Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Sjeverna Amerika

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   pon kol 24, 2009 10:43 am

Rijeka je St. Lowrence
Ona spaja sva ona velika jezera sa Atlantskim oceanom.... A i dozvoljava prodor hladnog zraka sa sjevera pa je tamo zato tako hladno.... brrrr.... (Nemaju neke Alpe da ih zaštite kao nas zubo )
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   pon kol 24, 2009 9:47 pm

koji luđački pogled sa onog tornja. mora da nije ugodno. sjećam se kad sam se prvi put popela na 10 kat kako mi je bilo neugodno a kamoli na takvu visinu strah
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   pon kol 24, 2009 11:40 pm

Cuo sam da ljudi, sigurnost radi, hodaju vecinom po gredama koje drze pod u tom tornju :D
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   uto kol 25, 2009 11:13 am

Kako ko.... zubo
Klinci skaču po tom staklu....meni nije bio ugodnjak....neki indijski par je sjedio na staklu i slikao se...ima nas svakojakih....ovo mi je bilo malko strašno....
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   uto kol 25, 2009 4:56 pm

Dakle Montreal, drugi po veličini grad u Kanadi. I najveći grad pokrajine Quebec. Grad se nalazi na istoimenom otoku koji je smješten na ušću rijeke sv. Lovre i rijeke Outaouais. Također je drugi najveći grad francuskog govornog područja (nakon Pariza zubo ). Izgleda jako pitomo mjesto i ugodno za živjeti, navodno da tamo skoro i ne postoji kriminal.....i jako izgleda europski. Prosudite sami.

Neki trg:

Replika crkve Notre-Dame:

Ovo kao u beču sa ovom kočijom miga :

Pogled na neku šetnicu:

Svugdje u vodičim i internetu možete pronaći kako bi bilo dobro naučiti par fraza na francuskom pa ond akrenuti sa engleskim, jer da znaju biti neugodni ako ne pričaš francuski, ono kao ne doživljavaju te. Mi nismo imali tih problema, valjda zato što su kužili da smo stranci i bili su jako ljubazni.... bez ikakvih problema smo se sporazumjeli na engleskom, jedino u restoranima, su uvijek davali menije na francuskom i uvijek moraš zvati osoblje da donesu meni na engleskom... rofl2

Ako vas put nanese u Quebec obavezno pojedite nešto što se zove POUTINE (izgovara se kao pucin, i ako sam dobro zapamtila u prijevodu sa francuskog znači nered) dotično jelo izgleda ovako (nije za one slabijeg probavnog sustava miga):

POUTINE:

Dakle pomfri, te naribani topivi sir plus "gravy", umak od telećeg pečenja (bar ima takav okus). Može imati tu i mesine ali ovo je bazično....i moram reći jako dobra večera zubo, malo preveć kalorija ali....koga briga za kalorije na putu roll

Tamo smo još pronašli jedan jako interesantan lanac prehrane (mislim da su tek krenuli sa lančanjem face )

Mislimda se slabo vidi ali zove se EGGSPECTATION:

Dakle klopa isljučivo od jaja (ok salate su im super, iako nisu od jaja). Ako vam se ukaže prilika (u SADu Kanadi ili Indiji - gdje za sad egzistiraju) toplo preporučam....a evo i zašto:

Benediktinska jaja:

Palačinke, američke naravno:
Neće mi uplodati sliku, pa to neki drugi put.... tuzni

Malo škrtare sa tim javorovim sirupom, kao da to nije tamo nešto tipa džema od šljiva...

I to je to što se tiče montreala....sljedeća postaja nam je bila Quebec city...a to u sljedećem nastavku sage hekla
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   sri kol 26, 2009 3:19 pm

Super ides
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   čet kol 27, 2009 4:58 pm

Još jedan nastavak....(nadam se da neće potrajati kao neka sampunjara jer gubim elan "slikopisanja", moglo bi biti nezavršeno... zubo )

Dakle sljedeće odredište je bilo Qubec City....e, ljudi, to je jedan prekrasan grad cerek ...tamo se dešava onaj zimski festival sa onim ledenim skulpturama....nekako sam sretna što nisam bila tamo kad je zima....mi smo bili negdje oko 10.5. tamo, u ZGu je bilo 32 a tamo ne znam da li je bilo 10 stupnjeva, hladno, vjetar, kiša....a oni svi prekaljeni u majama kratkih rukava i sandalicamam i kratkim šosovima i hlačama.....a ja razmišljala u dućanu kupiti rukavice da mi ruke ne zebu..... roll

Gradom dominira "Château Frontenac" hotel (uvijek bio i ostao) poznat po tome što je tu "ekipa" dogovorila Dan D....i ja upilila da idemo rutu po hotelu da vidimo to...kad ono banana, tura isključivo o hotelju, gradnja broj cigala, tornjevi sobe namještaj, malo spomenuli to o Danu D i gotovo....jednom je taj hotel gorio a vani bilo toliko hladno da kad bi bacili vodu iz kante prema dvorcu ona bi se zaledila na zidu....ili već i u kanti...to meni kao u crtiću izgleda....

Grad je opasan velikim zidinama, i imaju aktivnu vojnu bazu unutra koja se može posjetiti ali nismo bili jer nisu znali raspored engleskih tura a nama se nije dalo stajajti 45 minuta na vjetru i čekati sljedeću turu...takod a smo to propustili i sve se svelo na šetnju gradom, ispijanje tople čokolade i šoping..... whee

A kako to izgleda, vidjet ćete drugi put jer mi opet neće uplodati slikice....

I tako, u sljedećem nastavki slikice.... raspa
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   čet kol 27, 2009 8:13 pm

Drzi se...mozes ti to! hug

Cekamo slikice cerek

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   čet kol 27, 2009 11:31 pm

Može i slike te tople čokolade... kava
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   pet kol 28, 2009 1:27 pm

Nefertiti je napisao/la:
to meni kao u crtiću izgleda....
Mene podsjeca na onu pricu da neki Eskimi imaju frizrider i u njemu drze hranu jer je prehlano da ju drze izvan njega lol!

Inace, kako je sa engleskim? Cuo sam negdje da su cak vise orijentirani na francuski nego na engelski u Quebecu.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   pet kol 28, 2009 3:05 pm

Da znaš da je skoro tako, u stvari mogu samo zamisliti kako je zimi hladno kad je u 5 mjesecu bilo tako brrrrr (OK, da ne pretjerujem, sutradan kad smo išli bilo je pravo proljeće i bilo OK, ali taj dan kad smo okolo bauljali je bilo koma hladno)

Ne skroz su orijentirani na francuski, i natpisi ulica su na francuskom. U Torontu je sve dvojezično, ali u Quebecu je isključivo francuski.... Možeš naletiti na osobu koja ne priča tečno engleski, nije neobično.
Ja sam se isključivo koristila engleskim i nisam imala nikakvih problema sa sporazumjevanjem ni u dućanima ni u restoranima i kafićima. Mislim da Ameri i Englezi pate kad dođu tamo, njih baš ne vole....zbog povjesnih razloga....
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   uto ruj 01, 2009 5:12 pm

Jupi party napokon sam uspjela

Ovo su fotke onih američkih palačinki (oma ogladnim kad ih se sjetim):

A ovo je Quebec City

(zidine oko grada)

(Château Frontenac; tj jedan njegov djelić)

(svako malo imate neke skulpture gdje ih ne očekujete, jako simpatično)

(Neka ulica)

Nemam sliku tople čokolade, ali u Quebecu sam popila najveću moguću bijelu kavu...ne sjećam se koliko je koštala mislim da nije bila jeftina...

I tu je kraj priče o Quebec City-ju...i nastavljamo o Ottawi, ali naravno u sljedećem nastavku....
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   čet ruj 03, 2009 8:46 pm

Super ti je putopis, a meni se pogotovo sviđaju ova razna jela koja si prikazala, jer mi je inače hobi nutricionistika, pa tako. cerek

Nego, poutine (osim što tako Francuzi pišu i za bivšeg ruskog predsjednika zubi) ti znači inače svakodnevne banalnosti, male stvari, a ne nered.
Ali inače to jelo je totalno nezdravo i nije za svakodnevnu konzumaciju. No kao što veliš, na putu su kalorije malo bitne. ides

Pračovjek

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   čet ruj 03, 2009 8:53 pm

bas me zanima kako rade te debele palacinke, sigurno je smjesa cvrsca (s manje mlijeka vjerojatno) pa se nerazlije do kraja, zato su i tamniji, ali kako to da u filmovima svaki put palacinci ispadnu pravilno okrugli, hmm misli
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   čet ruj 03, 2009 9:32 pm

Ja sam bio u Houstonu i nisam imao priliku probati te palacinke. Ali wafflei su odlicni :)
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   pet ruj 04, 2009 1:18 pm

MoW je napisao/la:
Super ti je putopis, a meni se pogotovo sviđaju ova razna jela koja si prikazala, jer mi je inače hobi nutricionistika, pa tako. cerek

Nego, poutine (osim što tako Francuzi pišu i za bivšeg ruskog predsjednika zubi) ti znači inače svakodnevne banalnosti, male stvari, a ne nered.
Ali inače to jelo je totalno nezdravo i nije za svakodnevnu konzumaciju. No kao što veliš, na putu su kalorije malo bitne. ides

Hvala zubo

Pa obično slikam jela koja su nekšto karakteristično za to podnevlje... (imam i fotke onih rebaraca...za prstiće polizati....samo kad pomislim kako su svi ti umaci umjetno napravljeni oma mi je manje drago, ali srećom toga se sjetim tek kad završim sa klopom zubo )
što se tiče poutine-a u vodiču sam vidjela značenje, pa možda i autori ne znaju francuski ako ni ja....ali dobro je znati za ubuduće miga i da fakat je nezdravo ali volim "omrstiti brk".... klopa
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   pet ruj 04, 2009 1:22 pm

Remke je napisao/la:
bas me zanima kako rade te debele palacinke, sigurno je smjesa cvrsca (s manje mlijeka vjerojatno) pa se nerazlije do kraja, zato su i tamniji, ali kako to da u filmovima svaki put palacinci ispadnu pravilno okrugli, hmm misli

Ne tijesto je isto rijetko kao i za naše palačinke, ali se drugačije spravlja...mislim da ima recept na pdf Gastronomiji na temi Palačinke....i caka je u tome kad ih staviš na tavu onda se tijesto malo "napuše", a imaju manje tavice baš te veličine pa su im sve palačinke okrugle i iste veličine....kao sa filmova miga
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   pet ruj 04, 2009 1:23 pm

tgudlek je napisao/la:
Ja sam bio u Houstonu i nisam imao priliku probati te palacinke. Ali wafflei su odlicni :)

Trista mu mrkvica...ti waffeli su mi promakli tuzni
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   sub ruj 05, 2009 12:30 pm

Nefertiti je napisao/la:
MoW je napisao/la:

Hvala zubo

Pa obično slikam jela koja su nekšto karakteristično za to podnevlje... (imam i fotke onih rebaraca...za prstiće polizati....samo kad pomislim kako su svi ti umaci umjetno napravljeni oma mi je manje drago, ali srećom toga se sjetim tek kad završim sa klopom zubo )
što se tiče poutine-a u vodiču sam vidjela značenje, pa možda i autori ne znaju francuski ako ni ja....ali dobro je znati za ubuduće miga i da fakat je nezdravo ali volim "omrstiti brk".... klopa

Evo pitao sam i neke prijatelje koji žive u Francuskoj.
Poutine osim u značenju Putin (bivši ruski predsjednik) nisu ni znali šta znači.
U svakom slučaju poutine je kanadska i isključivo quebecoiška riječ nepoznata u Francuskoj. Tako da ne mogu apriori odbaciti da možda u žargonu u Kanadi znači nered. Tek toliko da znaš.

Ajmo sad nešto klopati. klopa cerek

Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   uto ruj 08, 2009 11:31 pm

Idemo sad nastavak....Naša sljedeća destinacija bila je Ottawa...glavni grad Kanade....

Moram se sad malo vratiti do organizacije puta....dakle u Hrvatskoj smo sve organizirali od avionskih karata preko hotela i rentanja tutaća....hoteli su nekako koštali isto po noćenju i imali smo cijeli dio puta OK hotele sa 3 zvjezdice, čak smo u Quebesu imali hotel sa 4 zvjezdice (sad bih se vratila tamo, koja soba, mrak.... lovely ) ali u Ottawi je hotel bio koma, ne znam da li je imao 2 zvjezdice, oni klasični američki hoteli koji imaju vrata prema vani, nema hodnika nego "balkoni" pa ulaziš sa balkona u sobu (ma vidjeli ste to na filmovima, znate na što mislim?) Boink
Soba koma, smrdi po crkotini (to je rekao moj dragi) ja i dalje tvrdim da je smrdila po nekom sredstvu za dezinfekciju, dezinsekciju ideratizaciju....nismo mogli sobu izluftati...TV nije radio.....vrata klimava...i uz sve to čitamo po vodiču i kažu kako je grad siguran nema kriminala ali se preporuča izbjegavati jednu ulicu i čik pogodite, u toj ulivci je naš hotel...pa nije baš da se nismo šetali ali sve je tattoo dućkasa jedan do drugog....malo siromašnija ekipa tamo, ali ne mogu reći da sam se osjećala nesigurnom na ulici....

Tamo smo prali več u pravoj javnoj praoni, to mi je totalna fora, bila sam toliko uzbuđena da nisam mogla čitati knjigu niti igrati se na mobitelu, nego sam piljila u bubanj mašine face

Grad je lijep (osim kvarta u kom smo bili stacionirani)....Parlametn prekrasan (dječake je zanimalo) ja sam bila oduševljena muzejom i cijelim katom posvećenom Indijancima (oni dijele povijest na povijest Indijanaca i povijest doseljenika)...I bio je neki festival tulipana....dječaci su dobili osip od mog zastajanja kod svakog ćoška da poslikam tulipane....

U okolici parlamenta imaju kućice za hranjenje mačaka, pasa i ostale živine koja nema vlasnika. Mačke su ogromne i lijene kao Garfield....ne vidi se na slici koliko je mačka velika....ali što je tu je

Osim mačke vidjela sam i svizca zubo

Ovo je iz muzeja (totemi cerek )

Pogled na parlament

Nakon Ottawe krenusmo put Toronta jer treba "skočiti" i preko u USA, ali malo smo se zaustavili i u Kingstonu, koji je bio valjda prvi glavni grad Kanade....tu smo vidjeli neku vojnu utvrdu i vojnu školu, nemam fotki iz toga....meni kao pravoj curici to je bilo nezanimljivo....malo smo se prošetali gradom (sladak gradić) pojeli neke sendviče....svratili na kavu usput (mala digresija, opet, dakle interesantno je da kod njih nemate ona stajališta uz autoput, negi maš tablu o nekom stajalištu i moraš sići sa autoputa i voziti se i voziti da biste došli do birtije) tako smo došli u Mike's place pravi kafić iz filmova sa debelim kamiondžijama i tetamam sa vrčevima kave koje idu od stola do dtola i nalijevaju kavu (koja i nije tako loša) jedino mi je žao što tete nemaju borosane na nogama to bi se tako dobro uklopilo...

Dočli smo u Toronto ksano navečer i sutra nsa je čekao let za Chicago...ali o tome nekom drugom prilikom....

Ali prije nego se odjavim evo prave američke hrane.....rebarca.... klopa
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   sri ruj 09, 2009 5:54 pm

Vratili smo se u Toronto jer smo imali let za jUeSandej (što bi rekao Borat miga )

Interesantno je da kad letiš u USA iz Kanade sve formalnosti odradiš na aerodromu u Kanadi tako da u Americi sletiš na lokalni a ne međunarodni dio aerodroma....Striček me koješta ispitao...spominjao je i neke ruse ali nisam skontala što je htio reći....i pustiše me.... zubo

Leta se baš i ne sjećam, biti će da sam prespavala....sjećam se da smo posliej išli do "štanda" da iznajmimo autić i onda je bio red do prekosutra...pa smo dobili neki pontiac malo manjši sa dvoja vrata neki sportski, pa sam ja koja se opredjelila za sjediti iza (jer se može kvalitetno ubiti oko kod dosadnih dijelova puta, a i nisi odgovoran kod navigacija zubi ) bila nesretna jer sam se morala skupiti više nego bih htjela (navikla se na konfor... hekla )

Dakle unajmili smo autić i uputili se do hotela koji je bio smješten kraj velikog šopinc centra.... whee ....nisam baš šopingiralal jako ali me je veselilo gledati sve te šarene artikle.....

Dakle nisam se baš nagledala Chicaga, na moju veliku žalost, ali takav je bio splet okolnosti....ali ono što sam vidjela je prekrasno...to mi je (tu ne računam Toronto) prvi megalopolis koji sam posjetila i bojala sam se kako će mi se svidjeti ti visoki neboderi i da li će se vidjeti sunca na tlu...ali sve je super, ulice su široke, ljudi se šetaju, puno turista, jako puno razkičitih rasa, ma genijalno....
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   sri ruj 09, 2009 9:51 pm

Tulipani su mi najdraže cvijeće. cerek
A rebarca ko rebarca, ne hvala. :D

Sve u svemu, čini mi se da je Ottawa dosta lijep i miran grad. No vjerojatno je imao burnu indijansku prošlost.

Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   čet ruj 10, 2009 6:03 pm

Spletom okolnosti vidjela sam i hitnu službu u Chicagu, malo nam se razbolio jedan suputnik, pa je išao malo da ga polgedaju....

Nema nikakvih zgodnih doktora, samo debele sestre, malo sam bila razočarana.....ali eto....

Onda smo otišli na klopicu u neku Pankake house, pojeli palačinaka omanje brdo i krenuli u razgledanje...

Ljudi ono Michigan jezero je oromno, kao more, uopće nemate osjećaj da ste na jezeru nego pravo pravcato more....lijepo uređeno, ljudi šetaju sjede na travi čitaju knjigice....htjeli smo ići u Akvarijum ali su delfini i pingvini bili na godišnjem a to mi je bilo najdraže za vidjet pa smo odustali i krenuli put nacionalne galerije, ona dva lava na ulazu je napravio Ivan Meštrović)...pogledali najvažnije stvari (impresioniste i njihovu poznatu American Gothic sliku) i otišli na večeru....nakon toga sam inzisrtirala (na prosvjdovanje mog društva) da idemo pješice do perkinga.....ali isplatilo se tjerati mak na konac...jer bila je subota navečer i ljudi su išli na provod i bili su upicanjeni i zbegecani i grad je prekrasno osvjetljen.... cerek

I dođemo mi u hotel i onda u vodiču vidim da je Chicago poznat kao grad mostova a ja nisam vidjela niti jedan....kuku-lele....odmah su mi sutra smislili rutu (obzirom da su svi bili u Chicagu osim mene) da me provozaju preko mostića....i fakat je lijepo....i to je mjesto koju ću svakako još jednom obići....i u miru razgledati....
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   uto ruj 15, 2009 11:51 am

Daklem, evo par fotki iz Chicaga (već stoje na topicu Slike sa putovanja ali ponavljanje je majka znanja study )

CHICAGO:

Ostao mi je još jedan grad, Milwaukee u Wisconsinu, pa završavam putopis....
Ali to drugom prilikom..... zubo
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator

Female
Pisces Pig

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   sri ruj 16, 2009 5:32 pm

Dakle, putopis će se danas završiti zubo

Divim se sama sebi kako sam to uspjela party
(u stvari divit ću se kad uspijem miga )

Dakle, Milwaukee smo posjetili iz poslovnih razloga....

Interesantan je jedino po tome da je na putu od Chicaga do Milwaukee-a jedan od najvećih Američkih shoping mall-ova cerek di sam se baš jeftino obukla....žao mi je što nisam još koji dolar potrošila tamo ali što je tu je (planira se posjet zapadnoj obali Amerike sljedeće godine zubo )...za malu usporedbu, traperice sam platila 12$ ( i to Lee, a ne neke "no_name") a levisice sam platila oko 35 $ (tu sam se malo isprsila glede cijene), tommy hilfinger obične majice pamučne su oko 10$...
Roba im je fakat za bagatelu, jako je kvalitetna i ima veliki izbor....ali su im suveniri skupi za popizz ali što je tu je miga

Dakle preko šoping centra do milwaukee-a.....u gradu se osjeti recesija...kako....pa jednostavno restorani koji su bili u planu da se posjete, a koji nisu bili u sklopu nekog lanca restorana, su zatvoreni...nema gužve u šoping centru....

Bila sam u IMAX kinu tamo...film nije bio neki baš dobar za to, ali totalna je fora....platno je zakrivljeno kad mirno sjediš svugdje do kud ti seže periferni vid vidiš platno, i na tome projiciraju film, koji je uglavnom dokumentarnog sadržaja, ovaj je bio o titanicu i o tome kako su uspjeli ući u unutrašnjost...zanimljivo....

Kako je grad vjetrovit i hladan...iz zgrade u zgradu idete na ovakav način....

Vodili su me u muzej umjetnosti....koji nije radio taj dan (valjda su me zato tamo vodili miga ) ali je njegova vanjština totalno fora, u obliku broda

ima lik koji se voza (godinama) po gradu i izvikuje parole o sudnjem danu i spasenju duša i zovu ga tamo Isusman, a niko nije uspio skužiti otkud mu lova za benzin....
Na sljedećoj slici se vidi na raskrižju njegov auto, obljepljen valjda biblijom....

Ne morate mi vjerovati, ali tamo sam pojela najbolju pizzu u svom životu:

Te dobila kavu sa "nacrtanim" listićem u lancu ALTERA, koji mi se jako svidio (više od starbucks-a)

Sutradan smo bili u botaničkom vrtu, Mitchell Park Domes ili The Domeskoj, i koji je poznat kao "Sise milvokija", pogled na sliku će vam sve reći....

Imaju ukupno tri takve, pustinja, prašuma, i obična klima...sa odgovarajućim biljkama....

Tu sam naučila da banane ne rastu prema dolje nego prema gore....bem mu miša...to mi je protivno sili teže....

Također smo obišli studentski kampus, tamo je Marquette University, sviđa mi se taj koncept koncentriranog sveučilišta...vidjela sam iz auta i njihov baseball stadion, koji ima pomični krov, tu ima neka priča tipa "najveća pomična konstrukcija" i truć, truć...ali to je bilo pred sam polazak tako da nemam slika.....

I tako bilo je lijepo...svašta se vidjelo.....i vratilo se doma, sretno i veselo....

THE (HAPPY) END zubo
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Sjeverna Amerika   Today at 2:56 am

[Vrh] Go down

Sjeverna Amerika
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Biokovo – 'Više sriće nego pameti' (puno slika)