Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Istospolne zajednice

Go down 
+38
Madonna
Mama
Magic
orca
Korplikan
kika13
wanderer
Collector604
MoW
Skulptura
Armin od Irima
whitelady
Archangel
Chakotay
hawara
Fantom
Deti
Legionar
Green
Zona
spoxy
Konspirator
Aurora Borealis
tomi
malenaivi
biga
Athena
Gea
Alpha
Reptil
gloria_g
Greed
d_sasha
Goran
floridana
Svjetloisjena
ThE_IMMORTAL
Blizzard
42 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Tolerirate li istospolne zajednice?
Da
Istospolne zajednice - Page 2 Icon_vote_lcap48%Istospolne zajednice - Page 2 Icon_vote_rcap
 48% [ 31 ]
Ne
Istospolne zajednice - Page 2 Icon_vote_lcap40%Istospolne zajednice - Page 2 Icon_vote_rcap
 40% [ 26 ]
Nisam siguran/sigurna
Istospolne zajednice - Page 2 Icon_vote_lcap12%Istospolne zajednice - Page 2 Icon_vote_rcap
 12% [ 8 ]
Ukupno glasova : 65
 

Autor/icaPoruka
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimečet ruj 17, 2009 10:54 pm

Athena je napisao/la:

Trebalo bi se postaviti pitanje zašto društvo uopće tolerira da dijete podiže jedan roditelj npr. samo mama koja ga je začela umjetnom oplodnjom i živi sama, a ne slučajeve da ga podiže dvoje istog spola?
Po meni život djeteta koje živi s jednim roditeljem ili sa dvoje roditelja različitog spola koji mu ne pružaju prvenstveno u emocionalnom smislu sve što zaslužuje nije ništa kvalitetniji, štoviše negativniji je za njega samoga od odrastanja u skladnoj obitelji istospolnih roditelja.

ok ok ok jedno pitanjce.... kad homoseksualac posvoji djete i to djete vidi 'tatu i tatu' kako se drže za ruke i razmjenjuju nježnost, misliš da će to djete znat da ustvari je normalno da budu muško i žensko u vezi, a ne muško i muško....
i sutra to djete opet živi kao homoseksualac i opet posvoji djete, i sad odoh u krajnost, al za neznam recimo 8 000 godina neki homoseksualac posvoji djete čiji su mama i tata bili zadnji od 'vrste'...
ljudi nemam ništa baš protiv tih ljudi, al što nije normalno, nije normalno...

brak im se nesmije dopustit jer je brak zajednica u koju se stupa radi osnivanja obitelji, tj. produženja vrste, a oni baš i nemogu produžit vrstu zar ne???
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 12:26 am

biga je napisao/la:
Athena je napisao/la:

Trebalo bi se postaviti pitanje zašto društvo uopće tolerira da dijete podiže jedan roditelj npr. samo mama koja ga je začela umjetnom oplodnjom i živi sama, a ne slučajeve da ga podiže dvoje istog spola?
Po meni život djeteta koje živi s jednim roditeljem ili sa dvoje roditelja različitog spola koji mu ne pružaju prvenstveno u emocionalnom smislu sve što zaslužuje nije ništa kvalitetniji, štoviše negativniji je za njega samoga od odrastanja u skladnoj obitelji istospolnih roditelja.

ok ok ok jedno pitanjce.... kad homoseksualac posvoji djete i to djete vidi 'tatu i tatu' kako se drže za ruke i razmjenjuju nježnost, misliš da će to djete znat da ustvari je normalno da budu muško i žensko u vezi, a ne muško i muško....
i sutra to djete opet živi kao homoseksualac i opet posvoji djete, i sad odoh u krajnost, al za neznam recimo 8 000 godina neki homoseksualac posvoji djete čiji su mama i tata bili zadnji od 'vrste'...
ljudi nemam ništa baš protiv tih ljudi, al što nije normalno, nije normalno...

brak im se nesmije dopustit jer je brak zajednica u koju se stupa radi osnivanja obitelji, tj. produženja vrste, a oni baš i nemogu produžit vrstu zar ne???


Ne mora biti nužno da je brak zajednica samo za prokreaciju. Znam ljude koji su u braku "reda radi" i ne pomišljaju imati djecu, jer im smeta za karijeru ili se udaju/žene radi materijalnih razloga i sl. Pod što bi se onda uvrstilo slučajeve ženidbe u poznim godinama (60, 70, 80 g...), a kamoli brakove ljudi u kojima jedan ili dvoje partnera ne mogu imati djecu? Jesu li oni dostojni institucije braka, koja tako definirana ima malo "arijevski" prizvuk?

S druge strane ne tolerirati pravo nekoga da bude u vezi s osobom istog spola i ne dopustiti da ovjenča svoju ljubav za mene je diskriminatorno. Poruka bi bila :"Ti nisi kao većina i zato se radije pokrij glavom i budi manji od makovog zrna". Malo karikiram;)
To ne znači da bi homoseksualce trebalo vjenčati u crkvi (ako tradicija to ne dopušta), ali svakako bi im se trebala dati šansa da službeno (i nenametljivo) potvrde svoju vezu kao i svima drugima.

Uopće ne mora značiti da dijete homoseksualaca mora biti isto takvo. Jest da bi gledalo dvije mame ili dva tate, ali to ne znači da bi mu oni nametali svoje spolno opredijeljenje, što je toliko čest slučaj kod nekih zadrtih hetero roditelja pa da ne nabrajam izbacivanja iz kuće mladog gaya, maltretiranja...

Uglavnom, ako je netko gay, najčešće je takav od rođenja, a ako takav naknadno postane, opet njegov osoban izbor.

Mislim da je danas situacija mama-mama, tata-tata donekle opravdana ako sve drugo primarnije štima. Nenormalni odnosi u obitelji za mene predstavljaju jednu drugu dimenziju gdje je sama činjenica da se radi o mami-tati sporedna za dijete, ako oboje fulaju svoju roditeljsku ulogu.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 3:33 pm

Athena je napisao/la:
Znam ljude koji su u braku "reda radi" i ne pomišljaju imati djecu, jer im smeta za karijeru ili se udaju/žene radi materijalnih razloga i sl.
E takvi su meni gori od homoseksualaca... čuj smetaju im djeca...
Athena je napisao/la:
Pod što bi se onda uvrstilo slučajeve ženidbe u poznim godinama (60, 70, 80 g...), a kamoli brakove ljudi u kojima jedan ili dvoje partnera ne mogu imati djecu?
Ljudi u poznim godinama se većinom žene da se ima tko brinut o njima jer neki ne žele djecu zamarat, a neke djeca ostave...
A ti koji nemogu imat djece, ja ih nebi svrstavao ovdje jer se to stanje može okarakterizirat kao bolest, zato što je većinom nastalo djelovanjem neke bolesti... jedino ako ćeš se složiti da je homoseksualnost bolest( a sumnjam da hoćeš)...
Athena je napisao/la:
ali svakako bi im se trebala dati šansa da službeno (i nenametljivo) potvrde svoju vezu kao i svima drugima.
ključna riječ 'nenametljivo' što oni nikako nemogu nešto učinit a da se to ne objavi u vidu gey parada i objavljivanja na tv-u i iskoraka i drugih nebuloza...
Athena je napisao/la:
ali to ne znači da bi mu oni nametali svoje spolno opredijeljenje, što je toliko čest slučaj kod nekih zadrtih hetero roditelja
Znaš kako kažu 100 ljudi 100 ćudi, 100 žena 200 sisa... tj. ima i njih svakakvih... možda bi i od njih neko tjero djecu da žive po njihovom..

A što se tiče ovoga što si napisala da je to pomalo 'arijevsko' razmišljanje... kad malo boje razmislim možda i jest, al to neznači da nemože bit u pravu...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 3:50 pm

Athena je napisao/la:
ali to ne znači da bi mu oni nametali svoje spolno opredijeljenje, što je toliko čest slučaj kod nekih zadrtih hetero roditelja
Dokazano je da su djeca nasilnih roditelja nerijetko i sama takva. Roditelji su uzor, koliko god to cudno bilo u danom primjeru.
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 9:12 pm

stavila sam odgovor NE ZNAM
ovo je tema,što se mene tiče- kao i pobačaj.
Nikad nećemo doći do rješenja koje će zadovoljit sve. Ma što sve,ni približno sve!
Milijun teorija,milijun objašnjenja..
Teška je to tema,pogotovo kad se radi o djeci.
Neka 2 lezbijke/ili pederi žive zajedno,ja nemam ništa protiv toga i dapače, uvjerena sam da su jako dobri roditelji,ali kao što Tomi reče,roditelji su uzor,htjei mi to ili ne,pokupimo od njih mnogo toga a da nismo ni svjesni; a istospolna zajednica nije dobar temelj za odgajanje djeteta. Zašto to mislim? Zato što su povećane šanse da dijete bude gay,iako su ga možda odgajali da bude hetero. Dijete ipak sve upija kao spužva,a ako 20 godina gleda 2 mame ili 2 tate...
I tako dobijemo sve veću populaciju ljudi koji se NE RAZMNOŽAVAJU,što apsolutno nije prirodno.
Ali kao što rekoh- 1000 ljudi 1000 mišljenja.
Nema pravog moralnog odgovora
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 11:21 pm

Athena je napisao/la:
Citat :
ali svakako bi im se trebala dati šansa da službeno (i nenametljivo) potvrde svoju vezu kao i svima drugima.
ključna riječ 'nenametljivo' što oni nikako nemogu nešto učinit a da se to ne objavi u vidu gey parada i objavljivanja na tv-u i iskoraka i drugih nebuloza...


Da se malo nadovežem na pridjev "nenametljiv". Pročitah svježi članak koji prethodi nedjeljnjom beogradskom gay prajdu lezbijki, gejeva, biseksualnih i transrodnih osoba (LGBT).

Autor članka (mislim da se radi o novinaru) se osvrće na problematiku homoseksualnih odnosa u društvu i objašnjava zašto dosta ljudi ne podržava javno, pompozno izražavanje seksualnog opredijeljenja.
Moram proznati da sam se i ja (koja ih podržavam) zapitala zašto je potrebno toliko osiguranja, spektakla, nereda, prvenstveno galame u izražavanju homo opredijeljenja?

Gay aktivist objašnjava, citiram:" Nikada niti jedno društvo nije bilo zrelo i spremno za LGBT povorku jer da jest, onda te povorke ne bi niti trebalo biti."
LGBT paradom nastoji se prekinuti razdoblje šutnje i skrivanja i zatražiti dostojanstva i prava za koja se treba potruditi.

Autor članka konstatira da je tobožnje neopravdanja parade samo floskula, a stvarni zenit problema društva- homofobija i netrpeljivost se time želi opravdati/prikriti.
Napominje da su povorku podržale mnoge javne osobe i zaključuje kako će oni koji ne podržavaju Pride za deset godina biti prisiljeni na javnu ispriku. To su već učinili mnogi dužnosnici u ime zrelih demokratičnih država od Obame do Gordona Browna.

Kako bilo, ipak se moram pitati zašto dio društva tako glasno, nasilno i gotovo povrijeđeno reagira na gej povorke i nije u krajnjoj liniji neutralno, a s druge strane spremno podržava i sudjeluje u drugim nemetljivim "pompama" koje im možda i nisu u interesu?

Eto, malo više teoretiziranja ususret nedjeljnjoj beogradskoj LGBT povorci. :P
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 11:39 pm

Da, ali kako ne skuže... 90% ljudi nemaju ništa protiv da oni doma spavaju sa bilo kim jer nikog ne zanima nićiji privatni život... Može se reći da oni tim paradama izazivaju i žele da ih neko namlati u krajnosti....
E da i još, nebi ni ja ništa imao protiv njih da nije toga i oblačenja njihovog...
Iskreno se nadam da me srbi neće razočarat.....
[Vrh] Go down
Konspirator
Višestanični organizam
Konspirator


Male
Leo Monkey
Broj postova : 56
Age : 31
Registration date : 17.05.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimečet ruj 24, 2009 11:50 am

ne
[Vrh] Go down
spoxy
Stanica



Male
Libra Dragon
Broj postova : 16
Age : 35
Registration date : 18.01.2011

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimepet sij 21, 2011 1:41 am

neeee

to je bolest a to sto se javlja kod zivotinja i sto je bila prisutna kod rimljana neznaci da nije bolest

da sada mi svi spavamo sa istim spolom ljudi nebih vise bilo
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimepet sij 21, 2011 11:21 am

Što se mene tiče, te njihove parade izgledaju tako da bi se trebalo staviti upozorenje da sadržaj nije primjeren za osobe mlađe od 18 godina, kao što se naglašava na početku većine filmova a koji čak i nisu toliko šokantni .
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimepet sij 21, 2011 8:25 pm

Nemam ništa protiv istospolnih zajednica, niti protiv toga da posvajaju djecu, ali imam protiv zatucanih agresivaca koji ih fizički napadaju. Agresivnost je negativna i nju treba osuđivati, a ne ljubav. Nekome može smetati gej parada, ok, on to može reći, napisati itd. jer na to ima pravo ali nikako ne opravdavam agresivno ponašanje. Ić tuč ljude? I onda u istom rangu s tim, nadat se da će ih tuči?

E to mi je bolest, a ne homoseksualizam. Odakle potreba za nasiljem? Ove teorije o tome kako je to bolesno i kako ako će posvajat djecu ona će isto biti homoseksualci i onda će ih biti sve više i više i više dok ne preuzmu Zemlju i ne prestanemo se razmnožavat, sorry ljudi, to mi je smiješno, al opet, imate pravo na svoje mišljenje.

A o ovome da nije primjereno za mlađe od 18? Je li primjereno gledati mlade parove kako se žvaljakaju nasred ceste i prepipkavaju? Ili je primjerenije otvoriti bilo koje novine ili bilo koji program na tv i vidjeti nečiju guzicu ili sisu?

Stvar je u tome, da toliko dugo koliko će biti reakcija na gej paradu, toliko dugo će se ona i održavati. Zašto jednostavno čovjek ne može reći: "A, gej parada, boli me dupe." i tako još jedan i još jedan i još jedan dok postepeno svi na to ne počnu samo odmahivati rukom. Tada više za gej paradom neće biti potrebe.

Mene se ne tiče s kim tko spava, niti me zanima sve dok to ne utječe na mene. Sebe, svoju okolicu, svoju buduću djecu i opčenito djecu smatram imunima na "zaraznost" homoseksualizma.

Zanimljivo je, gej parada - ljudi se ljube, WOOOOOW, katastrofa. Reakcije na gej paradu - ljudi psuju, viču, prijete, vrijeđaju i udaraju rukama i kamenjem - e to je normalno. lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimepet sij 21, 2011 9:02 pm

Ja nemam nista protiv istospolnih zajednica ali imam sve protiv gay parada. Uskoro ce biti jedna u ST (ne znam kad) i nadam se da ce ekipa ubit boga u njima da im vise ne padne na pamet paradirat ovuda.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimepet sij 21, 2011 9:07 pm

Također nemam ništa protiv istospolnih brakova, ali imam protiv gay parada i istospolnih roditelja iz razloga što je to biološki neprirodno. Ipak, dozvolio bih im da udome djecu na određeno vrijeme, kao što se to radi. Možda bi to bilo nekakav kompromis?
Ipak, ne znam jesu li mi gori oni koji ih idu lemat ili oni koji paradiraju. Obje skupine su primitivne.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimepet sij 21, 2011 9:29 pm

Ne slazem se. Mislim da je ok da homoseksualci imaju djecu ako je okolina spremna to prihvatiti. Nije do homoseksualaca nego je do heteroseksualaca koji to osudjuju. Kakvi sve psihopati imaju djecu samo zato jer su hetero. Uopce nema smisla. Ajmo onda izdavat potvrde tko UOPCE smije imat djecu. Mislim da bi izumrli.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimepet sij 21, 2011 9:38 pm

misli
Da, ako je tako onda si u pravu. Bilo bi licemjerno oduzeti psihički zdravim homoseksualcima nešto što hetero luđacima ne bi... ;)
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 1:15 am

Alpha je napisao/la:
Uskoro ce biti jedna u ST (ne znam kad) i nadam se da ce ekipa ubit boga u njima da im vise ne padne na pamet paradirat ovuda.

Iskreno se nadam da se tome ne nadaš.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:57 am

Ljudima očito smeta gay parada, koja je uredno prijavljena, a prosvjedi i ostale manifestacije im ne smetaju.
Ukratko, očito je da se radi o diskriminaciji. miga

Pitam se da li bi ljudima smetala npr. parada hetero parova i mislim da znam odgovor.

Dokle god je pravna zaštita manjina homoseksualnog opredjeljenja prazno slovo na papiru, a homofobični napadi tretirani kao remećenje javnog reda i mira, vjerujem da će dotle gay parade biti održavane.
Osobama koje su tolerantne, gay parade ne bi trebale smetati, jer bi ih za tuđe seksulano opredjeljenje trebao boliti džon, kao što je to slučaj sa raznoraznim prosvjedima koji se javno ne osuđuju.
Ja se pak nadam da će policija promptno reagirati i kazniti nasilnike, kao i da će sud okarakterizirati napad na "manjine" pravim imenom, nakon ćega će uslijediti primjerena sankcija.
Dokle god toga nema, tolerancija ne postoji, a javno mnijenje će i dalje propagirati kako se homoseksualni parovi moraju skrivati i trpiti uvrede onih koji krše zakon.
Ujedno se nekažnjavanjem istih postupaka prema njima propagira kult nasilja.
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 10:55 am



lolcina
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:16 pm

rofl2

Nemam ništa protiv toga tko koga i na koji način voli/želi. Ono što mi smeta jeste da mi se to isto nabija na nos. Voli/želi ti koga god hoćeš na način koji hoćeš, samo me ne zamaraj s time jer me ne interesira. Nema to veze s time što mislim o homićima. Da se po cesti šeću neki koji se zovu "Grupa indigovaca" i pokazuju drugima da su indigo i ne znam kakvi, mislio bi si "Kojega vraga se kur*ite s time". Zato dosad niti nisam bio na gay paradi jer bila to gay parada, indigo parada, sotonistička parada, kršćanska parada, ne interesira me. Ajde, da se dijeli jesti otišao bi se dobro najesti i hebe mi se živo za neku tamo paradu lolcina

Druga je stvar što ta parada ima politički cilj, barem tako kažu. Baš ono što je rečeno, da ih svi ignoriraju, ne bi više bilo parada i svi sretni i zadovoljni.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:36 pm

@Blizzard, zašto misliš da bi te gay parada zamarala, ako te nije briga? scratch
Nije da moraš sudjelovati u istoj.
Gay parada se održava rijetko, a vrlo je znakovito da ljude ne smetaju maškare-parade, raznorazni prosvjedi za promjenu ovog ili onog imena ulice, a navedena parada im je "nabijanje na nos".

Postavimo si pitanje kako bi okolina reagirala da se u parku poljube dva homoseksualca i drže za ruke? Kladim se da bi ih se jako puno našlo koji bi bez problema pljunuli i viknuli "puj, pederu", a da se ništa ne bi dogodilo niti bi snosili ozbiljnije sankcije.
Kako bi pak bilo da netko pljune na osobu druge nacionalnosti?
Mislim da bi ipak odgovarao radi nepoštivanja individue i širenja homofobije na nacionalnoj razini.

Sad u tu istu poziciju stavi reakciju okoline na heteroseksualni par.
I onda, koja je poruka?
O.k., volite se i ljubite, samo ne nama pred očima. A zašto bi bilo tako? misli
I naposljetku, misliš li da bi tihim toleriranjem navedenih napada i skrivanjem od javnosti uopće ikada došlo do priznanja homoseksualaca kao ravnopravnih građana?
Mišljenja sam da pravo treba pružiti zaštitu takvih osoba, što znači ako je parada ili prosvjed uredno prijavljen, napad bilo koje vrste se ne smije tolerirati, već sankcionirati. Sasvim je nevažno radi li se o gay paradi, prosvjedu intelektualaca ili nečem trećem.
Jedino se na taj način može ukorijeniti društveno mnijenje koje će ako ništa drugo morati poštovati različitosti.
U protivnom i dalje će biti pljuvanja, nasilja, jer će se smatrati da pravo/država, daje prešutnu podršku za isto. kava
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:42 pm

Athena, pogledaj ovu sliku. Meni nije normalno da netko usred grada usred bijela dana ovako paradira. Da to isto rade heteroseksualci, opet bih rekao koji primitivci. Doslovno masovne orgije.

Istospolne zajednice - Page 2 Large

Evo kako izgleda normalan protest.

Istospolne zajednice - Page 2 000-verichip-protest-may-1-560w

Sve dok gay parada neće izgledati tako, u potpunosti razumijem da će se društvo žaliti na nju.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:46 pm

Ja se apsolutno slažem s tim da gay prosvjed ili parada kao i svaka druga bude primjerena po pitanju odjeće i ostalih stvari.
Zapravo, ukoliko bi bila ovako groteskna i neukusna, ne bi nikad trebala dobiti dozvolu da se održi. miga
Možda bi to bilo o.k. u Riu, gdje je normalno da žene za paradu hodaju sa golim sisama, ali u Europi, gdje vlada sasvim drukčija "konzervativnija" klima, nikako.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:55 pm

Ona gore je iz Amsterdama :P

Gay parade se uglavnom svode na to. Ima i drugih prosvjeda koji također nisu korektni; njih također ne podržavam.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:58 pm

Ovo je npr. gay parada održana u Beogradu 2010. (ako google ne laže zubi) i ona mi se "vizualno" čini sasvim prihvatljivom za društveni moral.

Istospolne zajednice - Page 2 Gaylg



Svejedno, napadi se događaju i prilikom takvih prosvjeda i parada, što znači da su rezultat isključivo homofobije i netolerancije.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 3:00 pm

@ Athena
Na prvo pitanje sam već dao odgovor, ono sa primjerima raznoraznih parada.
Što se tiče primjera maškara i prosvjeda, iskreno ne vidim sličnost toga i recimo gay parade. Bi li mogla pojasniti kakvu sličnost ti tu vidiš?

Poruka je ta da ljudi nisu prihvatili homoseksualnost kao dio normale života, što drugo :P

Napade se ne smije tolerirati, naravno, ni na paradama, ni na utakmicama, nigdje. Evo recimo, zakon je, vjerujem jednak i prema dinamovcima i prema hajdukovcima. Svejedno, oni se ne trpe, poubijali bi se da mogu. Želim reći da zakonsko prihvaćanje jeste početak i vrlo bitan početak, ali trebaju isto tako i ljudi prihvatiti sve to skupa, a to pak ovisi o mentalitetu.


Zadnja promjena: Blizzard; sub sij 22, 2011 3:05 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Istospolne zajednice - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Istospolne zajednice
[Vrh] 
Stranica 2 / 17.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Homoseksualnost, istospolne veze
» Alternativna Valuta Eko-Zajednice Damanhur

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: