Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Ko je pravi bog?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25
Registration date : 06.09.2009

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   pet ruj 11, 2009 1:55 pm

POTPUNO STE UPRAVU.[/img]
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   pet ruj 11, 2009 3:52 pm

WEISHAUPT je napisao/la:
Evo da pokrenem ovu temu sa namerom da na njoj najdublje prodiskutujemo o nekim fundamentalnim verskim/religioznim temama.

Naime, navikli smo na to da svako za svoju versku zajednicu, crkvu ili sektu kaže da je prava, da su sve ostale pogrešne ili krive, te da će se samo njeni članovi spasiti od nekakvog sudnjeg dana a da će svi drugi biti uništeni itd. Naravno, nikada nismo naišli na neku versku zajednicu, crkvu ili sektu koja je za sebe rekla da je loša a da su sve ostale dobre. Šta vam to govori?

Dakle, u pitanju je čist politički marketing. Verske zajednice, crkve i sekte nisu ništa drugo do društveno-političke organizacije koje ubiraju članarinu i/ili dobrovoljne priloge od svojih članova i simpatizera. I to je to.

Da razmotrimo jednu stvar, a to je tolerancija. U kojoj meri su ili nisu tolerantne sve te verske zajednice. Hrišćani nisu nimalo tolerantni prema neistomišljenicima. Muslimani takođe. Dalje, pripadnici novovekovnih sekti takođe. Evo, naiđoh i na Indiju i sve religije koje su tamo nastale i videh da tamo ima izvesne tolerancije za ljude koji ne razmišljaju kao oni. Recimo, svaki budista vam može reći kako se bog na mnogim delovima sveta (ili svetova) otkrio ljudima na razne načine. Ali osim tolerancije, ovde nema mnogo istine. Zašto? Pa zato što se ovde ljudi stavljaju u prvi plan a bog u drugi, kao da bog postoji zbog ljudi a ne obrnuto. Dalje, recimo, čuveni indijski guru Sai Baba, jednom prilikom kad ga je intervjuisao jedan beogradski novinar koji mu je rekao da je on pravoslavac dobio je odgovor od gurua u ovom stilu: „Ti kad odeš od mene ako ne budeš bio pet puta veći pravoslavac nego što si to bio kad si došao kod mene ja nisam ništa uradio.“ Razmislite malo o ovome.

Idemo dalje. Poznati su moji svojevrsni argumentovani „napadi“ na religiju na ovom forumu, i drugim forumima, na šta su reakcije od mnogih vernika izgledale otprilike ovako:

- „Pokaj se za svoje grehe! Nije kasno da se vratiš u božje naručje!“

- „Jehova je jedini pravi bog, svi drugi su lažni!“

- „Allah je jedini pravi bog!“

- „Isus Hrist je božji sin!“

- „Buda je jedini božji izaslanik.“

I tako dalje.

E, sad, da vam kažem nešto. Jedan moj brat kad je položio masonsku zakletvu prilično razočarano mi je rekao: „Ja sam se nadao da ću naći nešto posebno i veliko, i da ću upoznati ljude svetlosti, a zapravo sam upoznao obične ljude koji jedva čekaju da se završi ritual i da odu za švedski sto da se nakrkaju i uživaju sa maloletnicama.“ I nije daleko od istine.

Ali da razmotrimo još jednu bitnu stvar. Ljudi koji su kreirali sve religije na našoj planeti (masoni, illuminati i ostala tajna i polutajna društva) – stvorili su različite verske zajednice sa namerom da po principu „Divide et impera“ vladaju nad podeljenim i zavađenim čovečanstvom. U tim se krugovima obožava Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova, a da oni nisu 99% sigurni da li je i to pravi bog, a naterali su ostale vernike da veruju u raznorazne izmišljene bogove a da o Arhitekti ne znaju ama baš ništa. Pošteno? Evo, ni ja nisam siguran da li je tako, ali dozvolite mi da iznesem par stvari.

Zamislite univerzum kao forum. U tom univerzumu (forumu) admin ili vrhovni bog bio bi Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova. Lucifer i/ili Enkaj (ako ste uopšte čuli) bi mogli biti administratori. Zatim imamo supermoderatore koji nadgledaju galaksije i koji bi mogli biti indijski brahmani. I na kraju imamo bogove neba i zemlje (u rangu Jehove ili Allaha) koji su zaduženi za jedan zvezdani sistem ili jednu planetu, u našem slučaju za planetu Zemlju. I Jehova i Allah su se pokazali prilično zainteresovani za našu planetu, a da su pri tom svojim vernicima ukidali potrebu za znanjem o ostalim svetovima u univerzumu. Bojim se da vrlo malo grešim ili da čak nimalo ne grešim.

Da se spustimo na malo niže grane. Jevreji su u Bibliji lepo napisali da porodicu i narod treba da vode muževi a ne žene. No i pored toga u XIX veku smo imali Elen Vajt koja je osnovala Adventističku crkvu, pozivala se na Bibliju, a time što je kao žena osnovala crkvu pogazila je osnovne biblijske postavke. Ili da pomenem Jehovine svedoke, koje je osnovao illuminat Čarls Tejz Rasel, koji je promašio sve što je „predvideo“ vezano za takozvano „Božje kraljevstvo“ od 1914. godine pa do danas. Postavlja se pitanje, ako je bog zaista zainteresovan za jadno ljudsko stado, gde je bio do XIX veka?

Ovde je bitna još jedna stvar. Da li su ljudi vrhunac kosmičke evolucije ili nisu? Naučna saznanja iz XX i XXI veka nam govore da nisu, već da su jedna trunka u ogromnom univerzumu. Dok su hrišćanski varvari preko Inkvizicije vladali većim delom sveta smatralo se da je Zemlja ravna ploča (i centar sveta) oko koje se vrte Sunce i Mesec (svetlilo dnevno i noćno, opisano i poistovećeno u Postanju) i nekoliko planeta, dok su zvezde po njima bile čiode zabodene na nebeski svod. Božji presto se po njima nalazio negde iznad Zemlje. U prvoj polovini prošlog veka saznali smo da se nalazimo u galaksiji Mlečni put (na samom njenom kraju), dok smo u drugoj polovini veka saznali da ima mnogo galaksija. Danas znamo za milione galaksija i shvatamo da smo niko i ništa a ne centar sveta. I u tom ogromnom univerzumu nigde nema ni boga niti božjeg prestola. Što znači da boga ili nema ili se nalazi u drugoj dimenziji.

Dakle, ostaje pitanje ko je pravi bog i kako mi možemo znati bilo šta o bogu ako ni sami sebe ne poznajemo. I odgovor da smo svi potekli iz iste tačke, te da smo ravnopravni, a da su najgori od nas oni koji se najviše busaju u prsa i tvrde da su božje sluge.

Molim sve učesnike koji bi ovde rekli da je pravi bog ovaj ili onaj – da to ne čine.

I na kraju moja završna reč.

Ne razumem zašto ne razmišljate svojom glavom već glavama ljudi kojih nema nekoliko hiljada godina. Zašto prihvatate zablude ljudi koji nisu znali za Ameriku, Australiju i Antarktik i za koje su ceo svemir bili Mesec i Sunce, te koji su svom bogu na oltaru prinosili volove, ovnove i golubove, i za koje je bog bio on – odnosno muškarac. Ne znam zašto bi bilo ko u XXI veku verovao da je bog muškarac. Kao prvo, ne postoji bog u onom obliku u kome ga propovedaju hrišćani: kao Otac, Sin i Sveti duh. Bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode? Ako li je, pak, bog stvorio ljude po svom obličju - onda on nije ni muško ni žensko - ili je u stvari i muško i žensko; onda je bog hermafrodit. U tom slučaju bi njegov prvorođeni sin, kako je to jednom prilikom rekao italijanski pisac Tomazo Kampanela, kao i sva ostala njegova deca, da bi zadržali porodični karakter, morali biti to isto, što nije slučaj. Ako bog uopšte postoji, onda je on zapravo ono ili oni, i više je neka vrsta samosvesne energije nego li što je neko živo biće i to živo biće sa polnim karakteristikama. Ono je stvoritelj svih svetova, bolje rečeno graditelj svih svetova, masonski Veliki Arhitekta, i najviše bi moglo ličiti na nekakvu najstariju i najveću zvezdu u svemiru. A i zvezde su neka vrsta svetlosnih živih bića. One svojim ponašanjem dokazuju da su živa bića. Kao drugo, to prastvorenje nije večno, već ima svoj početak u struji vremena; samim tim imaće i kraj. Ono je bilo prvi diktator u celom svemiru. Protiv njega se pobunilo iz tame drugoprobuđeno biće svetlosti, željno slobode, koje je od njega preuzelo svu vlast u svim svetovima. Kao treće, ko god oni bili, i diktator i revolucionar, i jedan i drugi su prilično negativni. I jedno i drugo svetlosno stvorenje ljudima uopšte nije potrebno, iz prostog razloga što su ljudi bića sa telesnim karakteristikama, dakle obične životinje. Istina njima je bitno da imaju moralne zakone, samim tim i religiju, da bi u svom društvu zadržali kakav-takav mir i poredak. Prostodušni ljudi i ostali laici su oduvek verovali u boga neba i zemlje i u božju brigu za ljudski rod, u zadnjih dve hiljade i nešto godina izraženu kroz božjeg sina koga taj isti bog žrtvuje samome sebi kako bi kroz taj sadomazohistički izliv ljubavi spasao čovečanstvo. Kao četvrto, po pitanju odnosa između dobra i zla, treba znati da dobro nije ništa drugo do samospoznaja zla, koje je mnogo starije, s tim što ta dva elementa moraju biti u ravnoteži. Ako svet posmatramo kao vagu, onda možemo primetiti da su dobro i zlo samo dva podjednako teška tega postavljena na tasove. Ako ta dva elementa nisu u ravnoteži - onda dolazi do velikih poremećaja u svim tim svetovima. Prevagne li dobro - onda se rađaju novi svetovi; prevagne li zlo - u tom slučaju dolazi do ratova, katastrofa, čak do nestanka čitavih skupina svetova. Da bi u svetu bilo što više zla - trebalo bi činiti što više dobra. I obrnuto, ako se priželjkuje što više dobra - onda treba činiti što više zla. Činjenjem zla zlo se troši i tako u opticaju ostaje više dobra. Ljudi umiru, kao što sve životinje umiru, ali se i ponovo rađaju. Reinkarnacija duše je potpuno normalna i prirodna stvar. Energija koja napusti telo mora negde da ode, i ako u trenutku smrti ne dozvoliš da se raspadne na recimo deset delova i inkarnira se u deset mačaka, onda se možeš sećati mnogih segmenata iz prošlog života u sadašnjem životu itd. Sve ideje koje su se nezavisno javile u mnogim religijama su tačne, osuda samoubistva na primer, dok one verske ideje koje su ponikle samo u jednom narodu sigurno nisu tačne. Reinkarnaciju uvažavaju mnogi narodi širom sveta; dok uskrsnuće potiče od Jevreja, što su primili Grci i kasnije Rimljani. Isus Hrist ili bilo koji drugi čovek koji je živeo na našoj planeti – na nekoj drugoj planeti je potpuno beznačajan – kao što su i njihove „mesije” beznačajne na našoj planeti, jer obećanje koje dolazi od jevrejskog boga Jehove, koji po njima „sedi nad krugom od zemlje”, nema nikakvu vrednost, jer bog koji „sedi nad pločom okrugle osnove” i ne zna za druge svetove ili je vanzemaljac koji je astronomsko znanje krio od podanika (stoke) od koje je tražio krv (A šta će bogu krv?!) ili nije mnogo znao pa i oni koji ga slede trude se da ne znaju iako im je znanje dostupno na svakom koraku. Postoji bog, graditelj svih svetova, masonski Veliki Arhitekta, ali to biće se nalazi u duhovnom univerzumu i uopšte nije zainteresovano za materijalne svetove… i nije muškarac… odnosno on.

Ali ni u ovo nisam 99% siguran. Znate li vi ko je pravi bog? Samo bez religiozno-političkog komesarenja, molim vas. Da vas čujem.

Dobro...Dobro...Tačno...Vrlo dobro razmišljaš. Gotovo temeljno. Samo si jednu grešku napravio da je vrijedna spomena. Uzimaš dobro i zlo kao već utvrđene i definisane kategorije. Pozabavi se time. Dobro za koga? Zlo za koga? Jesu li ti pojmovi apsolutni ili relativni? I tako dalje...

Čini mi se, ako se ne varam, da si dovoljno zrio za Ničea. Preporučujem ti da počneš sa "Tako je govorio Zaratustra". (Savjet: nastoj da ne stvaraš zaključke prije nego što si je pročitao bar dvaput, omešće te i otežati razumijevanje.)
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Registration date : 03.09.2008

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   pet ruj 11, 2009 11:43 pm

pantervlada je napisao/la:
Bog je stvoritelj svega ovog oko nas a isus hrist je kralj bozijeg kraljevstva. A titula mu je kao naziv bog a ime mu je jehova. A sto se tice biblije to je knjiga nadahnuta od boga. Naravno za ljude koji neveruju u boga tako nesto i mogu misliti o bogu. Bog ti je dao slobodnu volju dali ces verovati ili ne. ODLUCI SAM

Bog nije vladar i on nema ime, Bog je savrsenstvo bez mane, imena, titule i slicne gluposti su materijalne stvari, nema to veze s Bogom, bar ne onim kojeg ja poznajem !!1
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   sub ruj 12, 2009 12:37 pm

gagi_ je napisao/la:
Bog je stvoritelj svega ovog oko nas a isus hrist je kralj bozijeg kraljevstva. A titula mu je kao naziv bog a ime mu je jehova. A sto se tice biblije to je knjiga nadahnuta od boga. Naravno za ljude koji neveruju u boga tako nesto i mogu misliti o bogu. Bog ti je dao slobodnu volju dali ces verovati ili ne. ODLUCI SAM

Bog nije vladar i on nema ime, Bog je savrsenstvo bez mane, imena, titule i slicne gluposti su materijalne stvari, nema to veze s Bogom, bar ne onim kojeg ja poznajem !!1
E tu ti mogu reci da gresis. Bog ima ime i naravno da je savrsenstvo, a to kojeg ti boga poznajes to je tvoja stvar. Dokaz da bog ima ime mozes naci u molitvi OCE NAS. U toj molitvi jasno se kaze " DA SE SVETI IME TVOJE". mudri N aravno u bibliji mozes naci na mnoga mesta gde pise da bog ima ime, jedino ako si ti nevernik pa nezelis da to potrazis. Ja ti naravno mogu pomoci da ti kazem gde sve to mozes naci. A ko verujes popovskim pricama onda to je drugo, a svi znamo sta su popovi. mlati mlati
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   sub ruj 12, 2009 12:45 pm

Ne pričate o istom imenu. Ime iz molitve ne upućuje na ime kao Jadranka ili Mate, već na samu Njegovu svijest.
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   sub ruj 12, 2009 1:08 pm

Omega je napisao/la:
Ne pričate o istom imenu. Ime iz molitve ne upućuje na ime kao Jadranka ili Mate, već na samu Njegovu svijest.
E ovako tu se bas govori o njegovom imenu. Sada cu ti dati neke primere iz biblije a ti proveri.
Jovan 17:26 Isus je rekao svome ocu: "OBJAVIO SAM IM TVOJE IME, I OBJAVICU GA".
2. mojs. 3:15 Bog je rekao mojsiju: Ovo ces reci sinovima izraelovim " GOSPOD(JEHOVA) BOG VASIH PRAOTACA POSLAO ME K VAMA. TO JE IME MOJE DO NEDOGLEDNOG VREMENA I TO JE SPOMEN NA MENE.
Rimlj 10:13 KO GOD PRIZOVE IME GOSPODOVO BICE SPASEN.
Eto nekoliko samo primera a ima ih jako mnogo. Zato preporucujem bibliju study study study
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   sub ruj 12, 2009 1:19 pm

Mislim da su to ime izmislili ljudi da bi Boga mogli nekako oslovljavati, a bojim se da si ti pantervlada previse zapeo u koricama biblije i ostalo ti je nevazno, i nemoj mi svoje misljenje obrazlagati citatime iz nje nego mi objasni kako to bice ili svijest ili energija koja upravlja svime ima toliko ljudskih osobina (npr. ime, titula...) ako sam pretjerao ispricavam se, i bez uvrede ! :)
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   sub ruj 12, 2009 2:47 pm

gagi_ je napisao/la:
Mislim da su to ime izmislili ljudi da bi Boga mogli nekako oslovljavati, a bojim se da si ti pantervlada previse zapeo u koricama biblije i ostalo ti je nevazno, i nemoj mi svoje misljenje obrazlagati citatime iz nje nego mi objasni kako to bice ili svijest ili energija koja upravlja svime ima toliko ljudskih osobina (npr. ime, titula...) ako sam pretjerao ispricavam se, i bez uvrede ! :)
Bog ima ljudskih osobina samo iz jednog razloga, zato sto je bog ljude stvorio u svom oblicju. To je ne samo lik nego i ljubav u nama je data od boga. Znaci mi imamo njegove osobine a ne on nase. A ime nisu izmislili ljudi nego je bog sam preneo pomocu svoje aktivne sile mnogim piscima biblije. Ranije sam rekao da je bog autor biblije i da to nije obicna knjiga.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   sub ruj 12, 2009 3:19 pm

Izgleda da mi ovdje govorimo o navodnim izvanzemaljcima koji su nas navodno gen inzenjeringom stvorili na svoju sliku, njih ne smatram bogovima, i Bog za mene nema oblik, ni lik, ni potrebe..
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   sub ruj 12, 2009 5:13 pm

E ovako tu se bas govori o njegovom imenu. Sada cu ti dati neke primere iz biblije a ti proveri.
2. mojs. 3:15 Bog je rekao mojsiju: Ovo ces reci sinovima izraelovim " GOSPOD(JEHOVA) BOG VASIH PRAOTACA POSLAO ME K VAMA. TO JE IME MOJE DO NEDOGLEDNOG VREMENA I TO JE SPOMEN NA MENE.
Eto nekoliko samo primera a ima ih jako mnogo. Zato preporucujem bibliju study study study

Što je s Alahom?

Ne trebam provjeravati, vjerujem ti miga

Što se tiče Boga sa ljudskim osobinama... Jest, Bog bi bio skup svih mogućih i postojećih osobina koje netko može imati, sve se to može sažeti u elementarnu točku savršenstva i sveprisutnosti. Što se pak imena tiče... Ne vjerujem da se Bog naziva sa nekim od naših smrtničkih imena, to jest ne vjerujem da se On 'definira' na takav primitivan način. Ono što bi mogao biti slučaj jest da je on izabrao to ime da se predstavi nama, da ga razumijemo budući da mi svemu dajemo imena pod kojima onda to nešto postane definirano. Da je Bog išao na drugačiji, potpuniji način, definirati sebe nama, mi ga ništa ne bismo razumijeli, ako pretpostavimo da se radi o višem biću koje bi teoretski moglo znati stvari koje nama intuitivno nisu jasne.
Dakle, mislim da bi ime bilo samo predstavljanje Boga nama na način da ga mi razumijemo. Slično kao što mi komuniciramo sa psima, ne razumije pas ako ti njemu ideš nabrajati logiku i matematiku, no zato koristimo alternativne metode da mu kažemo što želimo.
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   sub ruj 12, 2009 6:26 pm

Omega je napisao/la:

Što je s Alahom?

Ne trebam provjeravati, vjerujem ti miga

Što se tiče Boga sa ljudskim osobinama... Jest, Bog bi bio skup svih mogućih i postojećih osobina koje netko može imati, sve se to može sažeti u elementarnu točku savršenstva i sveprisutnosti. Što se pak imena tiče... Ne vjerujem da se Bog naziva sa nekim od naših smrtničkih imena, to jest ne vjerujem da se On 'definira' na takav primitivan način. Ono što bi mogao biti slučaj jest da je on izabrao to ime da se predstavi nama, da ga razumijemo budući da mi svemu dajemo imena pod kojima onda to nešto postane definirano. Da je Bog išao na drugačiji, potpuniji način, definirati sebe nama, mi ga ništa ne bismo razumijeli, ako pretpostavimo da se radi o višem biću koje bi teoretski moglo znati stvari koje nama intuitivno nisu jasne.
Dakle, mislim da bi ime bilo samo predstavljanje Boga nama na način da ga mi razumijemo. Slično kao što mi komuniciramo sa psima, ne razumije pas ako ti njemu ideš nabrajati logiku i matematiku, no zato koristimo alternativne metode da mu kažemo što želimo.
Tacno duso. Alah je naziv za titulu to jest sto je nama bog. Oni ga tako zovu na njihovom jeziku kao englezi GOD, zatim romi DEVLE, i tako dalje to je samo stvar jezika.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ko je pravi bog?   Today at 4:49 am

[Vrh] Go down

Ko je pravi bog?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» "pravi test" nekoliko poznatih noževa
» Kako se pravi struna(tetiva) za luk
» Tutkalo (hide glue)