Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mjesec

Go down 
+37
Skulptura
stdudo1
LJUBAV
wanderer
nesholo1986
biga
Backpacker
Tonks
Armin od Irima
Green
Jaykof
Remke
brle
Absynthia
klapa
gagi_
Michael Wittmann
Berny_Sinara
josip21
rip
ciefp
Cico
Legionar
Tutankhamon
Blizzard
kayser
babi
Milab
silver
Alpha
Hybrid
Rain
Yado
Aleksandar Veliki
zvezda
Eosphoros
Svjetloisjena
41 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet pro 31, 2010 1:01 am

Hmmm ... znam da ima 5 stranica na topiku, al nije mi se dalo čitat ... sry :(

Uglavnom, zanima me dal netko zna slučajno kakve veze Mjesec ima sa ljudskim emocijama?
I dal ima uopće? :/

Tipa, jel istina da sam full depresivan samo kad je zadnja četvrt il se to slučajno dešava? :/
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet pro 31, 2010 1:18 am

Kad se Mjesec puni ljudi obično doživljavaju pozitivne emocije, a kada se prazni, negativne. No to ne vrijedi za svakoga naravno, stvar je vrlo individualna. Mjesec ne djeluje loše na nas, on jednostavno djeluje, a ti to možeš negativno ili pozitivno doživjeti. Mislim da sam to već rekla pa se malo ponavljam, sorry.

Ako želiš iskusiti djelovanje Mjeseca, opusti se i prepusti, meditiraj pomoću njega.
Ako misliš da nisi spreman, ignoriraj ga. Imaš sistem jedan stari stari sa vodom. Stavi čašu vodu u prozor kroz koji ti ulazi mjesečina u sobu (naravno, ako imaš prozor kroz koji ulazi mjesečina). Trebao bi puno mirnije spavati i nemati nikakvih emocija zbog Mjeseca jer će voda upiti njegovo djelovanje. Taj se običaj naziva Mjesečeva vodica.

Možda ti se čini kao bapska priča. Nekima pali, nekima ne, neki vele da je mnogo tu i autosugestije u igri, ti probaj pa vidi.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:51 am

Jaykof je napisao/la:
Uglavnom, zanima me dal netko zna slučajno kakve veze Mjesec ima sa ljudskim emocijama?
I dal ima uopće? :/

Nije potvrđeno, ali vjerojatno se radi o placebo efektu ako i ima nekih poveznica.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:05 am

@Green - morat ću se složiti s Blizzardom, jer ovo što si sad rekla izgleda kao placebo efekt i, kao što si sama rekla, autosugestija.

Eventualno Mjesec ima neki veći utjecaj kad je "pun" zato što tada u najviše reflektira Sunčevu svjetlost, no to bi trebalo još istražiti. Mjesec definitivno ima utjecaj na ljudska primordijalna osjetila kojih nismo svjesni. Ipak je mjesec poprilično masivno tijelo koje svojom gravitacijom utječe na Zemljinu površinu, a nemali broj životinja se koristi gravitacijskim poljem Zemlje za orijentaciju, a kako je i čovjek životinja, možda na nas nekako drugačije utječe.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet pro 31, 2010 12:42 pm

ja sam čitala iz jedne knjige (knjiga je opcenito o unutarnjoj energiji, kako je napuniti pozitivim silama) da je u noci punog mjeseca meditiranje najučinkovitije, jer uz vlastitu energiju, tu je i energija mjeseca koja ce jos dodatno pospjesiti meditiranje (ovisno da li individualac zna pravilno meditirati i tu prikupljenu energiju iskoristiti u pozitivne svrhe).
Također, procitala sam da kad je pjesec pun, trebas sjesti potpuno opusteno, okrenuto glavom prema njemu, malo pognuti glavu, tj. da tvoje tjeme "gleda" prema mjesecu. Tada, sklopiti oci i vizualizirati neku svoju želju, te zamisliti kako ta zelja iz mjeseca putuje prema tebi, tj. kao da se ispunjuje, i svakim korakom sto ti je blize da te neka "zlatna" energija obavija. ako to radis pravovaljano, onda bi trebao osjetiti toplinu u podrucju tjemena, cak da je mozes osjetiti ako prstom dotaknes tjeme.
"Zlatna" energija bi te trebala ispunjavati sve vise i vse, i konacno kad osjetis ispunjenje cijelog tijela tom energijom, tj. da te energija prozima od tjemena do peta, onda ces znati da ti je zelja ispunjena.
Ja sam to pokusala, i osjetila sam tu toplinu na tjemenu, tj. tocka tjemena mi je bila daleko toplija nego ostali dijelovi glave, ali nazalost nisam osjetila ispunjenje zelje, nisam ostala dovoljno dugo koncentrirana ( jer sam se zaokupila time da sam zapravo uspjela osjetiti tu toplinu na tjemenu)
:(
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet pro 31, 2010 12:47 pm

I to je dobar početak, čestitam.
Ne znam kakva su ti općenito vjerovanja, ali s Mjesecom možeš puno toga postići, bar ja jesam.

Ovo što si ti radila je jedan od starih načina povezivanja sa energijom mjeseca, ima ih dosta, meni je najdraže povezivanje preko očiju. Udobno se smjesti i gledaj u Mjesec, bilo bi dobro da tu koristiš neku od tehnika disanja, 3,3,3 ili 4,4,4 za početak su ti dovoljne, a Mjesec ti ako ti je vizualizacija dovoljno dobra može pomoći i za otvaranje čakri.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet pro 31, 2010 6:38 pm

Ok fala :/ ...
[Vrh] Go down
Backpacker
Stanica



Female
Leo Dragon
Broj postova : 17
Age : 47
Registration date : 01.01.2011

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:16 pm

Citam ovaj topic sa nadom da cu procitati nesto o cemu vec dugo razmisljam a radi se o samoj temi, dakle o Mjesecu...Da li se zna kolika je starost Mjeseca i kako je zapravo nastao? Zasto ne vidimo drugu stranu Mjeseca? Dobro na ovo drugo moje pitanje odgovor bi bio logican: jer se Mjesec ne okrece oko svoje osi...a sve se drugo okrece...a zasto se Mjesec ne okrece?
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:25 pm

Backpacker je napisao/la:
Zasto ne vidimo drugu stranu Mjeseca? Dobro na ovo drugo moje pitanje odgovor bi bio logican: jer se Mjesec ne okrece oko svoje osi...a sve se drugo okrece...a zasto se Mjesec ne okrece?

Nije istina da se Mjesec ne okreće oko svoje osi. Periodi Mjesečeve vrtnje oko Zemlje i vrtnje oko svoje osi su jednaki pa zato vidimo samo jednu njegovu stranu.

Ako te Mjesec zanima, preporučam:
The Moon - Views of the Solar System
Mjesec - Zvjezdarnica



Zadnja promjena: Green; sri sij 05, 2011 11:36 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Backpacker
Stanica



Female
Leo Dragon
Broj postova : 17
Age : 47
Registration date : 01.01.2011

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:32 pm

Hm..negdje sam procitala da se ne okrece oko svoje osi. Ako nadjem link bum postavila.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:32 pm

To što je pisalo nije istina :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:35 pm

ovo od Green ti je točno...
a nastao je po nekoj priči tako što je nekakav objekat udario u Zemlju dok je ona još nastajala i jednostavno se 'prosuo' po svemiru i onda hlađenje, gravitacija, bla bla bla, znaš i sama kako to u svemiru biva...

edit: evo ti malo više o Mjesecu.
[Vrh] Go down
nesholo1986
Stanica
nesholo1986


Male
Cancer Tiger
Broj postova : 29
Age : 37
Location : Loznica
Registration date : 14.03.2011

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 2:07 pm

Ljudska noga nikad nije krocila na mesec, evo linka sa jasnim i vise nego logicnim dokazima i objasnjenjima http://www.conopljanews.net/let_na_mesec.html
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimečet oľu 17, 2011 6:26 pm

Nisam siguran da je gravitacija mjeseca ta koja utječe na čovjeka ili živi svijet općenito. Prije će biti da je u pitanju frekvencija mjeseca i zemlje, a obje titraju u istom ritmu i stvaraju stojne valove. Ta interferencija bi mogla biti uzrok određenih problema kod ljudi, a vjerojatno i kod svih živih bića samo što mi to ne znamo. Biološki determinizam znanost ne želi priznati zbog pritiska religije, a sama nije u mogućnosti objasniti isti, a da ne upadne u zamku evolucije.
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimečet svi 10, 2012 3:55 pm

mjesec je prekrasno biće, obožavam ga kao i sve one koji ga obožavaju... :D
[Vrh] Go down
stdudo1
Stanica



Male
Aries Dog
Broj postova : 12
Age : 42
Registration date : 26.06.2014

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2014 3:26 am

Da nema njega nebi bio život na zemlji kakvog ga znamo
Dokazano!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2014 12:54 pm

Točno, problem je što se mjesec udalji od Zemlje svake godine za oko 4 centimetra.
Još "malo" i odlepršati će u Svemir...  mase

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepon kol 04, 2014 12:09 am

Skulptura je napisao/la:
Točno, problem je što se mjesec udalji od Zemlje svake godine za oko 4 centimetra.
Još "malo" i odlepršati će u Svemir...  mase

I nek mu je sa srećom
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet svi 22, 2015 12:29 am

mjesec utječe na plimu i oseku i ništa više,kad je puni mjesec on utječe na ljude.temp 150 kad je 2 tjedna dan i minus 150 kad je 2 tjedna noć. muha
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimeuto srp 25, 2017 4:23 pm

https://en.wikipedia.org/wiki/Sinus_Medii#/media/File:Sinus_Medii_2093_med.jpg  https://en.wikipedia.org/wiki/Sinus_Medii#/media/File:Sinus_Medii_AS16-M-0842.jpg
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimeuto srp 25, 2017 4:23 pm

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepon kol 28, 2017 7:55 pm

https://www.youtube.com/watch?v=7G-SrWoUJa8  mnogi misle da na mjesecu ima gradova  https://vimeo.com/54569755 bila je i 1 epizoda na rubu znanosti, na mjesecu svašta izgleda s iz orbite pa onda misle ovo je kuća
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet sij 05, 2018 10:47 am

.... dobra:
Mjesec - Page 4 Full_110
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimepet sij 05, 2018 7:50 pm

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitimesri tra 11, 2018 12:35 pm

trebali su kinezi poslati rover ovaj mjesec na drugu stranu mjeseca i odgodili za lipanj,,,http://moon3dmap.com/#bookmark
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mjesec - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mjesec
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Mjesec
» Mjesec se udaljava od Zemlje
» Je li Mjesec ostatak propalog planeta?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: