Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 energija

Go down 
+14
Lyra
MoW
Athena
Sang Real
skin
zvezda
d_sasha
Alpha
Hexenkind
josip21
Legionar
Michael Wittmann
Remke
gloria_g
18 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

energija Empty
PostajNaslov: energija   energija Icon_minitimesri srp 29, 2009 4:05 pm

imam jedan problem.
hobi mi je i obožavam promatrati ljude. imam jutarnji ritual - sjedim uz kavu i cigarete i promatram ljude oko sebe. igram se, i pokušavam ih procijeniti, "pročitati" i nećete vjerovati strašno mi dobro ide, a "upotrebljavam" samo "osluškivanja njihove energije".
tako je to počelo davno kao igra. :D

ali, uvijek taj ali - prošle godine na moru mi se to prestalo sviđati, a ne mogu se toga više osloboditi. previše dugo vrema sam valjda vježbala.
radi se o tome da u obitelji imam dvoje klinaca. jedan je klinac prekrasan. to je dijete koje treba samo maziti, voljeti i paziti. a drugo, curica koja ima 6 godin, e to je problem. jednostavno osjećam zlu energiju iz nje. danas je mala, i to je malo zlo, a kada naraste biti će veliko zlo.
e sad, ubite me, ja to jednostavno ZNAM (ne mogu ignorirati taj osjećaj) a ako je samo moja predrasuda, e onda je to strašno i imam fakat gadan problem. dali vam se ikada tako nešto dogodilo?? roll
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimesri srp 29, 2009 5:56 pm

oh pa to je stvarno problem, jednostavno znati da ti je djete zlocesto, ali vlastito dijete, inace majke misle da su njihova djeca dobra i da bas oni nece bit losi, omg nemam nis za rec, da probas davat neke nagrade za dobra djela pa se navikne ili je ucit da bude dobra, probaj tako nesto
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 9:30 am

nije to moja curica, već iz obitelji, a i njena vlastita mama ima s njom gadnih problema.
no, nisam to htjela reći, govorim općenito, ovo mi je bio samo primjer - iz obitelji i malo dijete.
lako mi se nositi s odraslima.

taj događaj me je samo potaknuo da razmišljam o tome.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 10:17 am

hmmmmmmmmm... da nije mozda opsjednuta affraid zezam se, ali nekuzim samo kako neko moze tolko razvit sesto culo da osjeti energiju scratch
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 11:06 am

mislim da je to lakše (tj. nije teško) od razvijanja vidovitosti, ako je to uopće moguće.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 11:41 am

gloria po mom misljenju dogodice se ono sto najmanje ocekujes, ona ce postati dobrica jer ce joj dosaditi bas kao i tebi da se bavis tim hobijem tako i njoj da bude zla. Na kraju ce tvoj sin postati los a ona dobra..
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 1:17 pm

Ti najbolje znaš treba li utjecati na nju, možeš li utjecati na nju i kako utjecati na nju.
Osobno sam poznavao takvu djecu na kojima se vidjela zločestoća i mogu reći da je kod većine to prošlo s godinama, dok je kod nekih to ostalo.
Ljudi nisu zli sami u sebi, takvi postanu ako ih okolina natjera na to.
Kod djece je drugačije. Pitanje zločestoće djeteta ovisi samo o tome koliko mu to roditelj dozvoli. Neko neće postati, ali neko hoće. U tim slučaj(ev)ima to prođe jer dijete odraste.
Ne bi bilo dobro da curica doživljava traume, ali niti da ju okolina tetoši. Možda samo traži pažnju? Sama si rekla da drugog sina treba maziti i paziti (s tim se ja uopće ne slažem kakvo god dijete bilo). Možda zato zapostavljate tu curicu?
Netko bi mogao reći da ja nisam kompetentan da ti odgovaram na ovoj temi, no sada kada sam već praktički odgojen ovakav kakav jesam smatram da mogu objektivno pogledati koji su bili dobri i loši potezi moje mame, ali isto tako, i roditelja druge djece.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 1:26 pm

gloria nesto mi nije jasno...reci mi kako znas da ti to "citanje" ljudi dobro ide??koliko sam ja shvatio sjednes negdje popijes kavu promatras okolo sebe...razne ljude i procjenjujes ih....i kako znas da si ih dobro procjenila....?..ti bi onda morala upoznati svaku osobu pojedinacno i vidjeti koliko je ta tvoja procjena tocna....
ili sam ja to nesto krivo razumio....
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 1:34 pm

ako gledas coveka ravno u oci mozes da znas da li je dobar ili los jedino tako mozes da se proceni covek. :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 1:36 pm

Stayter je napisao/la:
ako gledas coveka ravno u oci mozes da znas da li je dobar ili los jedino tako mozes da se proceni covek. :)
Upoznao sam jednu osobu kod koje sam se tako prevario.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 1:37 pm

mislis gledao si je u oci i mislio si da je dobra osoba ?
zavisi mzoda si se ti lose ponasao prema njoj pa je ona/on htela/o da ti vrati istom merom.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 2:05 pm

josip, biće da sam ja nedorečena.
dakle: ne hodam ja po svijetu s tom nakanom :)

to ti ovako izgleda npr.
sjedim svako jutro prije posla na kavici u birtijici u ulici. svaki dan isti ljudi kao i ja, i ja nesvjesno promatram.
nakon nekog vremena (a pogotovo nakon godine dana koliko ovdje radim) samo ih doživim.
često puta si nedozvolim da mislim to što mislim, da nebi robovala predrasudama, ali većinu ljudi na kraju upoznam i vidim da sam bila u pravu. nadam se da sam uspjela objasnit....
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 2:23 pm

je uspjela si mi objasnit...inace ja ti to slabo kontan ali tebe sam iz prve razumio rofl2 ides

nego reci mi zamisli tako ti sjedis nedje i pijes kavu i ja naidjem...onda bi me garant gledala i odmjeravala i "citala"jel da??....tko zna sta bi sve "procitala" Boink
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 2:36 pm

Vid' njega, već se nabacuje cerek miga
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 4:17 pm

hahaha
...a Glorija, da nije to zato kaj si žensko? ja nemrem smislit mušku djecu tam negdje do puberteta, grozni su, svi me podsjećaju na mene, a ja sam bil takvo malo zlo...dakle, dogodilo mi se takvo nešto, a to sam riješio jednostavno tako da sam se maknul...
...a zapravo nisam shvatil jel to tvoje dijete? ako nije zapitaj se u kakvom si odnosu s osobama čije je to dijete, da možda ne kupiš lošu energiju od njih..a ako te to doista mući, predlažem ti da svaki puta kad pomisliš neko zlo o toj curici pribjegneš nekoj vrsti samokažnjavanja: nemoj pušit sat vremena, popij rakiju il se ugrizni za usnicu hehe
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 4:46 pm

josip21 je napisao/la:
je uspjela si mi objasnit...inace ja ti to slabo kontan ali tebe sam iz prve razumio rofl2 ides

nego reci mi zamisli tako ti sjedis nedje i pijes kavu i ja naidjem...onda bi me garant gledala i odmjeravala i "citala"jel da??....tko zna sta bi sve "procitala" Boink

Joco mlati

cerek
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 4:49 pm

@Heksenkind

...rakije, rakije dajte mi vamo, jer utjehe nema u vodi....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 6:09 pm

gloria_g je napisao/la:
@Heksenkind

...rakije, rakije dajte mi vamo, jer utjehe nema u vodi....
Vagonaši, Dobriša Cesarić cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 7:06 pm

Nije mi jasno ovoliko zbunjoze oko uvodnog posta. Djeca nisu Glorijina...radi se, koliko citam, o bratu i sestri koji su djeca nekih njenih bliskih ljudi. Upravo zato jer su brat i sestra jos je veci sok imati osjecaj da je jedno dijete dobro, a drugo ne.

Vidim da je dosta ljudi komentiralo kako su imali primjer zlocestog djeteta ili su i sami bili zlocesti pa su se promijenili...ali u ovom slucaju Gloria ne govori (ili ja bar nisam tako shvatila) da je mala zlocesta vec zla. To je bitno razlicito. Dakle, osoba moze biti skroz i dobra po nekom opcem ponasanju, socijalizaciji i odgoju ali svejedno biti zla samo to prikrivati u javnosti...takve stvari se zbilja mogu ocitati...i jos puno vise...
Koliko razumjem, radi se upravo o tome da iz male izbija neka zla energija...kao da nesto u njoj nije u redu...a to nesto, taj dojam, nije dosao zato jer je ona mozda divlja ili tako sta vec se pokupi s njenom energijom...
Ono sto mene obicno strasi kod takvih ljudi je dojam da oni nekako znaju tko ih je skuzio...a to mi je brrrrrrr...

Ovako bih kazala...prvo, citanje energije je moguce ubiti...kao i sve i to ce nestati ako se ignorira i izbjegava...atrofira...ali treba vremena...

A sto se male tice...ako predpostavimo da je ona zbilja zla...da je radila zlo i prije (prosli zivoti) i da je ta energija zbilja jaka u njoj...to ne znaci da je ona samo to... Ona je dijete i trenutno njom najvise vlada ego i primitivni dio mozga...dusa jos ne vodi glavnu rijec...ali to ne znaci da se mozda nece probuditi i okrenuti protiv sebe suzbijajuci tu negativnost u sebi...vjecna borba samih sa sobom...jedina borba... Ili nece...ili ce se prepustiti tome...naci opravdanja i ici, za nju, laksim ali pogresnim putem...

Sto napraviti u toj situaciji...a ne znam...osobno bih joj pokusala prilaziti kao odrasloj osobi...s ozbiljnoscu i stalnim ponavljanjem stvari koje bi joj mogle potaknuti to njeno budjenje...to bi znacilo npr. pokusaj budjenja empatije i sl. i nadati se najboljem jer, u principu, radi se o njenom zivotu...
[Vrh] Go down
d_sasha
Višestanični organizam
d_sasha


Female
Aries Buffalo
Broj postova : 31
Age : 38
Location : Over the Rainbow
Registration date : 24.04.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimečet srp 30, 2009 10:18 pm

gloria_g je napisao/la:
imam jedan problem.
hobi mi je i obožavam promatrati ljude. imam jutarnji ritual - sjedim uz kavu i cigarete i promatram ljude oko sebe. igram se, i pokušavam ih procijeniti, "pročitati" i nećete vjerovati strašno mi dobro ide, a "upotrebljavam" samo "osluškivanja njihove energije".
tako je to počelo davno kao igra. :D

ali, uvijek taj ali - prošle godine na moru mi se to prestalo sviđati, a ne mogu se toga više osloboditi. previše dugo vrema sam valjda vježbala.
radi se o tome da u obitelji imam dvoje klinaca. jedan je klinac prekrasan. to je dijete koje treba samo maziti, voljeti i paziti. a drugo, curica koja ima 6 godin, e to je problem. jednostavno osjećam zlu energiju iz nje. danas je mala, i to je malo zlo, a kada naraste biti će veliko zlo.
e sad, ubite me, ja to jednostavno ZNAM (ne mogu ignorirati taj osjećaj) a ako je samo moja predrasuda, e onda je to strašno i imam fakat gadan problem. dali vam se ikada tako nešto dogodilo?? roll


jel' bi mi mogla molim te pojasniti što znači 'zla energija'? nije mi namjera podbadati, već, čisto kako bi bolje razumjela o čemu ti zapravo govoriš...
drugo kažeš da je mala curica 'problem', na koji način? Jer, službene statistike diljem svijeta pokazuju da su uglavnom roditelji problem,a ne djeca...

...oprosti, ali nije mi ugodno pročitati kako je neka djevojčica od 6 godina okarakterizirana kao zla...

ono što je najgore, ako ti imaš takvo mišljenje o toj curici, to znači da ona u interakciji i komunikaciji s tobom stvarno može biti takva kakvom ti i očekuješ da bude... i to je davnih dana dokazan efekt, koji se u psihologiji zove 'halo efekt', ili 'efekt aureole'... prema kojem --> ti smatraš da je njezino ponašanje, ili što god, ne znam o čemu točno govoriš, uzrok tvog mišljenja, a prava je istina da je njezino ponašanje posljedica tvog očekivanja... pojasnim, ako ovo izgleda zbunjujuće...
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimepet srp 31, 2009 12:26 pm

Ne znam, morao bih vidjeti tu osobu..možda je antisocijalna pa bi joj dobro došao psiholog, a možda joj se aktivirao neki elemental ilil magijski program, pa ga treba očistiti...naravno, moguće je i da je neki demon u njoj..
...ovo je zanimljivo što je Alpha napisala da takvi ljudi znaju tko ih je prepoznao...ja bih rekao da nije ta osoba prepoznala, nego to stvorenje koje je ušlo u nju...jedino imam malo drugačiji stav u vezi s prošlim životima...mislim da se takva stvar ne može prenijeti iz života u život, jer smo svoju karmu očistili u Dvorani Sudbine nakon smrti i vaganja srca...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimepet srp 31, 2009 1:00 pm

Misliš da smo bili lakši od pera Maat? ;) (koje je, rekla bih, i na tvom avataru)

Što se tiče halo efekta, on i nije tako priznat u psihoanalizi kao što se gore implicira. A i odnosi se na malo drugačije slučajeve, malo više praktične, a manje "energetske" prirode. Reč je o mogućem objašnjenju pojava koje su bliže uslovnim refleksima, o uzročno-posledičnoj sprezi koja je dvosmerna. Dakle, dete neke svoje postupke prilagođava očekivanju odrasle osobe sa kojom je u aktivnoj interakciji i koja mu je bliska. Teško da bi se mogla odnositi na nekog od koga dete ne zavisi direktno, jer tu nema potrebe da ispunjava očekivanja koja naslućuje...
Iz gornjeg sashinog posta bi se dalo zaključiti da je Glorija ta koja je zla, u šta čisto sumnjam, pa da dete ili reaguje na to ispoljavanjem zlobe ili zla (teško da halo efekat dostigne tu meru), ili da Glorija samo projektuje svoje zlo kroz dete (isto malo verovatno, kada radimo nesvesne projekcije sebe biramo ljude slične starosti i projektujemo neku jednostavniju osobinu). Takođe, kod nesvesnih projekcija reakcija nikada nije ta da se naježimo od prisustva te osobe, nego nas ona obično iritira i ide nam na nerve. Dakle, ne bih rekla ni da je projekcija.

Što se tiče karakterizacije šestogodišnjaka kao zlog... Na žalost, sasvim je moguće. Viđala sam, zgražavala se... ali ima zaista istinski zle dece, kao i one divno dobre... *
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimepet srp 31, 2009 2:21 pm

Citat :
Misliš da smo bili lakši od pera Maat? (koje je, rekla bih, i na tvom avataru)

Da naravno..svima koji su se ponovno rodili je srce bilo lakše od pera Maat...u suprotnom bi nam dušu progutao Ammit i moralo bi ju se ponovno stvoriti...
[Vrh] Go down
d_sasha
Višestanični organizam
d_sasha


Female
Aries Buffalo
Broj postova : 31
Age : 38
Location : Over the Rainbow
Registration date : 24.04.2009

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimepet srp 31, 2009 9:58 pm


Hm, hm, zvezda, nadam se da se radi samo o lapsusu, te da nisi psihologiju izjednačila s psihoanalizom, koja je samo jedan od psihoterapijskih pravaca. Druga stvar, ja sam izvalila glupost, sad vidim, efekt se zove samoispunjavajuće proročanstvo, ne halo efekt…no neovisno o mojoj izvaljotini, niti jedan od ovih efekata nema veze s psihoanalizom, da ima, ziher ga ne bih spomenula… ovo je iz socijalne psihologije,( i jest dokazano i prokazano) i odnosi se na interakciju među ljudima, ne ovisno o razini bliskosti koja (ne) postoji među istima. I, ne, tim se ne implicira da je Gloria zla, već sljedeće: kada ljudi imaju očekivanje o tome kakva je druga osoba, to očekivanje utječe na njihovo ponašanje prema toj osobi, što izaziva da se ta osoba ponaša u skladu s početnim očekivanjima, čineći tako da se ta očekivanja pokažu istinitima. Treba imati na umu da to nije svjesno i namjerno ponašanje, nego automatsko. Nismo ni svjesni toga koja je naša vlastita uloga u tome da ponašanje druge osobe potvrđuje naša očekivanja. No samoispunjavajuće proročanstvo možemo izbjeći razvijanjem iskrenog interesa za druge ljude.

@ zvezda jel' bi mi mogla, molim te, definirati što misliš kada kažeš zlo dijete, a što misliš kada kažeš divno dijete?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitimesub kol 01, 2009 12:47 am

Dosta naših nesvesnih reakcija možemo i te kako osvestiti, samo je uvek lakše raditi stvari nesvesno i ne potruditi se zapravo...

Nisam ljubitelj definicija kao takvih, no hajde: Zlo dete (ili osoba, nebitno) bi bilo ono biće koje misli, želi ili čini drugima ružne stvari, stvari za koje zna da su im neugodne ili ih povređuju i pri tom to radi svesno i namerno a često i bez ikakve konkretne koristi za sebe. Viđala sam takve osobe a, na žalost, i takvu decu... *
[Vrh] Go down
Sponsored content





energija Empty
PostajNaslov: Re: energija   energija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
energija
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» C - ENERGIJA & CTP ENERGETSKI CIKLUS
» ORGONSKA ENERGIJA I WILLIAM REICH
» Perpetuum mobile i besplatna energija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: