Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

inicijacija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: inicijacija   sri srp 15, 2009 12:57 am

Ono u šta veruješ jeste, naravno, tvoja privatna i intimna stvar.
No, ja nisam za "cementiranje" (što je, opet, moja stvar :), ali razmenjujemo iskustva i stavove pa hajde da o tome pričamo). Po mom mišljenju to bi značilo ograničiti sebe, svoj razvoj i, u krajnjoj liniji, svoje približavanje onome što nazivamo Bog. Znam da ovo može zvučati paradoksalno, ali ja to tako shvatam. Ne smatram da se moje ja topi time što proširujem svoje vidike...
A Lutanje... ima vrednost samo po sebi. Ne vidim veliku vrednost u koračanju utabanim stazama. Verujem da smo po Kreaciji svi mi neponovljive individue i staoga imamo svoj put koji trebamo slediti. Koračanje po tuđim stopama ja ne računam... Vrednost imaju i padovi, i ustajanja, i stranputice... Jer tek tako Učimo... Uvedi me u iskušenje da bih nešto naučila...
Vera naših pradedova (ili još koje koleno predaka unazad) verovatno nije ova koju danas mi, njihovi potomci, ispovedamo. Sve je podložno promenama, kao i sama priroda čiji smo deo. A da ne budemo lak plen, to se moramo sami potruditi...

Opet, ovo je samo moje mišljenje... *

banned

Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Registration date : 01.07.2009

PostajNaslov: Re: inicijacija   sri srp 15, 2009 12:08 pm

Pozdrav fantomu kao prvo...a kao drugo bi htio pitati, s obzirom da nisam kršćanin, pa nisam upoznat baš sa svime što ta religija nosi...ali neobično mi je da se od nas koji nismo kršćani traži da razumijemo sve te poruke koje nam se upućuju, a nismo u mogućnosti upućivati poruke drugoj strani, a ukoliko ih i pokušamo uputiti, naletimo na ziod nerazumijevanja, odbijanja...a moje i zvezdino mišljenje nije puno drugačije od ostalih teoloških misli svijeta...jedino što prihvaćamo i slušamo različite stavove i uspoređujemo ih sa svojima, ili na neki način primjenjujemo...
....fantom tvrdi da inicijaciju treba zacementirati, odnosno da kršćanin ne smije prihvatiti, pa niti slušati (ako sam dobro razumio) druga učenja...s obzirom da kršćanska inicijacija počinje krštenjem, meni je drago što je barem meni ostavljeno na volju da li ću i što prihvatiti...a isto ću ostaviti na volju i svojoj eventualnoj djeci
[Vrh] Go down
Mystica
Višestanični organizam

Male
Taurus Goat
Broj postova : 51
Registration date : 27.05.2009

PostajNaslov: Re: inicijacija   sri srp 15, 2009 10:29 pm

fantom je napisao/la:
Rado bih da se ukljucim u u ovu temu ali sa najboljom namjerom
nemogu da razumijem ovu rijec"inicijacija".
Potrazio sam je na googlu ali je samo na ceskom jeziku.
Inicirati,inscenirati,inicijativa,inicjativno ali ovu rijec zaista prvi
put cuje.
Bicu mu veoma zahvalan ko mi odgovori na ovo pitanje.
Da li je ona usko povezana sa nekom odredjenom sektom ili se
koristi i u svakodnevnom razgovoru.

Inicijacija=???????????????

inicirati = započeti ( nešto )
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: inicijacija   Today at 10:36 am

[Vrh] Go down

inicijacija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2