Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimepon pro 03, 2007 1:09 am

To da, slažem se s tim mišljenjem :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimepon pro 03, 2007 1:09 am

Ali, zato imamo snove... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimepet pro 07, 2007 10:14 pm

ja sve pokusavam onu tehniku s postavljanjem pitanja prije spavanja al nikako ne ide :(
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesub pro 08, 2007 1:21 am

silver je napisao/la:
ja sve pokusavam onu tehniku s postavljanjem pitanja prije spavanja al nikako ne ide :(

Pa tek si počeo :)

To može dugo trajati, ako ti je stalo, budi samo uporan :)
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesub pro 08, 2007 2:45 am

Kako se riješiti noćnih mora?
Je li u snovima imate osjet dodira? Ako vas netko udari hoće li vas boljeti? Kad ne znam da sanjam onda su ta osjetila smanjena maksimalno, a kad sam svjesna svega i znam da sanjam onda mi je osjet dodira stvaran kao i u realnosti.
Koja je vaša metoda svjesnog buđenja? Znaći, kad skužite da je san i želite se probuditi. Ja u snu zatvorim oči i pokušavam se osjetiti kako se dižem i kako otvaram prave oči, ali to ne uspije svaki put, onda se moram ubiti u snu da bi se probudila u stvarnosti, a znate, nije jednostavno kad se nalazite na mjestu gdje vas vrebaju svakakvi ljudi a nemate se čime ubiti...
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesub pro 08, 2007 11:30 am

svjetloisjena je napisao/la:
silver je napisao/la:
ja sve pokusavam onu tehniku s postavljanjem pitanja prije spavanja al nikako ne ide :(

Pa tek si počeo :)

To može dugo trajati, ako ti je stalo, budi samo uporan :)

zapravo, gotovo uvijek zaboravim odmah sto sanjam.. al recimo, jutros znam da nije imalo veze s pitanjem koje sam postavio. mozda jer me preokupiralo vise stvari.hm.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesub pro 08, 2007 11:32 am

Milab je napisao/la:
Kako se riješiti noćnih mora?
Je li u snovima imate osjet dodira? Ako vas netko udari hoće li vas boljeti? Kad ne znam da sanjam onda su ta osjetila smanjena maksimalno, a kad sam svjesna svega i znam da sanjam onda mi je osjet dodira stvaran kao i u realnosti.
Koja je vaša metoda svjesnog buđenja? Znaći, kad skužite da je san i želite se probuditi. Ja u snu zatvorim oči i pokušavam se osjetiti kako se dižem i kako otvaram prave oči, ali to ne uspije svaki put, onda se moram ubiti u snu da bi se probudila u stvarnosti, a znate, nije jednostavno kad se nalazite na mjestu gdje vas vrebaju svakakvi ljudi a nemate se čime ubiti...

moje more cesto budu od pada.. i onda se probudim instinktivno.. ili neceg slicnog, uglavnom, probudim se s takvom jednom dozom realnosti tog sna.. brr..
nikad nisam pokusavao to s ubijanjem, meni je i ovako dovoljno :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesub pro 08, 2007 11:57 am

Ni ja se nikada nisam ubijala u snu, niti bilo kako umirala... Probudim se kao da imam neki mehanizam odbrane, samo se cimnem, ili ponekad izronim iz sna, krenem gore i kao da prodjem proz nekakvu zavesu, to sam radila namerno, da bih se izvukla... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesub pro 08, 2007 12:56 pm

silver je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
silver je napisao/la:
ja sve pokusavam onu tehniku s postavljanjem pitanja prije spavanja al nikako ne ide :(

Pa tek si počeo :)

To može dugo trajati, ako ti je stalo, budi samo uporan :)

zapravo, gotovo uvijek zaboravim odmah sto sanjam.. al recimo, jutros znam da nije imalo veze s pitanjem koje sam postavio. mozda jer me preokupiralo vise stvari.hm.

Uzmi diktafon ili običnu bilježnicu i olovku pored kreveta i piši čim se probudiš. Ne možeš biti siguran da nisi dobio odgovor ukoliko se ne sjećaš sna. :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesub pro 08, 2007 5:07 pm

sjecam se sna cim se probudim i znam da to nije to, al ga kasnije zaboravim, pamtim samo obrise
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimened pro 09, 2007 10:02 am

Pa, eto, predlozeno ti je da zapises...
Ja sam to dugo radila... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimened pro 09, 2007 1:46 pm

ne sjecam se dobro cim mi se razbistri mozak, tako da ne bi moga ni zapisat vjerojatno.. al mogu pokusat..
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesri pro 26, 2007 10:17 am

E pa jos jedna tema o kojoj ima sto pisati. Ali, of skroz, samo mi se jednom desilo. Lucidni snovi. Mislim da ih je jako lako doziviti. Samo je pitanje stanja svijesti. Par noci, prije sna, sam isao, ajmo reci, autosugestijom, kako cu biti svjestan svog sna u snu. I BINGO. Jedne noci (nije dugo trebalo) dozivim san kojeg se i dan danas sjecam. Uglavnom, razum mi je govorio u snu da nesto tu ne stima. I u jednom trenutku pomislim kako je sve to san. Kako sam dosao do te ideje, lagano je predmet po predmet, osoba po osoba iscezlo. I ostao sam kao u nekoj magli.
ALI, kao uvijek kod mene, jednom prilikom procitam (bojim se tog ludila :) ) kako je svjesnost u snu znak nekakva poremecaja. E, pa nije mi bilo drago tako sto procitati.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesri pro 26, 2007 10:19 am

Gluposti, ovo poslednje... uz to servirane s' namerom...

A sve je pitanje stanja svesti... *
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesri pro 26, 2007 10:22 am

Galilei Galileo je napisao/la:
E pa jos jedna tema o kojoj ima sto pisati. Ali, of skroz, samo mi se jednom desilo. Lucidni snovi. Mislim da ih je jako lako doziviti. Samo je pitanje stanja svijesti. Par noci, prije sna, sam isao, ajmo reci, autosugestijom, kako cu biti svjestan svog sna u snu. I BINGO. Jedne noci (nije dugo trebalo) dozivim san kojeg se i dan danas sjecam. Uglavnom, razum mi je govorio u snu da nesto tu ne stima. I u jednom trenutku pomislim kako je sve to san. Kako sam dosao do te ideje, lagano je predmet po predmet, osoba po osoba iscezlo. I ostao sam kao u nekoj magli.
ALI, kao uvijek kod mene, jednom prilikom procitam (bojim se tog ludila :) ) kako je svjesnost u snu znak nekakva poremecaja. E, pa nije mi bilo drago tako sto procitati.
Lucidni snovi su kompleksna tema. :D
Mogu biti znak poremećaja jer ponekad se jave (kao i astralna projekcija) kao posljedica anksioznosti.
Kako misliš da si postigao lucidni san autosugestijom? Inače postoje tehnike za "izazivanje" lucidnog sna i nije ga lako izazvati. Bit će da je to kod tebe bila početnička sreća :P
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesri pro 26, 2007 10:27 am

lilith je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
E pa jos jedna tema o kojoj ima sto pisati. Ali, of skroz, samo mi se jednom desilo. Lucidni snovi. Mislim da ih je jako lako doziviti. Samo je pitanje stanja svijesti. Par noci, prije sna, sam isao, ajmo reci, autosugestijom, kako cu biti svjestan svog sna u snu. I BINGO. Jedne noci (nije dugo trebalo) dozivim san kojeg se i dan danas sjecam. Uglavnom, razum mi je govorio u snu da nesto tu ne stima. I u jednom trenutku pomislim kako je sve to san. Kako sam dosao do te ideje, lagano je predmet po predmet, osoba po osoba iscezlo. I ostao sam kao u nekoj magli.
ALI, kao uvijek kod mene, jednom prilikom procitam (bojim se tog ludila :) ) kako je svjesnost u snu znak nekakva poremecaja. E, pa nije mi bilo drago tako sto procitati.
Lucidni snovi su kompleksna tema. :D
Mogu biti znak poremećaja jer ponekad se jave (kao i astralna projekcija) kao posljedica anksioznosti.
Kako misliš da si postigao lucidni san autosugestijom? Inače postoje tehnike za "izazivanje" lucidnog sna i nije ga lako izazvati. Bit će da je to kod tebe bila početnička sreća :P
Pih, pocetncka sreca, to govore zavidnici koji godinama pokusavaju a ne uspjevaju. Stvar je i osobna talenta. Osjecam da sam roden u krivo vrijeme na krivu mjestu. Ili sam vec bio roden na pravom mjestu u pravo vrijeme. Ne, nije ona smrdljiva Atlantida, vec Mu.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimesri pro 26, 2007 5:13 pm

Postoje i tehnike i predispozicije... lakse je sa ovim drugim... :) *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimečet pro 27, 2007 1:44 pm

silver je napisao/la:
ne sjecam se dobro cim mi se razbistri mozak, tako da ne bi moga ni zapisat vjerojatno.. al mogu pokusat..

negdje sam to već i napisala, al ponoviti ću ti.
onu sekundu kad se probudiš, ne miči se, i nedaj mozgu da švrlja okolo...nego nekoliko puta prođi u mislim kroz san koji si sanjao...bez micanja iz kreveta. ponavljaj ga u mislima dok se god skroz ne razbudiš...probaj tako, pa javi kako je uspjelo :) :) :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimečet pro 27, 2007 3:50 pm

ne gledaj kroz prozor... narodno verovanje, ali nije los savet. *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimečet pro 27, 2007 4:30 pm

zvezda je napisao/la:
ne gledaj kroz prozor... narodno verovanje, ali nije los savet. *

Misliš - kad se probudiš?
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimečet pro 27, 2007 5:38 pm

:D :D
da, mislila je kad se probudiš - definitivno u tom slučaju ode san.... :D
stara narodna...istinita :) :) :) :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:03 am

...tako je. *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimepet pro 28, 2007 8:00 am

Snovi, ponekad lijepi, nekad tako teski. Nekada ih se tako lijepo sjecam, a nekada samo osjecaja koji je pratio san. Evo bas sinoc sam se sjetio sna od noci prije. I to nicim izazvan. Jedna slika, pa druga, treca i evo cijela sna.
Tesko je sa snovima. Nije lako upravljati njima. Ali, kao ni sa svim sto je nesvejesno. Ono sto je "izvan" nas, racionalnog.

Dobro jutro!
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimepet pro 28, 2007 11:38 am

galileo - mislim da nije ni teško...treba samo skužit tehniku koja nama kao pojedincu najbolje odgovara.

sve je skriveno u nama, svaki odgovor već postoji u nama, treba samo znati pitati....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:45 pm

Ja, racionalna... i nisam Ja... *
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 3 / 42.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: