Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ko je pravi bog?

Go down 
+11
biga
Remke
gloria_g
Rainmaker94
Fantom
pantervlada
tomi
Blizzard
Aurora Borealis
Berny_Sinara
WEISHAUPT
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Rainmaker94
Višestanični organizam
Rainmaker94


Male
Leo Dog
Broj postova : 57
Age : 29
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 9:06 pm

xD.......
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 10:32 pm

Pokušaj ne pisati 2 posta za redom, postoji opcija Edit iznad posta pa se, ukoliko se nešto želi dodati, onda se doda da se sad baš ne piše novi post minutu poslije, pogotovo samo XD i slično.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 11:23 pm

pantervlada je napisao/la:
Da ali je mogao da vaskrsava i naravno dao svoj zivot za nas spas

Nesto razmisljam da li je Bog voljan srijeciti zlo?

Voljan je ali nije u stanju-onda nije svemoguc.

U stanju je,ali nije voljan-onda je zloban

I moze i voljan je-odakle onda dolazi zlo?

Niti moze,niti je voljan-zasto ga onda zvati Bogom?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 12:08 am

Čemu dati slobodnu volju ako se onda kani oduzeti?
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 12:37 am

mozda ce vjecnost biti zabavna ides u svemir bez opreme sva cuda magije tele kineze ma biti ce zanimljivo xD
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba
WEISHAUPT


Male
Aries Dragon
Broj postova : 110
Age : 47
Location : Novi Sad, Republika Vojvodina
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 3:36 am

pantervlada je napisao/la:
Da ali je mogao da vaskrsava i naravno dao svoj zivot za nas spas

Naravno da nije. Uskrsnuće ili reinkarnacija. Nema sredine.

Ako se neka ideja javi na više mesta nezavisno - onda je ona ispravna. Sve religije, recimo, osuđuju samoubistvo. Ako se neka ideja javi samo u okviru jednog naroda - onda sigurno nije ispravna. Vidiš, reinkarnaciju zastupa 90% religija, dok su uskrsnuće izmislili Židovi. Isusova "otkupna žrtva" je izvan naše planete beznačajna, što znači da nije univerzalna, a samim tim je i besmislena. Svako spasava sam sebe. Šta ima da te spasava drugi čovek?
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba
WEISHAUPT


Male
Aries Dragon
Broj postova : 110
Age : 47
Location : Novi Sad, Republika Vojvodina
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 3:40 am

pantervlada je napisao/la:
A koji je to ceo krug i kako glasi

Pa recimo da je svaka religija jedan isečak kruga. Ti kao kršćanin kažeš "Isus Krist, otkupna žrtva". Musliman kaže "Jihad". Budist kaže "Prosvetljenje". I svi mislite da ste u pravu, jer verovanja onog drugog za vas ne važe. Ali mason poznaje sve religije, odnosno ceo krug, i zna da niko nije u pravu.
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba
WEISHAUPT


Male
Aries Dragon
Broj postova : 110
Age : 47
Location : Novi Sad, Republika Vojvodina
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 3:46 am

Rainmaker94 je napisao/la:
daaa????

e pa koja bi onda bila svrha zivota???

Smisao života je spoznaja čula.
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica
pantervlada


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25
Age : 49
Location : VOJVODINA
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 11:35 am

Fantom je napisao/la:
pantervlada je napisao/la:
Da ali je mogao da vaskrsava i naravno dao svoj zivot za nas spas

Nesto razmisljam da li je Bog voljan srijeciti zlo?

Voljan je ali nije u stanju-onda nije svemoguc.

U stanju je,ali nije voljan-onda je zloban

I moze i voljan je-odakle onda dolazi zlo?

Niti moze,niti je voljan-zasto ga onda zvati Bogom?
E pa nije tako on ti je dao svoju volju da ti odlucis sta ces u zivotu, a zapisano je da ce doci strasni sud. A sam djavo sto pravi ove nemire i probleme na zemlji bog ga je pustio da bi ljude uverio da je djavo klevetnik i lazov i da nemoze ljudima da pruzi normalan zivot. I naravno pustio je ljude da odluce dali ce se pokloniti djavolu ili bogu. Pa zatim dolazi daj sudnji dan kada ce djavo biti bacen u oganj i vezan lancima
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 12:15 pm

evo da i ja ostavim svoj glas...

inače sam katolik, vjerujem u Boga i sve to...

a što se tiče ove teme... meni je svaki ovaj spomenuti 'Bog' nekako isti..
šta ako je sve to jedan Bog? i Jahve i Alah i Budha... samo ih različiti ljudi različito nazivaju...

a Isus je (po Bibliji) sin Božiji... il treća božanska osoba...
e i u tom broju je nešto... u hinduizmu(mislim da je hinduizam nisam siguran) isto imaju Brahmu Višnu i Šivu... opet neka nazovimo 3 božanstva...

mislim pogledajte još islam... neki anđeli koji se spominju u Kur'anu..
(Džibril, Mikail)... vidite sličnost sa Gabrijelom i Mihaelom???

tako da je po meni to sve slično...
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica
pantervlada


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25
Age : 49
Location : VOJVODINA
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 2:00 pm

Potpuno si upravu BIGA bog je jedan. I naravno da je isus boziji sin i kralj nad andjelima. A medju tim andjelima su ta imena isve zavisi kako ih ko zove ali samo isus hrista svi zovu isto. A sto se tice boga, alah je na muslimanski sto je nama bog. Ali pravo bozije ime po svim nalazima je JEHOVA. A bog je titula kao i alah i budha.
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica
pantervlada


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25
Age : 49
Location : VOJVODINA
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 2:04 pm

WEISHAUPT je napisao/la:
pantervlada je napisao/la:
Da ali je mogao da vaskrsava i naravno dao svoj zivot za nas spas

Naravno da nije. Uskrsnuće ili reinkarnacija. Nema sredine.

Ako se neka ideja javi na više mesta nezavisno - onda je ona ispravna. Sve religije, recimo, osuđuju samoubistvo. Ako se neka ideja javi samo u okviru jednog naroda - onda sigurno nije ispravna. Vidiš, reinkarnaciju zastupa 90% religija, dok su uskrsnuće izmislili Židovi. Isusova "otkupna žrtva" je izvan naše planete beznačajna, što znači da nije univerzalna, a samim tim je i besmislena. Svako spasava sam sebe. Šta ima da te spasava drugi čovek?
Pa nas samo je mogao da spase neko potpuno savrsen, bez greha. I zato je isus bio poslat da iskupi nase grehe. Kako moze gresan covek da spase sebe od greha kada mu je to urodjeno to jest nasledno od adama
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 5:08 pm

pa zato jer krstenjem gubimo adamov grijeh onaj glavni
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica
pantervlada


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25
Age : 49
Location : VOJVODINA
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 5:40 pm

Gde to pise u bibliji da ljudi gube greh prilikom krstenja. I nema tu glavni ili sporedni greh. GREH JE GREH. Krstenje je vanjski simbol da je onaj koji se krsti ucinio potpuno, neograniceno i bezuslovno predanje kroz isusa hrista da vrsi volju boga. A u bibliji jasno pise:
1. jov. 1:7 AKO HODAMO U SVETLU KAO STO JE I ON U SVETLU I IMAMO ZAJEDNICU JEDAN S DRUGIM I KRV ISUSA, NJEGOVOG SINA CISTI NAS OD SVAKOG GREHA.
Tako da nas od greha ne cisti voda za krstenje nego krv isusova. Naravno mi smo jos uvek gresni ali nam je omoguceno sa isusovom krvlju da imamo mogunost za vecni zivot u raju.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimesri ruj 09, 2009 10:49 pm

aha....neznam tako sam cula od nekog....a nisam citala Bibliju jer nemam bas neke volje da citam al zato jesam djecju :) Nerazumljiva mi je Biblija...a sta mi je nerazumljivo i dosadno mi je neka mi Bog oprosti :/
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica
pantervlada


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25
Age : 49
Location : VOJVODINA
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 9:48 am

Da mozda je u pocetku dosadna ali sto je vise upoznajes time ti je interesantnija kao i sa ljudima
[Vrh] Go down
Ofca
Višestanični organizam



Male
Capricorn Horse
Broj postova : 44
Age : 33
Registration date : 05.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 1:01 pm

Biblija je po svemu superknjiga! Obaveznu štivo, koje morate,ako čitate, čitat između redaka. Onda ćete shvatit kolko je zapravo crkva danas kontradiktorna samoj bibliji i ako bibliju shvatite, i pogledate danas crkvu- onda ćete se počet smijat!!!
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica
pantervlada


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25
Age : 49
Location : VOJVODINA
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 1:27 pm

Ofca je napisao/la:
Biblija je po svemu superknjiga! Obaveznu štivo, koje morate,ako čitate, čitat između redaka. Onda ćete shvatit kolko je zapravo crkva danas kontradiktorna samoj bibliji i ako bibliju shvatite, i pogledate danas crkvu- onda ćete se počet smijat!!!
Potpuno si upravu OFCA. Popovi su se u potpunosti udaljili od crkve i ukaljali su crkvu. I naravno po bibliji svestenici su insistirali da se ISUS HRIST razapne.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 1:35 pm

Ofca je napisao/la:
Biblija je po svemu superknjiga! Obaveznu štivo, koje morate,ako čitate, čitat između redaka. Onda ćete shvatit kolko je zapravo crkva danas kontradiktorna samoj bibliji i ako bibliju shvatite, i pogledate danas crkvu- onda ćete se počet smijat!!!
...ili možda plakati :)
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 2:39 pm

pantervlada je napisao/la:
Potpuno si upravu BIGA bog je jedan. I naravno da je isus boziji sin i kralj nad andjelima. A medju tim andjelima su ta imena isve zavisi kako ih ko zove ali samo isus hrista svi zovu isto. A sto se tice boga, alah je na muslimanski sto je nama bog. Ali pravo bozije ime po svim nalazima je JEHOVA. A bog je titula kao i alah i budha.

Kakve titule spominjes brate, sta hoces reci da je Bog kralj ili tako nesto???
To mi je bez veze totalno, a sto se tice biblije i ostalih religijskih knjiga tu su samo da čovjek ne bi razmisljao svojmo glavom nego bio ''prisiljen'' se ponasati prem tamo napisanim pravilima .. to je oduzimanje slobode, a onaj tko meni uzima slobodu nije bog bar za mene. Peace
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 5:01 pm

ma znam ja to sve ... eh jedna stvar ja sam prestala ici u crkvu radi tog jer nemogu podnasat ljude koji tamo lizu podove a onda cim izadju pas mater itd.... vjerujem da ak kome trebam polagat racune onda cu to poloziti Bogu samome :) Crkva nije bas najsretnije mjesto danas :/
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica
pantervlada


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25
Age : 49
Location : VOJVODINA
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 10:43 pm

Bog je stvoritelj svega ovog oko nas a isus hrist je kralj bozijeg kraljevstva. A titula mu je kao naziv bog a ime mu je jehova. A sto se tice biblije to je knjiga nadahnuta od boga. Naravno za ljude koji neveruju u boga tako nesto i mogu misliti o bogu. Bog ti je dao slobodnu volju dali ces verovati ili ne. ODLUCI SAM
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica
pantervlada


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25
Age : 49
Location : VOJVODINA
Registration date : 06.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 10:46 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
ma znam ja to sve ... eh jedna stvar ja sam prestala ici u crkvu radi tog jer nemogu podnasat ljude koji tamo lizu podove a onda cim izadju pas mater itd.... vjerujem da ak kome trebam polagat racune onda cu to poloziti Bogu samome :) Crkva nije bas najsretnije mjesto danas :/
U crkvu nemoras ici da bi verovala u boga. Bog treba da ti je u srcu . Znamo sta sve rade popovi i svestenici, oni su prvi koji hule boga.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimepet ruj 11, 2009 10:09 am

pantervlada je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:
ma znam ja to sve ... eh jedna stvar ja sam prestala ici u crkvu radi tog jer nemogu podnasat ljude koji tamo lizu podove a onda cim izadju pas mater itd.... vjerujem da ak kome trebam polagat racune onda cu to poloziti Bogu samome :) Crkva nije bas najsretnije mjesto danas :/
U crkvu nemoras ici da bi verovala u boga. Bog treba da ti je u srcu . Znamo sta sve rade popovi i svestenici, oni su prvi koji hule boga.
ma znam vjerujem ja kao sto sam rekla:) a za crkvu mislim da je samo ustanova :D kao skola bolnica itd itd
[Vrh] Go down
Ofca
Višestanični organizam



Male
Capricorn Horse
Broj postova : 44
Age : 33
Registration date : 05.09.2009

Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitimepet ruj 11, 2009 11:47 am

Biblija je sama za sebe knjiga puna mudrosti i znanja, ali je CRKVA zato "Ustanova za Ispiranje Mozga i Masovnu Manipulaciju".
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ko je pravi bog? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Ko je pravi bog? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ko je pravi bog?
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Pravi uzrok rata u Libiji!?
» Materijalisti i Materijalistkinje-pravi i tipicni Dekadenti
» Britanski okrug Suffolk pravi magnet za NLO

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: