Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin
Share | 

Ispovijed - da li vjerujete?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova: 3230
Registration date: 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   pon srp 27, 2009 10:53 am

Pa, njihovi svevišnji gospodari su nimalo duhovni, naprotiv... hihihi...

Ovo nema Boga...? Da li bi to trebalo shvatiti kao "nama onakvog Boga kakvog oni propovedaju"? *

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova: 15080
Registration date: 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   pon srp 27, 2009 11:09 am

Fantome, imaš jedan moj neodgovoren post gdje sam te pitao nešto... Na prvoj stranici je.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova: 10318
Registration date: 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   pon srp 27, 2009 2:05 pm

Gripphon je napisao/la:
Fantome, imaš jedan moj neodgovoren post gdje sam te pitao nešto... Na prvoj stranici je.

Vjerovatno mislis na ovo tvoje pitanje:
Koja je po tebi osnovna razlika između istinskog vjernika i vjerskog fanatika?

Pa evo da ti odgovorim na ovo pitanje,velika je razlika izmedju (pravog) vjernika i fanatika.Svaki (pravi) vjernik je razlicit jedan od drugog, a svi su fanatici isti, slice jedni drugima.
Pravi vjernik je otvoren tj.mlak i prihvata razne sugestije,upusta se u dugotrajne dijaloge i prihvata raznorazna upustva i to
nastoji primjeniti u svakodnevnom zivotu.
Vjernik je svjestan da je vjera dar koji je primio za svoje spasenje i vjeruje da ga to vjerovanje cini dobrim covjekom a takodje je svjestan da je taj
put koji je izabrao trnovit i da ce trajati cijeli zivot.

Sa druge strane kod vjerskih fanatika nema dijaloga i samo djele lekcije.
Vjerski fanatik smatra da je spasen samo on ili mala skupina kojoj pripada pa se stavlja na Bozje mjesto, te poucava sve oko sebe a ponekad i prijeti. Takav je zaslijepljen svojom slikom Boga te i druge zasljepljuje.
Da se razumijemo i fanatici su vjernici ali su oni ocigledno nedovoljno upuceni u vjeru ili su povrjedjeni nekim losim iskustvom od drugih vjernika i to iskustvo ih je povelo u radikalizam bez ljubavi. Fanatik zeli sluziti istini i Bogu potpuno ali to ne uspijeva jer to ne cini u onoj kvaliteti u kojoj to cini svetac. A svetac sluzi Bogu i istini (o Bogu i sebi) u duhu ljubavi koja obuhvaca i ljude. Tacka koja ih razdvaja od vjernika je ljubav.
Iz tog razloga se ne treba diviti fanaticima. Razlog zasto to mozda ponekad cinimo je da nas savjest podsjeti o nasoj slaboj vjeri, koja nam je cesto sporedna stvar u zivotu. A to je ono sto nam fanatici mogu poruciti.
Vjera je vrlo vazna stvar u zivotu. Ali dalje ne. Istinska vjera je i vrlo delikatna stvar.

Ako si mislio na neko drugo pitanje,molim da ga ponovo postavis!?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova: 28876
Registration date: 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   pon srp 27, 2009 2:26 pm

@Fantom...lijepo objasnjenje razlika :)

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova: 15080
Registration date: 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   pon srp 27, 2009 2:42 pm

Da, to je to pitanje koje sam pitao i zahvaljujem na odgovoru.

Zvezda, mislim da je to - to.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 9:35 am

Slažem se sa Fantomom u definicijama vernika i fanatika.
Vernik je onaj čija je vera subjektivna stvar. Može je izneti drugima (bar delimično) ali im je ne nameće.
Verski fanatik je onak koji svoju veru želi nametnuti i drugima, često birajući ekstremne metode (0 tolerancije)... *

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova: 29065
Registration date: 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 10:41 am

Fantom je dao odličnu definiciju vjernika i fanatika, slažem se ides

O ispovijedi sam već negdje pisala, ali tko bi to sad našao u ovom džumbusu na duhovnosti koji dokazuje da su stvari koje se tiču čovjekovog duhovnog života jako važne i neobično osjetljive. Tijekom života sam imala prilike razmišljati i kao Gripph i kao Gloria i kao zvezda i ostali kojih se trenutno ne mogu sjetiti a postali su na ovoj temi. Nijedna primjedba koja je u gornjoj diskusiji izrečena nije mi ni strana ni nepoznata ni odbojna. No sebi sam na kraju uspjela raščistiti neke stvari, neke do kraja, neke još čekam, ionako sam stalno na nekakvom čekanju na tim područjima :)

Prvo i najvažnije - nitko tko se istinski i dubinski ne osjeća pripadnikom crkve ne bi trebao pristupiti sakramentu ispovijedi i pričesti. Zapravo se sakrament zove sakrament pomirenja i ne predstavlja ono što ljudi zamišljaju - istresanje vreće grijeha pred noge nekog xy svećenika koji zatim daje ili ne daje odriješenje i pokoru - sve to kao uvjet da bi se moglo pristupiti sakramentu svete pričesti. Zapravo je jako važno da se čovjek pomiri sam sa sobom, jer onda će se pomiriti i s ljudskom zajednicom i s Bogom. Ispovijed je zamišljena u terapeutske svrhe - ljudima je to bila često jedina prilika da s nekim porazgovaraju o svojim većim problemima, danas kad nam na usluzi stoje razni psihijatri, psiholozi, pedagozi, defektolozi, online ili telefonski servisi raznoraznih profila, radionice ovakve i onakve, zapravo i ne možemo zamisliti koliko je ispovijed u povoljnoj izvedbi (dobrohotan i iskusan svećenik i iskreni vjernik željan rješavanja problema) mogla značiti. Danas kad ulazimo u ispopvjedaonicu imamo osjećaj da obavljamo neugodnu formalnost prije velikih blagdana za koje imamo osjećaj obveze da ih slavimo (on se prilično nameće posljednjih desetljeća pa ne čudi negativan stav onih koji to naprosto ne trebaju i ne žele nego od crkve traže samo krštenje, vjenčanje i sprovod, da sve bude kako misle da treba biti). No sakrament pomirenja je puno više od tzoga, za ispovijed postoje određena pravila, trebalo bi se pripremiti preispitivanjem u čemu smo pogriješili (zapravo mislimo da smo pogriješili) u odnosu na Boga, ljude i same sebe i to ne samo izravnim namjernim kršenjem božjih i ljudskih zapovijedi, nego mišlju, riječju, djelom i propustom). Takvo kratko preispitivanje vrši se i u uvodnom dijelu svake sv. mise, samo je pitanje koliko se ozbiljno shvaća. Bit je u tome da se pomirimo s učinjenim, na način da to prihvatimo i procesuiramo u samima sebi, a svećenik u tome nastoji pomoći. Ispovijedi su često kratke i formalne za one koji im redovito pristupaju, a i za one koji dolaze povremeno, da ih se ne odbije. No ponekad se pruži prilika za životnu ispovijed odnosno razgovor s ispovjednikom koji je uistinu Božja slušalica kako je za sebe rekao jedan stari svećenik kad je razgovarao s jednom meni poznatom osobom. Važno je znatio da ispovijed nije pljuvanje po sebi i mehaničko iskupljivanje nekakvih grijeha putem pokore koja se najčešće sastoji od molitve, uz svećenikovu preporuku kako nastojati izaći s problemima na kraj ukoliko su ozbiljniji. Ima raznih i različitih svećenika, pa će tako različito i oni pristupiti ispovijedi i nastojati načiniti što manju štetu. Vjernik može ispovjediti svašta, recimo ubojstvo, pronevjeru, premlaćivanje žene, vanbračnu vezu i neke stvari koje ne dopuštaju da im se udijeli oprost prije nego što isprave učinjeno sa svoje strane. Ako je ubio, svećenik će vjerniku reći neka ode na policiju i prijavi se, tek će nakon toga dobiti pokoru i eventualno oprost, kad se prepusti ljudskim institucijama i kad pokaže da se uistinu pokajao zbog učinjenog. Veliku zabunu stvara i nemogućnost rastavljenih vjernika da žive sakramentalni život u punini. Crkva naprosto ne odobrava rastavu braka jer što Bog spoji, čovjek neka ne razdvoji, riječi su kojima se parovi obvezuju na doživotni status muža i žene osim u slučaju teške duševne bolesti jednog supružnika i, naravno, smrti. Crkva rastavljenima odobrava rastanak od stola i od postelje, dakle odvojeni život, ali ako rastavljeni počne živjeti s novim partnerom onda se to smatra preljubom jer je on u crkvenom braku koji se jako teško može poništiti, bez obzira na razloge koji su i svećenicima sasvim jasni. U takvom slučaju ispovjednik je dužan opomenuti vjernika da ne može nastaviti s takvim preljubničkim ponašanjem i dok ne posluša, onda ne može dobiti oprost grijeha i ne može se pričestiti. Zato rastavljeni koji su u ljubavnim vezama ili su ponovo vjenčani ne mogu u potpunosti živjeti sakramentalni život i mnogi odlaze iz crkve, što je njihovo pravo, druga je stvar ako im se to u malim sredinama zamjera. I još jedna stvar je važna - treba znarti da je crkva ljudska institucija, kao i religija, a vjera je stvar pojedinca. Ovo što sam napisala su činjenice i pravila, a od pojedinaca, ne samo svećenika, nego i vjernika ovisi kako će ih provesti u djelo. Jer sloboda djelovanja je i u crkvi relativno velika, možemo dopustiti da nas ona kao pojedince na neki način porobi, a možemo uspostaviti zreo odnos sa sobom i s institucijom i živjeti najbolje što možemo i onako kako želimo.
[Vrh] Go down
Techpriest
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Rat
Broj postova: 52
Registration date: 10.06.2009

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 2:52 pm

Procitao sam vecinu vasih postova i prepoznao Rimokatolicku religiju. Evo sta ja mislim o tome . U rimokatolickoj crkvi ispovest se razlikuje nego od one u pravoslavnoj (Orthodoxnoj) . Katolicka crkva danas ocekuje neku donaciju od pokajanika dok je u srednjem veku vazilo pravilo das odredjenu sumu novca tvoj greh ce biti oprosten od strane Boga sto je greh veci to vise novca trebas da das, pa cak iako nacinis jedan od smrtnih grehova tipa ubistvo, dok u pravoslavnoj crkvi covek koji se ispovedi treba da se istinski pokaje za ono sto je ucinio(i dan danas vazi to pravilo) i ako je to zaista iz srca doslo Bog ce mu oprostiti naravno ne trazi se nikakva finansijska pomoc niti bilo sta materijalno, zato u pravoslavnoj crkvi vernici koji sebe smatraju gresnim veruju u oprostenje svog greha (imao sam i licnog iskustva) zbog iskrenog pokajanja. To sto pricaju sa svestenikom cija je duznost da ispovedi pokajnika i procita mu molitvu olaksava pokajnika zato sto svoj greh deli sa nekim i zna da je svestenik pod strogom zabranom da nekome kaze sta mu je ovaj ispovedio. U pravoslavlju je to tako, ali u zadnje vreme su se pojavili mnogi koji zele da crkvu kao institituciju zloupotrebe, ali to je sasvim druga prica . Zbog toga ima mnogih odstupanja od prave vere, ali Bog jedini zna ko ce na kraju biti u pravu.
Hvala

Zadnja promjena: Techpriest; sri kol 05, 2009 4:28 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 3:36 pm

Krštena sam kao hrišćanin, pravoslavac. Tada sam imala oko 6 godina i sveštenik je izvršio obred krštenja u našem domu, a ne u crkvi. Krstio je mene i moju sestru. Prilično se sećam toga. Volele smo tog sveštenika (to je bio prvi kojeg sam upoznala). Donosio nam je neke crkvene časopise za klince, svirao gitaru i sedeo i pričao sa našim roditeljima. Imao je nekakvu životnu radost u sebi, puno pozitivne energije. Posle nekoliko godina je došao drugi sveštenik i zamenio ga. Ovog drugog (koji je do skoro bio "naš" sveštenik) ne želim ni da komentarišem... :(
On je sve što sveštenik ne bi trebao da bude. Jako mi prija da budem u crkvama ili manastirima, ali ovakvi "posrednici" između ljudi i Boga zaista ne doprinose učestalosti poseta. Ne bih mu ispovedila nikada ništa. Nemam tu potrebu da delim misli, a i kada je imam podelim ih sa nekim drugim.
Pošto neku spomenu da je Techpriestov tata sveštenik, par pitanja:
Je li ispovest pre crkvenog venčanja obavezna? (Moja sestra je to radila pre venčanja.) Koliko je ozbiljno ne govoriti istinu u takvoj situaciji?
Je li klečanje za vreme službe zaista običaj, ili neka pomodna inovacija?
Kako bi se najjednostavnije objasnila priroda Duha Svetoga? Kad se kaže Sveta Trojica, da li to implicira muški princip Duha Svetoga? (Nije Sveto Troje).
Hvala. :) *

Riba

Male
Capricorn Cat
Broj postova: 184
Registration date: 26.07.2009

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 3:48 pm

Techpriest je napisao/la:
Procitao sam vecinu vasih postova i prepoznao Rimokatolicku religiju. Evo sta ja mislim o tome . U rimokatolickoj crkvi ispovest se razlikuje nego od one u pravoslavnoj (Orthodoxnoj) . Katolicka crkva zahteva neku donaciju da bi se grehovi procistili tacnije ako das odredjenu sumu novca tvoj greh ce biti oprosten od strane Boga (zato i mnogi od vas sumnjaju u to), dok u pravoslavnoj crkvi covek koji se ispovedi treba da se istinski pokaje za ono sto je ucinio i ako je to zaista iz srca doslo Bog ce mu oprostiti naravno ne trazi se nikakva finansijska pomoc niti bilo sta materijalno, zato u pravoslavnoj crkvi vernici koji sebe smatraju gresnim veruju u oprostenje svog greha (imao sam i licnog iskustva) zbog iskrenog pokajanja. To sto pricaju sa svestenikom cija je duznost da ispovedi pokajnika i procita mu molitvu olaksava pokajnika zato sto svoj greh deli sa nekim i zna da je svestenik pod strogom zabranom da nekome kaze sta mu je ovaj ispovedio. U pravoslavlju je to tako, ali u zadnje vreme su se pojavili mnogi koji zele da crkvu kao institituciju zloupotrebe, ali to je sasvim druga prica . Zbog toga ima mnogih odstupanja od prave vere, ali Bog jedini zna ko ce na kraju biti u pravu.
Hvala

kakvo plaćanje i donacije za oprost grijeha ? o čem pričaš ?

u nas katolika se možeš ispovijedit svećeniku kad god hoćeš; dođeš, počneš sa molitvom, ispričaš svoje grijehe i propuste svećeniku i on te sasluša, zatim porazgovarate o tome i on ti kaže pokoru, znači moraš se pomolit na oltaru (Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu) i ideš doma.

ja se nakon toga osjećam nekako "lakše" i spokojnije... valjda i većina... ali naravno samo ako ste bili iskreni sa svećenikom.

i nema nikakvog plaćanja za otpust grijeha rofl to je bilo u srednjem vijeku
[Vrh] Go down
Techpriest
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Rat

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 4:22 pm

Da toga je bilo u srednjem veku to sam i hteo napisati da je katolicka crkva dosta zloputrebljava narod tipa inkvizcije i placanje za iskupljenje od greha. Izvinjavam se ali sam post pisao sa prekidima zato je na tom mestu napravljena greska ako admin foruma moze neka promeni tu recenicu. Izvinjavam se jos jednom na pogresnoj napisanoj recenici.
A sada odgovor zvezdi
Je li ispovest pre crkvenog venčanja obavezna? (Moja sestra je to radila pre venčanja.) Koliko je ozbiljno ne govoriti istinu u takvoj situaciji?
Nije obavezna, ali bi trebalo da se ispovedi pre ulaska u svetu bracnu zajednicu i osobe koje se vencavaju moraju biti krstene takodje i njihovi kumovi.
Svestenika prilikom ispovesti mozes slagati, ali onda nisi postigao nista coveka mozes slagati, ali Boga ne mozes i uglavnom ljudi koji idu na ispovest govore istinu (jer imaju potrebu za time) posle ispovesti se istinski osecaju lakse.

Je li klečanje za vreme službe zaista običaj, ili neka pomodna inovacija?
Ne mora se klecati na litugrijama i sluzbama, ali za vreme sluzbe koja se vrsi na Uskrs postoji deo kada svi trebaju klecati i za vreme Bozica postoji takav deo Sluzbe kada se treba klecati.

Kako bi se najjednostavnije objasnila priroda Duha Svetoga? Kad se kaže Sveta Trojica, da li to implicira muški princip Duha Svetoga? (Nije Sveto Troje).
Ako ste nekada prisustvovali svetoj sluzbi Bogojavljenja to je jedan istorijski dogadjaj koji se zbio po Bibliji kada je Sv.Jovan krstio vodom Isusa Hrista i ostali narod na Jordanu Bog se javio u Svetom Trojstvu, Sin Boziji kroz samu pojavu Isusa Hrista, Bog otac kroz glas koji se cuo sa neba : '' Ovo je moj sin ljubljeni i Duh sveti u vidu goluba koji je sisao na glavu Hrista!'' od tog dana do danas to je jedna od svojstva Bogaoca sina i duha svetoga tj. trojstvo u jednoj licnosti. I mi kao telesna bica imamo duh dusu i telo i to je trojstvo u jednoj licnosti. Mislim dakle postojim.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 4:53 pm

Znam priču o krštenju na Jordanu. Ali vidiš, ja sam mislila da je to golubica, a ne golub. Pretpostavljam stvar interpretacije, jer je teško utvrditi... Znam da je predstavljanje lika Boga van pravoslavnog kanona, dok ga katolici slikaju. Pitam se kako bi se predstavio Duh Sveti? Golub, ili golubica, je samo simbol, i to prilično bespolan (verovatno i sama ta imenica u nekim jezicima ima ženski rod). Bog Otac je nesumljivo muški princip. Zar nije nekako logično da sveti duh bude ženski? Šta je zapravo sveti duh???

Hvala na ranijim odgovorima... *

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova: 29065
Registration date: 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 5:11 pm

Techpriest je napisao/la:
Procitao sam vecinu vasih postova i prepoznao Rimokatolicku religiju. Evo sta ja mislim o tome . U rimokatolickoj crkvi ispovest se razlikuje nego od one u pravoslavnoj (Orthodoxnoj) . Katolicka crkva danas ocekuje neku donaciju od pokajanika dok je u srednjem veku vazilo pravilo das odredjenu sumu novca tvoj greh ce biti oprosten od strane Boga sto je greh veci to vise novca trebas da das, pa cak iako nacinis jedan od smrtnih grehova tipa ubistvo, dok u pravoslavnoj crkvi covek koji se ispovedi treba da se istinski pokaje za ono sto je ucinio(i dan danas vazi to pravilo) i ako je to zaista iz srca doslo Bog ce mu oprostiti naravno ne trazi se nikakva finansijska pomoc niti bilo sta materijalno, zato u pravoslavnoj crkvi vernici koji sebe smatraju gresnim veruju u oprostenje svog greha (imao sam i licnog iskustva) zbog iskrenog pokajanja. To sto pricaju sa svestenikom cija je duznost da ispovedi pokajnika i procita mu molitvu olaksava pokajnika zato sto svoj greh deli sa nekim i zna da je svestenik pod strogom zabranom da nekome kaze sta mu je ovaj ispovedio. U pravoslavlju je to tako, ali u zadnje vreme su se pojavili mnogi koji zele da crkvu kao institituciju zloupotrebe, ali to je sasvim druga prica . Zbog toga ima mnogih odstupanja od prave vere, ali Bog jedini zna ko ce na kraju biti u pravu.
Hvala

Techpriest, vidim da si ispravljao post jer to piše ispod njega, ali notorna neistina koju si napisao i dalje stoji tamo gdje sam ti boldala citat. I odakle ti misao da se u katoličkoj crkvi ne očekuje iskreno pokajanje? Kako se može procijeniti iskreno pokajanje? Osim toga, iskreno pokajanje smatra se preduvjetom za pomirenje, a napisala sam da je pravi naziv sakramenta Sakrament pomirenja. Nikad nisam plaćala za ispovijed ni nakon ispovijedi niti me itko tražio da doniram ijednu lipu ukoliko to ne želim. Nitko nikoga ne može prisiliti i ne prisiljava na "donacije", barem ne u gradskim sredinama, pa i u manjim mjestima u kojima sam živjela i boravila. A srednjevjekovna prodaja oprosta bila je glavni uzrok odcjepljenja protestanata od katoličke crkve, jer ono što pišeš da se i ubojstvo moglo iskupiti novcem, odnosi se upravo na to razdoblje - početkom renesanse gradile su se mnoge građevine, među ostalim i Bazilika Svetog Petra u Rimu, a svećenstvo je bilo strahovito korumpirano i nedisciplinirano, kupovale su se osim oprosta i visoke svećeničke službe, visoki svećenici pa i sam papa živjeli su u krajnjoj raskoši i vrlo nemoralno, to je kao i doba inkvizicije bilo jedno od najprljavijih razdoblja u povijesti katoličke crkve. No onda je onda, danas je danas. Svatko može doći u bilo koju crkvu i u svako doba dana zatražiti npr. ispovijed za bolesnog ili umirućeg i sakrament bolesničkog pomazanja, isto tako će svaki svećenik vrlo vjerojatno ispovijediti vjernika koji to od njega traži izvan reda i uobičajenog termina. Tako smo muž i ja prije vjenčanja doslovno uhvatili svećenika za rukav na ranoj jutarnjoj misi i on nas je ispovijedio, o nekom darovanju nije bilo govora, nismo se toga ni sjetili. Milodar je čin davanja za potrebite, a ne naknada za učinjeno, premdfa postoji uobičajena tarifa za neke stvari, recimo mise zadušnice, blagoslov stana i slično, ali se sve to može obaviti bez ijedne kune ukoliko se izjavi da se nema novaca, novac nije razlog da se vjerniku odbije nešto što je toliko važno kao što je sakrament i svećenik koji bi to učinioo počinio bi i sam veliki grijeh.
[Vrh] Go down
Techpriest
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Rat

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 5:51 pm

Da slazem se svijetlostsjena tako je, ali to je tvoje mislenje ispravno dok danasnje pape i niti jedan papa ne kaze da su njegovi prethodnici bili u krivu tj ne optuzuje ih za ikakve zlocine, ali to je vec crkvena administracija. Ima losih crkvenih ljudi na obe strane i u katolickoj i u pravoslavnoj crkvi .
Evo linka gde mozete procitati o nekim dobrim delima, a medju njima je i moj otac
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=112208&datum=2008-04-22
SVEŠTENIK TIMOČKE EPARHIJE
SINIŠA ĐORĐEVIĆ (KNJAŽEVAC)

@zvezda iz tvog iskaza vidim da se vise bavis filosofijom religije, a da crkvu slabo posecujes i da ti nedostaje liturgijski zivot sve bi ti se ostalo samo kazalo ako bih slepom govorio o strukturi meda tesko da bih mu objasnio, ako bih mu dao med da proba ne bih morao da govorim o strukturi.
To je kao kad bi me pitala da li je starija kokoska ili jaje? Tvoje razmisljanje o Bogu je cisto filosofsko ja znam da nadjem odgovor na to pitanje.
A sta mislis kojeg je roda Milesevski Beli andjeo
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Ispovijed - da li vjerujete?   sri kol 05, 2009 5:54 pm

Posetim crkvu par puta godišnje. Ranije sam išla i na pričest bar jednom godišnje. Idem u manastire kad god imam priliku.
Obzirom na okolnosti koje sam opisala, dovoljno.
Iskreno, fora je u tome što ne verujem da mi je potreban sveštenik kao posrednik do Boga.
Da, jesam filozof... :) *

Ispovijed - da li vjerujete?

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next