Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

I Srbija svoju piramidu ima

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
josip21
banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: I Srbija svoju piramidu ima   pet kol 07, 2009 11:15 pm

Nakon što je Bosna i Hercegovina u Visokom otkrila svoju piramidu i Srbija kreće u tom smjeru - Centar za istraživanje i ekologiju iz Beograda od srbijanske vlade traži da im se omogući formiranje istraživačkog centra na Rtnju kako bi utvrdili uzrok mističnih pojava vezanih uz tu planinu, a jedna od njihovih pretpostavki je da baš s te planine potječe ljudska civilizacija
Predsjednik općine Boljevac Nebojša Marjanović sam se, uz Centar, uključio u lobiranje kod srbijanske vlade kako bi i znanstveno dokazali da u svom kraju imaju piramidu. Naime, prema pisanju portala Mondo, Marjanović je s članovima Centra vladi iznio dostignuća koja upućuju na to da se ispod Rtnja krije piramida i da je ova mistična planina po svom obliku i djelovanju jedinstvena u svijetu. Do tih zaključaka došli su geografskim i magnetnim mjerenjima. Među članovima Centra je Semir Osmanagić, zaslužan za otkriće piramide u Visokom.

'Kažu da Rtanj ima specifične elektromagnetne valove koji imaju geopatološki utjecaj na ljudski organizam. Podnijeli su zahtjev nadležnom ministarstvu da planinu 'zagrebu', odnosno da na nekoliko mjesta obave iskopavanje. Očekuju da će pronaći građevine i podzemne hodnike', objasnio je Marjanović.

Ekipa Centra za istraživanje otkrila je da Rtanj leži na tri velike podzemne rijeke koje su na dubini većoj od 100 metara. Prema dosadašnjim ispitivanjima, velika je vjerojatnost da ljudska civilizacija potječe iz Srbije, baš s ovog mjesta.

'Generacijama se prepričavaju neobične pojave na Rtnju. Bilo je priča i da su nestajali avioni, a mnogo mještana je tvrdilo da su vidjeli leteće tanjure, dok je pojavljivanje letećih kugli skoro svakodnevno. Znanost to nije dokazala, ali, recimo, jedinstvene vrste biljaka koje ovdje rastu su ipak nešto što ukazuje na posebnost ovog zemljišta', kaže Marjanović i dodaje da se na samom vrhu Rtnja, na 1.565 metara nadmorske visine, nalazi neobična rupa koja je, najvjerojatnije, jedan od izlaza iz piramide. U svojoj priči načelnik se referirao i na slavnog Arthura Clarkea koji je, kaže, napisao da se ispod Rtnja krije piramida, najstarija tvorevina civilizacije.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   pet kol 07, 2009 11:19 pm

Čini se da su piramide u modi ides Samo neka ih traže, tko traži, nalazi, a bilo bi stvarno čudno da ih ima u svim krajevima svijeta a u Europi nijedne. No da je Rtanj centar svijeta trebat će ipak malo bolje obrazložiti misli
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   pet kol 07, 2009 11:53 pm

a sad ce ima sve bit piramida sve sto ima bar jednu osobinu, ljudi su pohlepni svako oce sve, jos malo pa ce srbi imat kip slobode, slovenci kineski zid, hrvati ajfelov toranj, bosanci krivi toranj...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 12:07 am

Ukratko, bit ćemo zatrpani raznim starinama rofl2
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 12:14 am

stalno prolazim pored ove planine kad putujem :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 12:15 am

I kakva ti se čini?
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun

Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 12:33 am

oha bas me obradovala ova vijest :D
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned

Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Registration date : 01.07.2009

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 10:01 am

Prije nego se bilo što kaže treba izvršiti konkretno arheološko istraživanje...u Bosni su nešto i pronašli, samo za sada je to premalo da bi dokazalo postojanje nekakvih piramida...ja sam osobno skeptičan da se u Bosni radi o piramidama, ali da je nešto staro i čudno, to nema sumnje...s obzirom na teren i naslage zemlje preko navodnih građevina, iskopavanje će trajati najmanje 100 godina...
...da se radi samo o Osmanagićevom istraživanju još bi i vjerovao da se i ispod Rtnja krije neka građevina, ali čim je spomenut Arthur Clarke, jasno mi je da je sve to čisti SF...no, vrijeme će pokazati
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 11:53 am

Bilo bi baš lepo imati piramidicu koju možeš da posetiš tako što se odvezeš kolima... ;)

Šalu na stranu, iritiraju me izjave o korenu sve civilizacije...
Zašto se ljudi ne mogu ograničiti na "nešto ima tamo dole", zvuči manje senzacionalno, ali realnije. Kad proveriš šta je to, onda objavi da li je sam Tvorac ispod planine...
Prema geografskim karakreristikama, ovo područje bi moglo biti naseljeno veoma dugo i u više ciklusa... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 12:24 pm

jes, striček Bog sjedi ispod planine i stvara li stvara...
...iako je evropsko područje geološki poprilično staro, uvjeti za život su se razvili tek nakon posljednjeg ledenog doba...a za vrijeme tog doba led se prostirao skroz do Jadranskog mora, tako da eventualna civilizacija mora predatirati to razdoblje...
...danas se zna da su ljudi doista potekli iz Afrike, a u početku smo svi bili jedna rasa, i to neka mješavina svih rasa, odnosno neka rasa koja je ujedinjavala sve...tek su se selidbom i prilagodbom različitim uvjetima života na planeti razvile današnje rase i ljudi kakvi jesu...globalizacijom ćemo se svi opet vratiti na početak...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 12:34 pm

Ma, gluposti... Iako priču o orfičkom jajetu, pupku sveta i energetskim tačkama planete ostavljam kao moguću...
Čudno mi je to o jednoj rasi... iako nije nemoguće. Ne znam je li genetika to dokazala. Postoje neka plemena (npr. Berberi) koji se razlikuju (krvlju, genetski, ili tako nekako) od većine ljudi na planeti. Isto tako, ja se ne mogu otresti osećaja da crnci nisu ni slični belcima. Nisam rasista, daleko od toga. Ali prosto imam osećaj da su oni skroz nešto drugo, meni nepojmljivo... i to nije zbog boje kože. To je nešto u pogledu, u pokretu... neuhvatljivo mom razumu, ali ga osećaj i te kako registruje... *

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 2:45 pm

da, upravo genetika...čitao sam knjigu od jednog američkog talijana, morat ću malo guglat....evo Luigi Luca Cavalli-Sforza "Geni, narodi i jezici"...super knjiga, frajer je genetičar i na temelju genetike je otkrio porijeklo svih ljudi, svih naroda na svijetu...i dapače, pokazao je smjerove kretanja iz Afrike prema drugim kontinentima...ispada da je Evropa najkasnije naseljena, a poslije Afrike ljudi su prvo naselili Aziju, pa onda Australiju...upoznao sam mnoge ljude mnogih rasa, pa tako i crnce, i nisam primijetio neku specijalnu razliku, sve su to ljudi, crveni pod kožom, sastavljeni od 2x23 kromosoma...prema opisu najsličniji tim originalnim ljudima bi bili afrički bušmani ili australski aboridžini...posebno bušmani po meni, jer se na njihovim licima mogu primijetiti i lagano kose oči, koža im nije potpuno tamna kao bantu crncima, a konstitucija im je poprilično bjelačka
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 4:09 pm

Ok su meni crni ljudi, samo imam taj osećaj različitosti. Bušmani su mi, recimo, baš slatki.
S' druge strane, imam neracionalnu naklonost ka Indijancima, a još više prema Aboridžinima, koje nikada nisam srela... Uvek ih zamišljam kao rane ljude... Mnogo volim njihove Dreamtime Stories... *

Pračovjek

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 4:15 pm

neznam sta da vam kazem, meni planina ne izgleda kao piramida, ali dosta je stenovita...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 4:17 pm

Valjda vlak ne prolazi s one strane s koje je gore slikana. Stvar je u perspektivi. Hvala, stayteru :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 4:18 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Valjda vlak ne prolazi s one strane s koje je gore slikana.
A zašto misliš da Stayter putuje vlakom? face

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 4:19 pm

Pa napisao je gore.

Edit, nije, to je bilo moje zamišljanje, napisao je samo da putuje :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   sub kol 08, 2009 4:37 pm

Hehe, vidiš, gledao sam dokumentarac o Letećim tanjurima. Ovaj fenomen je objašnjen u njemu.
Ti si nešto zapazila i to je ostalo u tvojem sjećanju. Nakon određenog vremena sjećanje je -tumačit ću svojim riječima- poprimilo tvoj subjektivan dojam/doživljaj te se izmijenilo.
Zato, kada ljudi vide NLO ili nešto zanimljivo i neuobičajeno, nadodaju još neke svoje plodove mašte jer ljudi zaista žele vidjeti nešto neobično i nesvakidašnje (da bi razbili monotonost života) te se to u njihovom sjećanju izmijeni na umjesto svjetleće kugle koja se polagano giba i mijenja sjaj u svjetleću kuglu koja krivuda po stazi i mijenja boje i sjaj. No ljudi tada ne lažu svjesno, oni jednostavno iznose svoje zapažanje kakvo ne da su vidjeli nego misle da su vidjeli.
Znači, idući puta kada vidite NLO potrudite se da ostane točno onakav kakvim ste ga vidjeli, a ne izmijenjen u sjećanju.
Oprostite na offtopicu... Svjetlo zivili

Višestanični organizam

Male
Gemini Horse
Broj postova : 62
Registration date : 06.12.2008

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   uto kol 11, 2009 1:53 am

meni samo nesto nije jasno oko svega ovoga.
Kako to da su te piramide napravljene (Mislim na ove u Bosni) tako velike i da se na kraju svi tuneli zatrpani i nanesena tolika zamlja na tu piramidu.
Znaci takoreci, napravljena je vijestacna manja planina.
Mene u svemu tome zanima i nije mi jasno zasto je sve to skriveno.
I protivnik sam toga da se vrse ikakva iskopavanja na tim piramidama.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   uto kol 11, 2009 9:55 am

pa ako su je mogli sagradit tako veliku, onda im nije bio problem sve to zatrpat, ali zasto su zatrpali, pa mozda ima veze s tim sto su je sagradili tamo, recimo u bosni su mozda bili "poremeceni" ljudi (u njihovim ocima) jer su bili drukciji od njih, pa su vjerojatno ubijali (ako su bili robovi) i valjda nisu htijeli vise bit tamo i zbog svojih vjerovanja su to sve zatrpali
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   uto kol 11, 2009 10:25 am

Ne znam zašto bi iko bio protivnik iskopavanja i arheoloških istraživanja. Zar nisi bar radoznao, ako već ne smatraš da je ispravno dozvoliti ljudima da saznaju istinu o sopstvenom poreklu i razvoju?
Zašto se skriva?... Nakači se malo na Google Earth, pa pogledaj zapadnu Kinu... videćeš pošumljavanje piramida. Zašto? Iz istog razloga iz kog si ti protiv iskopavanja. :)

*Remke,
Uhhh... Uopšte ne razumem šta si hteo reći. *

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   uto kol 11, 2009 12:07 pm

Strah od nepoznatog najjača je kočnica spoznaje, ali i znanja :)
[Vrh] Go down
Liquid
Stanica

Male
Gemini Horse
Broj postova : 12
Registration date : 11.08.2009

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   uto kol 11, 2009 12:48 pm

Smatram da ne treba to iskopavati jer postoji neki razlog zasto je to sve zatrpano kad je izgradeno i znaci da je skriveno od pogleda ljudi i zatrpano da se ne zna za nju.
Ali mi isto nije jasno ko su ti ljudi, kao sto nikome nije jasno dosta tih pitanja.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   uto kol 11, 2009 1:20 pm

Jasno mi je da sigurno NEKO nije hteo da se NEŠTO sazna i želeo je da to nešto ostane skriveno od drugih...

Sad, pravo pitanje je:
Hoćeš li slepo verovati tom NEKOME u njegovu procenu? Ne znaš ni ko je to, zaboga... Koji su njegovi motivi? Šta on ima od prikrivanja? Čuva li tajnu za sebe kako bi je samo on iskoristio? Smatraš li da on ili oni imaju pravo uskratiti drugome informacije i zadržati znanja za sebe?... *

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   uto kol 11, 2009 2:08 pm

Liquid je napisao/la:
Smatram da ne treba to iskopavati jer postoji neki razlog zasto je to sve zatrpano kad je izgradeno i znaci da je skriveno od pogleda ljudi i zatrpano da se ne zna za nju.
Ali mi isto nije jasno ko su ti ljudi, kao sto nikome nije jasno dosta tih pitanja.

Mislim da nije namjerno zatrpano, ako se radi o prastaroj zapuštenoj građevini, onda ju je zakamuflirao zub vremena iliti erozija.

Drugo je pitanje zašto neki danas ne žele da se takve stvari istražuju i sprečavaju to na sve načine pod raznim izlikama. Boje se što će pronaći? Ali to jest tamo, znali mi za to ili ne. I možda je jednako strašno zakopano kao iskopano? Ako nas nešto straši, najbolji postupak je suočiti se s tim i pogledati o čemu je zapravo riječ. Pokriti oči rukama i nadati se da se ništa neće dogoditi tipična je dječja reakcija kojoj smo mi ljudi skloni i u odrasloj dobi.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: I Srbija svoju piramidu ima   Today at 6:32 pm

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Jesenje Bushcraft okupljanje 2011 (Srbija)
» Koji nož kupiti?
» Graviranje
» Vinogradski puzevi sa koprivom
» Špaga(uže)