Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nepismenost na forumu

Go down 
+26
Gea
Dantalion
Zona
Goran
calypso
Svjetloisjena
Alpha
Fantom
Blizzard
Legionar
Armin od Irima
Angeo sa greškom
Skulptura
Michael Wittmann
Absynthia
Athena
floridana
urbanaaa
Aurora Borealis
gloria_g
stella
Berny_Sinara
Remke
tomi
josip21
Andariel
30 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Andariel
Višestanični organizam
Andariel


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 31
Age : 44
Registration date : 22.08.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimesub kol 22, 2009 7:36 pm

iritira li vas nepismenost na forumu mene da,nija ne pisem savrseno i svijestan sam toga.ne smeta me kad netko fula interpunkcijsik znak mene vise smetaju kada npr netko napise JA SMA umijest ja SAM. Kako netko moze to fulati a da nevidi,slova na tastaturi nisu blizu. ja to ne razmen zasto neki tako pisu i ne isprave.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimesub kol 22, 2009 8:21 pm

buuuhaha vidiga

kako ide ona poslovica.....rugala se sova sjenici..... rofl2
[Vrh] Go down
Andariel
Višestanični organizam
Andariel


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 31
Age : 44
Registration date : 22.08.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimesub kol 22, 2009 9:03 pm

Jepak stel sam sve najbolje,nisam mislil nikaj losega nisam videl da sam napravil gramaticek pogreske v postu
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened kol 23, 2009 9:40 am

Mene donakle smeta nepismenost, manjak pravilnog vokativa, zaboravljanje zareza i drugih interpunkticjskih znakova.

"JA SMA" je vrlo cesta pogreska u pisanju - ne radi se o blizini slova na tipkovnici, vec se pri brzom pisanju moze dogoditi da je jedna ruka malo brza od druge pa se neko slovo greskom nadje ispred svog .. sljedbenika u rijeci.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened kol 23, 2009 10:01 am

ja pisem cesto sma umjesto sam jer prebrzo pisem i s jednom rukom pisem as a s drugom m pa ispadne sma jer nekako prije napisem ono m nego a
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened kol 23, 2009 10:02 am

Da, tako i ja, to je uzasan problem na MSNu kad se rasprava zahukta :D Ili ispustim slovo. Kasnije ja sâm ne znam sto sam napisao :D
[Vrh] Go down
Andariel
Višestanični organizam
Andariel


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 31
Age : 44
Registration date : 22.08.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened kol 23, 2009 2:04 pm

Se je to vredu, sam neki pisu kaj da se buju posrali
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened kol 30, 2009 12:43 am

ja ne stavljam zareze i tocke jer za to imam skolu :)))) a kada napise SMA umjesto SAM znaci da je covijek bio u guzvi :) i zurbi
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimesub ruj 05, 2009 12:08 am

Meni je gušt pisati gramatički koliko, toliko ispravno. Kako na forumu, tako npr. i kod pisanja SMS-a. Klinci me uvijek zafrkavaju da ne pišem test iz hrvatskog nego običnu poruku. confused
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimesub ruj 05, 2009 2:52 pm

tipfelere u tekstu razumijem. to su ta obrtanja slova. to se lako dogodi, ali ne kužim kad pišu neču i hoču ???
to je nepismenost
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened ruj 06, 2009 1:45 am

e to ni ja ne kuzim ili slucajno kuča
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened ruj 06, 2009 2:05 am

Zato ja pisem c umjesto č i ć i mirna Bosna kava
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened ruj 06, 2009 2:51 am

mene to č ić užasno nervira. kad osoba ne zna raspoznati gdje ide koja kvačica. ali tomi je to lijepo sredio- ne piše kvačice pa se ni ne ljutimo :)
Ja smatram da ljudi koji to ne znaju,ne da su nepismeni nego da jednostavno pate od nekog laganog poremećaja pisanja kao što je disleksija samo naravno,blažeg. Moj otac ne razlikuje kvačice ma koliko se god trudio...ja od kad znam pisati shvaćam gdje ide koja kao i IJE i JE... Svak je drugačiji. ja ne znam matematiku niti ću je ikad shvatiti ali zato npr Tomi može biti profesor matematike...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened ruj 06, 2009 3:04 am

Ja znam matematiku i mislim da znam pravopis... :D

Većina forumaša (kod mene) srednjoškolske dobi imaju poteškoća sa č/ć i ije/je...dok studenti su veoma točni što je vjerojatno slučajnost s obzirom na moje kolege s faksa...pa to je strašno kad pročitam neke seminare i slično... ne živcira me to, nego mi nije jasno kako uspiju tako krivo pisati, pogotovo riječi koje se svakodnevno upotrebljavaju u pismu i govoru.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened ruj 06, 2009 8:16 am

ja sam uvijek imala poteškoća sa gramatikom. živim u području gdje se ne govori gramatički i mislim da je to osnovni uzrok. mogla bi i ja pisati bez kvačica ali ne želim pa makar i pogriješila u pisanju. mislim da netko tko piše bez kvačica nema pravo nikome prigovarati na pogrešnom pisanju istih. mene nervira potpuno izostavljanje nterpunkcijdkih znakova. ostanem bez daha kad to čitam.
a ono sma umjesto sam je čista brzina u pisanju. često mi se to dogodi ali prepravim post prije nego li ga pošaljem.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened ruj 06, 2009 1:31 pm

^^ja ne prepravim jer mi se ne da... :D

flo, ti super pišeš...mislim da se svakome dogodi da pogriješi...
Imam frendicu u Splitu i sve pravilno piše, al kad priča... lol!
Smiješno mi je i simpatično :)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimened ruj 06, 2009 3:42 pm

moja baka nije jos islo ije/je a bila je profesorica kemije.....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimesri lis 14, 2009 9:19 pm

Ne smeta mi ako netko piše vlastitim narječjem, jezikom, malo u "slengu". To mi je čak simpatično, djeluje opušteno. Bitno je samo da većina shvati što je htio/htjela poručiti, a to nije komplicirano. Smetalo bi me jedino da netko prebrzo piše pa da mu se redovito omakne većina slova, tako da to bude nerazumljivo. confused

Smatram da ja možda nesvjesno pišem malo previše "uštogljeno".
Prijatelji mi kažu:"Ti baš sve moraš obrazlagati i koristiti stručne termine, šta ti znači ova riječ? Ne trebaš uvijek pisati neke eseje. Nisi u školi."
Čak mi taj vlastiti stil malo smeta, jer ne želim da djeluje snobovski. vidiga
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimesri lis 14, 2009 10:29 pm

Smeta.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimesri lis 14, 2009 10:38 pm

Absynthia je napisao/la:
Smeta.
sta ? misli
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimesri lis 14, 2009 11:17 pm

Kako to nekom uopce moze smetati? Meni je potpuno svejedno kako ko pise, dok god razumijem sta je napisano. Ja ne stavljam kvacice jer mi to neide, kao ni ije i je. To pripisujem ljenosti u skoli. Znam gdje ide koja kvacica, ali ta nasa slova i inace ne koristim ako nemoram, tako da puno sporije pisem ako ih koristim.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimečet lis 15, 2009 11:16 am

Michael Wittmann je napisao/la:
Absynthia je napisao/la:
Smeta.
sta ? misli

Ajd, molim te, pročitaj naslov teme još jednom. Ok? Super.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimečet lis 15, 2009 11:26 am

Absynthia je napisao/la:
Michael Wittmann je napisao/la:
Absynthia je napisao/la:
Smeta.
sta ? misli

Ajd, molim te, pročitaj naslov teme još jednom. Ok? Super.
bolje da su napravili deo foruma posebno za nadrndane koji dodju a ne da pljuju sve zive okolo koji su ok....
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimečet lis 15, 2009 2:21 pm

^^pa ti si uvijek nadrndan...bar sa mnom tako komuniciraš.

Absy sam odmah shvatila kad je napisala :"Smeta." Kratko i jasno. kava
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitimečet lis 15, 2009 2:26 pm

a vi curke ste pametna celjad vi odma sve skuzite.......mi muski malo teze palimo....onako ko Lada.....na guranje..... rofl2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nepismenost na forumu Empty
PostajNaslov: Re: Nepismenost na forumu   Nepismenost na forumu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nepismenost na forumu
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» upit za video na forumu
» Dali bi ste htjeli brzi chat na forumu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Razno-
Forum(o)Bir: