Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimepon lis 24, 2011 10:44 pm

Mene zanima sljedeća stvar. Ako je to tako sa svjesnim sanjanjem i jačanjem eteričnog tijela, nije li da samim time što se jačamo da postajemo više izloženi utjecaju negativnih stvorenja? Drugim riječima, nije li opasno prčkati po Astralu da ne bi pobrali ponekog demona i pritom nastradali samo zato da bi imali eventualnu mogućnost otvoriti kanal prema višim svjetovima (kauzal) i komunikaciji s anđeoskim bićima?
U mnogim tradicijama smatra se da bilo kakva interakcija s Astralom nužno dovlači na nas zle duhove - demone što nije nipošto po Božjoj volji (vidi judaizam i kršćanstvo). Jednako tako, bilo koji oblik gatanja, vračanja, komunikacije s mrtvima se zapravo kosi s time što Bog od nas želi. A to uključuje čitavi hermeticizam, dakle i teurgiju i astrologiju i alkemijske težnje. Na koncu, mi jesmo tu gdje jesmo zato da bi pokazali da čak i ovako slabi uvijek trebamo birati pozitivnu stranu. Što ti misliš o tome?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 1:04 am

MoW je napisao/la:
Mene zanima sljedeća stvar. Ako je to tako sa svjesnim sanjanjem i jačanjem eteričnog tijela, nije li da samim time što se jačamo da postajemo više izloženi utjecaju negativnih stvorenja? Drugim riječima, nije li opasno prčkati po Astralu da ne bi pobrali ponekog demona i pritom nastradali samo zato da bi imali eventualnu mogućnost otvoriti kanal prema višim svjetovima (kauzal) i komunikaciji s anđeoskim bićima?
U mnogim tradicijama smatra se da bilo kakva interakcija s Astralom nužno dovlači na nas zle duhove - demone što nije nipošto po Božjoj volji (vidi judaizam i kršćanstvo). Jednako tako, bilo koji oblik gatanja, vračanja, komunikacije s mrtvima se zapravo kosi s time što Bog od nas želi. A to uključuje čitavi hermeticizam, dakle i teurgiju i astrologiju i alkemijske težnje. Na koncu, mi jesmo tu gdje jesmo zato da bi pokazali da čak i ovako slabi uvijek trebamo birati pozitivnu stranu. Što ti misliš o tome?


Kao prvo, mene danas više ni najmanje ne zanima što Kršćanstvo i Judaizam pričaju niti kakve postulate imaju, iako sam se unatoč tome bavio rano-kršćanskim misticima koji su zadnji od te sorte ljudi koji su još imali neka znanja i Uvide.
Samim time možeš zaključiti da me ne zanima niti što oni imaju za reći što je dobro a što loše za mene, pogotovo što su njihove akcije kroz povijest obilježene najkrvavijim ratovima i krvoprolićima, ubijanjima najrazličitijih sorti najčešće izvršavana u ime Isusa spasitelja samog (a meni se stvarno već KENJA od ljudi koji se sa jednom rukom krste i glume 'Moralnu Vertikalu' a sa drugom rukom dirkaju dečkiće i djevojčice ili kradu siromašnima da bi dali sebi..)
Kada pričamo o tome što "bog želi od nas" prvo se moramo dogovoriti na kojeg tj. čijeg to boga mislimo i ako se dogovorimo da nam je koncept boga barem malo sličan tada postoji neka šansa da se možemo složiti oko toga što on od nas želi, tek na kraju ove prilično zahtjevne diskusije možemo razgovarati o tome dali je to ok ili nije jer "moj bog" nije odvojen niti od Astrala niti od Kauzala a niti od mene samog u konačnici tj. u zadnjoj konzekvenci postojanja.. kada shvaćamo boga kao neodvojivog od bilo čega jer on jest sve
tada nam je lakše poimati ovu igru koji igramo sa samim sobom (zovemo ju Lila) i tek tada individui koja nije došla prodjerdati svoj život tako što će spavati i glumiti dobricu po načelima samo-prozvanih Svetaca, nego ući najdublje što može i otići najdalje što ide u istraživanju svega što može, sve ostalo je zapravo grijeh, Katolici su upravo rekli sve obrnuto i cijela mi ta stvar smrdi na vješto režiranu Lucifersku politiku nego ovo sa čime se ja bavim.
Ja ovdje neću imati nikakve tajne niti sam ih do danas imao pa ti procjeni bavim li se ja po tvom mišljenju (ne Katoličkom nego tvom) nečim negativnim i lošim. A do tada probaj staviti sa strane malo tvoja religijska načela ili ih barem na kratko zamrznuti da bi mogao promatrati ovo objektivno i bez intervencija moralnih normativa i dogmi instaliranih u umove mediokriteta od strane onih koji nemaju nikakve moralne strukture u skladu sa Kozmičkim zakonima Ne Lokalnosti i Uvida u Beskonačno Sebstvo..
Ako ti pak nije do takvog experimentiranja jer nisi siguran hoće li te "vjera" i "ono što bog želi od tebe" držati u balansu onda možda bolje da ne čitaš jer to su sigurno Djavolska posla.
Ne znam šta na ovom i na drugim forumima rade ljudi koji su omedjeni dogmama i Plitkim uvidima.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 10:41 am

Ako netko nije ograničen dogmama, onda je to Mow.
Mislim da i kad bi netko bio ograničen radi svojih uvjerenja, treba ga poštivati kao osobu, kao Svjetlost koja je dio svega, a ne ju prozivati radi njenih uvjerenja. Na kraju krajeva, svi smo tu da učimo i istražujemo, ne?

@Kahali, sviđa mi se što si svoje znanje odlučio prenijeti na druge, ali ne sviđa mi se tvoj napadalački pristup ljudima koji ti postavljaju normalna pitanja. Uostalom, osoba koja je toliko toga proučila i zna puno više o duhovnosti od prosječnog smrtnika, trebala bi svemu pristupati smireno i poštivati ostale i njihova mišljenja. Nemoj se ljutiti radi mog komentara, smatram da imaš mnogo toga za podijeliti, ali bilo bi dobro i pokazati da živiš to Znanje tako da budeš obazriviji prema onima za koje misliš da su u "krivom". :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 11:36 am

Složit ću se s Maminim opažanjem. Duhovna osoba, tj. ona koja je na pravom Putu, neće pasti tako nisko da napade ljude ili ih naziva imenima (vidi "Primitivče"), psuje po ljudima (vidi napad na svećenstvo u globalu iako su samo pojedinci krivi) ili ih naziva mediokritetima ili ograničenima.
Kahali, na pitanja trebaš odgovarati na dostojanstven i znalački način kao što si već pokazao u nekim tvojim postovima koje sam čitao s posebnim interesom. Na ovom forumu nećemo tolerirati negativnu energiju niti ispade ega ni od kojeg forumaša, a posebno ne od nekoga tko je tek došao. Razmisli malo o tome kako pišeš.

Što se tiče tvojeg odgovora, nisam dobio zadovoljavajući odgovor, iako iščitujem da vjerojatno misliš kako nema opasnosti po naš razvoj kao pojedinaca da istražujemo sami po Astralu. Jesam li u pravu?
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 2:16 pm

Eto, netko me preduhitrio ...

@Kahali, ja sam sinoć legla sa mišlju, da mi je nevjerovatno da osoba koja evoluira do te mjere, koja je totalno okrenuta duhovnosti, ima ovakav pristup ljudima. Ti etiketiraš, osuđuješ i omalovažavaš druge ljude, govoriš im kako su "Plitkog Uvida" ... govoriš im još puno toga. Ako već želiš širiti "Više Znanje", pretpostavljam da bi bilo ok širiti ga suptilno, sa puno razumjevanja, i ostavljajući ljudima prostora da razmisle o tvojim riječima, i šansu da se predomisle...kažem ako je to uopće tvoj cilj - prošiti Znanje za dobrobit svih.

A ti se ponašaš kao lokalni šerif, koji ide okolo i dijeli pljuske.

U čemu je fora?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimeuto lis 25, 2011 4:09 pm

@MoW...ma sve se slazem al nije tocno da slabo toleriramo ljude koji funkcioniraju iz Ega... Uostalom, najveca zamka svakog koraka duhovnosti je zna se koja, a cini se i da je jako funkcionalna jer ljudi upadaju u nju kao musice...a Ego uziva...


@Kahali...ti si nekako dosao do ideje da je MoW zadrti katolik ili tako nesto...sto je potpuno krivo...mozda ne bi trebao donositi konkluzije na precac.

Ono sto radi Crkva nema nikakve veze sa Rijecju...a ti to poistovjecujes... Znamo da je Biblija izmasakrirana tijekom stoljeca i da ovo sto je danas pred nama je samo mali dio ali i on, ako se zna tumaciti (tu definitivno ne spada tumacenje svecenstva sekolikoj pupulaciji) odaje mnogo...

Ako moze jedno pitanje...da li smatras da je Isus kao osoba postojao?

[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:22 am

Bit informacijski mocan i bit duhovno mocan dvije su uglavnom poprilicno razlicite stvari; Sam onak da ostavim.. rendom post : ) Uglavnom;

Posto je tema KC, jedno pitanje, smatrate li diskriminacijom da samo svecenici mogu kupiti one hostije? Da li je jos kome to fino? Nedavno skuzih da u shopovima za kolace prodaju istu stvar samo u bojama onim kao listici i to.. al nekako.. nije to to..

EDIT: opet sam fulo topic.. ignorirajte me
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 12:35 pm

orca je napisao/la:
Bit informacijski mocan i bit duhovno mocan dvije su uglavnom poprilicno razlicite stvari; Sam onak da ostavim.. rendom post : ) Uglavnom;

Posto je tema KC, jedno pitanje, smatrate li diskriminacijom da samo svecenici mogu kupiti one hostije? Da li je jos kome to fino? Nedavno skuzih da u shopovima za kolace prodaju istu stvar samo u bojama onim kao listici i to.. al nekako.. nije to to..

EDIT: opet sam fulo topic.. ignorirajte me

Legenda :) 5 hug
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 12:43 pm

Meni je hostija fina..al me paranoja uhvati ako mi se zalijepi za nepce.. :/
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:35 pm

ja sam na drogama imao čudne snove.

jel se to računa ko nešto posebno ili...?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 2:43 pm

[/quote]Ne znam šta na ovom i na drugim forumima rade ljudi koji su omedjeni dogmama i Plitkim uvidima.[/quote]

Prije ove rečenice pisale su još dvije tj. još 4 reda koja sam prilikom capy-paste-anja iz nekog razloga pogubio (ne znam kako i sada tek vidjeh) ta dva reda spominjala su iskustva sa mojim angažmanima da objasnim što bolje ono što me se pita, ne samo ovje nego i na drugim forumima, da bi na kraju to iskoristili razno-razni priučeni Isusi-Hristosi protiv mene i poučili druge 'vjernike' kako to ne valja, takodjer sam u ta 4 reda asocirao na Einarov post sa teme o "priručniku za prave Katolike" kao primjeru toga, a ovako je ispalo da se direktno obraćam MoW-u tako da, ukoliko želiš, imaš moju punu ispriku za to (istina je da sam pomislio da je i on uvjereni Katolik, ali nisam cijeli text i misao o plitkosti posvetio direktno njemu uopće niti mislim da je plitak, da mislim rekao bih zasigurno i nebi se sada ispričavao).
Što se tiče komentara oko toga kakvi bi trebali biti komentari duhovnih ljudi, prvo vas molim da shvatite da je većina najrazvijenijih duhovnjaka koje sam osobno sreo potpuno suluda (u najmanju ruku), daleko odo normi ponašanja, a što se tiče "dostojanstvenog" pristupa to se ne sjećam da sam vidio ni kod jednog osim kod jednog Gurdijeff-ca u Sloveniji.
Dostojanstvenost, Bon-Ton i slični anglo-saksonski proizvodi moralnih načela, uputstava za ponašanje i ostali koncepti koji danas prevladavaju u Svijestima ljudi o tome kako bi trebalo izgledati Sunce kod Titana 4 ili kako bi se trebao ponašati Duhovno osviješten čovjek su samo koncepti i ništa više, najčešće su ti koncepti krivi i daleko od stvarnosti..
Razmislite o ovome.

p.s. da su učitelji koje sam ja sretao bili fini, strpljivi, dostojanstveni prilikom pristupa meni ja bih vjerovatno do danas bio dječarac čiji bi um skakao sa jedne teme na drugu sa jednog pitanja na treće i nebih mnogo napredovao, kada sam dobio prvu šamarčinu (doslovnu ne metaforičnu) od Kineza visokog metar i 60 na vježbanju chi-kunga odjednom su se, nekim čudom moja pitanja smanjila, a moje vježbanje produljilo. Kada sam dobio prvu šamarčinu od Razvijenog Naga Babe u Indiji (ne doslovnu metaforičnu) pali su mi u vodu svi koncepti o Suštini i istini.
Što se tiče Chakotayevog, "šuti ti si novi mali jer si tek došao i trebao bi paziti što i kako pišeš dok te ne drugi članovi ne upoznaju" (moja slobodna interpretacija njegove reakcije sa drugog topic-a) mislim da za to nema ni vremena više u ovom akcelerativnom dobu a niti smisla, ako većini moderatora moja direktnost i neposrednost a ponekad i arogancija prevaže napsram onoga što dajem pišući diretna iskustva i znanja skupljana cijeli svoj život, dogovorite se, glasajte pa me izbacite i ja ću bez ikakve galame, hladno i anglo-saksnoski nestati ako to želite,
Izvažite
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 3:19 pm

Hehe, ma daj @Kahali. Baš si smiješan.
Prvo brkaš babe i žabe. Nitko nije rekao da nije ok biti direktan. Naprotiv. Ali biti bahat i bezobrazan je nešto drugo, a etiketirati, osuđivati i omalovažavati druge ljude je nešto sasvim treće. Razmisli o ovome.

Evo sada ponovo unaprijed osuđuješ, ovaj put @Chakotaya, prvo ne znaš kako on razmišlja, drugo, njegova rečenica nema nikakve veze sa tvojom slobodnom interpretacijom. Uostalom, on će ti se sam obratiti.

I nemoj misliti da smo se mi urotili protiv tebe...Baš sam osjetila da je svima bilo drago što smo dobili nekoga od koga možemo nešto naučiti. Ali tvoj nastup je tragikomičan.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 3:34 pm

@Lyra, potpisujem sve gore rečeno ides
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 3:41 pm

Zaustavio bih se na komentaru o šamarčinama od strane učitelja. Što misliš, je li njihov potez opravdan ili nije? Da li bi bilo u redu da profesor udari učenika ili studenta? Je li to znak slabosti dotičnoga, da ne zna objasniti nešto na fini način pa ga treba tući?
Ja sam osobno mišljenja da bi batine trebalo sačuvati samo kao krajnju nuždu. To uključuje i fizičke i psihičke batine (psihičko maltretiranje od strane učitelja). Batine uglavnom ne služe ničemu kod odraslih ljudi i najčešće izazivaju suprotni učinak od željenoga. Ja, ti, ili bilo tko drugi nismo krivi što su većina duhovnjaka suluda. To je najčešće rezultat njihovog nekreposnog života i podložnosti utjecajima okoline. To se također zamijećuje u svijetu umjetnika i boema. Važno je razumijeti da njihova ludost nije nužna za duhovni napredak. Ona je samo znak prikupljenih traumi i nije nužno znak duhovnog napretka.
Bitno je i ono što se kaže i način kako se kaže. Bitno je u konačnici da osoba koja tu informaciju dobiva da ju razumije, ali nikad u smislu "to je tako kako ti ja kažem", već uvijek u smislu "ja vjerujem da je to tako, jer tako kaže moje iskustvo". Duhovnost nije egzaktna znanost.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 3:53 pm

Kahali je napisao/la:
Što se tiče Chakotayevog, "šuti ti si novi mali jer si tek došao i trebao bi paziti što i kako pišeš dok te ne drugi članovi ne upoznaju"
Da sam ja to htio reći onda bi to i rekao ;) Nisam baš previše pratio što se dešava na forumu u zadnje vrijeme, no koliko vidim sa svima se kačiš, a i uspio si se zakačiti sa MoW. Eh a to je čovjek koji nije napisao niti jedan uvredljivi post. Nemoj tako dramatizirati o izbacivanju, da mi to želimo napraviti onda bi te upozorili na to, pa opomenuli pa na koncu i izbacili. Ja nisam primijetio da je dotle došlo ;)
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 4:08 pm

@MoW, mislim da je @Kahali govorio o metaforičkim pljuskama.

I ti Učitelji su vjerojatno bili jako direktni da bi ga spustili na zemlju, da bi ga trgli radi boljeg fokusa i sl. Ali me nitko ne možemo ubjediti da je normalno da Učitelji ili Duhovnjaci reagiraju iz Ega. To su početničke stvari.

Edit: samo bih volila da @Kahali malo razmisli, i da shvati o čemu je riječ...ja se više neću upuštati u ovu polemiku

P.S. a haa, ipak je dobio jednu doslovnu, ups! zubo



Zadnja promjena: Lyra; sri lis 26, 2011 4:27 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 4:17 pm

orca je napisao/la:
Bit informacijski mocan i bit duhovno mocan dvije su uglavnom poprilicno razlicite stvari;


Upravo 5
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 4:29 pm

Slažem se s Chakom po pitanju toga da nema govora o tome da bi izbacivali novog člana koji piše tako zanimljive stvari kao Kahali. Samo smo primijetili način izražavanja koji nije u skladu s onim što se smatra bontonom i koji nije raspravljalački način. Primijetili smo govor iz ega i govor na način: "to je tako jer ja sam to sve već odavno prošao."

Stoga svakako pozivam Kahalija da podijeli svoja iskustva, samo da se pridržava smjernica ponašanja na forumu. :)

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 5:02 pm

Mislim da je Kahali jako dobro objasnio to pitanje kako se "duhovni" ljudi ponasaju.bas je super to objasnio i kao sto i sam priznaje to ga je samo ojacalo i odbacio je dosta iluzije iz Sebe.Tu se slazem sa njim 100% a to sam malo naglasio i u postu o astralnoj projekciji.

naravno,ja nikako ne bih zelio da se ne vrati nazad.

Sto se tice samara,oni su nuzno potrebni,ali sve dok nas ovaj gore ne osamari nismo osjetili sta je samar. :P

Btw,ko god mene zna licno zna da sam tako pozitivno lud da tu stvarno nema obrazaca ponasanja i da mene neko ubaci u kalup nekakav kako bih trebao...Shipak bih trebao.... :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 5:41 pm

Chakotay, pa i rekao si, napisao si (citiram): " ...nije zgorega prve postove pisati malo umjerenije dok ostali forumaši ne upoznaju novog forumaša...",
...a ja sam mišljenja da je to usporavanje i na neki način obeshrabrivanje mogućeg postojećeg autorovog ognja koji netko novi možda ima, ali mu je na pameti da bi morao "biti umjereniji"... u tom kontextu sam to pisao i to se da pročitati iz mog texta ako želiš.
... da sam bio umjereniji u životu ne bih poludio, da nisam poludio, ne bih priznao da ne znam tko sam (iskustveno), da nisam priznao da ne znam tko sam ne bih nikada došao sebi već bi se i dalje brčkao u 'kravici barici' i prdio zadovoljno u njoj ne izlazivši nigdje van jer mi je u njoj toplo.
i treća stvar je Chakotay, mislim da linija izmedju kvalitetne rasprave i "kačenja" kako ti to zoveš nije ni mala ni tanana, ja sam možda u trenucima bio ciničan i biti ću vjerovatno idalje, možda sam bio pomalo arogantan a ni to nemam namjeru izbacivati, ali se nisam "kačio", jer da jesam to bi onda izgledalo drugačije i nebi ovdje na forumu sada imali već nakon par dana kartice mojih textova nego bi imali prenamaganje i uvjetovanost "to je tako zato što ja tako kažem" za koju me netko optuživao, a koju ja sam ne volim, nadjite rečenicu u kojoj tako nešto tvrdih.
Što se tiče dobre rasprave nemam ništa protiv katkad i kada vodi zanimljivoj konkluziji ili eventualno Razvijanju neke teme ili Uvida u nešto.
Na ovo se dalje više neću osvrtati jer mislim da samo crpi neprocijenjivu Pažnju i vrijeme u kojem sam mogao pisati odgovore na zanimljiva pitanja postavljana mi ovih dana.

MoW kaže kako mi nismo krivi što su većina duhovnjaka suluda nego da su to utjecaji okoline, pa duhovnjak nebi bio duhovnjak da nije sastavni dio okoline koju je posve osvjestio, takodjer rijetko vidiš razvijenog ili realiziranog duhovnjaka koji kupi "utjecaje" .. njihova suludost MOW suluda je samo onim koji misle da su normalni a daleko su od stupnja svijesti na kojem bi bili normalni.. ako ti misliš da je ovo što se danas dešava oko nas normalno i ako misliš da se ljudi oko nas normalno ponašaju i žive zato što koriste bon-ton onda se varaš...
Isti ti koji izmisliše bon-ton kroz vrijeme praviše najcrnje seanse i to od ceremonijala sa ubijanjem djece do proizvodnje najsofisticiranijih mašina za manipulaciju ljudima kroz stoljeća (čak milenijume), ista ta engleska iz koje nam bon-ton dodje iskvarena, pokvarena i trula je iznutra sa najgorim mogućim grupama ljudi koje možeš i zamisliti a sam bon ton jedan je od njihovih proizvoda robotizuacije slobode...
Takodjer, "uspio sam se zakačiti sa MoW-om" kažeš, pa nisam se zakačio samo se drastično ne slažem jer imam nešto iskustva tamo gdje on nema i mišljenja sam da ako netko sudjeluje na toliko konretnoj temi koja se zove Lucidno Sanjanje naprimjer, dok na forumu ima tema koje i nisu toliko konretne, da neće postavljati pitanje "Zar ne želi od nas Bog da se ne bavimo tim jer moramo biti kreposni katolici i birati pravu stranu" ... pa svaki Lucidni sanjač bi mu odgovorio još i puno više nego ja to ne znači da ga mrzim ili se kačim sa njim, samo mu govorim o čemu je riječ.
na kraju krajeva izjaviti za nečijeg učitelja (na kojeg mi gledamo više nego na oca) da je šamar kojeg sam dobio pokazatelj njegovih nakupljenih frustracija je veća uvreda za mene nego bilo što drugo što sam ja rekao bilo kome igdje jer se ovdje ne radi o "profesorima" kako ih on naziva nego o Učitelju kojeg možda možeš naći ako si jako sretan i nisam ja gledao na njih kao duhovno razvijene zato što se suludo ponašaju niti zato što sam dobio šamar, već zato jer to se osjeti i to nepogrešivo i obostrano i od učenika i od učitelja, ali kako to objasniti nekome tko to nije doživio, tko ne zna u kakvoj situaciji sam bio i zašto je Učitelj tako reagirao nego je Jump-to-conclusion i izjednačio to sa "tući učenika u školi", mi ionako sve informacije koje predajemo danas u školama znamo da nisu točne (doslovno sve egzaktne nauke),.

Nakon šamara kojeg sam iskusio trebalo mi je nekoliko desetinki sekunde da shvatim što sam rekao i što napravio tom čovjeku pred njegovom ženom i djecom u kući u koju me primio i u kojoj me hranio i učio praksi njegove djedovine 22 generacije unazad, ali to je pre intimno da ovdje sada opisujem i kako rekoh ne može to baš svatko shvatiti.
Zato te molim MoW da ne uskačeš u zaključke bez bilo kakvih pred-znanja o ovome o čemu pričam i na kraju krajeva o čemu priča mnogo Svetih ljudi kroz povijest u raznim tradicijama, jedna od kojih je Praksa u Budističkim manastirima u kojoj se na dnevnoj bazi udara inicijate po leđima letvom, druga od kojih je vještina Pan-Gai-Noon u koj se redovno udara svog učenika u razne dijelove tijela upravo radi razvijanja cijelovite kontrole i budnosti, treća od kojih je Tradicija u kojoj se Učeniku daje šamar kada Učitelj shvati da je ovaj na ivici da poludi ali mu strah ne dozvoljava pa ga ošamari da 'prokliže' u polje u kojem nije više bitno...


Lyra Bahat znači precjenjivati vlastitu vrijednost ili vještine.. ja mislim da to nisam radio, ako ti misliš da jesam to je tvoj stav i mišljenje i oko toga ti možeš dvojiti ili biti sigurna, ali to je takodjer osuđivanje i etiketiranje, što se tiče omalovažavanja drugih ljudi, nije mi bila namjera ako sam to učinio, a što se tiče mog etiketiranja za kojeg me takodjer prozivaš, ako naprimjer Erin kaže za sebe da je "pravi Katolik" onda ga nisam ja etiketirao nego on sebe.
Što se tiče duhovnjaka koji reagiraju iz ega ili ne to je vrlo apstraktna stvar Lyra, što više napreduješ to su kušnje veće, jedan od 5 velikih Yogija koji je došao sa Istoka na Zapad pao je jednom od takvih testova uantoč tome što je došao do zavidnog nivoa svijesti nakon više od 40 godina prakse, zvao se Maharishi-Yogi. Ovakvih primjera ima koliko hoćeš, Druga stvar je takodjer da Majstori koji se probude i ne posjeduju više ni trunku ega polako se počinju seliti iz fizičkog tijela, a oni koji se zadrže još neko vrijeme u njemu zadržavaju svoju osobenost iz života sa egom, to ne znači da žele nešto ili nekome loše ili da "djeluju iz ega" nego da su zadržali primjerice svoju duhovitu ili prgavu narav, tako da pričati tko iz čega djeluje, ili pričati o Ljubavi iz koje bi se trebalo djelovati a ne znati što je to je prilično klimavo .. svi ti i slični pojmovi su apstraktna stvar, a izgledaju prilično jednostavna za ljude koji se nisu iskreno pitali što je to ili koji nisu iskustveno priznali da ne znaju tko su, što je prvi korak k samospoznaji.

Opet MoW
"Samo smo primijetili način izražavanja koji nije u skladu s onim što se smatra bontonom i koji nije raspravljalački način. Primijetili smo govor iz ega i govor na način: "to je tako jer ja sam to sve već odavno prošao."
Stoga svakako pozivam Kahalija da podijeli svoja iskustva, samo da se pridržava smjernica ponašanja na forumu"

na ovo sam u textu gore odgovorio, ja ne smatram Bon-ton ničim mjerodavnim i to nije moja smjernica ponašanja iz niza razloga i duhovnih i praktičnih i iako sam proveo godine sa gospodom u Ložama sa kravatama i imam manire jednog od njih nemam se namjeru ponašati premo nikakvom bon tonu.
"Govor iz ega" sam tokadjer obradio ranije i postoji ogromna razlika izmedju probudjenog ega kao reakcije na neki moj text i "pisanja iz ega", još jednom te molim da mi ukažeš gdje sam napisao da "to je tako jer ja sam to sve već odavno prošao" a ako je to tvoja slutnja ili čitanje kontexta mojih textova onda je to samo tvoje mišljenje sa kojim se ja ne slažem...
Ja dakle imam namjeru sa vama djeliti zanja, pričati, raspravljati se i odgvovarati na pitanja kao i saznavati stvari koje ne znam ako ih ne znam, još vam jednom kažem nemam namjeru mjenjati svoj stil pisanja i slobode govora koja bi forumu trebala biti prvi postulat i sam razlog postojanja u svrhu razvoja.
Ako od mene tražite bon-ton bojim se da ga nećete naći i to nikakve veze nema sa egom nego sa svijetlom Atmana koji želi izaći i spaliti neznanje gdje god ga sreo i to sa vatrom dječje fascinacije iskrenom lucidnočću i samosjećanjem (ma koliko to pretenciozno zvučalo)

Ovo je oduzelo strašno puno vremena i energije pa vas molim da se ne vrtimo u krug sa novom serijom komentara moje "bahatosti" ili odgojnim mjerema, nego se odlučite treba li vam ovakav čovjek ovdje i uzmite u obzir da se taj čovjek neće mjenjati ili početi ponašati po nikakvim smjernicama.. dajem samo svoju potpunu volju i motiv da dijelim i primam znanje.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimesri lis 26, 2011 7:40 pm

hahaha ja sam odusevljen :P Sad da si pored meni Kahali poljubio bi te u celo :P Majke mi...

I sad podji procitaj moj tekst na astralnoj projekciji kojeg sam napisao jutros,dakle prije no sto si ti napisao tvoj post...Isti nam je stil i poenta....Vrh... hail

"Ako od mene tražite bon-ton bojim se da ga nećete naći i to nikakve veze nema sa egom nego sa svijetlom Atmana koji želi izaći i spaliti neznanje gdje god ga sreo i to sa vatrom dječje fascinacije iskrenom lucidnočću i samosjećanjem (ma koliko to pretenciozno zvučalo)"

Upravo to...Ma cjeli ti tekst potpisujem i ljepim na zid sobe....Ta pozitivna tvrdoglavnost i zedj za Istinom je ono pravo,beskompromisno ponasanje "osobe" zrele i spremne za smrt u Atmanu :) A mozda je vec i umrla i bila sprzena,samo nece jos da kaze...No,ako ikakav siddhi imam,imam siddhi za odrediti potencijal i tu djecju prgavu tvrdoglavost duse kojoj je vise pun kofer ovog sotonskog svjeta lazi i iluzija....

No sto se tice kako treba pisati po forumima to stvarno ne znam i ne mogu se odluciti....No ovo je forum koji je otvorenog tipa ,dakle dolaze ljudi svih godista,sklonosti,uvjerenja ,dakle super je za prepucavanja i rasprave i jacanje istine a slabljenje iluzija...Mislim,koja je poenta kada 20 fanatika raspravljaju ?

Da li uopste mogu raspravljati ako vec sve misle da znaju ? To bi bilo smjesno...Mi svi skupa i jesmo djeca zeljna znanja,istine,igre i zezanja...

Neka igre pocnu i nikada se ne zaustave...

I neka je vjecna slava Brahmanu koji sija kao sijalica u svim tjelima... hug

[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimečet lis 27, 2011 11:38 pm

@Kahali U redu, shvaćam da nam se mišljenja razilaze po pitanju bontona. Ja mislim da je on nužan da bi i društvo u cjelini i pojedinac u njemu dobro funkcionirali. Bonton se nije razvio odnedavno i rezultat je stoljetne i tisućljetne tradicije i dobre prakse. Tu ne govorim o svim izvitoperenim detaljima istoga koji su jako ovisni od zemlje do zemlje i od naroda do naroda niti o dressing codeovima. Tu govorim o pristojnom i kulturnom ophođenju s ciljem kvalitetne razmjene informacije. No eto, mislim da razumijem kako ti razmišljaš i da se nećeš najvjerojatnije složiti sa mnom po tom pitanju.

Vratimo se na temu lucidnog sanjanja. Nisam te bez razloga pitao o tome što misliš kako Astral utječe na pojedinca i je li taj utjecaj pozitivan. Mišljenja sam da bilo što što će drastično nekoga izvući i odvojiti od toga što većina smatra prihvatljivim ponašanjem ustvari štetno za tog pojedinca. Ne govorim to olako i nemam lošu namjeru iza tog mojeg opažanja. Tu se ponovno pozivam na to da su ljudi kroz generacije ustanovljavali da je neka kvaliteta čovjeka poželjna ili manje poželjna. Možemo to promatrati iz evolucijskog stajališta, pri čemu je neka karakteristika čovjeka poželjnija od neke druge za prolongaciju vrste i za parenje. Ako se vratimo na osobu koja da tako kažem "zabrazdi u Astralu" i postane suluda, tada ga njegova vrsta automatski odbacuje. Prestaje biti poželjan genetski materijal.
Ako pak kroz boravak u Astralu osoba postane svjesnija i duhovno napreduje do stupnja da mu daljnja inkarnacija u ovoj vrsti nije ni potrebna, tada je moguće usprkos svim nedaćama koje iz tog prosvjetljenja proizlaze u praktičnom smislu ipak postigla svoj cilj.
Ipak, zanimljivo je razmotriti do kojeg stupnja osoba koja duboko osvijesti Astral može funkcionirati u ovom svijetu u smislu komunikacije s drugima i prenošenja svojeg znanja. Sam si rekao da je većina pravih duhovnjaka suluda. No kome je ta suludost u interesu osim eventualno njima samima? Tko može naučiti nešto od suludog majstora (osim ako nije i sam sulud na sličan način pa se kuže)?
Na to sam mislio kad sam rekao da je li to Bogu u interesu ti naši izleti u Astral.
Eto, ta pitanja me muče pa ako im možeš posvetiti nešto prostora, bio bih ti zahvalan. :)

Inače, svjestan sam istočnjačkih duhovnih škola i tradicija i njihovih odgojnih metoda. Mišljenja sam da su takve metode potrebne samo onima koji nešto rade krivo. Da ih se preodgoji. Mudar učitelj zna uvijek odrediti pravilnu kaznu za određenu neispravnu akciju učenika. I uvijek s ciljem toga da učenik nauči, nikad zato što se sam učitelj osjeti pogođenim. To je zato jer se pravi učitelj riješio svoga ega. Žao mi ako sam uvrijedio tvoga učitelja, to mi nije bila namjera...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimepet lis 28, 2011 3:35 pm

@ Mow...Pa svi mi boravimo i u fizickom i u astralnom i i kauzalnom svjetu,i ti svjetovi uticu na nase odluke i stanje organizma non stop....Samo sto mi mnogo bolje poznajemo fizicki svjet.Isto tako mozemo upoznati i astralni svjet koji ima svoje zakone.kauzalni svoje.Ne moze niko istraziti cjeli fizicki svjet a kamoli astralni a kamoli kauzalni,koji su prema objasnjenjima samorealiziranih jogija eksponencijalno veci jedan od drugih.Ti mozes istraziti i osvjestiti svoje energetske veze sa astralnim svjetom,isto ko sto mozes istraziti svoje vezanosti u fizickome svjetu.

Neko moze 20 godina istrazivati astral a da ga ne nadidje u smislu da je i dalje energetski definisan svojim Ja na tome nivou.Majstor koji je nadisao astral poznaje astral,uocava manifestaciju astralnog "ja" svaki dan,ali to ga ne ometa i on funkcionise iz npr nekog spektra kauzala npr.

Ja npr blage veze nemam kakav je astralni svjet u svoj svojoj raznolikosti i sirini ,niti sam puno putovao po njemu,ali sam se nakon 5 mjeseci cupanja uspio maknuti iz tog svjeta u smislu da moje Ja nije definisano na astralu,a prije toga je moja Ja maknuto naravno logicki iz fizickog svjeta.Sad je moja Ja definisano u odredjenom spektru kauzala,ja koliko uspijevam pohvatati temrminologiju radi se od kauzalu agna cakre,dakle ljubicasta vadjra.Nakon toga ja moram izscupati svoje Ja investirano cak i u taj kauzalni energetski sklop da bi na kraju dosao do cisto Apsoluta koji je cilj tragaoca.Daleko od toga da cu ja ikada moci istraziti kauzalini svjet ali necu biti definisan u tome svjetu.


O cemu se tu radi prakticno ?

Evo npr jedan primjer.Ucitelj koji je i dalje definisan u astralu,tj svoju licnost i svoje Ja kreira od astralnih(emotivnih) komponenti uglavnom prilikom karmickog transfera astralnih struktura sa ucenika moze zagaditi svoju licnost i dobiti dvije licnosti.Ili moze pokupiti neke gadosti od ucenika i one odjednom postaju njegove ! Tj te gadne misli su sad On i to je sad njegova karma,njegova misao i on moze puknuti vrlo lako.No,ako je definisan makar na visudhi tj nizem kauzalu,kada primjeti tu gadnu misao ucenika on ce je sprziti i nece se ni prepasti nje,jer zna da taj sklop nije on,jer to je astralni sklop,a on tu nije energetski definisan.Isto dobijamo i sa fizickim tjelom.Npr ucitelj transferise fizicku bolest sa ucenika na svoje tjelo.Ukoliko je ucitelj definisan sa svojim Ja na fizickome tjelu on ce kukati kako to njega boli,kako je on taj koji je fizicki bolestan.Onaj koji je nadisao fizicko tjelo ce to mirno odraditi znajuci da to nema veze sa njim nikakve.

Majstor nije sulud,mislim da Kahali nije mislio na to,nego nema klasican emotivno-astralni sklop funkcionisanja kakav imaju vecina ljudi.Njemu je 99% onoga sto ljudi rade jednostavno smaranje,gubljenje vremena a sa druge strane njega "asttralni" ljudi vide kao ludaka kojemu eto ekstazu predstavlja kad procita par stihova iz Gite i na njih meditira mjesec dana,zaboravivsi da jede, pije i da se tusira.Mislim da je Kahali na to mislio.Jebiga,ti mozes reci da je on sulud,ali jebiga onda su i sva bozanstva suluda,i zivotinje su sulude itd.Tu se opet onda vracamo na subjektivno.

Od majstora kojih nakon citanja tih par stihova upada u najrzanovrsnije samadije u toku od par dana itekako mozes nauciti.Ne mozes nauciti kako napredovati u karijeri,spavati sa manekenkom i slicno,ali mozes nauciti Biti sa Bogom.Nekome je to suludo,no svako ima svoj izbor srece,ali majstora je saznao da svi ti energetski svjetovi kako god se zvali imaju svoj izvor u Apsolutu i nema smisla ici istrazivati fizicki svjet,astralni ili kauzalni kada su svi oni samo nistavne kapljice kreacija nastale iz nepresusnog izvora blazenstva koji je Apsolut.

Tu se opet moram vratiti na ovo tvoje zadnje jer se ucitelj lisio svoga "ega".Ego ili Ja je ono gdje ste vi kao licnost definisani.Ukoliko je ucitelj maknuo svoju "definiciju" sa svih relativnih svjetova i ako je njegovo Ja definisano u Bogu,onda on itekako ima Ja ili ego,ali tada Bog funkcionise kroz tjelo takve osobe i Bog zeli probuditi dusu ucenika a ne ispunjavati mu astralne zelje ili ispravljati mu kauzalne greske.kako ucenik ne zna sta je dusa on mora vjerovati ucitelju da ovaj zna i da su reakcije ucitelje usmjerene ka budjenju duse a ne prema izivljavanju nad ucenikom.

Za kraj,mislim da Bog uopste nema interes u bilo cemu sto mi radimo.On je transcendentalan nasim relativnim odlukama i ako ima neki interes to je da se njegova izgubljena djeca vrate njemu.Nece se On puno kabcati sa time dje smo mi imali izlete,on ce sprziti nase iluzije i pokazati da je jedino izlet u Njega pravi izlet,a ostali izleti su bili samo fatamorgane.... :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimened lis 30, 2011 1:43 pm

joooj, primitive ti neke stvari tako lijepo povežeš da se nekada naprosto začudim (zato što su to stvari koje sam pokušavao objasniti nekim Inicijatima i čudno mi je kada netko tko nije učen i 'školovan', recimo to tako, nešto takvo zaključi),
ali onda opet sa druge strane, sve tvoje spoznaje koje imaš ukakaš sa nekim svojom dedukcijom samo tebi poznatom ..
ne bih volio da se ova tema toliko izobliči u razgovor izmedju mene i tebe i još te jednom molim da ili predjemo na private ili da otvorimo temu pa ćemo tamo do mile volje.
Pišeš ti text pišeš, ide ti i sve se čini ok i onda odjednom počneš spominjati "učitelje koji su definisani u Astralu" svašta, pa ne znam tko bi bio toliko lud da se prozove učiteljem ako je "definisan" u Astralu, a i ne znam kakvi bi učenivi željeli učiti od nekog takvog..
Druga stvar spominješ "ja" koji je definisan u ovom ili onom obliku svijesti i često aludiraš da sam ja kao definisan na Astralu a ti na Kauzalu, to je strašno smiješna stvar meni, ali podsjeća me na mene u tvojim godinama pa se ne ljutim...
Sebstvo je uvijek i u svakom nivou svijesti aktualno i samo ovisi 'Sjećaš' li se ti tog dijela sebe ili ne, ne ovisi o nikakvoj definisanom ja...

Moram ti reći još jednu stvar i onda idem odgovarati na neka druga zanimljiva pitanja jer mi se neda razglabati sa tobom u nedogled.
Kada se Kundalini samo malo promeškolji kod bilo koga iz bilo kog razloga ljudi doživljavaju nevjerovatne senzacije koje nikada ranije nisu doživjeli.

--- Kada se Kundalini privremeno podigne na "prvu bazu" iznad svog prvotnog boravišta (namjeno se neću služiti ni jednim nazivom jer to buni ljude koji ne znaju termine ili se koriste drugim, na ovaj način mogu shvatiti i bez da znaju)
tada se u čovjeku javljaju strašni uvidi koje nije imao ranije, postoji niz stvari koje je u stanju predvidjeti čak, obuzima ga osjećaj extaze i često ljudi koji nisu slušali opise ove "prve baze" misle je to to i da su dostigli Uvid, savršenstvo i Ljubav. Nažalost to nije tako i postoji velika šansa da će se Kundalini vremenom vratiti u svoje početno stanište (pogotovo ako taj čovjek ne zna što dalje sa tim). Oko ovakvog čovjeka često se skupljaju ljudi koji misle da je ovaj stvarno Svet, Budan ili probuđen i takvi ljudi ostaju zaljepljeni za taj privremeni nivo budnosti.

--- Kada i ako u nekim slučajevima Kundalini dospije do "druge baze" (slučajno ili nam,jerno) takav čovjek u stanju je biti na dva mjesta istovremeno, potpuno razumije ljude oko sebe jer im je u stanju vidjeti energetske ovojnice i bio-plazmu, ovom čovjeku potpuno je otvoreno orudje Jasno-vidnosti i sa njim može vidjeti bližu ali i dalju budućnost, on doživljava nevjerovatan osjećaj ekstatične Ljubavi koji ga prožima, u stanju je energetski djelovati na bio koji dio svog ili tuđeg tijela, ljudi na ovom nivou potpuno se udaljavaju od normalnog života jer je on za njih nemoguć. U što god da se focusiraju i koju god tehniku da žele ovladati mogu to učiniti bez problema, ovakvi ljudi vide i druga bića koja žive na različitoj frekventnoj ravni od naše ali u ostom prostoru, mogu kontaktirati sva bića iz anđeoske hijerarhije da mu pomognu u bilo kojem naumu.
Ovdje na ovom nivou takodjer luči se iz jedne žljezde ispd Grkljana posebna tvar koja se naziva u nekim tradicijama Amruta i ona je odgovorna za to da ju čovjek koji je konzumira ima jako visok glas i to zato jer je Epifiza uzrokovala da se ovakav čovjek sve manje smatra muškarcem ili ženom tj. gubi osjećaj i potrebu za identifikacijom.. osim toga Amruta ja dovoljna da se čovjek na ovom stupnju hrani samo njom ako tako želi i ne mora unositi u sebe ništa drugo.
Ovaj stupanj dostignuća Kundalini posebno je opasan za ljude koji nemaju jaku Volju i Odluku jer je jako teško napustiti ovakav oblik postojanja i krenuti dalje, služi ujedno i kao posljednja kušnja ovakvog tipa.. mnogi se nikada nisu maknuli dalje od ove "baze" i dalje se predstavljaju svojim učenicima (koje zasigurno imaju ako su u ovom stanju) kao potpuno realizirani učitelji (što nisu).

--- Kada se čovjeku desi da se Kundalini konačno nastani na "trećoj bazi" takav čovjek potpuno ovladava elementima i može sa njima raditi gotovo sve što želi.
Takvom čovjeku ne prijete nikakve bolesti i ne može mu se ništa desiti što on nebi vidio unaprijed, on raspolaže znanjima svih prijašnjih emanacija ovog nivoa koji su hodali Zemljom, on takodjer može pogledom mjenjati milione kemijskih promjena u Glavi učenika ili bilo koga tko ga gleda u oči, ovakav stupaj jako je rijedak medju ljudima i kada se desi obično se oko njega razvijaju veliki pokreti pa čak i religije .. Čovjek na ovom stupnju već aktivno i kontinuirano komunicira i vrši akcije na stotina strana istovremeno i sa različitim bićima različitih svijetova, njemu se već na ovom stupnju pruža prilika da se polako Upozna sa svijetom nematerijalnog postojanja i može sa svojim tijelom raditi što god želi (može čak i letiti i slično, ali se malo tko na ovom stupnju petlja u ovakve materijalne želje koje je davno izgubio.. do ovog se stupnja ni ne može dići Kundalini ako se čovjek nije potpuno riješio želja i poriva, strahova i "potreba" na prijašnjim nivoima).
Sva čula ovog čovjeka su dovedena do maximuma i njegova inteligencija naziva se "divine Lustre" njegov vid je rendgenski i sa ostalim čulima sposoban je i može činiti promjenje na Zemlji i čini ih ovisno o "potrebama" balansiranja globalnih Zemaljskih energetskih mjena. On na ovom stupnju igra ulogu pomagača onome kojeg zovemo "Silent observer" on naime počinje biti dio Kozmičke hijerarhije i njegov operativni poslanik na Zemlji.

--- Kada se i ako čovjeku Kundalini popne do "četvrte baze" takav čovjek teško da se uopće može nazivati čovjekom jer on postaje besmrtni Genij i Zemaljski prorok i produžena ruka Apsoluta, on je obično Guru koji je izabrao to tijelo, ovakav 'Čovjek' rijetko je na Zemlji a kada jest to znači da su ljudi ili u velikoj gabuli pa je ovakvo biće 'Nastanilo' Zemlju da im pomogne u nekoj situaciji ili su ljudi nevjerovatnim postignućima sklada i obilja Znanja zaslužili da medju njima hodaju ovakva bića.. Ovakav čovjek takodjer ukoliko hoda u tijelu znači da nema nikakvih prekida u Astralu ili u Super-Kauzalu ili bilo gdje drugdje već je vladar svih tih planova i istovremeno je svjestan svake i najmanje promjene u nekoj od njih.. Sposoban je materijalizirati ili stvoriti praktički bilo što mješanjem elemenata ili otvaranjem rupa u prostor-vremenu.. Ovakvi ljudi obično su indikacija da će brzo iza njih doći onaj koji jest "silent observer" (kao recimo Babaji i slični)..
Na ovom stupnju čovjek nikada nije ljut, nikada se spava, uvijek oprašta i uvijek i sve voli.. U blizini ovakvog čovjeka dobijate inspiraciju i ljudi se često bez razloga smiju ili plaču.
(inače napominjem kako je naš Primitive101 uvjeren kako je došao do ovog nivoa, za što ne postoji nikakva šansa jer bi dobio vijest o tome od onih koji to prate, a i energetski potpis njegovog slaganja rečenica vrlo brzo otkriva kako mu se tek malo Kudalini uzvrpoljio. Unatoč tome već je počeo dijeliti titule tko je gdje "definisan" i zato je ovo zadnji text kojim se bavim sa njim ili njegovim Univerzalnim "mudrim objašnjenjima")

--- Kada se desi "peta baza" što je prava pravcata rijetkost, tada to ili zovemo novim Adventom i čovjek koji će doživjeti to stanje već odavno zna i rečeno mu je što i kako da radi, on mora otići na neku extremnu pustolovinu duha ili na neki extremni retreat (primjer Isusa i njegovih 40 dana u pustinji u kojima je zapravo 'spuštao' svijest Crest'Na u sebe i/ili istovremeno dizao Kundalini do "pete baze" tj. Ajne)
Ovi ljudi su polu-bogovi koji su najavljivani i zna se kada će svaki od njih doći tj zna se kada će netko od rođenih ljudi spustiti u sebe ovu svijest.
Dakle Crest'na je svijest a Krishna ili Christ sve je ista stvar samo u različita vremena života ovih Avatara (Krishna je zapisao Bhagavat Gitu i učinio druga velika djela dok za Krista znate i sami što je činio)
Ovaj stupanj očitan je u svim sposobnostima zbrojenim od svih ostalih stupnjava i "baza" kundalinija samo potenciranim u majstorstvo plus mogućnosti pravog Izlječenja bilo koje bolesti bez povratka.
Ovo je jedini stupanj kojemu se otvaranjem neba (ajne) i Zemlje otvorilo područje "Srčane moći" (za ovo takodjer postoji stručna terminologija koju namjerno neću spominjati ovdje da me se nebi optuživalo kako sam knjiški moljac već ću i o ovome govoriti na način kao da opisuje mali Mujica, to valjda priznaju neki ovdje) i ovo je jedini stupanj koji može Liječiti zapamtite !!!


Od svih sposobnosti koji su indikacija jedne "baze" tj. indikacija jednog energetskog centra kojeg zaokuplja Kundalini, može se desiti da im se počnu javljati indikacije i sposobnosti centra iznad, ali to je samo priprema i samo mirisanje onoga što je tamo, što znači da se Kundalini opet polako pomiče (ide u izvidjanje)
Nakon "druge baze" u pravilu nema povratka nazad u stanje 'normalnog čovjeka'.
tko god vam prodaje priče o energetskom iscjeljivanju, čudesnoj energetskoj masaži, Theta healingu, Reiki-u i svim sličnim, a nije sam Avatar, laže vas i krade i to možda svjesno možda nesvjesno ali će konzekvence ili po njega ili po vas biti (vremenom) samo još gore.. ne dajte da vas čačkaju po energetskom tijelu kojekakvi priučeni tipovi koji "liječe Ljubavlju" ili bilo kako drugo...
Fitoterapija, biljke, akupunktura, Ayur-Veda to su druge stvari i na Zemlji postoje da bi pomogle balansiranju čovjeka .. takve stvari rade i funkcioniraju i zato i jesu medju nama ali sve ostalo spomenutog tipa je laž i prevara.


2012-ta i povezanost:
Ovaj maleni osvrt sam napisao radi svih na ovom forumu da otprilike znaju kako funkcionira i kako utječe pravo pomicanje Kundalinija kada se kreće pravom putanjom i kada se manifestira u čovjeku.
Takodjer sam napisao i da Primitive101 pokuša shvatiti kako nije sve onako kako izgleda na prvi pogled, ali obećajem da se nakon ovoga više neću osvrtati na to već pisati o temi.
nadam se da vas je zainteresiralo i ovo.
Isus-Isa dakle jest bio prosvijeljeni čarobnjak na "petoj bazi" ali ta baza nije zadnja i baza poslije nje gotovo se nikada ne manifestira u obliku Avatara u tijelu, tako da ni Krishna ni Isus-Isa nisu bili do kraja stopljeni sa Crest'na ali to i je bio plan.. (Navodno je jedan boravio u "šestoj bazi" prije 20 miliona godina dok je još uvijek nastanjivao fizičko tijelo, za druge se isto spominje ali ništa sigurno i ovo je jako jako rijetko)
2012-te godine počinje period od 700 godina u kojem će dva vladara svijeta koja trenutno vladaju predati palicu dva nova vladara. Prva dvojica vladali su oko 300 miliona godina i sada (2012-te) dolazi era novih 300 miloona.
Dvojica su zato što jedan vlada materijalnim/fizičkim postojanjem i učitelj je svijeta (Crest'na - Krist, Rama, Krishna) , dok se drugi bavi duhovnim 'Kraljevstvom' ili "unutarnjom vladom" ..
Nakon prelaznog perioda od 700 godina (što je u očima Kozmosa sekunda, ali nama izgleda kao ogroman period) počinje Zlatno doba o kojem se govori a kojeg će nastanjivati 6-ta korijenska rasa, mi kao 5-ta korijenska rasa (valdavina Arijevska) polako prepuštamo (ali i pripremamo teren) za novu rasu koja neće težiti materijalnim posjedovanjem i čije će se vrijednosti uvelike promjeniti ...
Prvi koraci velikog prelaza su nažalost i poneke turbulencije kroz koje svijet mora proći, a koje služe čišćenju onoga što ne valja i čemu ćemo zasigurno još svjedočiti osim ovih koje smo vidjeli do sada. To naravno ne znači potpuni kraj ove rase ali znači potpuni krah ove vrste Ekonomije, vladavine, pa čak i zakona Fizike i matematike.

[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitimened lis 30, 2011 1:49 pm

Ukoliko ovaj post može biti negdje i na nekom drugom topic-u od pomoći ili od pojašnjavanja 2012-te slobodno ga premjestite, editirajte ili kopirajte i tamo ako je tako i bilo koji njen dio ...mislim da neke informcije koje su ovdje napisane mogu služiti i na drugim topicima
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 40 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 40 / 42.Go to page : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: