog veka, viziju i providjenje,valjda dok je spavao,da je bio u Lemuriji pre oko 200 i nesto hiljada godina otprilike u vidu nekog odvaznog lemurijanskog ratnika-plemica i da je ucestvovao u par bitaka protiv inferiornih rasa na Zemlji i da su vecinu istrebili i da ih je ostalo par njih,koji su kao pretci danasnjih Cigana-Roma-Indusa,Zutaca,Arapa i Crnaca.Dok za divno cudo Jevreje nije ubrojio u ovu odabranu grupu,pitam se zasto,pitam se,pitam ko Sekspir,hahaha. ;) .

Zadnja promjena: Mediterano Blanco; pon lip 22, 2015 12:30 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 12:13 am

ako su postojali ljudi na mu oni su bili jako pametni bili su prva civilizacija, bio je to lijep otok palme,plaže, kipovi,gradovi, ,,,bar tako kažu ali sve što je ostalo od mua danas su raštrkani otoci rasuti po pacifiku,sjećanje na mu ostaje,ali odgovor spava u dubinama pacifika,mu je nestao a i s njim odgovori , confused
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 12:38 am

waldox je napisao/la:
ako su postojali ljudi na mu oni su bili jako pametni bili su prva civilizacija, bio je to lijep otok palme,plaže, kipovi,gradovi, ,,,bar tako kažu ali sve što je ostalo od mua danas su raštrkani otoci rasuti po pacifiku,sjećanje na mu ostaje,ali odgovor spava u dubinama pacifika,mu je nestao a i s njim odgovori , confused
Pitanje je zbog cega je tako naprasno i misteriozno nestala civilizacija zvana Lemurija/Mu?O Lemuriji/Mu vrlo povrsno znam nazalost,mnogo vise znam o Atlantidi i Atlantidjanima,cak ima vise naznaka i dokaza o nekadasnjem postojanju Atlantide i Atlantidjana,nego o Lemuriji/Mu.Samo znam,ako je Lemurija/Mu postojala,postojala je negde otprilike od 100 do 150 hiljada godina pre Atlantide i da nije bila naprednija tehnoloski i socioloski od Atlantide,iako su po spekulacijama Lemurijanci imali solidnu tehnologiju i civilizaciju,ali su u fazonu bili vise apstraktno spiritualno-ezotericno naklonjeni,nego konvecionalno tehnoloski-socioloski,kao sto su bili Atlantidjani recimo.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 12:31 pm

mu nema veze s lemurijom,lemurija je bila u indijskom oceanu :D
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1650
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 1:04 pm

pacifik, i drugačije su bili kontinenti raspoređeni
[Vrh] Go down
waldox
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 3:38 pm

dobro ali o lemuriji se baš ne zna mnogo kao o kontinentu mu face
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 4:10 pm

Istina, ono što ja znam su samo malo kako su izgledali i neka osnovna hijerarhija u društvu i to je to.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 9:08 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
pacifik, i drugačije su bili kontinenti raspoređeni
Upravo tako,tu se slazem sa tobom. ;) .Lemurija,ili Mu,su 2 razlicita termina za jedan te isti pojam.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun

Male
Leo Snake

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 9:17 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Istina, ono što ja znam su samo malo kako su izgledali i neka osnovna hijerarhija u društvu i to je to.
Mozes li Novuse-Pusacu ukratko da nam izdeklamujes o tome kako su Lemurijanci/Mu izgledali i kakva je bila njihova struktura drustva? Hvala unapred.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   pon lip 22, 2015 11:31 pm

Plemenske kulture, ratarstvo i lov su osnova života. Gorostasne veličine fizičkih tijela, ne previše inteligentni, ali razvijeniji spiritualno od nas. Tipični predstavnik jedne od pod rasa je bio div, kiklop, tj. grčki mitovi o kiklopima dolaze odavdje.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Uskršnji otok   Today at 7:34 am

[Vrh] Go down

Uskršnji otok
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» TRENING - Unije - Otok krvopija
» 1° Zadatak - pusti otok
» Črni otok na Dravi