Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sjeverna Amerika

Go down 
+4
Svjetloisjena
Alpha
floridana
Nefertiti
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepet kol 07, 2009 10:39 pm

Evo krenula i ja pisati putopis.... face

Dakle, putovalo se po Kanadi i SADu bilo se 3 tjedna i polako sam zaboravila neke detalje, ali krenut ćemo.....

Dakle, nakon kraćeg promišljanja, odlučila sam nepuštati darlinga samog na tako dalek i dugačak put, pa sam se samopozvala da mu pravim društvo cheer a onda se u razvoju situacije pridružila još jedna muška osoba (iskoristit ću MoW-ov način raspoznavanja osoba) koju ćemo zvati S.

I toliko za početak (odoh malo potezati konop) zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepet kol 07, 2009 10:42 pm

joj kako napet uvod cerek
jedva čekam razvoj događaja rofl2
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepet kol 07, 2009 10:45 pm

floridana je napisao/la:
joj kako napet uvod cerek
jedva čekam razvoj događaja rofl2

Samo da ti je znati....dobili su slom živaca jer sam ja stajala kraj svakog tulipana, a tulipana je bilo cijeli festival rofl2
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepet kol 07, 2009 11:15 pm

To Nef ides Samo ti pomalo...ne popustaj provokacijama zubi miga
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimened kol 09, 2009 8:37 am

Nefertiti je napisao/la:
floridana je napisao/la:
joj kako napet uvod cerek
jedva čekam razvoj događaja rofl2

Samo da ti je znati....dobili su slom živaca jer sam ja stajala kraj svakog tulipana, a tulipana je bilo cijeli festival rofl2
nisam te valjda ubila u pojam, samo sam se zezala. došlo mi hug
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepon kol 10, 2009 3:44 pm

floridana je napisao/la:
Nefertiti je napisao/la:
floridana je napisao/la:
joj kako napet uvod cerek
jedva čekam razvoj događaja rofl2

Samo da ti je znati....dobili su slom živaca jer sam ja stajala kraj svakog tulipana, a tulipana je bilo cijeli festival rofl2
nisam te valjda ubila u pojam, samo sam se zezala. došlo mi hug

Ej, Flo, šta ti je....kakvo ubijanje u pojam....skontala sam šalu ljubi
(ali stvarno su popizditis dobili koliko sam zastajala kraj tulipana :tulipan: -> fali mi takav smalić zubo )
Sjedila sam dva sata pred računalom i skontala da za mene nije pisana forma....budem sve objasnila kroz fotke.....ili ipak dobijem inspiraciju za prozu face

Evo sad ćem postnuti koju da ne bude obećanje ludom radovanje miga
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepon kol 10, 2009 4:35 pm

Prva destinacija Toronto i što napraviš kad dođeš u Toronto odeš popiti kavu kava

Sjeverna Amerika 0010s

Onda smo išli prema "parkiću" kraljice Viktorije, di smo usput sreli neke mlade i poprilično usporene prosvjednike :
Sjeverna Amerika 0017n

I onda kad smo stigli do parkića bilo nam je jasno zašto su tako usporeni, umalo se i mi nisamo usporili samo dok smo prošli kroz parkić miga . Ali oduševljena sam jer nije bilo murije, sve fini pristojno i nikom niš, kod nas bi bilo više murije nego prosvjednika....

Sjeverna Amerika 0020p

Onda smo prošetali po Sveučilišnom Campusu

Sjeverna Amerika 0023sot

Sjeverna Amerika 0026z

Sjeverna Amerika 0024m

Sjeverna Amerika 0029q

Sjeverna Amerika 0034wlb

A onda smo išli u

Sjeverna Amerika 0048s

Ulaznica je skupa, ali muzej je super i ima svašta za vidjeti od fosila preko mineralal do samuraja i vitezova, totema i sl....zanimljivo jako....
Ali o tome drugom prilikom zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepon kol 10, 2009 4:59 pm

Nije loš slikopis ides I zašto su na kraju ti prosvjednici bili tako spori? misli
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepon kol 10, 2009 5:25 pm

Joj da ne vidi se baš na fotkicama, smanjila sma veličinu. Pa prosvjedovali su za legaliziranje marihuane. Bilo je dima po cijelom parku da smo se i mi naduvano osjećali nakon što smo se prošetali. zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepon kol 10, 2009 6:04 pm

A to da lol!
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepon kol 10, 2009 6:15 pm

hehe brzo si im se pridruzila jel......a da su recimo prosvjedovali za ocuvanje suma i sl. ne bi im se pridruzila :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepon kol 10, 2009 6:21 pm

Slike govore više od tisuću riječi, jako lijepo Nef! ides

Kampus mi se baš sviđa, djeluje pomalo gotički i opasno. zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimeuto kol 11, 2009 9:40 am

Nef, super su ti slike i slikopis ides hug

Nego, kakva je kava u Starbucksa? Cula sam da je to dosta razvodnjeno u odnosu na nase poimanje kafe...

E, imas li slika iz ovog muzeja kristala? To mora da je bilo pregenijalno!
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimeuto kol 11, 2009 3:14 pm

@josip
zubo
a šta da ti kažem miga

@MoW
Hvala, mada bih ja voljela više neku pisanu riječ ostvariti, ali ne ide mi tuzni
A onda kontam bolje išta nego ništa 8)

@Alpha
Ovisi što uzmeš, ja sam pila Cafe latte i to small, i to mi je bilo OK, ono bijela kava i ne prevelika doza... Imaju neš što zovu čaj (piše se CHAI) to ti je čaj sa mlijekom i nekim začinima u kojima prevladava cimet i to je ides
Mada je meni bila najbolja kava koju sam pila iz lanaca Tim Hortons, kava sam mlijekom i šlagom i posuto čokoladnim mrvicama (mislim da se zvalo neš kao cafe moca neš, ne znam).
Nemaju u Torontu kulturu ispijanja kave u bircevima kao mi.....to je više karakteristično za onaj francuski dio Kanade, Quebec, o tome kasnije kad odradim Toronto. zubo
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimeuto kol 11, 2009 4:38 pm

Les Quebecois. Ajde da i to čujemo, Nef. :)

A inače, ja recimo ne ispijam kavu po kafićima tako da bi se tamo dobro uklopio. :D
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimeuto kol 11, 2009 5:54 pm

Inače Toronto kao grad arhitektonski me je totalno zblesio. Lijepi su mi stari dijelovi i zgrade sa fasadnom ciglom, ali kako se sad puno gradi ima jako puno mixa, ono željezo i staklo kraj neke stare zgrade od cigle. I to mi je bilo malo onako bezeze i ne mogu reći da mi je jako ružno, više mi je nekako tužno jer mi izgleda kao da ta novogradnja jede staru i uništava je.
Ali atmosfera u gradu mi je mrak super ultra dobra....Toronto je poznat kao najmultikulurni grad na svijetu, dakle imate ljudi svih rasa i boja i to mi je fenomenalno. A kanađani su opušteni i smireni, nema trubljenja po ulicama, puštaju pješake na prelazu, puštaju te da se prestrojiš bez da trube u gradu i na autoputu.
Klima im je malko izvan mog ukusa, neime hladno je.....ali oni navikli. Dakle mi smo bili u 5 mjesecu i nije baš bilo za kratke rukave po mom mjerilu...ja sam bila slojevito obučena....potkošulja, majica dugih rukava, gornji dio trenirke i jakna ako zapuše....ali nije rijedak slučaj da vidiš ljude kako imaju kaput gore i hlače a dolje japanke i naravno bose noge....nažalost to nisam dokumentirala valjda od šoka miga
A oni navikli, kod njih pojam potkošulja kao odjevni predmet ne postoji. Te čim vide sunce nakon duge i hladne zime jedva čekaju da odbace kapute i malo da se osunčaju.
(nemam vremena postati fotke pa sam slikopis malo pretvorila u putopis zubo )
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimeuto kol 11, 2009 6:09 pm

Onda može fotke sutra zubo

Super whee
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimeuto kol 11, 2009 9:21 pm

Super si ih oslikala! To ne mogu razumijeti, ja obično prvo dobro zagrijem stopala i noge, to mi mora biti pokriveno, jer mi je to najhladniji dio tijela. :D
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimesri kol 12, 2009 3:49 pm

Dakle ROM: kao što rekoh dobar muzej...malo skupa ulaznica (22$ plus porez) ali isplati se....

Zgrada iz vana izgleda čudno, na staru građevinu su "prikeljili" neku modernu, hm, tvorevinu, ali vidite na slikama:

Sjeverna Amerika 0043w

Sa druge strane:

Sjeverna Amerika 0046u

A ovako izgleda "spoj" unutra, u stvari ovaj novi dio je skroz zaseban, mada izvana izgleda kao da su "srasle", totalna fora.

Sjeverna Amerika 0049o

A evo sad malo minerala za Alphu:

Ametist cerek

Sjeverna Amerika 0060x

"Siver & gold" (malo me još drži U2 "groznica" zubo )

Sjeverna Amerika 0059hhk

Pa šarenila malo:

Sjeverna Amerika 0057h

I malo finjaka 8)

Sjeverna Amerika 0061z

I evo još totem (od ukupno dva koliko ih imaju u ovom muzeju) odgromni su.

odozgo:
Sjeverna Amerika 0065o
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimesri kol 12, 2009 11:25 pm

Ona tvorevina na fasadi je još posebnija od staklene piramide u Louvreu cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimečet kol 13, 2009 1:19 am

Ajmeee savresni su minerali...a i leptiri isto... lovely ... hug
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepet kol 14, 2009 4:15 pm

Idem napisati još par stvari o Torontu pa da završim sa njim, čekaju nas još neki gradovi....

Dakle od "znamenitosti" koje smo vidjeli ti je CN toranj (CN je skraćenica od Canadian National) dakle najviša samostojeća tvorevina visoka oko 550m (neki metar iznad) i 31 godinu je držala rekord najviše samostojeće građevine....

Sjeverna Amerika 0086y

E onda uđete u lift koji je staklen sa jedne strane, pa dođete gore i imate pred sobom cijeli Toronto kao na dlanu:

Sjeverna Amerika 0093f

Sjeverna Amerika 0095qwk

Sjeverna Amerika 0096q

Isto tako iamte stakleni pod na prvom nivou koji je oko 342 m visine i to otprilike izgleda ovako:

Sjeverna Amerika 0088t

Sljedeći nivo je na nekih 350 m i tu je onaj rotirajući restoran koji napravi puni krug u 72 minute, tamo nisam išla dovoljno mi bilo i ovo... ofca

Bili smo u tzv Casa Loma, to je neki dvorac zagrađen 1911 godine. Ondašnji neki tajkun koji je imao nekoliko firmi odlučio sebi i svojoj ženi sagraditi dvorac, fakat inpresivno, ali onda je jako puno love ulupao u to, kao svako muško bio je podložan novotarijama i gadgetima onog doba pa je imao prvo električno dizalo, i prvu tuš kabinu, i nekoliko telefonskih priključaka, i sve neš skupo...ili je on procijenio da je skupo, u svakom slučaju bankrotirao je i onda su mu na aukciji prodavali stvari i uspostavilo se d apola toga nije vrijedno jer je lažnjak...a onda je to pretvoreno u hotel neko kratko vrijeme, a mislimd aj emuzej negdje od 1937 (mada za ovu zadnju godinu nisam sigurna). Nemam slika iz unutrašnjosti bila sam pregladan i preumoran za bilo kakvu akciju slikanja.....
Ali evo vanjštine:

Sjeverna Amerika 0121x

Sjeverna Amerika 0122a

I to je to što se toronta tiče.....krećemo u sljedećem postu za Montreal cerek
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimepet kol 14, 2009 6:44 pm

Onaj toranj - pogled je za uka..ti se u gaće strah
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimesub kol 22, 2009 11:11 pm

Evo i novog nastavka....
Dakle u nekom trenutku smo bili u Hamiltonu, pa su nam slapovi Nijagare bili bliže nego iz Toronta, pa smo odlučili ići tamo iako je bilo kasno poslije podne....
Što reći, izgleda kao na TVu (nedavno sam gledala neki putopis na TVu pa je lik rekao kako je najteže izbrisati sve slike iz mozga kako bi mogao uživati u ljepoti uživo, e tako je to bilo otprilike samnom) "is pa to sam vidjela toliko puta nije ništa posebno"....dok nisam došla do ćoška gdje skužiš kolika je to prirodna snaga i količina vode....

Sjeverna Amerika 0145z

U svakom slučaju jako impresivno i jako mi je žao što smo kasno odšli pa nisam mogla ići brodićem pod slapove da ih vidim odozdo (svih 52 metra)....mislim da je to tek pravi doživljaj prirodne snage....

A do tad imam sljedeću sliku:

Sjeverna Amerika 0141y

(poprilično maglovitu miga )

A ovdje se vidi i komadić Američkih slapova, jer ovaj najpoznatiji dio je kanadski (poznati i kao konjska potkova)

Sjeverna Amerika 0143i

E onda smo čekali da padne noć i da vidimo kako to izgleda kad obasjaju slapove raznobojnim reflektorima (vidjeli smo samo plavu i bijelu boju, ostale su im valjda nestale) ali tu smo imali bliski susret sa rakunima, moram reći da nisu baš "kjutasta" živina, više su onako zvjerasti....ali totalna su fora kako se muvaju oko turista i "žicaju" klopu.... zubo

Sjeverna Amerika 0153u
(šta reći osim fotić mi je loš po noći, krama stara ali još šljaka....)

Onda smo, u nekom trenutku, napustili Toronto i zaputili se put Montreala, ali kraj zemlje 1000 otoka....šta reći tih 1000 otoka ili bar neke od njih vrjedi vidjti brodom, ovako...nemaš kompletan dojam, jer tu i tamo vidiš pokoji otočić sa malim pristaništem.....našla sam na netu puno boljih fotrki, amo treba otii na krstarenje miga
I prolazimo mi tako, ja fotkam što se stgne iz tutaća, i onda upalim, bem mu miša, pa ovo nije more ovo je rijeka, rijeka ogromna, nemaš uopće osjećaj.....

Sjeverna Amerika 0161b

I onda smo došli u Montreal...
NASTAVAK U SLJEDEĆEM POSTU face
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitimened kol 23, 2009 5:01 pm

Super, postaje sve zanimljivije, osobito ono s rakunima :D

Voljela bih vidjeti te slapove.

A ovo posljednje, koja je to rijeka, da ne tražim sad atlas oops
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sjeverna Amerika Empty
PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Sjeverna Amerika Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sjeverna Amerika
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Amerika
» Sjeverna Koreja prijeti ratom
» Amerika ? Sta je tako lose u njoj ?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Putovanja-
Forum(o)Bir: