Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Plastika u oceanima

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitimepon kol 17, 2009 9:11 pm

Nedavno sam procitao jedan clank u novinam i nisam mogao vjerovati....

Rijec je koliko se smeca nakupilo u oceanima i koliko ga ima.....

"ploveci debelim oceanom,Charles Moore zatekao se u oru plasticnog otpada.Vise od sedam dana je plovio kroz apokalipticni pejzaz groblja svjetske plastike".

LINK
[Vrh] Go down
Reptil
Višestanični organizam



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 85
Age : 31
Location : Zagreb
Registration date : 21.07.2009

Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Re: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitimepon kol 17, 2009 9:15 pm

To što se radi od prirode je katastrofa koja teško da će ikada biti popravljena. Kopno je velikim djelom već uništeno i uništava se, zrak većinom, a more se počinje zagađivati u sve većim razmjerima.

Isto tako, čitao sam u Geu prošli mjesec, o izlovljavanju riba iz mora. Toliko se izlovljavaju i preprodaju da sada su mora već osiromašena i ako se ne da prostora živim bićima da se obnove, da se razmnože, zauvijek će se izgubiti. Jer ne može ih se uopće obnoviti toliko koliko se brzo izlove.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Re: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:14 pm

Grozno je to.
Ja sam gledala emisiju u kojoj jedna istražiteljica ispituje otpad koji izbacuje okean. Onda je analizirala nesvarljivi otpad koji su izbacili albatrosi... JEZIVO!!! Oni umiru i ne mogu da se razmnožavaju kako treba zbog toga... Plastika se užasno dugo razgrađuje prirodnim putem. Snimci su bili stvarno jezivi... Zaista smo civilizacija koja stvara otpad... :( *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Re: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:21 pm

Užasno, žalosno je to što to uopće nikoga ne brine, nitko se niti ne trudi da se taj problem bar malo riješi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Re: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:43 pm

Preselila sam temu s Društva u Ekologiju.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Re: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:51 pm

problem je i to sto je to nasred oceana i kao takvo spada u medjunarodne vode i nije pod nadleznosti niti jedne drzave....i tako svi okrecu glavu kao nije nas problem....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Re: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitimepon kol 17, 2009 11:53 pm

Kažu da usred Atlantika postoji gomila plastike veća od Grenlanda...
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Re: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitimeuto kol 18, 2009 12:15 am

da ja sam procitao da postoji velicine vece od SAD i to vise njih....ma ne mogu vjerovat......
isto kaze u clanku o plastici i njenom svojstvu da je tvrda i da traje dugo da ono za sta se prije smatralo ogromna prednost sad je postalo jasno da to nije tako.....kako se ljudima brzo mijenja misljenje....
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Re: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitimesri kol 19, 2009 11:39 pm

josip21 je napisao/la:
da ja sam procitao da postoji velicine vece od SAD i to vise njih....ma ne mogu vjerovat......
Pa to je zastrašujuć podatak, znate koliko su velike SAD, ogromne su i sad nekoliko takvih hrpetina plastike, užaš.
Točno je da međunarodne vode nisu pod jurisdikcijom niti jedne države, ali isto tako se otvorenim morem mora služiti za dobrobit cijelog čovječanstva, a za to se brine UN, a posredstvom njega i sve države članice. No to je izgleda samo na papiru, u stvarnosti za to nikoga nije briga, nažalost :(
[Vrh] Go down
Sponsored content





Plastika u oceanima Empty
PostajNaslov: Re: Plastika u oceanima   Plastika u oceanima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Plastika u oceanima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Drvo naspram Plastika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: