Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Muke po školi

Go down 
+6
nino_kvisko
floridana
Michael Wittmann
Svjetloisjena
josip21
stella
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimened kol 16, 2009 9:25 pm

Što mislite o prijedlogu da škola započne 14.09.2009?

Ja mislim da bih mogla nekoga objesiti jer mi je više dosta svega! :x
Prvo su nas izigrali s knjigama koje moramo plaćati ( iako smo ih plaćali i prije, ali nismo računali na taj ne tako mali trošak - mene kači oko 2500 kn), a sad bi još i nastavu odgodili!
Nismo mi krivi što djeca neće imati ni pola knjiga valjda cijeli 9. mjesec.

Mene najviše muči ako bi početak školske godine bio 07.90.2009. škola završila 19.06.2010, a ako produže za tjedan dana praznike, onda će najvjerojatnije i produžiti i nastavu za tih tjedan dana pa će po tome škola završiti krajem lipnja.
A poznajući svoju a i drugu djecu, već krajem svibnja čim pošteno zatopli, tijela su im u školi a glave u oblacima. Baš kad bi najviše trebali zapeti!
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimened kol 16, 2009 9:54 pm

da uo sam za to...ali nije mi jasno zbog cega zele da skola pocne tjedan dana kasnije....koji je razlog....i ako bas ima nekakvih problema sta ce taj tjedan promjenit.....imali su cijelo ljeto da misle i corak.....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 12:19 am

Turistička sezona nema veze s tom glupošću. Uzeli bi jedan ugodan jesenski tjedan bez stresa i dodali jedan ukuhani u drugoj polovici lipnja, upravo kao što stella kaže. Nisu normalni, definitivno lood
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 12:21 am

kod vas pocela :DD ? a da ja zab vama pocinje ranije ali zato i pocinje ranije.. ali zato mi imamo jos 14 dana :DD
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 12:24 am

Pa i mi imamo još četrnaest dana, ali razmišljaju da nam dodaju još sedam...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 12:30 am

aaa ovo se ne desava pa vama je poceo ranije raspust cry ocu kod vas u skolu cry
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 12:31 am

Poznati smo po najduljim praznicima u Europi. Slobodno nam se pridruži whee
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 8:49 am

ja sam za da produže ljetne praznike, ali ne ovako na brzinu jer neće imati nikakvog efekta, jedino ako to vlada čini da bi prolongirala prosvjede koji se spremaju.
kao prvo, neke učionice nemaju ni zavjese a kamoli klimu pa je preteško djeci boraviti u njima.
kao drugo, itekako bi se produžila sezona, pa bi mnogi planirali godišnji po vansezonskim cijenama, na obostrano zadovoljstvo.
kao treće, ljudi koji rade u turizmu bi mogli sebi i djeci priuštiti u tom periodu mali predah. mi smo zemlja koja ima velike prihode od turizma i ovisimo o njima, vidite da se broje broje turisti i hoćemo li uspjeti popuniti proračun a iz proračuna se hrane mnogi. hoćemo li to napokon shvatiti i hoće li se napokon svi prilagoditi toj izuzetno važnoj ekonomskoj grani?
po mome škola bi trebala početi 1.10. naročito u primorskom dijelu Hrvatske, a prosvjeta neka se prilagođava.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 9:11 am

zubi 01.10??? pa ja bih bio srecan nedelju dana da produze a ne 2 meseca :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:14 am

floridana je napisao/la:

po mome škola bi trebala početi 1.10. naročito u primorskom dijelu Hrvatske, a prosvjeta neka se prilagođava.

A kako da to napravi, ako smijem pitati? Postoji određen broj sati po predmetima koji su raspoređeni u određen broj tjedana i mjeseci. Ako škola počne 1. 10., trebala bi završiti oko 1. 7., a već je dio svibnja i cijeli lipanj ubitačan. Da pokušaju ukinuti ili smanjiti zimnske praznike, digli bi se prosvjedi veći od ovih najavljenih za rujan. A djeci bi bila učinjena medvjeđa usluga. Oduzelo bi im se dva do tri tjedna u periodu kad nema puno novog gradiva, kad se ne ispituje još previše, kad je u školi relativno ugodno u svakom pogledu pa i klimatski, a taj isti period bi se ubacio u najstresnije razdoblje zaključivanja ocjena i najvećih vrućina koje su posljednjih godina naprosto nesnosne. A ne znam koliko škola ima ugrađenu klimu...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 6:38 pm

kod nas su najavili zatvaranje svih javnih ustanova a takodje i skupljanje zbog pandemije.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 6:44 pm

Gripe? Mislim da od toga neće biti ništa, iako, nikad se ne zna.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 17, 2009 7:09 pm

sto da ne ovde vec ima par stotina obolelih a vlada o tome nece da prica da ne bi sirila paniku.....
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimeuto kol 18, 2009 8:27 am

Svjetloisjena je napisao/la:
floridana je napisao/la:

po mome škola bi trebala početi 1.10. naročito u primorskom dijelu Hrvatske, a prosvjeta neka se prilagođava.

A kako da to napravi, ako smijem pitati? Postoji određen broj sati po predmetima koji su raspoređeni u određen broj tjedana i mjeseci. Ako škola počne 1. 10., trebala bi završiti oko 1. 7., a već je dio svibnja i cijeli lipanj ubitačan. Da pokušaju ukinuti ili smanjiti zimnske praznike, digli bi se prosvjedi veći od ovih najavljenih za rujan. A djeci bi bila učinjena medvjeđa usluga. Oduzelo bi im se dva do tri tjedna u periodu kad nema puno novog gradiva, kad se ne ispituje još previše, kad je u školi relativno ugodno u svakom pogledu pa i klimatski, a taj isti period bi se ubacio u najstresnije razdoblje zaključivanja ocjena i najvećih vrućina koje su posljednjih godina naprosto nesnosne. A ne znam koliko škola ima ugrađenu klimu...
pa ako tražimo 1.10. možda i dobijemo 15.9. miga
i prije u jugi smo imali od 15.9.- 15.6. i gradivo je bilo obilatije. može se naći neki kompromis ako za to ima volje i vremena. u ovom slučaju nema vremena za prilagodbe. ono šta nas u Dalmaciji nervira je ta centralizacija. zašto mi ne možemo samostalno donijeti odluku kad će škola početi? zimski praznici su mom mišljenju predugi i iz vlastitog iskustva znam da im jako teško pada ponovo prilagođavanje školskom ritmu, a osobno to vrijeme ne koristim da bi išla na zimovanje. više volim more, šta je i logično, pa bi rado iskoristila deveti mjesec za odmor sa djecom. ako kažem da mi se djeca nisu pošteno okupala zato šta smo bili prezauzeti sezonom valjda će biti jasnija ta moja, i ne samo moja, potreba.
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimesri kol 19, 2009 12:22 am

Eto, ipak nam škola počinje 07.09.
Ali izgleda da će nam djeca hodati u školu maltene kao prije 60-ak godina; oni su hodali samo s pločicama i kredom za pisanje, a naša djeca će hodati samo s bilježnicama jer nemaju pola knjiga.
[Vrh] Go down
nino_kvisko
Dinosaur



Male
Libra Monkey
Broj postova : 343
Age : 31
Location : Zenica
Registration date : 28.08.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimesub kol 29, 2009 9:45 pm

bez ljutnje,ali zasto bi vi dobivali besplatne udžbenike,ni nikad nismo ubiH,dobijali besplatne udžbenike,:D,ali kod nas ima jako puno,prodavaca polovnih udžbenika koje kupujemo jeftinije.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimesub kol 29, 2009 11:02 pm

Zato što vlada ima para i može platiti udžbenike tako da budu besplatno dijeljeni onima koji su financijski slabiji, ali radije troše novac na ultra opremljene BMW-e kao i na nenormalno visoke vlastite plaće i ostale krpice za lickanje. Eto, zato bi dobivali, jer možemo, da se malo promijene kriteriji ljudi iz politike i da im doista Hrvatska bude na prvom mjestu, a ne njihov materijalni život i ego.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 31, 2009 11:06 pm

slažem se. i da besplatni uđbenici ne budu dio predizborne kampanje nego da je to praksa. i još me nervira nešto. ove lanjske šta smo dobili besplatno nitko u školi nije tražio da se vrate nazad pa da te knjige idu iz generaciju u generaciju. kao loša kvaliteta. moram priznati da me duša boli kad vidim da moram baciti uđbenik jer nikom ne treba zato jer svake godine mijenjaju autore. namjerno idu s tim sistemom da bi pogodovali izdavačkim kućama, a vjerovatno netko prima i proviziju za to.
[Vrh] Go down
nino_kvisko
Dinosaur



Male
Libra Monkey
Broj postova : 343
Age : 31
Location : Zenica
Registration date : 28.08.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 31, 2009 11:09 pm

Potpuno si u pravu,kod nas su za zadnjih 10 god. promjenili 5 6 autora nekih knjiga, a ostale su sve iste,cak knjige za Praksu(KUHAR),hemija,matematika,i Kuharstvo knjige su stare od 5-do 20 god,stara izdanja,i jesftino se kupe
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 31, 2009 11:12 pm

fora im je i sa onim novim izdanjima. ne mogu se sjetiti ali jedne godine sam uspoređivala to novo sa starim izdanjem i razlika je bila samo u jednoj jedinoj rečenici.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimepon kol 31, 2009 11:43 pm

floridana je napisao/la:
slažem se. i da besplatni uđbenici ne budu dio predizborne kampanje nego da je to praksa. i još me nervira nešto. ove lanjske šta smo dobili besplatno nitko u školi nije tražio da se vrate nazad pa da te knjige idu iz generaciju u generaciju. kao loša kvaliteta. moram priznati da me duša boli kad vidim da moram baciti uđbenik jer nikom ne treba zato jer svake godine mijenjaju autore. namjerno idu s tim sistemom da bi pogodovali izdavačkim kućama, a vjerovatno netko prima i proviziju za to.
Da, to je stvarno steta. Bas glupo, poklone besplatno knjige, obavijest da sljedece godine nema besplatnih posalju usred praznika tako da je bilo kakvo organizirano vracanje nemoguce. Pola knjiga je vec u smecu.

Sto se tice promjena izdanja, to je strasno. U nekim predmetima (Logika) imamo knjigu iz kakve je ucila i moja majka (koja je pred 30ak godina isla u srednju), dok se druge mjenjaju svako malo. Jos se profesori u srednjoj donekle drze starih knjiga jer znaju kolika strka bude oko nabavke, ali u osnovnoj bude kaos :( Kako im se uopce da nanovo pisati pripreme.
[Vrh] Go down
nino_kvisko
Dinosaur



Male
Libra Monkey
Broj postova : 343
Age : 31
Location : Zenica
Registration date : 28.08.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 12:00 am

Isto sranje drugo pakovanje :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 2:34 am

tako je i s knjgama iz Povijesti umjetnosti... našla sam od tete istu, doduše tek su se sad sjetili da bi mogli izdati tu istu knjigu u boji...
Postoje i neke skuplje knjige za faks koje tako i onako se moraju kupiti u osnovnoj - samo se nadopune neke stvari ( obično kako je flo rekla - jedna rečenica) i tu knjigu svejedno moraš novu kupiti

jedno vrijeme su se snalazili tako da su kopirali knjige i nosili fotokopije ili kako sam ja u srednjoj radila - jedna knjiga na klupi - znači za dvoje i to je večina profesora dozvoljavalo....

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 10:06 am

mi smo dobili vecinu knjiga, i 2-3 knjige koje nismo dobili i par vjezbenica mi kostaju 700kn shock
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 2:55 pm

Mi smo dobili popis, 1500 kuna kosta sve novo. Ja sam srezao ono nepotrebno (ono, kome trebaju dvije vjezbenice iz hrvatskog itd) i dosao na 680 kn :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Muke po školi Empty
PostajNaslov: Re: Muke po školi   Muke po školi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Muke po školi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: