Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Istospolne zajednice

Go down 
+38
Madonna
Mama
Magic
orca
Korplikan
kika13
wanderer
Collector604
MoW
Skulptura
Armin od Irima
whitelady
Archangel
Chakotay
hawara
Fantom
Deti
Legionar
Green
Zona
spoxy
Konspirator
Aurora Borealis
tomi
malenaivi
biga
Athena
Gea
Alpha
Reptil
gloria_g
Greed
d_sasha
Goran
floridana
Svjetloisjena
ThE_IMMORTAL
Blizzard
42 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next

Tolerirate li istospolne zajednice?
Da
Istospolne zajednice - Page 9 Icon_vote_lcap48%Istospolne zajednice - Page 9 Icon_vote_rcap
 48% [ 31 ]
Ne
Istospolne zajednice - Page 9 Icon_vote_lcap40%Istospolne zajednice - Page 9 Icon_vote_rcap
 40% [ 26 ]
Nisam siguran/sigurna
Istospolne zajednice - Page 9 Icon_vote_lcap12%Istospolne zajednice - Page 9 Icon_vote_rcap
 12% [ 8 ]
Ukupno glasova : 65
 

Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:11 am

Athena je napisao/la:
Dobro znaš kako funkcioniraju naši sudovi i da se govor mržnje i napadi na "drukčije" tretiraju kao "remećenja javnog reda i mira".
EU jako dobro vidi da nam pravosuđe ne šljaka, iako su pljuštale neke pohvale, ne znam iz kojeg razloga.
Zato i kažem da nema smisla njihov monitoring jer će nakon godine dana monitoringa zaključiti da kod nas sve super funkcionira i da to baš tako treba biti i onda će se Kosorica hvaliti kao je ona napravila super posao, a nije ni prstom makla. Hvala im na takvom monitoringu, te gluposti možemo čuti i od naših političara, ne trabaju nam radi toga dolaziti ;)

Athana je napisao/la:
Mislim da se u drugim europskim zemljama ne bi reagiralo na taj način i što je još bitnije, adekvatno bi se kaznilo, ako bi do toga došlo.
Ovisi gdje u Italiji njihov premijer promovira govor mržnje gdje stigne od parlamenta do javne televizije i nikome ništa, dapače komentari su da je jako šarmantan i slično. U Bugarskoj i Rumunjskoj ili Grčkoj čistom sumnjam da možeš izraziti svoje mišljenje kako želiš i gdje želiš. Jednako je i sa tom Nizozemskom, nekako ne vjerujem da bi u bilo kojoj državi EU mogao reći da Gadafi nije ništa lošiji predsjednik od recimo Putina ili pak od bivšeg američkog Busha. Nekako mi se čini da bi takvo razmišljanje bilo zabranjeno iznositi u javnosti... ili kao što biga kaže što je Francuskom i Sarkozijem. Sve je to politika, a znamo da je ona k**** e sad tko zna da li više voli hetero ili homo ili možda i jedno i drugo zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:16 am

Alpha je napisao/la:
@Athena...eh...svi smo mi primitivni Balkanci...trebale bi se tiskati majice s tim tekstom. Uvijek se vracam na onu pricu kada sam u sred Zagreba vidjela auto diplomatskih tablica (neka EU zemlja) kako otvara prozor i baca smece iz auta. Dam se kladit da to u svojoj zemlji ne bi napravio.
Naravno da ne bi. Vani bi se kaznili masnim novčanim kaznama, za bacanje smeća, šaranje po kulturnim dobrima itd.
Za njih smo mi primitivni narod, bez kulture, kod kojih takvo ponašanje može proći, a očigledno i prolazi nekažnjeno.

Mi uvodimo "inovacije" u turizam, otvaramo plaže za pse itd., ali zna se za koga.
Za strance, naravno. Ovo je samo jedan banalni primjer. Toliko o našoj solidarnosti i brizi za interese vlastitih sunarodnjaka. miga

@Wanderer, slažem se.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:21 am

Održavanje Pridea nije bilo pametno s obzirom na okolnosti. Da su imalo mudri, homoseksualci bi to znali. Ali nisu mudri već su provokatori. Slažem se s Alphom da šta ima jedna Nizozemska govoriti nama, Nizozemci su poznato promiskuitetna i preliberalna nacija koja ima teških problema s moralnosti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:26 am

@Athena...e, ali i oni su jednako primitivni samo kad im se da prilika...a jos su i licemjerni :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:31 am

MoW je napisao/la:
Nizozemci su poznato promiskuitetna i preliberalna nacija koja ima teških problema s moralnosti.
Ne bih rekla da je održavanje pridea (kod nas) provokatorski način, jer poznato je da su sudionici ljudi koji normalno odjeveni prolaze u koloni.
Osim toga, nisu potrebne generalizacije "mudrosti", jer na Prideu je sudjelovao samo jedan broj homoseksualaca.

Kod nas je pak problem da smo mi samo prividno veliki katolici i moralisti. miga Mnogi Hrvati žive naoko samo uzornim životom, a zapravo su daleko od moralnih osobina, kojima se često nasilno razmeću. Dakle, to je licemjerno, a upravo su takvi najglasniji "moralisti".
Nažalost, svojim nasilnim ispadima pokazali smo koliko držimo do nekih temeljnih ljudskih pa i kršćanskih vrijednosti.
Imamo i uzore u svećenicima koji gledaju sa smješkom na takve stvari, a to sve govori.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:37 am

@Athena...Totalno se slazem s napisanim zivili Bas sam gledala snimku nekog tipa koji je veliki katolik i dosao je u ST samo da bude u antipeder paradi. Bio je 4h u policijskoj postaji pa je napokon obecao da nece raditi nerede (sto je bila glavna ideja, ocito). I onda je on kao katolik.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:48 am

Meni je samo nevjerojatno da mnogi za počinjenu materijalnu ili bilo kakvu drugu štetu, direktno optužuju ove sudionike parade. scratch
Oni su navodno krivi da se sve to dogodilo. U redu da kažu da im je parada provokativna, odbojna ili ne znam kakva, međutim uopće se ne spominje anti-prosvjednike u negativnom kontekstu.
Opravdanja su da nasilje može biti i "pritajeno" pa eto, reakcija je logično proistekla i nije za osudu. confused
To je isto kao da mene netko iživcira nekim verbalnim nastupom, koji se dirketno mene ne tiče pa da kažem da je sasvim o.k. izvaditi pištolj i upucati ga.
Ili, netko kaže da Bog nije rekao gayevima da se množe pa je zato nasilje opravdano. cerek

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:50 am

Išli su na krivo mjesto, to je sve. Ali ne bih rekao da nisu bili provokatorski nastrojeni, prvo sa određenim slikama koje su držali, a potom i sa nekim izrazima koje su dovikivali antiprideovcima.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 10:28 am

Tu je glavni problem što ljudi ne mogu razumjeti da se netko može zalagati za pravo drugoga da iznese svoje mišljenje bez da se sa njime slaže. U ovom slučaju bi ja branio pravo na iznošenje mišljenja, ali se ne slažem što ti ljudi u tim paradama iznose.

No nemojte se zavaravati da je u EU nešto bolje tamo je jednako tako, samo je pitanje što se i koje se mišljenje može iznijeti, a koje ne može. Ovo sa tim paradama homo ljudi je prihvatljivo, ali ima puno toga što je potpuno zabranjeno.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 11:17 am

@Athena...postoji tzv. pasivna agresija. A postoji i ovaj vic:

Čovek se našao pred sudom optužen za ubistvo s predumišljajem. Pita ga sudija:
- "Ovde se radi o krvavom ubistvu. Kako se branite?"
Optuženi:
- "Bila je toliko glupa da sam je morao ubiti."
Sudija:
- "To ne smatram olakšavajućom okolnošću."
Optuženi:
- "Pa, dobro, cenjeni sude... da ispričam kako je bilo. Živeli smo u jednoj zgradi. Iznad nas je živela porodica s dvoje dece. Bilo je stvarno žalosno, deca su bila jako niska rastom. Sin od 12 godina je bio visok svega 80 cm, a onaj stariji, od 19 godina, svega 85 cm. Jednog dana, u razgovoru sa svojom ženom, kažem da je to stvarno tužno i da mi ih je žao."
- "Da, reče zena....to su Pirineji."
- "Mislila si Pigmeji?"
- "Ne, Pigmeji su ono što nam se nalazi pod kožom i zbog čega pocrnimo."
- "To je pigment."
- "Ne... Pigment je bilo ono na čemu su stari Grci pisali."
- "Pobogu, ženo, to je bio pergament."
- "Ne, pergament je kad neko pročita ili prikaže samo jedan deo nekog dela."
- "Poštovani sude, verovatno pretpostavljate da više nisam imao volje da joj objasnim da se radi o fragmentu. Seo sam na trosed i čitao novine. Ubrzo dođe žena s knjigom u ruci, legne pored mene, otvori knjigu i počne čitati deo nekog teksta:
- "Dušo, gledaj: Sunčana terasa od ručne torbe je bila učiteljica makroa 15."
Uzeo sam knjigu, pogledao i rekao joj:
- "Draga, ovo je knjiga na francuskom jeziku i tu pise: La Marquise de Pompadour est la Maitresse de Luuis XV, a to znači da je Markiza de Pompadur bila ljubavnica Luja XV."
- "Ne, reče ona - La Marquise je sunčana terasa, Pompadour je ručna torba, la Maitresse je učiteljica, a Louis XV je 15. makro. Ja to sigurno dobro znam. Nisam ja džabe imala ekstra časove iz francuskog jezika i vežbe sa svojim legionarom."
- "Mislila si na lektora?"
- "Ne, lektor je jedan grčki heroj."
- "To je bio Hektor i bio je Trojanac."
- "Ne, hektor je mera za površinu."
- "Mera za površinu je hektar."
- "Ne, hektar je božansko piće."
- "Ženo, nektar je bozansko piće."
- "Nije, to je reka u Nemačkoj."
- "Reka u južnoj Nemačkoj zove se Nekar."
- "Ne znaš ti to, još kao mala sam pevala s drugaricom duo o reci Nektar."
- "U duetu, tako si valjda htela reći."
- "Ne, duet je kad igraju Sarajevo i moj Željo."
- "Poštovani sude, tada sam uzeo čekić i opalio je po glavi. Konačno je zaćutala."
Sudija:
- "Optuženi se oslobađa....Ja bih joj presudio još kod Hektora."

:P



_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:01 pm

Ma nisu oni pasivno agresivni, oni su je dnostavno iritantni, ali su zato ovi drugi aktivno agresivni zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:21 pm

Tocno, zato sam navela vic ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 9:59 pm

Upravo se o tome i radi. Obje strane su u krivu, samo su ovi primitivci više u krivu, a pederi manje u krivu. No obje su strane tražile nevolju. Ne ide to tako.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 10:14 pm

Athena je napisao/la:
Dobro znaš kako funkcioniraju naši sudovi i da se govor mržnje i napadi na "drukčije" tretiraju kao "remećenja javnog reda i mira".

Ako se te stvari odvijaju na javnom mjestu onda to i jest "remećenje javnog reda i mira" dok se god ne pokrene privatna tužba protiv počinitelja. Barem mislim da to tako funkcionira. Sad, ako ti misliš da bi se govor mržnje i napad na "drukčije" trebao tretirati drugačije nego napad na "normalne", onda razlika između te dvije grupe ipak postoji, bez obzira što "drukčiji" žele biti ravnopravni sa "normalnima". Kako bi ih se trebalo tretirati, odmah u zatvor s nekim ko kaže da mrzi pedere? :/

Svaki dan nastradaju deseci ljudi, od djece do penzića, i uglavnom nitko ne odgovara. Kad netko pretuče pedera jer je peder, onda ga odmah treba duplo kazniti... Zašto? Pedofili, kamatari i ostala mafija dobiva kazne po mizernih par godina zatvora. Na tome treba malo poraditi i pustiti "trpače" da se... trpaju.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 10:21 pm

Stvar je u tome da su se i pokretale privatne tužbe pa ništa od toga. Barem tako mislim. misli
Ako netko javno kaže da mrzi pedere ili ih vrijeđa, onda ga treba adekvatno kazniti, jer to je govor mržnje.
Što se tiče ovih drugih kategorija, naravno da bi se u praksi trebali drukčije postaviti prema njima, ali ovdje pričamo o povredi prava homoseksualaca.
Dakle, izvan i neovisno od svih ovih navedenih kategorija. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 10:35 pm

Kakva sad prava homoseksualaca? Zar ne teže tome da budu ravnopravni? Neće se apsolutno ništa postići sa većim kaznama, zakon tu uopće ne igra nikakvu ulogu. Moje mišljenje je da homići traže previše. Činjenica je da nisu "normalni" i da to neće postati samo zato ako osnuju obitelj. Na njima je da shvate da nisu kao ljudi koji nemaju poremećaj i pomire se sa time baš kao što se pomire i ljudi sa Downovim sindromom ili tako nešto...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 10:43 pm

Kao prvo, homeseksualnost nije bolest i o tome je pisano već ranije.
Ovako ih se izravno stavlja u inferiorni položaj i društvo želi da oni sami sebe percipiraju bolesnima.
"Održite paradu, ali nemojte doći u naš grad ili budite skupa, ali nemojte se ponašati u javnosti kao svi drugi parovi, već skrivajte svoju sramotu"....
Tako nekako glasi svjetonazor svih onih koji često ne prezaju od nasilja, kako bi nametnuli svima svoj stav, a nemaju ga pravo provoditi nad drugima, jer svi nisu isti niti ne moraju biti.
Za mene su upravo takvi nasilnici bolesni ljudi.
Koliko se društvo pomaknulo od takvih homofobnim i nazadnih stavova, danas?

Po meni, oni bi trebali imati barem pravo da ih se adekvatno zaštiti pred zakonom i da mogu slobodno prošetati gradom držeći se za ruke pa i da mogu organizirati paradu ili štogod, jer to je njihovo pravo. O braku bi se moglo raspravljati.
Međutim, one koji su nasilni treba se najstrože sankcionirati, jer se radi o homofobnom napadu i ujednu napadu na ustavne vrednote.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 10:51 pm

Nije bolest ali neka anomalija svakako jest. Uglavnom, nisu "normalni" jer, kao što je netko rekao na drugoj temi, "nekima je normalno biti sa osobom suprotnog spola".

OK, gledaj, nitko ne kaže da je ok i pohvalno odnositi se tako prema homićima ali ne vidim razlog zbog kojega bi se njih trebalo tretirati drugačije nego ostatak ljudstva. Parade su nepotrebne, a budući da si spominjala da bi se trebali pridržavati nekih katoličkih načela, i brak je nepotreban, štoviše pogrdan za Hrvatsku kao katoličku zemlju.

Luđake koji su nasilni prema pederima samo zato što su pederi bi trebalo novčano kazniti jer to najviše boli, ali nikako ih zatvarati po ionako pretrpanim zatvorima i tome slično.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 11:00 pm

Skulptura je napisao/la:

OK, gledaj, nitko ne kaže da je ok i pohvalno odnositi se tako prema homićima ali ne vidim razlog zbog kojega bi se njih trebalo tretirati drugačije nego ostatak ljudstva. Parade su nepotrebne, a budući da si spominjala da bi se trebali pridržavati nekih katoličkih načela, i brak je nepotreban, štoviše pogrdan za Hrvatsku kao katoličku zemlju.
Što sam ja rekla za katolička načela? :P
Naravno da Crkva nikad neće priznati brak homosekualaca, ali u mnogim zemljama (Njemačka) itd. je barem riješeno da se homoseksualci tretiraju kao izvanbračni partneri, ako su određeno vrijeme skupa, dakle da imaju i neka prava, koja kod nas još uvijek nemaju.
Ne znam točno u kojim je zemljama legaliziran brak homoseksualaca, ali za takve stvari bi trebala biti zadužena prevenstveno pravna, a ne "katolička" država.

Njih se već sada tretira drukčije od ostataka, baš zato jer su u manjini. U praksi su često diskiminirani na poslu i drugdje radi svoje orijentacije. Dakle, oni paradom ili prosvjedima žele postići rekaciju pravne države i ostvarenja nekih prava.
Održavanje parada je njihovo pravo i ne znam što se isto ima ticati nekog drugog. misli
Inače, Ustavom je zabranjena svaka diskriminacija na temelju rase, spola, spolne orijentacije itd., ali institucije još uvijek ne sankcioniraju takve povrede.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 11:36 pm

Pa uvrede jesu kazneno djelo, ali se "goni" po privatnoj tužbi i nije da ne bude ništa, moguće je da te osobe budu kažnjene. Znam da je Mamić nakon što je prijetio jednoj novinarki Jutarnjeg lista ona pokrenula privatnom tužbom kazneni postupak dobio kaznu od 50 000 kuna. Dakle nije malo.

E sad ovdje ima doista elemenata i prijetnje, ali i nanošenja tjelesnih ozljeda ili bar pokušaj jer ako se baca kamenje na nekoga to može nanijeti teške ozljede i to se "goni" po službenoj dužnosti. Govor mržnje je također kod nas zabranjen, ali to je na razini prekršaja koji bi isto trebali pokrenuti policija po službenoj dužnosti. Ono što je najžalosnije je to što je mlaka osuda na takvo ponašanje, mislim da je uopće nevažno da li se radi o homoseksualcima ili nekome drugom. Po meni bi isto prošli recimo i partizanski borci. Da su oni organizirali neku svoju povorku i prošetali po Splitu u partizanskim uniformama isto bi tako prošli. Ili recimo da je došlo desetak dinamovaca obučenih u plavu boju, vjerojatno bi i gore prošli. Dakle uopće nije bitan povod nego mentalitet ljudi što je za svaku kritiku. Jednako je tako za kritiku parade sa ustaškim obilježjima koje su bile podržavane i od pojedinih ministara. Ali eto tako je kako je...

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimesri lip 15, 2011 12:01 am

I tako nikako s pederima na zelenu granu...
Zanimljiv članak, pročitajte u cjelosti ako nađete vremena. Tko je tu normalan, pitam se...

http://blog.vecernji.hr/darko-milosic/2011/06/14/cudo-nevideno-homofob-a-peder/


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimečet lip 16, 2011 2:34 am

Idite s Bogom. Mlatite pedere.

POLICIJA najavljuje procesuiranje odgovornih za nasilje u Splitu. Koliko će među njima biti svećenika?

Od onih koji svojim vjernicima od malih nogu usađuju dogmu da su homoseksualci izopačeni degenerici, preko onih koji pobožne katolike predvode u kamenovanju gay parade, pa do onih koji na kraju tvrde da su premlaćeni i poniženi ljudi samo "dobili ono što su tražili".

U ovih dvadeset godina samo je jedan svećenik osuđen zbog širenja mržnje. Velečasni Franjo Jurčević iz Kastva osuđen je početkom ove godine na uvjetnu kaznu od tri mjeseca zbog komentara na svom blogu povodom nasilja na gay paradi u Beogradu. Općinsko državno odvjetništvo odlučilo je sastaviti optužni prijedlog tek na osnovu kaznene prijave udruge Iskorak.

Pet godina prije toga don Anđelko Kaćunko dobio je zabranu javnih istupa zbog kolumne u kojoj je davanje građanskih prava homoseksualcima nazvao "putem u moralno izopačeno društvo". Nikad se nije našao na sudu, već je transferiran u Liku.

I to je sve. Državno odvjetništvo ni policija nisu po službenoj dužnosti pokrenuli nijedan kazneni postupak protiv svećenika.

Mise za Pavelića

Ni protiv onih koji su služili mise za Antu Pavelića, ni protiv onih koji su veličali ustaštvo, onih koji su opravdavali ratne zločine, pa čak ni onih koji su javno širili mržnju protiv društvenih skupina i s oltara blagoslovili nasilje. "Dobili su ono što su tražili".

I koliko god policija i pravosuđe bili pasivni prema svim oblicima mržnje, najmanje se ipak govori o odgovornosti pripadnika Crkve. Uglavnom se spominju mediji, političari, javne osobe, ali najmanje svećenici.

Sada se najavljuje ispitivanje Mladena Grdovića zbog izjave da bi "sve gayeve zapalio", ali ne i fra Jozu Ćirka koji je priznao da bi i sam bacio kamen na "pedere i lezbače", samo da ga nije bilo strah policije.

Iz Crkve na Rivu

Naveliko se razglaba o šovinističkom skandiranju na stadionima i na Thompsonovim koncertima, ali ne i o crkvenim propovjedima ili vjeronauku u školama. Tamo se stvara plodno tlo za nasilje koje se kasnije manifestira na na Rivi ili na stadionu.

Zašto hrvatska policija i pravosuđe ne progone svećenike po službenoj dužnosti? Nije im valjda vatikanskim sporazumom zagarantiran imunitet?

Vjerski portal Križ života pokrenuo je u listopadu prošle godine peticiju kojom se traži procesuiranje i sankcioniranje onih svećenika koji šire mržnju.

"Povod je to što se te svećenike, iako krše zakon, ne procesuira i ne sankcionira", izjavio je tada urednik Hrvoje Cirkvenec. "A s druge strane ne reagira ni Crkva, što je još žalosnije. Ona se samo ograđuje".

A kad se ne ograđuje od mržnje i nasilja, Crkva ga amenuje. Tako je Adalbert Rebić, nekad ugledni teolog i profesor, ovih dana izjavio kako su "ljudi bacali kamenje (na gay povorku) jer su bili izazvani", pa su onda i njezini sudionici tek "dobili ono što su tražili".

Tako je provocirala i Rosa Parks, kad je 1956. godine u Alabami prkosno sjela na prednje sjedalo autobusa, umjesto na zadnje koje je bilo rezervirano za ljude njezine boje kože. Crnci su nedugo nakon toga "dobili što su tražili" - ljudska prava.

U Hrvatskoj svećenici govore da su silovane žene dobile ono što su tražile, da su to dobile i zlostavljane žene u dobrim katoličkim obiteljima, kao i srpski starci koje su u njihovim krevetima smaknuli hrvatski heroji. A sad su "svoje dobili" i homoseksualci koji "provociraju" hrvatske mužjake.

Međutim, od samog širenja pogubnije je crkveno usađivanje mržnje. Nije bilo potrebno da se svećenici oglašavaju povodom Gay Pridea, oni su svoje obavili godinama prije toga, kroz vjeronauk, propovjedi, indoktrinaciju putem vjere. Ovo nasilje samo je rezultat i krajnja posljedica.

Za mnoge ljude svećenici su još uvijek vrhunski moralni autoriteti. Njihovo učenje se ne propituje, a njihove upute ne dovode u sumnju. Koga briga što Grdović hoće "spaliti pedere"?

Blagoslovljeno kamenje

Ali kad župnik iz Kastva pozove na premlaćivanje pedera, ne treba sumnjati - niti se čuditi - da će neki dobar vjernik požuriti da postupi po svećenikovoj uputi.

Pa ako već nisu bacali kamenje, onda su ga bez ikakve sumnje blagoslovili. Svakog od njih, jednog po jednog. I sve to u ime vjere i ljubavi.

Propovjed za ovu nedjelju glasi: "Idite s Bogom. Ubijte boga u pederima."Izvor

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimečet lip 16, 2011 9:27 am

samo imam zamjerku na to misa za pavelića. ako netko poželi držati misu za druga titu, misa će se održati. to nije nikakav pokazatelj gdje je tko 'okrenut'.

a ovo aj dobro i vrijeme je da se svećenici maknu u isti koš kao mi, al neće čak ni sada.

ja sam uvijek govorio o onim pedofilima. to je kažnjivo građanskim zakonom, zašto ih država ne goni?? zašto ta djeca, roditelji ne prijave policiji?? jer crkva baš i ne kažnjava. možda samo premjeste tog na drugo mjesto...

dakle svećenici su ljudi baš kao i mi. oni imaju svoja mišljenja baš kao i mi. oni griješe baš kao i mi. pa onda nek odgovaraju po zakonu baš kao i mi...

ovo vrijedi za sve glavonje. političare, poznate, bogatune i naravno već spomenute svećenike koji se ogrješe o zakon.

al nemojmo se zavaravati. uvijek će oni dobiti blažu(ako ne oslobađajuću) kaznu nego mi 'običan' puk... a nji8hova riječ toliko više utječe na ljude nego naša riječ...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimečet lip 16, 2011 10:26 am

Citat :
Sada se najavljuje ispitivanje Mladena Grdovića zbog izjave da bi "sve gayeve zapalio", ali ne i fra Jozu Ćirka koji je priznao da bi i sam bacio kamen na "pedere i lezbače", samo da ga nije bilo strah policije.
A ja mislio da se oni boje samo Boga, a ono boje se policije pa ne bacaju kamenje. Ima jedna pričica u Bibliji sa kamenovanjem jedne osobe i Isus je tada rekao nešto jako zanimljivo, malo me čudi da taj svećenik to ne zna....

A što se tiče mise za Pavelića, ne treba zaboraviti da je i on bio ljudsko biće i da svatko zaslužuje da se prema njemu odnosimo sa poštovanjem. Dakle misa za osobu je ok, ali veličanje ideologije koju je on podržavao za vrijeme svog života nije ok :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitimečet lip 16, 2011 10:46 am

Evo jedan tekstic oko doticne teme:

Gejjeokej - Sprajtjeolrajt

Ja i moj drug Dino smo bili u prvoj murijskoj. U prvoj murijskoj su mene i Dina zablindirali u jednoj sobici. Tamo su rekli da budemo kuco jerbo da će nam zdrajfat face. Plus nam u sobici nisu dali ni vode ni sokića. Samo je svako malo u sobicu ugibao neki murac i zveknijo bi nam po penkalu i kacot. Onda su poslje u panduriju dogibali moji mama i tata i Dinovi tata i mama. Njih su uveli u kamcelariju od glavnog murca. Oni su tamo utiho sili na katrige. Glavni murac je sidijo za stolom prikoputa i listao je po papirima. Onda su mene i Dina isto doveli u kamcelariju i nacalili su nas da stojimo sa strane. Moji mama i tata su u mene gledali koljački. Dinovi tata i mama su u Dina gledali koljački. Glavni murac je koljački gledao u naše roditelje.

Onda je glavni murac rekao: „Vaša dica su sramota za ovi grad! Zbog takvih beštija se o Splitu govori kao o centru svih sranja! Zafaljujući takvim kretenoidima je Split posta grad u koji se od gada ne smi doć! A ja ka šef pandurije to više neću podnosit!“ Moji mama i tata i Dinovi tata i mama su mučali i gledali su predase. Murac je mavao sa kažimprstom i vikao je: „Ne samo da su bolesnici remetili javni red i mir, nego su gađali ljude u povorki sa bovanima i sa trulim pomidorima! Jedna žena je završila na hitni kiruški jer pošto su je zdimili u oko sa limenkom od sprajta! Molinvas lipo, sa limenkom od sprajta! I plus su vikali takve bljezgarije da se normalnom čoviku drob okrene! E pa ja stvarno ne znan ko je tu stoku odgaja!“ Moji mama i tata su rekli: „Mi nismo!“ Dinovi tata i mama su rekli: „Ni mi nismo!“

Onda je murac rekao: „A ne, ne, nećete se vi meni pravit tudumi! Saće ovi dva majmuna prid vama lipo sve priznat šta su srali! Da roditelji tačno vide kakve su propalitete i huligame izrodili! A poslišmo o kaznenim mjerama!“ Onda je murac iz papira uzeo zapisnik i okrenijo se prema meni i Dinu. Onda je on podviknijo: „Aj sad, pivajte! Jel tačno da ste, uz bacanje krutih predmeta sa namjerom da se nanesu teže ozljede nevinim građanima, prema koloni vikali 'Ua pederi i pederice' i 'Doli debili i debilke'?“ Ja i Dino smo držali začepljene labrnje i gledali smo predase. Murac je rekao: „Jel tačno da ste uz to prema koloni drečali 'Smrt ljuckim škovacama' i 'Vi ste sramota čovječanstva, gubo jedna gubaška'?“ Ja i Dino smo mučali i piljili smo u parket. Murac je nastavijo: „Jel tačno da si ti tamo livi, prije nego si onu gospoju punta sa limenkom u glavu, arlauka 'Gejeokej – sprajtjeolrajt'?“ Dino je začepenzi i gledao je u plafonjeru. Murac je nastavijo: „Jel tačno da si ti tamo desni, prije nego si na povorku itnijo pitar sa cvićem marke đirani, svom forcom vika 'Idite negdi drugo širit svoju bolest, degaši, jerbošmo vam svima jebat mater'?“ Ja sam šutijo i piljio sam predase.

Samo onda je moj tata promrmorijo: „Dobro sad, ako je gej okej, onda valjda ni hetero nije totalna koma…“ Glavni murac je spustijo zapisnik na stol i pogledao je mog tatu kilerski. Onda je on pitao: „Skužajte, o čemu vi pričate?“ Tata je slegnijo ramenima i mumljao je: „Pa to, mislim, o materama i spolnom općenju…“ Murac je dreknijo: „Pa jesil ti, prika, normalan, jebenliti jarca prasca?! Ja van lipo i ljucki tumačin kako su van dica banda huligamska, a ti me još pod podjebavaš, je li?!“ Tata je raširijo ruke i rekao je: „Dobro, dobro, to je bila samo mala tigresija… ne morate se odma žestit…“ Tu je u kamcelariji uletila tišinšuga na kvadrat. Onda je murac okrenijo se prema meni i Dinu i rekao je: „Jel imate vi dva monstruma šta dodat na ovi zapisnik?“ Ja sam rekao: „Imamo!“ Murac je značajski podignijo livu ombrvu i rekao je: „Da čujem!“ Ja sam rekao: „Mi bi još dodali da su nam ovde u panduriji opalili svakom po dvaes-tries penkala i isto toliko kacota!“

Onda je Dinov tata skočijo iz katrige i viknijo je: „Šta?! Jel to moguće da je mog malog cipala hrvacka pandurija?!“ Murac je naperijo prstom prema njemu i rekao je: „Sidi doli, prika! Budi sritan šta krembilu nismo glavu odvidali!“ Samo onda je moja mama podviknila: „A kako vas nije sram cipat malu dičicu, i to dok su nenaoružani! Znaš šta, bude li mi mališko ima kakve ozljede na glavi, majkemi božje ako vas neću tužit!“ Dinova mama je uletila: „I ja ću, časna rič! Još mi samo fali da mi mali oboli na mozak i postane ministar unutrašnji poslova!“ Murac je nišanijo sa prstom i rekao je: „Ti bi, gospoja, mogla malo manje pizdit, znaš!“ Dinova mama se napečila: „Ma nemoj? Da mi možda neš krehnit penkalu ili kacot?“ Murac je rekao: „A pogleaj se, ženska glavo, dižeš dreku zbog dva kacota, a mali ti je ženi skoro izbija oko sa limenkom od sprajta i vika joj da je pederica i debilka! To te ne jebe, je li?“ Dinova mama je arlauknila: „Neka joj ga je izbija! Tuka je dobila šta je zaslužila!“

Glavni murac je itnijo se unazad na katrigi sa zinutim ustima. Onda je on promrmorijo: „Ne mogu virovat, čoviče! Jel ja ovo dobro čujem?“ Moj tata je njemu rekao: „Čuješ ti odlično, prika! Više je nama prepun kua tih izopačenih skupina šta teroriziraju nas normalne i pristojne građane! Dobro su dica i napravila!“ Dinov tata je rekao: „Tako je! Nek te ljucke nakaze čine šta ji je volja, samo nek nas i našu dicu ostave na miru!“ Moj tata je rekao: „Lipo je gradonačelnik kaza da triba poštovat volju naroda! A narod ima volju da nekome rascopa glavu!“ Dinova mama je uletila: „Ma to je sve strava i ljuti nemoral, čoviče! I onda se još pokazivaju okolo, šire se ka kuga i male boginje!“ Murac je zlamenovao se sa raskobečenim očima.

Onda je moja mama njemu rekla: „Jel možda pandurija vodi računa kakvi oni prave štetočimski uticaj na našu mladež, a?! Jel o tome iko vodi brigu?!“ Moj tata je murcu rekao: „Jel misliš da bi mi tribali mirno podnosit da naša dica sutra postanu nenormalni i bolesni ka i oni?!“ Dinova mama je uletila: „Tačno! Oće dicu navuć sa spikom da su drugi i drugačiji, a ustvari su svi ista govna!“ Dinov tata je rekao: „Oni kolovođa im se nešto pravi pametan, a iz očiju mu se vidi da bi najrađe dira dečkiće za neću reć šta…“ Murac je opet zlamenovao se i rekao je: „Pa ne mogu virovat, čoviče! Kad vas ovako slušam, ništa se ne čudim šta su vam dica takvi siledžije i huligami! Lipi su kućni odgoj popili, neam riči…“

Moja mama je njemu rekla: „A daj šta tu brbotaš, majketi! Eno ti je mali miljon rulje napadalo i vriđalo ekipu šta se skupila na gej paradi, a ti si se uvatijo tlačit naše mališe!“ Onda je glavni murac nagnijo se prema mojoj mami i rekao je: „Gospođo, meni se čini da smo se mi nešto krivo skužili!“ Mama je rekla: „Šta bi se krivo skužili?“ Murac je zveknijo sa šakom po stolu i viknijo je: „Nisu vaša dica bila na nikakvoj gej paradi, glupsonice, nego su se majmuni nacalili ispred Gospe od Cukra! Onda su gađali ljude sa bovanima i vriđali svit šta je u koloni ulazijo na svetu misu!“ Tu je u kamcelariji opet uletila tišinčina. Moja mama je sa čudilom gledala murca drito u facu. Murac je isto nju streljao sa očima. Onda je mama nagnila se prema njemu i rekla je: „A šta ti mi drugo govorimo?“

Robi K. (IIIa) izvor

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Istospolne zajednice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Istospolne zajednice
[Vrh] 
Stranica 9 / 17.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Homoseksualnost, istospolne veze
» Alternativna Valuta Eko-Zajednice Damanhur

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: