Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Treća knjiga Mojsijeva

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
WEISHAUPT
Riba

Male
Aries Dragon
Broj postova : 110
Registration date : 06.09.2009

PostajNaslov: Treća knjiga Mojsijeva   ned ruj 06, 2009 6:16 pm

Kad god sam čitao ili prelistavao Bibliju, naročito Stari zavet i Pentateuh, uvek mi je za oko zapadala Treća knjiga Mojsijeva – i to prvih jedanaest poglavlja, kao manifest satanizma. Naime, svi oni volovi, ovnovi i golubovi koje je Mojsije prineo kao žrtve jevrejskom nacionalnom bogu – Jehovi – prinešeni su kao žrtve satani. Satanizam je, po teoriji, svaka ona religija koja propoveda krv i spasenje preko nečije krvi.

U jednom SF filmu gledao sam kako grupa američkih astronauta zaluta u neki zabačeni deo svemira gde se susreću sa nekim energetskim bićem koje im se predstavlja ni manje ni više nego kao bog. Oni mu isprva poveruju. Ali kad to biće od njih zatraži njihov svemirski brod – oni se zapitaju šta će bogu svemirski brod, pobune se i napuste i njega i tu nedođiju, ostavivši to svemirsko biće da zarobljeno u nedođiji čeka sledeće žrtve.

Annunaki, koji se Jevrejima predstavio kao Jehova, bio je muškarac, biće puno mržnje i gneva, svojeglavo i samoljubivo, i da bi jadne ljude držalo u blatu – tražilo je od njih da mu prinose žrtve. Da je to biće stvarno bilo bog, Graditelj svih svetova, zašto bi bilo toliko bedno da se spušta na nivo četvoronožnih predatora i da od razumnih (polurazumnih) dvonožnih bića traži krv? Šta će bogu krv?
[Vrh] Go down
Rainmaker94
Višestanični organizam

Male
Leo Dog
Broj postova : 57

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   ned ruj 06, 2009 6:45 pm

Jel ti kopiras to odnekud ili to ti pises.......

Skrati malo drugi put, neda mi se citat dugi postovi.
[Vrh] Go down
Rainmaker94
Višestanični organizam

Male
Leo Dog
Broj postova : 57

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   ned ruj 06, 2009 6:45 pm

sry sta nisi dobio ˝odgovor˝
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   ned ruj 06, 2009 6:59 pm

Nema on što skratiti zato što tebi smetaju dugi postovi. Najkvalitetnije teme su najčešće one koje počnu dugim i detaljnim uvodnim postom, samo da znaš, a čovjek neka piše koliko god duge postove želi.
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba

Male
Aries Dragon

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   ned ruj 06, 2009 7:32 pm

Naravno Omega. Hvala na podršci.

Rainmaker94 je napisao/la:
Jel ti kopiras to odnekud ili to ti pises.......

Skrati malo drugi put, neda mi se citat dugi postovi.

Pišem. Zbog ovakvih (a i nekih političkih postova) proteran sam sa 90% srpskih foruma. Šta ćeš? Inače, pišem naveliko i naširoko. Živio!
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 25

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   ned ruj 06, 2009 10:32 pm

Ali pravo ime boga je jehova ili kako vec pise u starim pronalascima jahve
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba

Male
Aries Dragon

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   pon ruj 07, 2009 12:40 am

A da li je bog ili vanzemaljac koji se Židovima predstavio kao bog veliko je pitanje...
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   pon ruj 07, 2009 5:15 pm

BOG JE JEDAN bio srbin, madjar ili jevrej svi imamo jednog boga. A ko je BOG malo uzmi preko googla pretrazi i naravno pretrazi malo po bozijoj reci (BIBLIJI). I sve to moras raditi sa verom u istinu.
ZELIM TI PUNO USPEHA U POTRAZI ZA ISTINOM.
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba

Male
Aries Dragon

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   pon ruj 07, 2009 8:18 pm

Naravno da je bog jedan. Za mene Biblija nije nikakva "reč božja", već obična knjiga. Nijedna knjiga koju su napisali ljudi ne može biti ništa do ljudska mudrost.
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   pon ruj 07, 2009 8:54 pm

Bibliju nije pisao jedan covek nego vise ljudi koje je bog odabrao. Oni su bibliju pisali uz pomoc bozije sile. Znaci bog je autor a ljudi su bili samo pisci. Biblija je ispisana kao jedna knjiga, zamisli to a pisalo je vise ljudi i to sa razlicitih mesta i razlicitog vremena. Pa zar ti mislis da je moguce da jednu knjigu pisu 10 ljudi iz razlicitih zemalja u razdoblju od 60 god. i da ta knjiga bude tako napisana kao da je jedan covek pisao i sve uklopljeno i sastavljeno. RAZMISLI MALO.
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba

Male
Aries Dragon

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   pon ruj 07, 2009 9:18 pm

Možda tebi treba bog koji od svojih vernika traži krv? Meni ne treba.

A za ovo što veliš da je bog pisao Bibliju - evo ti mog odgovora ovde:

http://ce-4.forumotion.com/duhovnost-f8/ljudske-zablude-u-postanju-t2857.htm#203262
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   pon ruj 07, 2009 11:18 pm

Pa dobro odakle im dokaz koliko je staro sunce a koliko zemlja. A sto se tice pisanja biblije nju su pisali ljudi a bog nije pisao bibliju nego je uz pomoc svoje sile upravljao mislima tih ljudi pa su oni pisali. Znaci bog je bio autor. A sto se tice krvi mnogo gresis. Bog lepo kaze u 6 bozijoj zapovesti NE UBIJ. Bog ceni ljudski zivot jer nam ga je on i darovao, takodje ja sam protivnik one vere koji u ime boga zrtvuju to je ono sto mi zovemo SATANIZAM.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   pon ruj 07, 2009 11:26 pm

pantervlada je napisao/la:
Pa dobro odakle im dokaz koliko je staro sunce a koliko zemlja. A sto se tice pisanja biblije nju su pisali ljudi a bog nije pisao bibliju nego je uz pomoc svoje sile upravljao mislima tih ljudi pa su oni pisali. Znaci bog je bio autor. A sto se tice krvi mnogo gresis. Bog lepo kaze u 6 bozijoj zapovesti NE UBIJ. Bog ceni ljudski zivot jer nam ga je on i darovao, takodje ja sam protivnik one vere koji u ime boga zrtvuju to je ono sto mi zovemo SATANIZAM.

Vidis ovo za krv mi nije bas najjasnije.
Neznam koje si vjere,ako si Katolik ili Pravoslavac tada za Bozic koljes
Bozicnu pecenicu ili ako si Musliman za bajram koljes ovna itd...
U svim religijama ima slican obicaj..
Kako bi ti ovo objasnijo???
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba

Male
Aries Dragon

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   uto ruj 08, 2009 4:43 am

Ne radi se ovde o tom dokazu. Da li si uopšte čitao onu temu? Ako jesi video si da je početak Biblije ništa drugo do ljudsko poznavanje astronomije onoga doba. I to prepisano iz Gilgameša. Tvrditi da to neznanje potiče od mboga je vređanje boga i ništa više od toga. Da li ovo zadnje znači da si protiv Mojsija a samim tim i protiv kršćanstva?
[Vrh] Go down
pantervlada
Stanica

Male
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   uto ruj 08, 2009 9:51 am

Naprotiv, ja sam da se sazna prava istina to jest prava relligija a ima ih jako mnogo a jedna je prava. A to mozemo saznati i iz mojsijeve knjige. Jer sam mojsije kao covek nije mogao znati sta ce se desavati u ovo novo doba ali ipak pise u knjizi sta ce se sve desavati. Pa zar mislis da je to ljudski um ili boziji.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   uto ruj 08, 2009 12:01 pm

Mislim da svaka religija ima jedan dio ''pravi'' u sebi. Meni osobno se najviše dopadaju istočnjačke filozofski nadarene religije. zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   uto ruj 08, 2009 12:53 pm

Podatci navedeni u Bibliji, a koji se odnose na starost Zemlje i ostale slicne tome su, znanstveno dokazano, pogresni.

Sto se tice one izjave da je zrtva u krvi stvar Sotonizma...ne znam bas zasto odmah Sotona...to implicira postojanje Raja i Pakla u klasicnom smislu u sto, osobno, ne vjerujem.
Moguce da se radi o nekom bicu druge frekvencije kojoj zrtva u krvi zbilja treba kao hrana na nekoj energetskoj razini ali to ne znaci da se radi o Sotoni. I lavovi kao i ljudi se hrane mesom pa nisu Sotona.

Stanica

Male
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   uto ruj 08, 2009 2:14 pm

Po cemu su to dokazi u bibliji o zemlji netacni.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   uto ruj 08, 2009 4:40 pm

Pa koliko znam ima ona jedna premisa da je Zemlja stara svega 6.000 godina...sto je ovako...rekli bi smo...malo - malo, jelte...

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   uto ruj 08, 2009 5:20 pm

...Što ukratko rečeno nema nikakav valjani dokaz, jedino vjera... A ono što ima dokaze, barem znanstvenu logiku, to se ne slaže s tim podatkom... Pa sad tko kako bira, hoće li vjerovati u znanstvenu logiku koja je debelo vezana uz eksperiment i neke prirodne konstante oko nas, ili će vjerovati da je taj napisani podatak istina, a da nam logika ne štima... Iako se nema s čime dokazati da logika ne štima, to je opet samo vjera, a i često želja pojedinca.
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba

Male
Aries Dragon

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   sri ruj 09, 2009 3:52 am

Baš tako.

Naprotiv, ja sam da se sazna prava istina to jest prava relligija a ima ih jako mnogo a jedna je prava. A to mozemo saznati i iz mojsijeve knjige. Jer sam mojsije kao covek nije mogao znati sta ce se desavati u ovo novo doba ali ipak pise u knjizi sta ce se sve desavati. Pa zar mislis da je to ljudski um ili boziji.

Ne postoji prava religija. Sve su ljudsko delo. Sve što negde piše napisali su neki ljudi (vladsari iz senke) koji su posle ispunjavali ta "proročanstva", a jadni narod ili publika su mislili da ih ispunjava nekakav bog. Da je Zemlja stvorena pre zvezda nije rekao božji um, već je to ljudsko neznanje, odnosno astronomija onoga doba.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   sri ruj 09, 2009 12:26 pm

WEISHAUPT je napisao/la:

Ne radi se ovde o tom dokazu. Da li si uopšte čitao onu temu? Ako jesi video si da je početak Biblije ništa drugo do ljudsko poznavanje astronomije onoga doba. I to prepisano iz Gilgameša. Tvrditi da to neznanje potiče od mboga je vređanje boga i ništa više od toga. Da li ovo zadnje znači da si protiv Mojsija a samim tim i protiv kršćanstva?

samo da ispravim... Mojsije je bio Židov, a Kršćanstvo počinje tek rođenjem Isusa... tako, strogo gledano ako se nekom Mojsije ne 'dopada' to ne povlači odma da mu se ne 'dopada' kršćanstvo....
znači u Bibliji Stari zavjet je ustvari Židovstvo, a Novi zavjet je početak Kršćanstva... 8)
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba

Male
Aries Dragon

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   sri ruj 09, 2009 1:48 pm

Kršćanstvo uvažava Mojsija i njegov rad. Meni se ništa ne dopada, zato sve kritikujem.

Kršćanstvo je i Stari i Novi zavet.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   sri ruj 09, 2009 4:37 pm

WEISHAUPT je napisao/la:
Kršćanstvo uvažava Mojsija i njegov rad. Meni se ništa ne dopada, zato sve kritikujem.

Kršćanstvo je i Stari i Novi zavet.

ok, samo ti kritikuj, nemam ništa protiv nego samo da se izjasnim kako ja mislim... (volim raspravljat.. heh)

Mojsija priznaju Kršćani, Židovi i Muslimani... znači ak si protiv kršćanstva, židovstva i islama ostaju ti samo one istočnjačke vjere....
budizam, hinduizam(njih baš ne poznajem pa neću o njima pametovat)..

study
[Vrh] Go down
WEISHAUPT
Riba

Male
Aries Dragon

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   čet ruj 10, 2009 8:27 am

Ostaje mi i ezoterija, masoni, illuminati... he he he... Što misliš? Govori li ti moj avatar išta?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Treća knjiga Mojsijeva   Today at 5:24 am

[Vrh] Go down

Treća knjiga Mojsijeva
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Drveće, Lanzara-Pizzetti/ knjiga
» Knjiga
» Knjiga PREŽIVLJAVANJE