Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 sideralni horoskop

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimeuto srp 07, 2009 6:32 pm

Vidim da još nitko nije spomenuo sideralni horoskop, koji ja osobno smatram vrlo bitnim, dapače, čak i bitnijim od tropskog koji se uobičajeno koristi u Evropi. Sideralni horoskop se još naziva i Vedski ili Đjotiš (Jyotish), a temeljen je na ispravno izračunu položaja planeta u koje je uračunat i otklon nastao zbog precesije ekvinocija, kojeg ne koristi tropski horoskop. Na taj način dolazi do pomaka u položajima od čak 24° što uvelike mijenja sama obrazloženja. Također, sideralni uzima kao početnu točki položaj izlazećeg znaka, ascedenta, odnosno znaka koi je u trenutku rođenja na horizontu, a ne položaj Sunca kao u tropskom. Također, kao drugi najvažniji aspekt uzima se položaj Mjeseca, te asterizmi koji se još nazivaju i Nakšatre. Do tog pomaka dolazi jer je tropski horoskop baziran na jednu točku, odnosno ne uzima u obzir precesiju zbog koje u naše vrijeme na da 21.03., odnosno proljetni ekvinocij, Sunce ne ulazi u znak Ovna, nego u znak Riba. Tako mi danas živimo pri kraju doba Riba, te ćemo za nekih 150 godina uči u doba Vodenjaka, kada će se na proljetni ekvinocij u trenutku izlaska Sunca iza njega nalaziti znak Vodenjaka. Tropski je dobio ime od grčke riječi tropikos koja znači zapad, dok sideralni također od grčke riječi sideris koja znači zvijezda. Prema tome tropski je zapadni, a sideralni zvjezdani horoskop.
Znaimala bi me vaša iskustva s time, s obzirom da sam ja koristio oba sistema, te mogu reći da i jedan i drugi daju ispravne rezultate, iako je meni osobno sideralni sistem draži jer je cjelovitiji i zvjezdano ispravniji.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimečet srp 09, 2009 4:38 pm

ja se još nisam susrela s tim sistemom, čula sam za njega, ali nikad uz njega nije bilo objašnjenja ili kako se radi...
ima li mozda neki sajt koji ti izračuna horoskop po takvom principu?
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimečet srp 09, 2009 6:30 pm

http://www.planetarypositions.com/birthchart.html

moraš samo znat koje su točne koordinate mjesta rođenja i što točnije vrijeme rođenja...Zagreb je (bez gledanja) 45°48' sjeverno, 16°00' istočno...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepet srp 10, 2009 10:29 pm

Evo ja sam se linkovala i unela svoje podatke... Odande ne može da se kopipejsta... :( , pa ću samo nešto prekucati:

Podznak - Škorpija, Sunce u Strelcu, Mesec u Raku, Mars u Devici, Merkur u Jarcu, retrogradna Venera u Jarcu, Jupiter u Vagi, Saturn u Devici, "Rahu" (retrogr.) u Blizancima, "Ketu" (retrogr.) u Strelcu (da li bi ovo dvoje bili mesečevi čvorovi?).

Sad ide gomila indijskih reči koje nema šanse da kucam...
Evo ovako:
http://www.planetarypositions.com/birthchart.html
Pa ako je ko voljan da nešto tumači, izvolite... :) *
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepet srp 10, 2009 10:45 pm

Tumačenja su identična kao i u tropskom horoskopu...dapače sva tumačenja za tropski su preuzeta iz ssideralnog o kojem je mnoštvo toga napisano u Vedama...Rahu i Ketu su Mjesečevi čvorovi, odnosno Zmajeva glava i rep...Ono što je različito je Nakšatra, odnosno položaj asterizma, a iz tog linka je bitno pogledati podatak o Janma Nakshatri (Nakšatra rođenja), pa si onda po tome potražite značenje...ja imam značenja i mogao bi vam svima to naraviti jer imam software za izračunavanje natalne karte...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepet srp 10, 2009 11:17 pm

Caput Draconis i Cauda Draconis, pretpostavljala sam... :)
Pa eto, ako želiš meni možeš protumačiti, verujem da ima u mojim podacima na gornjem linku... *
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepon srp 13, 2009 9:27 am

P a s obzirom da ti je Ascedent, Izlazeći Znak Škorpion, onda bi sebe trebala gledat u tom smislu...drugi bitni položaj je položaj Mjeseca, koji je tebi u Raku...to je nešto kao tropski podznak...na žalost ovdje ne vidim položaj Đanma Nakšatre, pa nešto više o tome ne mogu reći...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepon srp 13, 2009 3:42 pm

Hvala... :)

Što se tiče položaja Đanma Nakšatre, trebalo bi da je to ovo:

Janma Nakshatra - Punarvasu
Janma Nakshatra Pada - 4

Eto, valjda je to to... Samo nisi video, stoji u osnovnim podacima iznad karte... Sad, meni to ne znači ništa, ali tebi možda... *
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepon srp 13, 2009 4:06 pm

Nema veze gdje to piše...može pisat bilo gdje...Đjotiš natalna karta malo drugačije izgleda od tropske, kvadratična je umjesto kružne, ali se opet sve lijepo vidi što bi se trebalo vidjeti...
Punarvasu? za žene rođene u toj nakšatri kažu da su lijepe, obično imaju kovrčavi kosu i prčast nos. Uglavnom mirne osobe, argumentiraju što ju može odvesti u sukobe s obitelji i prijateljima koji su dogmatični...voli davati i iskazuje respekt prema drugima...voli glazbu i ples...kažu da neće imati dobro zdravlje, posebno zbog problema s plućima, želučanim tegobama i ušima...traži vrlo zgodnog životnog partnera...
...Pada je podjela Nakshatre, kako se Punarvasu nalazi između 20° Blizanaca i 3°20' Raka, tvoja se Janma Pada nalazi pred kraj Nakshatre, te je stoga u četvrtoj Padi...svaka Nakšatra ima 4 pade...(da ti se primjerice nakšatra nalazi na 22°20' Blizanaca bila bi u prvoj padi)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepon srp 13, 2009 4:37 pm

Videla sam kako izgleda, ali sam mislila da će na linku koji sam gore ubacila ostati moji podatci, no to se nije desilo... :(

Hvala ti na tumačenju, prilično je dobro... Pogotovo onaj deo "lepe žene"... ;)
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepon srp 13, 2009 4:43 pm

kako se kaže, ljepota je u očima promatrača...dok te ne vidim, ništ ne vjerujem :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepon srp 13, 2009 5:28 pm

Aha, mudro... ;)
Razumem... *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimesri ruj 05, 2012 4:22 pm

Da malo osvjezim temu... :)
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitimepon lis 22, 2012 3:47 pm

Najbitnije je u Djotišu znati terminologiju i šta koja riječ znači :


Kal Puruša ~ zodijak ili nebeski svod po kom se kreću nebeska tijela:

Raši ~ znak zodijaka:
Ovan ~ Mesh
Bik ~ Vrishabh
Blizanci ~ Mituhun
Rak ~ Kark
Lav ~ Simh
Djevica ~ Kanja
Vaga ~ Tula
Škorpion ~ Vridhćik
Strijelac ~ Dhanur
Jarac ~ Makar
Vodenjak ~ Kumbh
Ribe ~ Miin

Nakšatra ~ zodijak podijeljen po Kala Puruši na 27 jednaka dijela , od kojih svaki dio ima 13°20' , a svaka nakšatra je podijeljena na Pade ~ od po 3°20'

Lagna ~ Asc' / podznak

Graha ~ Planeta

Bhava ~ astrološko polje / kuća:
1. polje ~ Tanu
2. polje ~ Dhana
3. polje ~ Sahadj
4. polje ~ Bandhu
5. polje ~ Putra
6. polje ~ Ari
7. polje ~ Juvati
8. polje ~ Randhra
9. polje ~ Dharma
10. polje ~ Karma
11. polje ~ Labha
12. polje ~ Vjaja
[Vrh] Go down
Sponsored content





sideralni horoskop Empty
PostajNaslov: Re: sideralni horoskop   sideralni horoskop Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
sideralni horoskop
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Indijanski horoskop
» Indijski horoskop
» Kineski horoskop
» Horoskop za 2011.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Astrologija-
Forum(o)Bir: