Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimened svi 02, 2010 1:28 am

Da, bio je spomenut jer je i mene to zanimalo pa sam pitala. Pluton je vise kao kamencic neki :P

Sto se tice znacenja...nisam sigurna...ja sam bila pod dojmom da je vazno vidjeti kako se, zapravo, i na drugim planetama moze napraviti zivot samo da to ne mora uopce sliciti na nista kao sto imamo na Zemlji. Isto tako ucili smo da u nasem sustavu ima stvari za koje ne znamo. Taj dodatni Planet kao i ono nesto sto takodje leta po sustavu spadaju u tu kategoriju. Sto se tice dodatnog Planeta za sada nije receno zasto nam je to vazno. Koliko sam pokontala na njemu se takodje nalazi neki zivot slican nasem i moguce da ce uskoro doci do neke interakcije ili nas oni cak promatraju ili tako nesto pa smo sada upoznati sa time.

A ti nisi bio dosadan. Bio si dobar kao i svi i slusao si predavanje. :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimened svi 02, 2010 1:39 am

Legionar je napisao/la:
Ufff, kakvu sam noć sinoć imao conf1
Evo, ja sam si danas definitivno potvrdio da je osjećaj vremena u snu apsolutno imaginaran.
Usput, ja sam fenomen. Probudio sam se 2 sata prije alarma, a onda kada je alarm zazvonio odgodio sam ga za 10 minuta i u međuvremenu zaspao pa me ta odgoda probudila cerek
U tih 10 minuta sanjao sam san koji je za mene ''trajao'' barem dva, tri sata, što nije moglo stati u nešto malo minuta. To inače znanstvenici govore, a nitko im ne vjeruje.
Koliko dugo inače traje san? Ne više od 10 sekundi moždane aktivnosti?

ja imam sasvim drugo logicno objasnjenje: Sanjao sam kako me nesto ubija i to pocnem da sanjam stalno kad okranem glavu na jastuk i pocnem da se gusim. I ceo san je stao u ta 40-50sek. u pravom vremenu. zato sto sam se probudio kad nisam imao vise vazduha.
[Vrh] Go down
10th insight
Prašina
10th insight


Male
Aquarius Snake
Broj postova : 2
Age : 46
Registration date : 13.05.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: rookie   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimečet svi 13, 2010 11:48 pm

hej svima...skroz sam novi....pa za pocetak imam molbu da mi netko pojasni pojam ''lucidni snovi''......hvala mase
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimečet svi 13, 2010 11:53 pm

Dobro došao! :)
Prolistaj na ovoj temi. Imaš dosta toga, od tehnika kako ih napraviti do objašnjenja.
Sažeto rečeno, to su snovi u kojima si svjestan i u kojim većinom možeš raditi što hoćeš. Ima nekih načina da ih namjerno izazoveš :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
10th insight
Prašina
10th insight


Male
Aquarius Snake
Broj postova : 2
Age : 46
Registration date : 13.05.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: snovi   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepet svi 14, 2010 12:19 am

da,jako cesto mi se dogadja da sanjam neku situaciju koja se poslije dogodi u stvarnosti,ali sasvim bezazlene i banalne situacije kojima nema objasnjenja ni u jednoj sanjarici koja mi je dosla u ruke...
pitam se moze li se ta sposobnost dovest na neki visi nivo,na neke bitnije situacije....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepet svi 14, 2010 12:27 am

Ej, možeš li samo umjesto New post kliknuti na Post reply da ne otvaraš novu temu svakim postom? :)

Ja mislim da može, evo ti jednog mojeg posta napisanog na temu lucidnih snova i izvlačenja nečeg sa svrhom iz njih :)
Legionar je napisao/la:
Za početak, sjećaš se da sam neko vrijeme pisao o tome kako bih se usredotočio na to da kroz svoje snove dobijem neki odgovor.
Kao mali, dok sam još bio ministrant, molio sam Boga ili svoga anđela (o, da, molio sam i njega nekoliko puta :P) da mi kroz san da neki odgovor. Znaš da sa anđelima nije ispalo dobro pa sam se kasnije usmjerio na Boga. Uistinu, kroz snove sam na taj način dobivao veoma dobre odgovore.
Tu je kršćanstvo oduzimalo dio mene, moje energije, jer sam te snove pripisivao nekom drugome, Bogu, umjesto samom sebi i mojom interakcijom sa kolektivnom sviješću ili čime već.
Kada sam shvatio što sam zapravo radio namjerno sam inicirao lucidne snove. Sve mi se to činilo zgodno i zabavno, no brzo je dosadilo. Onda sam se opet kroz snove usredotočio dobiti neki odgovor, bilo to od moje podsvjesti, kolektivne svijesti, a pomalo pod ''tvojim utjecajem'' svoga Vodiča. Kako god okrenem, često mi pali. Znaš i sama.

Onda kada sam imao iskustvo sa odlaskom na Mjesec ili ono kada sam doživio neka čudna stanja koja su proizašla iz lucidnih snova sam se osjećao puno bolje i inspirirano, vjerojatno jer sam se susreo s nečime drugačijim, a da je to bilo inicirano s moje strane. Odonda sam ih još nekoliko puta doživio, iako ne tako intenzivno, ''zanimljivo'' ili neprivatno kao primjeri koje sam napisao na Forum. Takva iskustva me jednostavno navode na razmišljanje i daju želju da shvatim. Nekada se puno okupiram znanstvenim stvarima, a ovo me drži u ravnoteži.

Sada, ovo s regresijom, mislim da na taj način mogu vježbati lucidne snove... čitam knjigu Josea Silve gdje nešto šturo opisuje stanja mozga. Iz svega ovoga sam zaključio da su lucidni snovi jako dobra početna točka za iniciranje nekih drugih stvari, posebice jer se u njima ističe naša vizualizacija i jer ne trebam ulagati energiju kao npr. u meditaciji da mozak iz beta stanja prebacim u neko drugo stanje jer samim snivanjem više nisam u njemu.

Dakle, lucidne snove smatram polaznom stanicom, za sada :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepet svi 14, 2010 2:09 am

prošlu noć sam sanjao da mi je došla policajka doma pred vratima sa motorom, a za njom dvojica policajca u autu. policajka je izvadila neke papire i slike ekog dečka i cure. rekla mi je imena cure i dečka, dali ih poznajem.
pitao sam zašto, rekao sam da ih ne poznajem.
i rekla mi je da su prije dva dana otišli nkuda van zajedno i više se nisu vratili doma i roditeli su obavjestili policiju i sada ih traže. pa su pitali mene dal ih poznam i gdje bi njih mogli nać.

ako netko vidi ili čuje da na vjestima il novinama da je neki dečko i cura nestali, neka ovdje postaju to, nemogu se sjetiti imena ali mi nekako podsvjesno još se drže, i ako vidim možda se i prisjetim, a možda bi to i bili oni. nikad se nezna
[Vrh] Go down
daughter_of_Sun
PraGlodavac
daughter_of_Sun


Female
Virgo Pig
Broj postova : 734
Age : 28
Location : in Wonderland ^^
Registration date : 12.05.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimened svi 16, 2010 5:02 pm

ne znam da li je ovo neko vec post-ao ali bilo bi dobro da znate...

Sat ili vreme kada se sanja
od 19h do ponoci (ispunice se za devet: sati, dana, nedelja, meseci ili godina);
od ponoci do 03h (ispunice se za tri, cetiri ili pet dana);
od 03h do budjenja (ispunice se za deset: sati, dana, nedelja, meseci ili godina)
Odgovor na pitanje: Da li ce se ostvariti nas san? - dobijamo na osnovu lunarnog kalendara i Mesecevih mena.

Lunarni kalendar i meseceve mene
(napomena: pocinje se od mladog meseca)

Mlad mesec
1. noc (prijatni snovi)
2. noc (nepovoljni snovi)
3. noc (beznacajni snovi)
4. noc (ostvarenje povoljnih snova)
5. noc (prorocki snovi)
6. noc (ne pricaj svoje snove)

Prva cetvrt
7. noc (ostvarenje snova)
8. noc (ostvarenje snova od prethodnih dana)
9. noc (veoma brzo ostvarenje snova)
10. noc (povoljni snovi uz iznenadjenje ili dobitak)
11. noc (povoljni snovi)
12. noc (istiniti snovi)
13. noc (skoro ostvarenje snova)

Pun mesec
14. noc (nepouzdani snovi)
15. noc (istiniti i znacajni snovi)
16. noc (istiniti snovi)
17. noc (ostvarenje snova kroz tri dana)
18. noc (istiniti, ali neprijatni snovi)
19. noc (skoro ostvarenje snova)
20. noc (istiniti snovi i uspeh)

Poslednja cetvrt
21. noc (srecni snovi)
22. noc (nepovoljno snovi)
23. noc (snovi se nece ostvariti)
24. noc (srecni snovi)
25. noc (nejasni snovi)
26. noc (istiniti snovi)
27. noc (nepouzdani snovi)
28. noc (povoljni snovi)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimened svi 16, 2010 8:11 pm

Nisam znala ovo :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
daughter_of_Sun
PraGlodavac
daughter_of_Sun


Female
Virgo Pig
Broj postova : 734
Age : 28
Location : in Wonderland ^^
Registration date : 12.05.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimened svi 16, 2010 8:14 pm

hehe :) sad znas Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Computer postavicu jos neke zanimljivosti...kad stignem ...
[Vrh] Go down
daughter_of_Sun
PraGlodavac
daughter_of_Sun


Female
Virgo Pig
Broj postova : 734
Age : 28
Location : in Wonderland ^^
Registration date : 12.05.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimened svi 16, 2010 8:27 pm

citirano sa jednog zanimljivog sajta:

Ova provera stvarnosti treba da se radi često u toku dana. Ideja je ta da se ova navika usadi u vašu dnevnu rutinu tako da se prelije i na san. Ako ovo stalno praktikujete samo je pitanje vremena kada ćete početi da vršite proveru stvarnosti i u snu a tada, ako proverite vaše okruženje dovoljno pažljivo shvatićete da sanjate. Na početku, u toku dana namestila bih moj budilnik da me potseća svakih pola sata da treba da uradim proveru stvarnosti. Druga tehnika je napisati jedno slovo na svakoj ruci ili zglobu i svaki put kada primetite ova slova vi uradite proveru stvarnosti. Možete koristiti slovo L na jednoj ruci a S na drugoj, kao početna slova pojma Lucidno Sanjanje, ili P na jednoj a S na drugoj kao početna slova Postati Svestan. To je način kako da se podsetite da radite ovu proveru stvarnosti, i ako ovo praktikujete stalno to će naći načina da se uvuče u vaše snove da vas i tamo podseti da proveravate okolinu.


Test zdravog razuma: Ovo je prvi i najočigledniji test. Ispitajte okolinu da li postoji nešto što ne bi trebalo biti prisutno. Upitajte se da li bi ovo trebalo da se dešava u stvarnom životu. Tražite stvari koje su nekonzistentne. Da li ste negde gde niste nikada bili ranije? Da li ste sa ljudima koji žive na drugom kraju zemlje? Da li se u kuhinji nalazi slon? Postoje razne vrste pitanja koja mogu da probude vašu lucidnost.

Provera čitanjem: Ovo je jedna od najefikasnijih provera. Jednostavno pogledajte i pronađite nešto za čitanje. Nakon što ste to pročitali pogledajte negde drugde i vratite se nazad i ponovo ga pročitajte. Učinite to par puta. Ako sanjate, tekst ili brojevi će se obično promeniti nakon par pogleda. Možda će se pomutiti ili će se promeniti načisto ili neće biti na svom mestu dok ih čitate. Sve što sadrži brojeve ili slova poslužiće svrsi, kao ulični znak, adresa itd. Mnogi ljudi u snu koriste slova na svom satu.

Letenje ili provera levitacije: Ovo je još jedan efikasan test. Proverite da li ste u stanju da letite. Ako niste u stanju da letite, pokušajte da levitirate ili da lebdite tik iznad zemlje. Kada postanete vičniji u lucidnom sanjanju, ova provera može da vam postane omiljena. Jedina mana je da ako pokušate i ne uspete da levitirate vi još uvek možda sanjate. Zato koristite kombinaciju sa ostalim proverama.

Provera svetlosnog prekidača: Ovo je obično sasvim pouzdana provera. Nađite prekidač za svetlo i uključite ga i isključite. Ako nije ispravan onda je velika verovatnoća da sanjate. Pokušajte par puta i obratite pažnju u kom položalju je svetlo isključeno a u kom uključeno. Obično neće trebati puno da proradi u pogrešnom položaju.

Provera memorije: Ovo je veoma efikasan a prilično nepoznat metod. Jednostavno pređite u svojoj glavi odakle ste upravo došli i šta ste radili. Pratite unazad koliko god možete da se setite i verovatno ćete naići na nelogičnosti u svom sećanju. Tako možete postati svesni nečega što je bilo čudno a što ste svo vreme previđali. Takođe se može ispostaviti da imate smetnju, prepreku koja vam zaustavlja sećanje. U svim ovim slučajevima možete zaključiti da sanjate.

Provera ogledala: Ovo nije samo izuzetno efikasan metod već ima i dodatak - obično je rezultat izuzetan. Nađite ogledalo i dok gledate u svoj odraz upitajte se da li sanjate. Zapanjiće vas vaš odraz u ogledalu. Možda ćete biti mlađi ili stariji ili ćete imati drugu frizuru ili boju kose ili ćete biti neko potpuno drugačiji.

Test samposmatranja: Ovo je takođe veoma koristan test. Pogledajte u samog sebe. Ispitajte vaše ruke, šake, noge i odeću. Obično ćete odmah shvatiti da sanjate pošto ćete nositi odeću koju ne posedujete. Drugi put, jednostavno posmatrajući svoje telo u snu ćete pobuditi vašu lucidnost.

Provera prolaska kroz materiju: Ovo obično nije pouzdan metod ali mi je pomogao mnogo puta. Jednostavno pokušajte da prstima prođete kroz nešto čvrsto, kao što je zid ili vrata ili staklo. Najpre, možda neće da deluje ali ako verujete da možete, na kraju ćete biti u stanju da prstima prođete kroz bilo koju čvrstu stvar. Kao dodatak na ovu proveru, takođe ćete razviti svoju sposobnost da svojim verovanjem direktno utičete na svoje iskustvo.

Gravitaciona provera: Ovo je nešto pouzdanija provera. Nađite nešto što možete da bacite u vazduh i uhvatite. Počnite da bacate i videćete da ta stvar ne poštuje zakone gravitacije kao što bi trebala u budnom životu. Da biste uvećali šansu za uspeh ovom proverom, dok objekt bacate u vazduh pokušajte da umom utičete na njegovo uzdizanje i padanje.

Pitanje za ličnost iz sna: Ovo možda nije najbolji metod ukoliko ste budni, ali može biti efikasan ako sanjate. U budnom stanju, ako pitate ljude da li se nalazite u snu njihov odgovor bi bio da vas proglase ludim, ali u oblasti snova, to je sasvim druga stvar. Obično će ličnost u snu negirati da se radi o snu, ali će to raditi sa dozom misterije. Oni obično neće postavljati pitanje o vašoj uračunljivosti, a u nekim slučajevima oni čak i ne razumeju šta pričate i potpuno će vas ignorisati. U retkim prilikama će neko u snu priznati da se zaista radi o snu.

Kao što je ranije naglašeno, ove provere stvarnosti treba da se praktikuju redovno u toku celog dana. Što su više uključene u vašu dnevnu rutinu, brže će se pojaviti u vašim snovima. Ako postoji jedna reč koja sumira ono što vam je potrebno za lucidno sanjanje bila bi to reč svesnost, svesnost, svesnost. Rad na vašoj svesnosti će imati direktan vidovit efekat na vaše snove i jednom kada postanete vičniji u lucidnom sanjanju, shvatićete da je vaša svesnost u kombinaciji sa vašom namerom ustvari pasoš za oblast snova.
[Vrh] Go down
daughter_of_Sun
PraGlodavac
daughter_of_Sun


Female
Virgo Pig
Broj postova : 734
Age : 28
Location : in Wonderland ^^
Registration date : 12.05.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimened svi 16, 2010 8:32 pm

Interpretacija snova
Posebno obratite pažnju na teme koje se javljaju uvek iznova u vašim snovima. Ako poruku niste primili i protumačili prvi put, često se isti san – poruka, javlja ponovo. Mnogi ljudi sanjaju snove koji se ponavljaju, tu spadaju i noćne more. Ustvari, vaše unutrašnje biće samo pokušava da vam prenese važnu poruku.

Pokušajte da posmatrate svaku ličnost koja se pojavljuje u snu kao jedan od aspekata vaše ličnosti. Na primer, ako se u snu pojavi đavo, pokušajte da vidite šta se dešava sa vašom interpretacijom ako na taj lik gledate kao na “destruktivnu mračnu stranu vaše ličnosti”. Čak i ako se radi o ličnosti koju poznajete u stvarnom životu, pokušajte da koristite ovu tehniku interpretacije. Zatim, na primer, ako sanjate svoju majku, možda njen lik predstavlja žensku, majčinsku stranu vas samih.

Objasnite sebi svoje snove koristeći što je moguće jednostavnije i osnovnije pojmove. Pretvarajte se da ih objašnjavate vanzemaljcima, kojima je potrebno definisati skoro svaku reč. Ako se na primer vaš san odnosi na automobil, predstavite sebi da “vanzemaljac” ne razume šta je to automobil. Morate da mu objasnite da je to uređaj za transport, za kretanje sa jednog mesta na drugo. Iznenadiće vas interpretacija, odnosno značenje snova koje otkrijete koristeći ovaj metod.(OVO JE NAJJACI METOD :D )


Snove redovno zapisujte odmah nakon buđenja pre ustajanja iz kreveta. Ukratko i dovoljno sažeto da služe kao podsetnik jednog dana kad se nakupe i kad ih budete analizirali. Radeći sa njima možete doći do neslućenih rezultata i velike koristi za vaš dalji duhovni i spiritualni razvoj.

Podelite svoje snove sa drugima, i pokušajte da dobijete mišljenje prijatelja ili osobe koja se u to razume. Imajte rezerve. Nemojte prihvatiti interpretaciju vaših prijatelja, osim ako oni ne pobude u vama onaj AHA osećaj, osećaj momentalnog prepoznavanja značenja vašeg sna.
[Vrh] Go down
daughter_of_Sun
PraGlodavac
daughter_of_Sun


Female
Virgo Pig
Broj postova : 734
Age : 28
Location : in Wonderland ^^
Registration date : 12.05.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimened svi 16, 2010 8:33 pm

recite mi slobodno ako ima neki slican post da obrisem moje.. :P
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepon svi 17, 2010 1:54 am

Ovo je zanimljivo :)

Pogotovo ovo za ostvarenje snova..
Imam jedno pitanje u vezi toga. Dogodilo mi se zbilja nešto neobično.
Sanjala sam jednu osobu i abijent u kojem se nalazila, sva mimika, govor je ubiti buo točan sadržaj što mi je rekla nedugo nakon buđenja :)
rijetko kad mi se to događa, ali ovo je bilo zbilja intenzivno i točno i to sam sanjala malo prije nego što sam se probudila

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepon svi 17, 2010 9:53 am

Ove metode za lucidno sanjanje mi nisu bas najgenijalnije. Ako si ti u snu toliko svjestan da mozes namjerno okretat glavu i pokusat citati ili pokusavat letjet ili bilo sto drugo onda vec lucidno sanjas :P

Super mi je ona metoda tumacenja sna kao da se tumaci vanzemaljcu ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
daughter_of_Sun
PraGlodavac
daughter_of_Sun


Female
Virgo Pig
Broj postova : 734
Age : 28
Location : in Wonderland ^^
Registration date : 12.05.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepon svi 17, 2010 10:30 am

@Alpha:slazem se sa tobom...sunceko
@Gea:snovi se mogu ostvariti...i meni se takodje to retko desava da mi se snovi ostvare na takav nacin...obicno pratim sta snovi znace...ali bas cela scena da mi se desi...to je kod mene retkost tuzni
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepon svi 17, 2010 12:14 pm

ma snovi su čudna stvar. meni se uvijek činilo da crkva ima negativno mišljenje o tumačenju snova. sve dok nisam onako bezveze se zapričao sa jednim svećenikom o snovima. čovjek je rekao da oni prihvaćaju da snovi imaju neko značenje itd...

al meni se više čini da je to onaj štangas(znat će oni koji se razumiju u auta, uglavnom to je zimi kad pališ auto gas koji je toliko jak da samo auto drži upaljenim da se ne izgasi) od mozga i onda mozak baca neke lude slike u podsvijest...

al i ja sam doživljavao da su mi se snovi ostvarivali, da sam preko njih recimo 'saznavao' gdje su mi neke stvari koje mi je netko bio ukrao, pa onda sam sanjao snove u nastavcima, ono jednu noć, pa drugu noć se san nastavi... itd itd... možda ipak ima nešto u tome, al po mom mišljenju, prerijetko snovi ustvari nešto znače da bi svaki san bio za razmišljat o njemu..
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimesub svi 22, 2010 12:10 am

mozak svake sekunde ima na raspolaganju 2000 podražaja(informacija.) izabire ih tek od 5 do 7. u iznimnih ljudi 9. :)
ostale podražaje mozak često prima na jednoj nesvjesnoj razini, te se oni često manifestiraju kroz snove.
kad bi upoznali zbilja, kako mozak funkcionira, BOJIM SE, puno bi se stvari i situacija objasnilo na jedan jednostavan, znanstveni način.
bojim se, bi li ostalo prostora za mistično, duhovno, nadnaravno... bojim se, moja bi duša ostala bez potrage i nade! :(
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimesub svi 22, 2010 12:19 am

schmizzl se vratila whee cheer
.. nije te dugo bilo :(
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimesub svi 22, 2010 12:28 am

nisam imala internet... ali sanjala sam ga svaaaaaaaki dan!! :) :)
i vas sam sanjala... :)

neće se ponoviti, obećajem.. :) 5 ljubi
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimesub svi 22, 2010 1:10 am

Drugi put u neki internet cafe! I problem riješen :D
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepet svi 28, 2010 11:14 am

disaster... sinoć sam sanjala da mi je dečko poginuo na morotu... još ga nema, ali ga želi i planira skoro kupiti...
nakon sinoć, sigurno je, ako i kupi motor, ja ću ga osobno raspiliti u sitne komade, i zavariti ih na jedan kreativan način... :(

jer, bio je to lucidni san.. često, od malena, sanjam lucidne snove, ali to ne mogu kontrolirati! ili se odnose na budućnost, drugi ili drugačiji svijet, ili na neke trenutne situacije koje me brinu i kojima ne znam ishod...
i tako, sve sam sigurnija da u lucidnim snovima vidim budućnost.. jer uvijek se dogodi da se ostvare, simbolično, ili doslovno :)
je li to moguće??
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepet svi 28, 2010 12:01 pm

Ajooj, baš mi je žao što si to sanjala :(

Mislim da se ovaj ne odnosi na budućnost, nego na tvoj podsvjesni strah da ne izgubiš dečka. (ili jednostavno ne voliš motore :P)
Ja zadnjih par tjedana stalno sanjam da mi je netko od bližnjih umro. najgore je kaj je tako realistično i detaljno, i što se sjećam stvarnosti. Ali ništa se nije loše dogodilo. Samo projiciram strah u snove.

Ili budu kao upozorenje. Kad u snu osjetim gubitak voljene osobe, nastane stršna praznina, počne me strašno peči zbog svega što nisam stigla reći, što nisam bolje upoznala tu osobu.
ALi ništa se nije nikome dogodilo. uhhh

Pričaj schmizzl o ovim (lijepim) snovima koji se ostvare! popc
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimepet svi 28, 2010 8:39 pm

aaaa :) nažalost, nisu lijepi... :)
npr, kada vidim nekoga poznatog u lucidnom snu, znam da će mi biti netko važan u životu, a o tome koju će poziciju zauzimati ovisi o osobi pored koje stoji! :) ima slučajeva, pisat ću ti o njima samo da uhvatim malo vremena! :)

da, strah, trenutne događaje i želje sanjam kad sanjam ne-lucidno :)
ali kažem ti, kada je to lucidni san, onda je to nešto posve drugo :)

znam da je ovo prvi dečko koji me neće iznevjeriti (i znam da ga neću izgubiti kroz još bar 74 godine sex :) )
a ja sam ti tip alfa ženke, i među mnogom obožavam miris oktana lol obožavam motore, pogotovo sportive (a on je u snu bio na enduro motoru), aute, brzinu, manevre :) :) vožnju općenito :)

a kažem, pošto se do sada sve ostvarilo... danas sam ga nagovorila da kupi auto... i pristao je!! ljubi u biti, primio je izravnu prijetnju od mene! lol

kažu da sanjati smrt voljene osobe znači da smo joj produžili život!! so be it! :)

evo jedne oktanske Burn Rubber Not Your Soul :)
[Vrh] Go down
blizanka
Prašina
blizanka


Female
Gemini Dog
Broj postova : 4
Age : 53
Registration date : 01.06.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitimeuto lip 01, 2010 12:14 pm

Cesto imam lucidne snove.Navikla sam se na njih, lijepo je biti svjestan i znati da sanjas. Ja to osjecam i dožzivljavam ovako. Zaspim i kada krene san razmisljam u njemu i svijesna sam da sanjam. I pokusavam sto vise uzivati u tome i tacno vidim u snu sta ce se desiti dalje, i pokusavam to sto slijedi kontrolisati i ostati u tom snu sto duze.
Nisam nikad sanjala nesto sto ce se desiti, mislim na neke dogadaje vece. Vecinom sanjam osjecaje dragih osoba tj meni bliskih osoba, i po tim snovima rijetko grijesim kako ce se ko osjecati ili kako se osjeca.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 31 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 31 / 42.Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: