Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42  Next
Autor/icaPoruka
vickoo
Prašina



Male
Capricorn Dog
Broj postova : 9
Age : 29
Location : Anywhere where I want
Registration date : 22.12.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 3:20 am

Prije koju godinu, sanjao sam isti san negdje tjedan dana. Ja stojim na jednom beskrajno dugačkom stupu, a oko stupa ništa osim tame. Odjednom se pojavi drugi stup nekoliko metara udaljen od mene i na tom stupu sova. Mi se tako 'gledamo' par minuta i samo se probudim u 3 sata i 33 minute -.- . I tako svaki dan tih tjedan dana... Može li mi tko ovo objasniti???? confused
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 7:57 pm

Gledao si hororce pa ti podsvijest radi scenarij u skladu s njima? ;)
[Vrh] Go down
vickoo
Prašina



Male
Capricorn Dog
Broj postova : 9
Age : 29
Location : Anywhere where I want
Registration date : 22.12.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 8:02 pm

Ne xDD
Gledam puno horora i nikad nemam noćne more od njih, ali prije tih snova od horora nisam vidio ni h. ^^
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 8:07 pm

Ne moraju biti noćne more. Dovoljno je da se pojavljuju neki motivi iz filmova. Pitam te za horore pošto se u "Susreti 4. vrste" pojavljuje motiv sove.. čula sam to od drugih ljudi, sama srećom nisam pogledala film :P
Meni se npr. događalo da sam nakon gledanja filma Egzorcizam Emily Rose noćima budila u 03:03 ujutro ili 03:00 ujutro.. što je u filmu nagovještaj da će te ospjesti demoni roll
To je bilo prije 4 godine i poslije više nisam nijedan horor pogledala.
Da li ti se događa da se probudiš par sekundi prije budilice ili slučajno zaboraviš naviti budilicu ali se svejedno probudiš točno kada trebaš? Um je za svašta sposoban, posebno za vrijeme sna ;)
[Vrh] Go down
vickoo
Prašina



Male
Capricorn Dog
Broj postova : 9
Age : 29
Location : Anywhere where I want
Registration date : 22.12.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 9:32 pm

Umm, ja sam taj hororo tek nedavno gledao, a sovu sam sanjao puno prije sanjao svaku noć i budio sam se točno u 3:33 ujutro, kao što sam gore napisao.......
Da događa se, često se budim par minuta, pa čak i sekundi prije budilice...neznam kako mi to uspije xDDDD
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 10:38 pm

Aha.. i sad kad si pogledao film brinu te sova i brojke. Definitivno neugodni snovi conf1
Mislim da te ne bi trebali zabrinjavati ti snovi , jer kao što i sam kažeš, sanjao si to prije godinu dana. :)
Kako ti je zadnje vrijeme sa snovima?
[Vrh] Go down
vickoo
Prašina



Male
Capricorn Dog
Broj postova : 9
Age : 29
Location : Anywhere where I want
Registration date : 22.12.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 11:28 pm

Da sanjao sam to prije negdje oko godinu dana i budio se u 3:33 ujutro, i kada sam nedavno pogledao taj film, sjetio sam se tog sna, ali me nije to ništa zabrinjavalo. Počelo me brinuti kada sam negdje tjedan dana nakon što sam pogledao taj film, poćeo sam se buditi u 3:33...Ali neznam da li sam sanjao sovu, jer se nisam sjećao snova...To je sve sad prošlo i opet spavam normalno ^^.
Hehe, nemam pojma kakvi su mi snovi u zadnje vrijeme jer ih se ne sjećam, baš niti jednoga ;) :) .
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimesri pro 29, 2010 1:03 am

Moja najgora noćna mora je da se budim, tj. sanjam, ali kao da izlazim iz tijela, i da na krevetu na kat iznad moga... plamsaju dva crvena zla oka u tami, a ja se držim sa strane i vidim svoje tijelo ispod. To je zasigurno jedna od najgorih snovopriča koju imam za kazati... Sada rijetko sanjam, ne posvećujem se toliko. Međutim prije dvije godine sam vodio dnevnik sanjanja i dok sam ga pisao, snovi su bili učestaliji i jasniji, potvrđujem to svojom izjavom.

Na to sam se odlučio nakon što sam pročitao par stranica Magick, nešto od Alistera Crowleya još i nešto sitno uvoda iz Kabale, gdje svi tvrde da je za dobar uvod u magiju i sl. važna introspekcija, tj. prodiranje u podsvijest i razotkrivanje tih problema... Sada ne stignem to toliko, nekako mi je žao, češće se bavim meditacijom.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimesri pro 29, 2010 1:29 am

Ja sam baš prekjučer počeo pisati dnevnik snova :)
Trenutno ih se prisjećam toliko da jednostavno tijekom dana ne stižem to sve popisati :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimesri pro 29, 2010 10:56 am

@Melkior, tvoj san zvuči kao opis astralne projekcije confused

@Legić, jel ti treba neki ljepši dnevnik za pisati snove u njega? :D
Meni se neda zapisivati snove, osim ako su baš jako bitni.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimesri pro 29, 2010 2:40 pm

Ja već neko vrijeme vježbam tehniku jednu kako u snu znati da sanjaš i moram priznati ne uspije mi baš uvijek. Vrlo često mi uspije no valjda ovisi i umornosti taj dan. Bilo kako bilo, svakome preporučam da vježba jer je odlično.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimesri pro 29, 2010 3:51 pm

@Flory, ne, jer neke zapisujem u mobitele, a neke na blok papira koji izgleda tako beznačajno da ga nitko od mojih ukućana ne bi pomislio otvoriti. A ako ću imati dnevnik izgledat će kao Pandorina kutija face

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimesri pro 29, 2010 4:24 pm

Ček, evo dokaza, samo što sam vam jučer napisao svoj san, već danas se bolje sjećam današnjeg, naime...

Sanjao sam da je u jednom zahrđalom prljavom kasliću napokon stigao moj paket sa ebaya, koji kasni već par dana sve mi se čini. Uglavnom zapakiran je onako klasično u zgužvanu kartonsku fasciklu ili pismo, i dok ga izvlačim iz te rupe ili kasliča osjećam radost, hehe...

Velim vam da ovo pisanje snova drži vode, tko nije probao, neka proba...
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimepon sij 31, 2011 10:43 pm

Noćas sam u snu postala svjesna da sanjam. Sjetila sam se u snu onoga što je MoW govorio o nivoima sanjanja :D i pomislila kako onda moram iskontrolirati da se san odvija kako ja želim. Kako sam bila na nekim stepenicama, poželjela sam se teleportirati na dno stepeništa, odnosno na izlaz iz zgrade. Iz nekog razloga , mogla sam samo letjeti preko stepenica, ali presporo -.-
Zato sam se razočarala kako još ni prvi nivo ne mogu kako treba obaviti :P

Inače, nisam prije spavanja imala nikakvu namjeru provociranja lucidnih snova ni ništa slično confused
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimeuto vel 01, 2011 7:30 pm

to se i meni događa zadnjih par noći :/
samo kad je počnem utjecati na san on počne se izvlačiti i raditi po svome a ja sam prespora .. tj. promjena koju želim presporo se odvija

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legion
Stanica
Legion


Male
Cancer Tiger
Broj postova : 12
Age : 37
Registration date : 13.08.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimeuto kol 16, 2011 3:48 am

kad imate lucidne snove, ili AP (ok ap je moguće razlikovati no bilo je hm čudno.?.) da ih razlikujete od stvarnosti.??
Meni se bilo počelo miješa iliti stapati, jer jkednostavno nisam znao posebno za lucidne snove, bili su toliko intezivni i realni da ih nisam razlikova od stvarnosti .. iša na posao radio doma kopaj štijaj ovo ono .. i zadnji put, i tak ti obavim posao, sav krepan itd. i kad ono dođe mi bratić iz zagreba i počne se vrtit uokolo s kadetom i prikolicom uokolo, onda sam shvatio da sanjam .. i sve sam mora ispočetka radit.

Nakon toga, ok, nakon još neki par puta mora sm prestat, jednostavno više nisam ad bio siguran jesu to moja realna sjećanja ili sjećanja iz snova .. ita svašta nešto.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimened lis 23, 2011 9:52 am

izreagirati ću ovdje na neke post-ove koje sam pročitao i time nastojati razjasniti stvari ljudima koji žele znati točnije i preciznije o naslovu ove teme. Primjetio sam da dosta ljudi brka stvari pa se nadam da će vam nakon ovog texta biti jasnije.
Da bi bio jasan najprije ću iznjeti nekoliko bitnih činjenica o terminologiji kojom se danas koriste mnogi iako ju rijetko 'ko razumije do kraja (i to ponajprije zbog nedostatka iskustva i nedostatka kvalificiranih Učitelja i mentora)
prvo: Astralna projekcija vrlo je različita stvar od Lucidnog sna iako ih veže isti nivo svijesti iz kojeg se i jedna i druga manifestiraju a to je Astral.
Za one koji ne znaju što je Astral (kao i za one koji su uvjereni i misle da znaju ali griješe) pokušat' ću objasniti: Astral nije ništa drugo nego jedan sloj ili nivo podsvijesti koji ima dodatne pod-slojeve, zato i prepoznajemo viši i niži astral. Astral se još naziva sa mnogo imena u različitim kulturama, a spomenuti termin 'podsvijest' nastao je na Zapadu i produkt je proučavanja uma u Zapadnoj medicini. Nazivaju ga ponekad i Subsvijest.
Današnji transpersonalni psiholozi jedina su grana Zapadne Psihologije koja je na rubu da prizna da je Astral stvaran (jedan njihov autor čak je i iskoristio termin Astral u njegovom kontroverznom doktorskom radu)
Svaki put kada sanjamo odlazimo u Astral, a svaki dan svi sanjamo (sjećali se mi toga ili ne).
Odlika Astrala ili jedna od 'kvaliteta' Astrala je što je on kolektivan ili 'polu-kolektivan' što bi značilo da je naša podsvijest kolektivna i da ju djelimo sa svim ostalim ljudima i bićima iako mi toga nismo svjesni (većina).
Druga odlika Astrala je što su u njemu arhivirana sva Znanja, sva sjećanja, sve emocije i sve informacije od svih ljudi koji su ikada hodali ili hodaju Zemljom.
Znajući samo ove dvije odlike, sa malo indukcije možemo zaključiti da bilo koji čovjek ima pristup bilo kojem Znanju koje želi ukoliko bi znao kako 'otići' tamo i to Znanje 'pokupiti'.
Ovdje se neću osvrtati niti truditi objasniti da je ovo Fakt ili ne jer podrazumjevam da svi čitatelji ovog topic-a nisu ovdje kao 'skeptična čitalačka publika' već smatram ovo mjesto u kojem ljudi djele Spoznaje, Uvide i Isitinu.
Drugim riječima vjera u ovo je nepotrebna jer je u ovom slučaju vjera samo nedostatak Znanja i Iskustva. Ja dakle ne vjerujem u Astral već znam što je a i gdje je i kako do njega.
Do Astrala su kroz milenijume mnogi znali kako i mnogi su od njih ostavljali znanja iza sebe u pisanom ili 'pjevanom' obliku koji su dalje vremenom i širenjem tog znanja prerasli u pokrete, sekte, kultove a ponekad i u Znanost.
Od jedne takve znanosti (Teurgije) i ja sam učio (tj. bio učen) i u toj znanosti Astralna projekcija je samo jedna od vježbi koju svi inicijati koji žele napredovati moraju bez većih poteškoća izvoditi kada god se to od njih zatraži.
Otići iz tijela (u budnom stanju) do druge sobe i vidjeti što se u njoj događa (pročitati što je napisano na papiru ili sl.) i vratiti se nazad u tijelo te ispričati mentoru što su vidjeli, jedan je od mogućih testova koji se provode nad inicijatom. Nakon kraćeg vremena verificiranja da inicijat bez problema obavlja ovakve zadaće predlaže mu se da krene na druge, sofisticiranije tehnike i praksu i obično ga se ne ohrabruje da se na ovome zadrži duže vremena. Razlog ovome je što se inicijati nerijetko 'Zalijepe' za ovu tehniku i tu postoji opasnost od moguće zloupotrebe tehnike kod studenata koji ne vide pravi smisao ove vježbe i koji se udalje od pravog početnog cilja i fascinacije zbog koje su pristupili ovom putu te krenu dalje sami misleći kako su daleko napredovali i kako im više nije potrebno nikakvo vodstvo.
Ovakva vježba to jest manifestacija Astrala kao oruđa u rukama nekog praktikanta najbliža je onome što zovemo Astralna Projekcija (iako se naziva i drugačijim terminima). Ova vježba ima svoja 3 nivoa i svaki Magičar koji se ozbiljnije bavio praksom u stanju je izvesti sva tri, jer ova vježba spada u početne stupnjeve Teurške prakse.
Prvi nivo je opisan gore, drugi nivo podrazumjeva dalja putovanja i vrlo precizna opisivanja svega (ovaj drugi stupanj takodjer podrazumjeva da je magičar ovladao tehnikom Jasnovidnosti koju je potrebno inkorporirati u AP da bi bila što bolje izvedena) i 3 nivo podrazumjeva putovanje u tzv. Eteričnom tijelu na kratke ili duže udaljenosti s time da vas ljudi koje posjećujete ili pored kojih prolazite vide kao da ste tamo. Ovaj nivo takodjer podrazumjeva da je magičar u mogućnosti preseliti svoju (pod)svijest u mačku, pticu ili bilo koju drugu životinju koju želi i kroz nju promatrati. Ovdje se neću previše zadržavati na načinima i konkretnim pojedinostima ove tehnike jer bi tu ušli u drugu temu i zato jer sama tehnika Jasnovidnosti zahtjeva predan rad a ona je samo jedan od preduvjeta da bi se bilo što od ovoga ostvarilo, drugi preduvjeti za ovu praksu su: potpuno ovladana tehnika imaginacije i vizualizacije predmeta pred zatvorenim i otvorenim očima, ovladana tehnika koncentracije (najmanje 5'' minuta stanja 'bez misli'), ovladana tehnika selidbe svijesti u predmete i promatranje iz njih.
Ova je jedna od preliminarnih tehnika na kojima se inicijat-Adept može vrlo lako poskliznuti i često se dešava.
Samo ja osobno vidio sam najmanje 5 ovakvih slučajeva koje spomenuh ranije koji su mislili da im ne treba više nikakvo vodstvo nakon ovladavanja ovim tehnikama i sa svakim od njih naslušao sam na drskih i pretencioznih komentara obično izjavljujući za sebe kako su dosegnuli ovakve ili onakve nivoe svijesti.
Mišljenja sam da se zbog takvih slučajeva najviše i proširio mit o A.projekciji, mit o Velikim učiteljima Astralne projekcije (što je potpuno trivijalno jer je sama AP samo jedna kap u moru enormnog znanja i prakse pravih Magičara to jest Mudraca koji su nositelji 'Pečata Svijesti'. Znanje isključivo o AP je stupanj koji nijednu individuu ne može odvesti daleko, a često završava vrlo ružno) i na kraju mit o Hybridnim tehnikama kojih danas ima stotine a koje su samo krhotine znanja (obično početnog) sklepane u neku tehniku u kojoj netko postaje majstor ili često sam Učitelj u roku od 2-3 godine i parsto eura na mjesec (Theta tehnika, tehnika-Reiki, Excalibur, Kreaton, Aspektika, samo su neki najpoznatiji primjeri ovh vrlo plitkih, nekada čak i opasnih hybridnih tehnika i često u razgovorima sa nekim od pripadnika ovakvih grupa nailazim na ogromne rupe u znanju, neinformiranost o Simblima koje koriste u stalnoj primjeni svojih tehnika, naplaćivanje Znanja, inicijacije i "liječenja", a njihovi majstori i učitelji najčešće su isfrustrirane srenjovječne ženice koje svoje nove inicijate znaju iz bivših života ili su sudbinski došli kod njih i slična mediokritetna, prizemna sranja, s oproštenjem).

Iako viši stupanj svijesti od ovog našeg (u nekoj imaginarnoj hijerarhiji svijesti) Astral kao takav još uvijek je vrlo burno 'mjesto' i još uvijek puno 'intriga' i često ne pretjerano benignih bića, stvorenja kao Astralnih Larvi. "Flyer-a", Patuljaka (doslovno), razuzdanih podsvijesti i o njemu bi se samom mnogo dalo pisati. Ja ovdje iznosim samo bazne stvari.
Jedna Okultna branša rano-kršćanskih mistika koji, vjerovali ili ne, i do dan danas postoje u obliku crkvene reformirane denominacije (sekte) govore o tome kako je Sandalfon 'Šef' Astrala i kako te on može jedini inicirati u cijelu priču.
Koliko god ne mogu smisliti bilo kakve striktne religijske radikale (pogotovo isprane katoličke fanatike koji su kroz povijest ubili više miliona ljudi u ime Isusa nego Staljin u ime majke Rusije) moram reći da kod ovoga nisu tako daleko od istine. Zvali mi njega Sandalfon ili Josip nije bitno, bitno je da postoji odredjena 'koncentracija Inteligencije' u Astralu koja je vrlo stvarna i koja izgleda dominira cijelim ovim 'prostorom' bez čijeg znanja se rijetko što dešava na Astralu.
Njega (Sandalfona/Josipa:)) spominju na raznim jezicima, u raznim kulturama, raznim mikro-mentalitetima razni shamani, seoski Vještci, Magičari, Sadhu-i pa čak i Druidi. Sama činjenica da su Astralna bića kroz različita vremena u različitim kulturama i podnebljima opisivana IDENTIČNO ili ponekad 'samo' slično već je dovoljan pokazatelj da je Astral u tom kontextu vrlo kolektivan i vrlo stvaran.
Sve priče, svi mitovi i sve legende ili su prepričavanje Istina koje se iz nekog razloga nisu smjele izgovarati u to vrijeme kao činjenice ili su dio aktivnih Astralnih promjena i dogadjaja zapisanih od strane nekog od pomenutih Shamana.
Kako je Astral samo jedan od "svijetova" kroz koji se mora proći na Putu do Suštine to jest Istinske Mudrosti, on se smatra svojevrsnim 'prekidom' na Putu, svojevrsnim ambysom punom kušnji da bi se uopće komuniciralo sa svijetom iznad njega.
Svatko od nas dakle, barem je jednom dnevno barem polu-svijestan Astrala (u snu), ali rijetko i gotovo nitko od nas nije svijestan tog svijeta iznad Astrala iako je i on kolektivan i iako je i on sastavni dio naše cjelokupnosti tj. našeg pravog Sebstva. Njega takodjer nazivamo u raznim kuturama raznim nazivima, Kršćani bi ga zvali Anđelima, neki drugi Anđeosko-Demonskom hijerarhijom, mi Teurzi zovemo ga Kauzal itd. bilo kako bilo, ovdje se na bavimo tim svijetom jer čak ni najbolji Lucidni sanjač ne može doći do ovog svijeta u svom Lucidnom snu i čak ni najbolji majstor Astralne projekcije ne može sa svojom projekcijom ni primirisati u njega.
Sve što sam do sada opisivao vezano je uz AP najviše te ću sada reći nekoliko riječi o Lucidnom Sanjanju.
Kako teurgija ima vrlo striktna pravila te se strogo zabranjuje preskakanje stupnjeva bez obzira koliko neki Adept talentiran bio, tako u nekim drugim Okultnim tradicijama Istoka ili primjerice tradicijama Američkih Indijanaca nemaju ista pravila i Inicijata se namjerno gura u Lucidan san i u Astral što ranije i na drugačiji način. Praksa Lucidnog Sanjanja te vrste zapravo je testiranje Subjekta i po prvom iskustvu se već zna "koliko je sati" i ima li smisla dalje učiti izabranog inicijata lokalnoj Shamanskoj praksi.
Shizofreničari koji su na zapadu poznati pod tim nazivom zbog istoimene bolesti u nekim su tradicijama odlični kandidati za Inicijaciju u lokalnu Oklutnu Tradiciju i na neki način (meni do danas nepoznat) mogu to vidjeti već kod djeteta od 3 godine na više. To dijete naravno ne postaje shizofreno, čak ni ako ne prodje inicijaciju i to zato jer ga nauče kako ovladati intervalom podijeljene-ličnosti (psihomotorike) dok ga na Zapadu učine još bolesnijim..
Lucidan san je dakle interval vremena u kojem je sanjač svjestan da sanja i svjesno čini akcije bez utjecaja 'radnje sna. Taj interval je obično veoma kratak i ne produžava se vremenom ako osoba ne zna kako ga produžiti. Lucidan san desi se jednom ili više puta u životu kod oko 6-9% ljudi na svijetu. 0.01% od tih 9% ljudi (oko 70 tisuća) pokuša se baviti ili se bavi Lucidnim snom kao praksom. Kroz zadnjih 100-tinjak godina bilo je nekoliko pokušaja da se Lucidan san "Mapira" od strane nekoliko grupa ljudi. Relevantne mape danas ne postoje iako neke grupe tvrde kako imaju prilično precizne "globuse" Sna. Mapiranje se vrši arhiviranjem svakog "snimljenog" sna i naknadnim usporedjivanjem mjesta, dogadjaja i Bića. Snimanje sna je precizno crtanje i pisanje savršeno i kristalno čisto upamćenog sna.
Lucidan san moguće je produljiti na skoro cijelo trajanje polifaznog sna i danas postoji niz vrlo lukavo smišljenih vanjskih podražaja za stimuliranje čula u pravom trenutku kao i niz vrlo vještih uputa za produljenje sna (naprimjer brzo mjenanje fokusne točke u snu, česti i podrobni 'Reality-checks' u snu i na javi itd.), jedan od osnovnih stvari za triggerovati Lucidan san kod sebe je prestati bilo kome pričati bilo kakav svoj san.
Djeliti san sa nekim takodjer ponekad može uzrokovati mješanje individualnog osviještenog Astrala (subsvijesti) sa nečijim primarom ili njegovim neosviještenim Astralom što ima druge teže posledice i manifestacije. Nijedan Shaman niti Magičar ionako nikada ne priča svoje snove, a pitati nekoga što je sanjao u ovim se društvima smatra uvredljivim a osobu koja je pitala ograničenom i plitkom.
Odlazak u Astral kroz san i odlazak u Astral kroz Astralnu projekciju jedna je od dvije suštinske razlika izmedju ovo dvoje. Druga je razlika što se Odlazak u Astral kroz Astralnu projekciju ostvaruje najčešće samo do nižeg Astrala jer bi sa višeg Astrala teško imali bilo kakvu interakciju sa ovim Fizičkim planom i nebi služilo svrsi.
Magičari koji koriste tehniku Astralne Projekcije za istraživanje višeg Astrala, za montiranje 'Servitora', punjenje Magičnih Amuleta ili bilo kakvu drugu ozbiljniju stvar koja bi Magičara mogla zanimati na Astralu indikacija je da je to Magičar početnik (Inicijat) koji može biti ili jedan od onih pomenutih ranije u textu ili netko tko je na svoju ruku i bez Učitelja i literature uspio ovladati AP-jom, a to je zato što pravi školovani Magičari imaju puno suptilnije i sigurnije metode za djelovanje na Astralu od AP.
Lucidno sanjanje dakle jedino je koje može odvesti 'Običnog čovjeka' u Astral pa čak i u viši Astral na kojem može djelovati i vremenom i predanošću sklopiti saveze sa moćnim Instancama ili Bićima. Neki od Shamana Mexica (ali i Sibira) još prije mnogo stoljeća, ali i sve do danas, toliko su se izverzirali u ovoj praksi da su u stanju učiniti nevjerovatno velike promjene na Fizičkom planu (with little help of their Astral friends). Na žalost ili Na sreću, pravim Magičarima, moć i utjecaj na Fizičkom planu nije ni u sekundarnom interesu.
Ja sam krajem 90-ih izdao knjigu PILS (priručnik i inicijacija u Lucidno Sanjanje) u nakladi od 200 komada u kojem sam opisao 11 dnevni program buđenja u snovima u kojem sam garantirao da će se bilo tko zainteresiran tko bi pratio sve upute sigurno probuditi u snu u tijeku tih 11 dana. Prva uputa kojoj sam opisao razloge na 3 stranice uvoda bilo je da svaki praktikant kompletno prestane pričati svoje ili slušati tuđe snove ma koliko banalni oni bili ili ma koliko trivijalno izgledali. Kada čvojek malo dublje zagrebe po ovoj prekrasnoj temi i zaista počne shvaćati što je san i koliko je on Intiman i stvoren i namjenjen SAMO za vas, sve više počne uviđati koliko je suludo pričati ga nekome ili pitati nekoga da ga protumači umjesto vas samih (nitko drugi ni ne može jer nije namjenjen njemu). Pričati nakom san PUNO je intimnije nego nekome pokazati svoje genitalije jer su genitalije fizički plan, a san je suptilniji plan postojanja.
Razmislite o ovome.
Ako je netko došao do kraja ovog mog uvodnog texta neka slobodno pita što god i ako želi.U ovom postu Nisam se bavio samom praksom (tehnikama) L.Sanjanja ali ako bude više zainteresiranih post-at ću po nekoliko tehnika svakih par dana iz 11-dnevnog programa.
U nadi da sam smanjio zbrku oko toga što je što u terminologiji a ne povećao istu, pozdravljam vas do sljedećeg puta.


Zadnja promjena: Kahali; ned lis 23, 2011 3:33 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimened lis 23, 2011 10:29 am

Moram priznati da sam uzivao Kahali citajuci tvoj post. Prije svega svaka cast na odlicnom razbistravanju oko ovoga sa terminologijom.

Nevezano direktno za sami post - jedan prijedlog.. mozda bi bilo dobro da sa obzirom na duzinu postova (prije svega kvalitetnih) stavljas razmake, odnosno odvajas clanke tipa recimo svakih 10-ak redova; radi pogodnijeg user experiencea i accessibilitya (cisto vezano za ljudske oci te ugodnije skeniranje prilozenog sadrzaja). Na stranu zelju za time da se nesto procita.. kobasice od tekstova cesto prije svega imaju taj neki psiholoski efekt di ga ljudi jednostavno ne zele procitati zbog prvog vizualnog dojma / samara tako da se izrazim.

Eto - sorry na malom OT. (pro. deformacija po pitanju formatiranja teksta - nemrem si pomoc bag )


[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimened lis 23, 2011 11:24 am

Ah da, više puta su mi skretali pažnju na to...tako da je ovo što si čitao poboljšana verzija mog pisanja, moš' mislit' kako je bilo prije (dva ili tri nova reda/ulomka u textu od 5 kartica texta).
Trudit ću se..
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimened lis 23, 2011 1:55 pm

@Kahali, jako zanimljiv post. Puno toga si razjasnio. Nadam se da buš i dalje pisal o toj tematici. Hvala :)
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 582
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimened lis 23, 2011 9:17 pm

Kahali je napisao/la:
izreagirati ću ovdje na neke post-ove koje sam pročitao i time nastojati razjasniti stvari ljudima koji žele znati točnije i preciznije o naslovu ove teme. Primjetio sam da dosta ljudi brka stvari pa se nadam da će vam nakon ovog texta biti jasnije.
Da bi bio jasan najprije ću iznjeti nekoliko bitnih činjenica o terminologiji kojom se danas koriste mnogi iako ju rijetko 'ko razumije do kraja (i to ponajprije zbog nedostatka iskustva i nedostatka kvalificiranih Učitelja i mentora)
prvo: Astralna projekcija vrlo je različita stvar od Lucidnog sna iako ih veže isti nivo svijesti iz kojeg se i jedna i druga manifestiraju a to je Astral.
Za one koji ne znaju što je Astral (kao i za one koji su uvjereni i misle da znaju ali griješe) pokušat' ću objasniti: Astral nije ništa drugo nego jedan sloj ili nivo podsvijesti koji ima dodatne pod-slojeve, zato i prepoznajemo viši i niži astral. Astral se još naziva sa mnogo imena u različitim kulturama, a spomenuti termin 'podsvijest' nastao je na Zapadu i produkt je proučavanja uma u Zapadnoj medicini. Nazivaju ga ponekad i Subsvijest.
Današnji transpersonalni psiholozi jedina su grana Zapadne Psihologije koja je na rubu da prizna da je Astral stvaran (jedan njihov autor čak je i iskoristio termin Astral u njegovom kontroverznom doktorskom radu)
Svaki put kada sanjamo odlazimo u Astral, a svaki dan svi sanjamo (sjećali se mi toga ili ne).
Odlika Astrala ili jedna od 'kvaliteta' Astrala je što je on kolektivan ili 'polu-kolektivan' što bi značilo da je naša podsvijest kolektivna i da ju djelimo sa svim ostalim ljudima i bićima iako mi toga nismo svjesni (većina).
Druga odlika Astrala je što su u njemu arhivirana sva Znanja, sva sjećanja, sve emocije i sve informacije od svih ljudi koji su ikada hodali ili hodaju Zemljom.
Znajući samo ove dvije odlike, sa malo indukcije možemo zaključiti da bilo koji čovjek ima pristup bilo kojem Znanju koje želi ukoliko bi znao kako 'otići' tamo i to Znanje 'pokupiti'.
Ovdje se neću osvrtati niti truditi objasniti da je ovo Fakt ili ne jer podrazumjevam da svi čitatelji ovog topic-a nisu ovdje kao 'skeptična čitalačka publika' već smatram ovo mjesto u kojem ljudi djele Spoznaje, Uvide i Isitinu.
Drugim riječima vjera u ovo je nepotrebna jer je u ovom slučaju vjera samo nedostatak Znanja i Iskustva. Ja dakle ne vjerujem u Astral već znam što je a i gdje je i kako do njega.
Do Astrala su kroz milenijume mnogi znali kako i mnogi su od njih ostavljali znanja iza sebe u pisanom ili 'pjevanom' obliku koji su dalje vremenom i širenjem tog znanja prerasli u pokrete, sekte, kultove a ponekad i u Znanost.
Od jedne takve znanosti (Teurgije) i ja sam učio (tj. bio učen) i u toj znanosti Astralna projekcija je samo jedna od vježbi koju svi inicijati koji žele napredovati moraju bez većih poteškoća izvoditi kada god se to od njih zatraži.
Otići iz tijela (u budnom stanju) do druge sobe i vidjeti što se u njoj događa (pročitati što je napisano na papiru ili sl.) i vratiti se nazad u tijelo te ispričati mentoru što su vidjeli, jedan je od mogućih testova koji se provode nad inicijatom. Nakon kraćeg vremena verificiranja da inicijat bez problema obavlja ovakve zadaće predlaže mu se da krene na druge, sofisticiranije tehnike i praksu i obično ga se ne ohrabruje da se na ovome zadrži duže vremena. Razlog ovome je što se inicijati nerijetko 'Zalijepe' za ovu tehniku i tu postoji opasnost od moguće zloupotrebe tehnike kod studenata koji ne vide pravi smisao ove vježbe i koji se udalje od pravog početnog cilja i fascinacije zbog koje su pristupili ovom putu te krenu dalje sami misleći kako su daleko napredovali i kako im više nije potrebno nikakvo vodstvo.
Ovakva vježba to jest manifestacija Astrala kao oruđa u rukama nekog praktikanta najbliža je onome što zovemo Astralna Projekcija (iako se naziva i drugačijim terminima). Ova vježba ima svoja 3 nivoa i svaki Magičar koji se ozbiljnije bavio praksom u stanju je izvesti sva tri, jer ova vježba spada u početne stupnjeve Teurške prakse.
Prvi nivo je opisan gore, drugi nivo podrazumjeva dalja putovanja i vrlo precizna opisivanja svega (ovaj drugi stupanj takodjer podrazumjeva da je magičar ovladao tehnikom Jasnovidnosti koju je potrebno inkorporirati u AP da bi bila što bolje izvedena) i 3 nivo podrazumjeva putovanje u tzv. Eteričnom tijelu na kratke ili duže udaljenosti s time da vas ljudi koje posjećujete ili pored kojih prolazite vide kao da ste tamo. Ovaj nivo takodjer podrazumjeva da je magičar u mogućnosti preseliti svoju (pod)svijest u mačku, pticu ili bilo koju drugu životinju koju želi i kroz nju promatrati. Ovdje se neću previše zadržavati na načinima i konkretnim pojedinostima ove tehnike jer bi tu ušli u drugu temu i zato jer sama tehnika Jasnovidnosti zahtjeva predan rad a ona je samo jedan od preduvjeta da bi se bilo što od ovoga ostvarilo, drugi preduvjeti za ovu praksu su: potpuno ovladana tehnika imaginacije i vizualizacije predmeta pred zatvorenim i otvorenim očima, ovladana tehnika koncentracije (najmanje 5'' minuta stanja 'bez misli'), ovladana tehnika selidbe svijesti u predmete i promatranje iz njih.
Ova je jedna od preliminarnih tehnika na kojima se inicijat-Adept može vrlo lako poskliznuti i često se dešava.
Samo ja osobno vidio sam najmanje 5 ovakvih slučajeva koje spomenuh ranije koji su mislili da im ne treba više nikakvo vodstvo nakon ovladavanja ovim tehnikama i sa svakim od njih naslušao sam na drskih i pretencioznih komentara obično izjavljujući za sebe kako su dosegnuli ovakve ili onakve nivoe svijesti.
Mišljenja sam da se zbog takvih slučajeva najviše i proširio mit o A.projekciji, mit o Velikim učiteljima Astralne projekcije (što je potpuno trivijalno jer je sama AP samo jedna kap u moru enormnog znanja i prakse pravih Magičara to jest Mudraca koji su nositelji 'Pečata Svijesti'. Znanje isključivo o AP je stupanj koji nijednu individuu ne može odvesti daleko, a često završava vrlo ružno) i na kraju mit o Hybridnim tehnikama kojih danas ima stotine a koje su samo krhotine znanja (obično početnog) sklepane u neku tehniku u kojoj netko postaje majstor ili često sam Učitelj u roku od 2-3 godine i parsto eura na mjesec (Theta tehnika, tehnika-Reiki, Excalibur, Kreaton, Aspektika, samo su neki najpoznatiji primjeri ovh vrlo plitkih, nekada čak i opasnih hybridnih tehnika i često u razgovorima sa nekim od pripadnika ovakvih grupa nailazim na ogromne rupe u znanju, neinformiranost o Simblima koje koriste u stalnoj primjeni svojih tehnika, naplaćivanje Znanja, inicijacije i "liječenja", a njihovi majstori i učitelji najčešće su isfrustrirane srenjovječne ženice koje svoje nove inicijate znaju iz bivših života ili su sudbinski došli kod njih i slična mediokritetna, prizemna sranja, s oproštenjem).

Iako viši stupanj svijesti od ovog našeg (u nekoj imaginarnoj hijerarhiji svijesti) Astral kao takav još uvijek je vrlo burno 'mjesto' i još uvijek puno 'intriga' i često ne pretjerano benignih bića, stvorenja kao Astralnih Larvi. "Flyer-a", Patuljaka (doslovno), razuzdanih podsvijesti i o njemu bi se samom mnogo dalo pisati. Ja ovdje iznosim samo bazne stvari.
Jedna Okultna branša rano-kršćanskih mistika koji, vjerovali ili ne, i do dan danas postoje u obliku crkvene reformirane denominacije (sekte) govore o tome kako je Sandalfon 'Šef' Astrala i kako te on može jedini inicirati u cijelu priču.
Koliko god ne mogu smisliti bilo kakve striktne religijske radikale (pogotovo isprane katoličke fanatike koji su kroz povijest ubili više miliona ljudi u ime Isusa nego Staljin u ime majke Rusije) moram reći da kod ovoga nisu tako daleko od istine. Zvali mi njega Sandalfon ili Josip nije bitno, bitno je da postoji odredjena 'koncentracija Inteligencije' u Astralu koja je vrlo stvarna i koja izgleda dominira cijelim ovim 'prostorom' bez čijeg znanja se rijetko što dešava na Astralu.
Njega (Sandalfona/Josipa:)) spominju na raznim jezicima, u raznim kulturama, raznim mikro-mentalitetima razni shamani, seoski Vještci, Magičari, Sadhu-i pa čak i Druidi. Sama činjenica da su Astralna bića kroz različita vremena u različitim kulturama i podnebljima opisivana IDENTIČNO ili ponekad 'samo' slično već je dovoljan pokazatelj da je Astral u tom kontextu vrlo kolektivan i vrlo stvaran.
Sve priče, svi mitovi i sve legende ili su prepričavanje Istina koje se iz nekog razloga nisu smjele izgovarati u to vrijeme kao činjenice ili su dio aktivnih Astralnih promjena i dogadjaja zapisanih od strane nekog od pomenutih Shamana.
Kako je Astral samo jedan od "svijetova" kroz koji se mora proći na Putu do Suštine to jest Istinske Mudrosti, on se smatra svojevrsnim 'prekidom' na Putu, svojevrsnim ambysom punom kušnji da bi se uopće komuniciralo sa svijetom iznad njega.
Svatko od nas dakle, barem je jednom dnevno barem polu-svijestan Astrala (u snu), ali rijetko i gotovo nitko od nas nije svijestan tog svijeta iznad Astrala iako je i on kolektivan i iako je i on sastavni dio naše cjelokupnosti tj. našeg pravog Sebstva. Njega takodjer nazivamo u raznim kuturama raznim nazivima, Kršćani bi ga zvali Anđelima, neki drugi Anđeosko-Demonskom hijerarhijom, mi Teurzi zovemo ga Kauzal itd. bilo kako bilo, ovdje se na bavimo tim svijetom jer čak ni najbolji Lucidni sanjač ne može doći do ovog svijeta u svom Lucidnom snu i čak ni najbolji majstor Astralne projekcije ne može sa svojom projekcijom ni primirisati u njega.
Sve što sam do sada opisivao vezano je uz AP najviše te ću sada reći nekoliko riječi o Lucidnom Sanjanju.
Kako teurgija ima vrlo striktna pravila te se strogo zabranjuje preskakanje stupnjeva bez obzira koliko neki Adept talentiran bio, tako u nekim drugim Okultnim tradicijama Istoka ili primjerice tradicijama Američkih Indijanaca nemaju ista pravila i Inicijata se namjerno gura u Lucidan san i u Astral što ranije i na drugačiji način. Praksa Lucidnog Sanjanja te vrste zapravo je testiranje Subjekta i po prvom iskustvu se već zna "koliko je sati" i ima li smisla dalje učiti izabranog inicijata lokalnoj Shamanskoj praksi.
Shizofreničari koji su na zapadu poznati pod tim nazivom zbog istoimene bolesti u nekim su tradicijama odlični kandidati za Inicijaciju u lokalnu Oklutnu Tradiciju i na neki način (meni do danas nepoznat) mogu to vidjeti već kod djeteta od 3 godine na više. To dijete naravno ne postaje shizofreno, čak ni ako ne prodje inicijaciju i to zato jer ga nauče kako ovladati intervalom podijeljene-ličnosti (psihomotorike) dok ga na Zapadu učine još bolesnijim..
Lucidan san je dakle interval vremena u kojem je sanjač svjestan da sanja i svjesno čini akcije bez utjecaja 'radnje sna. Taj interval je obično veoma kratak i ne produžava se vremenom ako osoba ne zna kako ga produžiti. Lucidan san desi se jednom ili više puta u životu kod oko 6-9% ljudi na svijetu. 0.01% od tih 9% ljudi (oko 70 tisuća) pokuša se baviti ili se bavi Lucidnim snom kao praksom. Kroz zadnjih 100-tinjak godina bilo je nekoliko pokušaja da se Lucidan san "Mapira" od strane nekoliko grupa ljudi. Relevantne mape danas ne postoje iako neke grupe tvrde kako imaju prilično precizne "globuse" Sna. Mapiranje se vrši arhiviranjem svakog "snimljenog" sna i naknadnim usporedjivanjem mjesta, dogadjaja i Bića. Snimanje sna je precizno crtanje i pisanje savršeno i kristalno čisto upamćenog sna.
Lucidan san moguće je produljiti na skoro cijelo trajanje polifaznog sna i danas postoji niz vrlo lukavo smišljenih vanjskih podražaja za stimuliranje čula u pravom trenutku kao i niz vrlo vještih uputa za produljenje sna (naprimjer brzo mjenanje fokusne točke u snu, česti i podrobni 'Reality-checks' u snu i na javi itd.), jedan od osnovnih stvari za triggerovati Lucidan san kod sebe je prestati bilo kome pričati bilo kakav svoj san.
Djeliti san sa nekim takodjer ponekad može uzrokovati mješanje individualnog osviještenog Astrala (subsvijesti) sa nečijim primarom ili njegovim neosviještenim Astralom što ima druge teže posledice i manifestacije. Nijedan Shaman niti Magičar ionako nikada ne priča svoje snove, a pitati nekoga što je sanjao u ovim se društvima smatra uvredljivim a osobu koja je pitala ograničenom i plitkom.
Odlazak u Astral kroz san i odlazak u Astral kroz Astralnu projekciju jedna je od dvije suštinske razlika izmedju ovo dvoje. Druga je razlika što se Odlazak u Astral kroz Astralnu projekciju ostvaruje najčešće samo do nižeg Astrala jer bi sa višeg Astrala teško imali bilo kakvu interakciju sa ovim Fizičkim planom i nebi služilo svrsi.
Magičari koji koriste tehniku Astralne Projekcije za istraživanje višeg Astrala, za montiranje 'Servitora', punjenje Magičnih Amuleta ili bilo kakvu drugu ozbiljniju stvar koja bi Magičara mogla zanimati na Astralu indikacija je da je to Magičar početnik (Inicijat) koji može biti ili jedan od onih pomenutih ranije u textu ili netko tko je na svoju ruku i bez Učitelja i literature uspio ovladati AP-jom, a to je zato što pravi školovani Magičari imaju puno suptilnije i sigurnije metode za djelovanje na Astralu od AP.
Lucidno sanjanje dakle jedino je koje može odvesti 'Običnog čovjeka' u Astral pa čak i u viši Astral na kojem može djelovati i vremenom i predanošću sklopiti saveze sa moćnim Instancama ili Bićima. Neki od Shamana Mexica (ali i Sibira) još prije mnogo stoljeća, ali i sve do danas, toliko su se izverzirali u ovoj praksi da su u stanju učiniti nevjerovatno velike promjene na Fizičkom planu (with little help of their Astral friends). Na žalost ili Na sreću, pravim Magičarima, moć i utjecaj na Fizičkom planu nije ni u sekundarnom interesu.
Ja sam krajem 90-ih izdao knjigu PILS (priručnik i inicijacija u Lucidno Sanjanje) u nakladi od 200 komada u kojem sam opisao 11 dnevni program buđenja u snovima u kojem sam garantirao da će se bilo tko zainteresiran tko bi pratio sve upute sigurno probuditi u snu u tijeku tih 11 dana. Prva uputa kojoj sam opisao razloge na 3 stranice uvoda bilo je da svaki praktikant kompletno prestane pričati svoje ili slušati tuđe snove ma koliko banalni oni bili ili ma koliko trivijalno izgledali. Kada čvojek malo dublje zagrebe po ovoj prekrasnoj temi i zaista počne shvaćati što je san i koliko je on Intiman i stvoren i namjenjen SAMO za vas, sve više počne uviđati koliko je suludo pričati ga nekome ili pitati nekoga da ga protumači umjesto vas samih (nitko drugi ni ne može jer nije namjenjen njemu). Pričati nakom san PUNO je intimnije nego nekome pokazati svoje genitalije jer su genitalije fizički plan, a san je suptilniji plan postojanja.
Razmislite o ovome.
Ako je netko došao do kraja ovog mog uvodnog texta neka slobodno pita što god i ako želi.U ovom postu Nisam se bavio samom praksom (tehnikama) L.Sanjanja ali ako bude više zainteresiranih post-at ću po nekoliko tehnika svakih par dana iz 11-dnevnog programa.
U nadi da sam smanjio zbrku oko toga što je što u terminologiji a ne povećao istu, pozdravljam vas do sljedećeg puta.

hail
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimened lis 23, 2011 11:15 pm

@Kahali...nevezano toliko za samu temu ali spomenuo si kako se ljudi "zalijepe" za neku tehniku i zakljuce da su veliki proroci ili nesto takvo...nikako mi nije jasno kako masa ljudi upada u tu zamku...

Kakva iskustva su ti sa Theta tehnikom? Znam neke ljude koji se furaju na to pa...

Nije mi bas jasno zasto se ne smiju prepricavat snovi. Jel mos jos malo pojasnit?

Mislim da ima dosta zainteresiranih za lucidno sanjanje pa ako zelis mogao bi dati kakve upute :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimened lis 23, 2011 11:17 pm

@Kahali Kad spominješ indijanske shamane, pretpostavljam da si dobro upoznat s djelima Carlosa Castanede? Mene zanima koliko istine ima u njegovom Umijeću sanjanja, odnosno postoji li ono što on naziva Vrata sanjanja, dakle, kao sedam stupnjeva lucidnog sna?
Konkretno, tu se spominju neki gadni problemi na koje se može naići u smislu neorganskih bića i njihovih planova da zarobe šamana koji ne zna kako ih izbjeći, odnosno koji nema učitelja koji će ga na njih upozoriti. Postoje li, prema tvojem iskustvu, takva stvorenja u Astralu koja bi bila sposobna uništiti fizičko tijelo, odnosno ubiti čovjeka u tijeku svjesnog sanjanja?

Hvala ti unaprijed na odgovoru, pišeš vrlo zanimljive postove! :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimepon lis 24, 2011 11:47 am

MoW je napisao/la:
@Kahali Kad spominješ indijanske shamane, pretpostavljam da si dobro upoznat s djelima Carlosa Castanede? Mene zanima koliko istine ima u njegovom Umijeću sanjanja, odnosno postoji li ono što on naziva Vrata sanjanja, dakle, kao sedam stupnjeva lucidnog sna?
Konkretno, tu se spominju neki gadni problemi na koje se može naići u smislu neorganskih bića i njihovih planova da zarobe šamana koji ne zna kako ih izbjeći, odnosno koji nema učitelja koji će ga na njih upozoriti. Postoje li, prema tvojem iskustvu, takva stvorenja u Astralu koja bi bila sposobna uništiti fizičko tijelo, odnosno ubiti čovjeka



Najprije nekoliko riječi o Carlosu, volio bih da svi mogu pratiti temu pa ću u početku razjasniti nekoliko stvari drugima, a istovremeno i tebi dati odgovor nadam se.
Imaš pravo dobro sam upoznat sa Carlosom i prije 15-ak godina čak sam bio na svojevrsnom seminaru od Florinde Florindi (ako se sjećaš tko je to iz njegovih knjiga, poslije Orlovog Dara se spominje više), mene je Carlos upravo radi tih stvari zanimao i tko god kaže da je prerastao tu literaturu ili je ne shvaća dobro ili ju nije ni čitao.
Ljudi takodjer često povezuju Castanedu i "drogiranje" tj. 'odlazak' u osviještenu podsvijest uz pomoć halucinogena i tako čitava priča poprima negativne konotacije.
Kao prvo za sve koji imaju namjeru čitati Carlosa i za sve one koji misle da su pročitali Carlosa tako što su pročitali samo prvu knjigu znajte da se u svih devet izdanih knjiga i posthumno dvije (plus svi spisi i tehnike koje nisu nikada izdane) konzumiranje takvih tvari spominje se JEDNOM i to samo u prvoj knjizi dok je Carlos još bio Antropolog-'Štreber' (uvjetno rečeno).
Tada dok nije vjerovao pretjerano u bilo što van normativa ondašnjeg Zapada, a nekmoli u Don-Juanove priče i objašnjenja koja su mu zvučala bizarno. Takva vrsta konzumiranja 'Biljke-Moći' nužna je dakle za nekoga tko je sam po sebi talent i potencijalni 'psihonaut unutrašnjih svjetova', ali je toliko involviran u materijalni svijet i namjerno konstruirani 'Plićak-Svijesti' da se na bilo kakav spomen nečega što je van njegovog svakidašnjeg ritma, rutine, koncepata i uvjerenja buni, svadja, negira i na taj način bježi od Istine tj. od onoga što je tražio. Da, on je bio upravo takav i to još i više nego drugi ljudi, upisao je fakultet antropologije nebi li se okružio informacijama i objašnjenjima, definicijama i konceptima, strukturama, zakonima i ograničenjima, samo da nebi imao bilo kakav dodir sa Stvarnim.
Ovo je djelo Flyer-a to jest u slengu zvanog "flyerov Um", Flyer-i su odgovorni da se čovjek uspava i da utone u svoju svakodnevnu rutinu, svaki dan, svakog sata.
Po objašnjenjima indijanskih Shamana (pravim objašnjenjima Indijanaca iz Sonore ne Carlosovim, iako se ne razlikuju pretjerano) Flyer se hrani jednom vrstom energetskog omotača oko čovjeka (ne radi se o auri) koja služi kako bi čovjek bio u frekvenciji sa drugim bićima i prirodom (Kozmosom) i na taj način bio Empatičan, u kontaktu i kao sastavnio dio okoline i mehanizma.
Mi smo kao ljudi navodno to izgubili vremenom pojavom različitih bića, pojavom Flyer-a i na kraju pojavom "puppet-master-a" što je zapravo Mjesec . Mjesec se u Indijanskoj shamanskoj tradiciji potpuno razjašnjava i smatra ga se osnovnim upravljačem ljudi-spavača sa kojima se na kraju i 'Hrani' ukoliko umru (napuste fizičko tijelo) kao 'Spavači', on upravlja fizičkim organima u tijelu preko korespodencijskih eteričnih organa u eteru i preko te suptilne sprege mi zapravo ne odlučujemo o našim pokretima već Mjesec, koji je dalje, po Shamanima, zapravo Umjetna tvorevina koja se 'Deblja' hraneći se nama.
Flyer se hrani čovjekovom 'ovojnicom' za vrijeme života pak i hrani se sve dok se ta ovojnica-ogrtač ne spusti negdje do sredine nožnog palca jer je to granica čovjekovog života i smrti. Ni shamani ni ljudi ne mogu ništa pretjerano protiv flyer-a, s tim što Shamani ni nemaju više posla sa njima nakon što jednom uspiju ogrnuti svoj 'Čarobni Ogrtač' oko sebe. Jedina je dakle "tehnika" da vas flyeri ne 'papaju' da radite nešto što nije u vašoj rutini, svakodnevici i da sami sebe pokušate iznenaditi promjenom planiranih radnji, izbjeći rutinu... drugim rječima da postanete Budni.
Ovo 'Da postanete Budni' Shamani nisu govorili ali sam ja vremenom, proučavajući G.I.Gurdijeff-a, Antropozofiju i Teozofiju te Tera Vada Budizam došao do zaključka da se oni bave potpuno istim stvarima i da pokušavaju postići isti efekt i intezitet Budnosti na svoj način, ta Budnost nije ista Budnost na koju mnogi misle i rijetki od nas ovdje smo imali priliku uopće primirisati dijelić tog osjećaja. Budnost se postiže shvaćanjem i priznavanjem (aktivnim i iskustvenim priznavanjem) da ne znamo tko smo zapravo i otpuštanjem svih identifikacija koje imamo, i to od imena i prezimena, nacije i spola sve do bilo kakvog oblika identifikacije sa dobrim-lošim, višim-nižim, ružnijim-ljepšim.
Zanimljivo je što je čika Gurdijeff ovo radio na jedan posve drugačiji način, ali zasigurno svi veliki Mistici imaju iste Ciljeve, medjutim zanimljiva podudarnost je da je Gurdijeff objašnjavao Mjesec gotovo isto kao Indijanci iako nikada nije imao nikakve kontakte sa tom tradicijom. Gajim veliki respect prema tom čovjeku i zahvalan sam na svemu onome što me dovelo do Znanja koja imam danas zbog njega i takvih.
Medjutim da se vratim na temu jer malo zastranih, stvar je sa ovakvim temama što se svako malo morate udaljiti da bi objasnili bit i poveznice sa Suštinom. Hoću reći bez napomena što je Stvarnost i Suština nema smisla objašnjavati sam Lucidan san, on je i korišten kao oruđe da se do tamo vremenom dođe, ili barem da mu se približi ili nasluti. Tako da vas molim da mi ne zamjerite na takvim digresijama.

Sada kada znamo nekoliko stvari o načinima i Shamanima Mexica nastojati ću se osvrnuti na MoW-ova pitanja detaljnije.
7 Nivoa Lucidnog sna je koncept kojeg su indijanci koristili za lakše mapiranje snova i Astrala, Astral sam ima mnogo slojeva i pod-slojeva i iz ove naše perspektive gledano zaista postoje viši i niži nivoi, iz perspektive Keter-a (apsoluta, Boga, Ult.Kozmičkog Proviđenja) ne postoje slojevi, ovo napominjem jer se odredjene hijerarhije i strukture mogu mjenjati ovisno od posmatrača ili sudionika nekog nivoa svijesti. Uzmimo naprimjer da neka Emanacija Kauzala (koji je iznad Astrala) bude spušzena na Zemlju medju ljude koji žive na ovom našem nivou svijesti, samim činom promatranja od strane te Kauzalne emancije ona bi mjenjala našu stvarnost i vidjela ono što želi vidjeti, zato i postoji prelazni nivoa svijesti Astral i zato postoji veliki GAP izmedju ovog našeg Tonala i Kauzala.
Neki ljudi tu kauzalnu hijerarhiju takodjer zovu Oversoul realm, neki pak smatraju da svakom biću koje hoda Zemljom njegov vlastiti Anđeo (više Sebstvo) stalno priča, daje savjete i pomaže i nikada ne spava, ali ga mi jednostavno ne čujemo i da je zato potrebno sagraditi most preko Astrala da bi ga povezali sa nama (ovo je dijelom istina).
Medjutim ovo sve govorim da bih ti približio odgovor kojeg ćeš nadam se sam zaključiti.
7 Nivoa Lucidnog sna postoji u tradiciji Shamana Mexica, u Indijskim Vedama ili u tradiciji Sant-Mat postoji 5 nivoa svijesti i tri neimenovana svijeta iznad tih 5, a Astral (kojeg nazivaju isto Astral) dijeli se samo na dva pod-svijeta, neke Zapadne Oklutne tradicije dijele Lucidno sanjanje čak na 13 nivoa i tako dalje, što misliš tko od njih je u pravu ? ili tko od njih nije u pravu ? ili su možda svi u pravu.
Sada me već razumiješ predpostavljam, kada pričamo o tim svijetovima ovisi od aktualnog (obično živućeg) majstora-učitelja ili Guru-Avatara (ovisno o tradiciji) što će i kako će podijeliti i kako objasniti. Što se tiče Shamana cijela stvar je nepogrešivo točna, ali recimo da u Sant-mat tradiciji oni smatraju prva tri sloja Astrala kao 'nužno-zlo' kojeg su naučili uzdati i koje Majstor eliminira za Inicijata da se nebi sam morao sa tim maltretirati i tako mu uštedi mnogo vremena i makne mogućnost da se Inicijat zaljepi za nešto 'Zanimljivo' tako da je normalno da su oni podijelili Lucidan san samo u Dva nivoa.
Vjerovatno su okolnosti bile veoma drugačije samo do prije 7-8 tisuća godina u vrijeme dok su ljudi na dnevnoj bazi i rutinski komunicirali i "rondali" po Astralu, danas ja ne mogu izmjeniti više od 3 rečenice sa profesorom psihologije jer mi ili fizički prijeti ili mi se smiješka i klima glavom potvrdno kopajući po glavi za pravom dijagnozom u koju bi me smjestio.
Što se tiče Vrata Sanjanja ona takodjer postoje u njihovoj tradiciji, ona su ništa drugo nego inicijacija u pravi Lucidan san, ali da bi došao do pravih Vrata moraš prvo na nižim slojevima i u kraćim vremenskim intervalima Lucidnog sna dovoljno osnažiti svoje Eterično tijelo sa kojim se krećeš po Astralu (Eterično tijelo je termin koji nema veze sa onim Eterom o kojem pričamo kada spominjemo Akash-u ili pra-ideju već je samo takav termin).
Najbolje ćeš to shvatiti na ovaj način, niži slojevi Lucidnog sna još nisu naseljeni prevelikim mogućnostima, ne žive nikakva bića tamo (jer nemaju dovoljno 'substance' od koje bi se hranili) to je kao da igraš neku igricu Online ali još nisi ušao u PvP area kužiš ?
I zadnje tvoje pitanje je dali postoje "neorganska bića" i dali mogu ugroziti pravo fizičko postojanje ?
Kao prvo oni su ih nazivali Anorganska bića i da naravno da postoje i naravno da te mogu ubiti, ali kada si ti toliko osnažio eterično tijelo da te oni žele i da imaš posla sa njima tada ćeš već znati gdje ne treba ići i vjerovatno ćeš već imati sklopljene neke saveze sa dovoljno jakim Saveznicima koji će te upozoravati na to. Carlosu je bila ucjenjena glava i on zajedno sa drugih 13 čarobnjaka su planirali otići u 'Drugu Pažnju', to su drugačije okolnosti i to su ljudi koji su bili na rubu potpune preobrazbe, ne brini, u sljedećih 50 godina neće ti se takvo što desiti a ako ti se desi tada ćeš znati puno više nego što ja ovo sada pišem. Takva prilika se ne dešava svakome a i veliko je pitanje dali je baš to najbolja solucija za bijeg i dali je to potpuni bijeg uopće.


U sljedećem post-u dati ću sve odgovore na Apha-ina pitanja (danas vjerovatno)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitimepon lis 24, 2011 1:03 pm

@Kahali...Mozes li jos napisati nesto o Mjesecu...ja znam za teorije da je Mjesec umjetna tvorevina, te da je potencijalno nastanjen necim sto nije dobro za nas i sto se, moguce, hrani nama (energijom)... Da li to ima veze s ovim sto si pricao? Kako to mislis da Mjesec nakon fizicke smrti "pojede" one koji nisu probudjeni?

Zamjetila sam kako ima puno ljudi sa potencijalom da se probude ali kao da ne zele. Kao da kuze da ako bi priznali da ima jos nesto (osim svakodnevne materijalne rutine) bi morali raditi na sebi, a to zahtjeva trud koji ne zele...jel to djelo Flyera?

Sto se tice Andjela/Duhovnih Vodica/kako god nazvali, ono sto si napisao da ih ljudi cuju tj. mogu cuti je istina.

Sto je s ljudima koji spontano dojdu u kontakt sa nekim entitetima astala koji nisu prijateljski nastrojeni...da li netko ipak "nadgleda" i to?

Sto znaci ubojstvo od strane neorganskih bica? Misli li se tu samo na fizicku smrt ili uniste i duh tj. postojanje Bica u cijelosti?

Kao sto vidis ja jako volim pitanja pa se nadam da ti nije prenaporno :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 39 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 39 / 42.Go to page : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: