Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Je li casa poluprazna ili polupuna???

Go down 
+5
Alpha
Blizzard
zvezda
tomi
Fantom
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 12:43 am

Je li casa poluprazna ili polupuna???

Ovdje se naravno treba sluziti filozofijom...

Izvolite...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 1:08 am

Prakticki, oboje je tocno. Ovisi kako na to gledas kava
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 1:22 am

Pojasni malo to,ovisno kako na to gledas???
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 1:23 am

Zavisi od toga da li si optimista ili pesimista. :) *
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 1:26 am

zvezda je napisao/la:
Zavisi od toga da li si optimista ili pesimista. Je li casa poluprazna ili polupuna??? 158397 *

Neutralan sam!!!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 1:30 am

Ja sam uvek optimista (i kad mi je čaša puna, i kad je prazna ;) ).
Verujem da misli stvaraju stvarnost i brnuto, pa biram optimizam... *
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 1:37 am

Ti si optimista kada je casa i puna i prazna...
Ali to nije isto sa polupunom ili polupraznom casom...
Opredjeli se za jednu od dvije moguce varijante pa cu tek tada da procijenim da li si zaista optimista...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 2:18 am

Da bi čaša mogla biti polupuna, onda nužno mora biti istovremeno i poluprazna jer ako nije poluprazna, tada ne može biti niti polupuna. Vrijedi i obrat. Dakle, čaša je ili istovremeno i polupuna i poluprazna, ili nije ništa od to dvoje. Poluprazna zapravo znači da je čaša napola ispunjena nečim drugim. Recimo čaša vode. Ta čaša je polupuna vode ili poluprazna vode, ali isto tako je polupuna zraka ili poluprazna zraka. Kako nije baš intuitivno logično da čaša bude istovremeno poluprazna zraka i poluprazna vode jer je svakako napunjena nečim, tada se može reći da je ona polupuna vode i polupuna zraka.

Naravno, podrazumijeva se da je definirano čega je to čaša polupuna ili poluprazna.

Dovoljno filozofski? zubi
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 2:37 am

Dobro filozofiras,sad sam na tvom terenu...Je li casa poluprazna ili polupuna??? 295661

E sad da se uozbiljim...
Ja ovo pitanje mogu sagledati i sa ove strane,recimo ovako,
ako je casa prvo prazna pa u nju usuta neka tecnost - onda je polupuna a
ako je prvo puna pa onda ispijena do pola - onda je poluprazna.

Ali ovo je samo moje misljenje sto neznaci da sam u pravu...
Moramo jos malo da filozofiramo da bi stigli do tacnog odgovora...

Hajde sad ti Omega iznesi jos koju teoriju...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 2:47 am

Jest, može o tome isto ovisiti, ali glavna pretpostavka jest da promatrač zna jel je čaša prvo bila puna ili prazna. zubi

Ako ne zna, ako promatrač dođe i vidi čašu na pola ispunjenu vodom, tada i polupuna i poluprazna, oba opisna pridjeva imaju jednaku vrijednost. Ali... hehe zubi

Dok kažemo da je čaša polupuna, tada je bitno samo da definiramo čega je to ona pulupuna, a dok to definiramo, tada ostalo više nije važno, jel je u njoj još 30% ulja i 20% zraka ili ostatak čini zrak, mi smo definirali da je ona polupuna nečega i to je to, samo to je bitno. Dok pak kažemo da je poluprazna, tada isto tako trebamo definirati čega je ona to poluprazna, ali pritom je naglasak na onome što se nalazi u čaši umjesto toga na što smo mi mislili.

Primjer: Čaša je poluprazna (vode). To automatski znači da je čaša polupuna vode kao što je i poluprazna vode, ali je naglasak na tome što se još uz vodu nalazi u toj čaši. Kako nas ne zanima što se u toj čaši nalazi osim vode, tada je automatski logičnije da kažemo da je čaša polupuna jer s time jasno kažemo čega je polupuna i amen, a dok kažemo da je poluprazna, tada je to isto kao da smo rekli da je polupuna tog nečega, ali s naglaskom i na ostalim sastojcima koji se u čaši nalaze uz vodu, a koji nas uopće ne zanimaju.

Dobro? zubi
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 3:01 am

Nije lose...Je li casa poluprazna ili polupuna??? 295661

Samo da bi dobili pravi odgovor na ovo pitanje moramo da znamo gde je TACNO POLA...
Kojim preciznim mikroskopom mozemo da nadjemo polovinu ?
Jer ako nikada nemozes da nadjes polovinu onda casa zapravo nikada nemoze da bude ni POLU puna ni POLU prazna..
Uvek ce biti ili vise vode od pola ili manje vode od pola....

Ha,sta kazes valjal ovo???Je li casa poluprazna ili polupuna??? 295661
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 3:09 am

Ako ćemo polovinu tražiti kako ona zbilja jest u stvarnosti, do u atom preciznosti, tada je to nemoguće odrediti. Što god da se nalazi u čaši, pogotovo tekućina ili plin, molekule uvijek međusobno titraju, mijenjaju položaj... To čine i atomi u stijenki čaše, plešu sim pa tam. To automatski znači da mi teoretski, da smo Bog, bismo mogli odrediti točno napola ispunjenost čaše samo u zamrznutom trenutku vremena, jer već stotinku kasnije, ravnoteža se poremeti, atomi promijene položaj...

A ako realno ne možemo odrediti gdje je točno 'sredina', tada nam preostaje ono 'otprilike', kako to i činimo zubi
Dakle, samim time i odokativno postaje dovoljno precizna metoda određivanja polupunosti čaše. Ako želimo preciznije, tada uzmemo metar ili neke posude sa mjerom i izmjerimo. 100% neće biti, mi ćemo odrediti kontantu X koja će biti pretpostavljena mjera koju tražimo, a koja je najbliže mogućoj točnoj vrijednosti. zubi
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 3:19 am

Dobro,apsolutna polovina se nemoze tacno odrediti ali smo
ovaj dati objekat kroz filozofske zakljucke prosirili u
"otprilike polupuna" i "otprilike poluprazna" sto znaci da se vracamo na pocetak ili bolje receno vrtimo se u krug...

Vidis li ti izlaz iz ovog zacaranog kruga ili je bolje da napravimo anketu i koji pojam prevagne neka se uvrsti u prvopis...Je li casa poluprazna ili polupuna??? 295661
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 3:26 am

Pa... pogledaj s čime je tema počela, a do čega smo došli... To ne bih nazvao vrtnjom ukrug miga

Mislim da se od samog pitanja vidi da tema nema definirano rješenje, već da se samo o njemu može filozofirati, ipak mi smo izfilozofirali nešto i sad možemo sa veseljem u očima gledati ispred sebe polupunu ili polupraznu čašu zubo
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 3:43 am

Cekaj da pokusamo u ovom smjeru ici pa kud nas put odvede!?Je li casa poluprazna ili polupuna??? 295661

Na pocetku je Zvezda spomenula da optimizam igra bitnu ulogu po ovom pitanju..
Pa da pokusam i ja da filozofiram u tom pravcu.
Pa evo ovako,ljudima kojima je casa polupuna imaju vece sanse da uspiju u zivotu jer su optimisti
a ljudi kojima je casa poluprazna su pesimisti i cesto su pasivni i kontaju da nemaju sanse i ne bore se za sebe...
Bitan je stav jer sa pola case se nesto moze i uraditi pitanje je sta, hoces li je dopuniti ili isprazniti,
ili ces kukati i nista neraditi, izbor je na osobi a mogucnosti je bezbroj...
A sto me nocas ide ovo filozofiranje...Je li casa poluprazna ili polupuna??? 295661
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 3:51 am

Pa... Da, i ja mislim da to ima nekakve veze sa optimističnosti/pesimističnosti osobe, naravno ako ona mora bez razmišljanja reći kakva je čaša od to dvoje. Mi prazno predstavljamo kao nedostatak nečega, kao nešto negativno. Prazan sam, nemam enegrije, srce mi je prazno bez nje... Zato mislim da ima nešto u svemu tome sa optimizmom i pesimizmom.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 12:45 pm

Zakljucak,meni je casa definitivno polupuna...

A vama?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 12:49 pm

Jebes casu gica
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 12:53 pm

rofl2 lolcina

E jesi me nasmijala sad... zubi

Da, to je zaključak svega ovoga. zivili
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 12:57 pm

Alpha je napisao/la:
Jebes casu Je li casa poluprazna ili polupuna??? 863565

Je li casa poluprazna ili polupuna??? 64487 Je li casa poluprazna ili polupuna??? 64487 Je li casa poluprazna ili polupuna??? 787955

A ja i Omega citavu noc razradjivali temu iz svih uglova,a ti tako...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 1:00 pm

Mi smo samo argumentirali zašto je zaključak da 'jebeš čašu' točan. Koliko puta smo spomenuli čašu u postovima kao glavni predmet rasprave? Niti jednom gica
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 1:06 pm

Jebate patak, ja tebe nista ne razumin ovo gori.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 2:33 pm

Patak mene? Malo si okrenula uloge :P

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Fuckaduck-722082

Ovo smo Dodo i ja. Naime Dodo je žensko, a dosad se nije pobunila na ime... (Dodo je ovo biće koje stoji ko koplje).

Nego ajmo sada filozofirati o tome kako netko može jebati čašu gica


Zadnja promjena: Omega; pet ruj 25, 2009 2:36 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 2:36 pm

Nema ti tu puno filozofije...sve ovisi o obliku zubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitimepet ruj 25, 2009 2:38 pm

Možda ovako nešto...

Je li casa poluprazna ili polupuna??? Funnyglassclose
[Vrh] Go down
Sponsored content





Je li casa poluprazna ili polupuna??? Empty
PostajNaslov: Re: Je li casa poluprazna ili polupuna???   Je li casa poluprazna ili polupuna??? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Je li casa poluprazna ili polupuna???
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: