Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Župnik bagerom srušio stepenice iz 1860!

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Sentinel
Čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Registration date : 04.02.2008

PostajNaslov: Župnik bagerom srušio stepenice iz 1860!   čet lis 01, 2009 12:14 am

Kaštela - Unatoč upozorenjima i neodobravanju trogirskog Konzervatorskog odjela, bageri su po naređenju župnika Kaštel Novog mr. Luke Vuce sravnili južni dio stepeništa pred crkvom Sv. Petra za koje iz Društva za očuvanje kulturne baštine Bijaći pretpostavljaju da potječu još iz 1860. godine.

Zbog negodovanja brojnih mještana Kaštel Novog koji su i prijavili ovaj, kako ga u Udruzi Bijaći nazivaju, kulturocid, na teren su hitno izašli djelatnici Konzervatorskog trogirskog odjela koji su svećeniku Vuci naložili hitnu obustavu radova, te vraćanje stepeništa u prvobitno stanje.

- Župnik Vuco nam se još prije mjesec dana obratio s dopisom u kojemu je tražio našu suglasnost za radove koje izvršava. Ono što smo mi zahtijevali jest to da se cijeli posao oko izgradnje prilazu crkvi napravi u dogovoru sa strukom, zasigurno ne na ovakav način kao što je to župnik i napravio.

Gdje se njemu žurilo, pa je srušio ulazno stepenište koje nema spomeničku vrijednost, ali je sastavni dio crkve, ja to ne znam, a sam njegov čin nije ništa drugo nego nepoštivanje procedure - kazao je pročelnik Konzervatorskog odjela u Trogiru Radoslav Bužančić koji nam je potvrdio kako su radovi obustavljeni, te kako svećenik Vuco zbog nepoštivanja rješenja stepenice mora dovesti u prvobitno stanje.

S druge strane, svećenik Vuco uopće ne želi slušati mišljenja ljudi koji ga prozivaju, a koji u crkvu uopće ne idu.

- Ne možemo biti taoci nekih davnih stoljeća. Ovo je crkveno dobro, a ne javno, ja sam u ovoj crkvi šef i radit ću ono što je mene volja - odbrusio je Vuco svima onima koji ga prozivaju i upozorio kako je crkva u Kaštel Novom jedina u Kaštelima ispred koje ne mogu doći vozila Hitne pomoći, vatrogasaca, kao ni vjernici u invalidskim kolicima.

K tome, Vuco ističe i problem koji se svake godine događa za vrijeme procesije kada vjernici nose kip težak i do 100 kilograma.

- Umjesto ovih ružnih stepenica napravit ćemo uspon od 17 posto kosine, sve je na svijetu promjenjivo, pa i ove stepenice, a jedino Bog ostaje isti - poručio je Vuco i nastavio hitno izvoditi radove jer, kako kaže, u subotu za vjenčanje koje ima u župi sve mora biti spremno.

A mislim šta reć na ovo, strašno, a posebno mu je jaka ova izjava da je on u crkvi šef !!!

Izvor: jutarnji.hr
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Župnik bagerom srušio stepenice iz 1860!   čet lis 01, 2009 8:38 am

tako se i ponašaju, kao šefovi.
na dan Sv. Mihovila su stavili razlgas na šibensku rivu da bi svekoliko pučanstvo koje je sjedilo u kafićima, ispijalo kavu, čakulalo i slušalo muziku, moglo slušati i misu preko njega. prvo sam se osvrtala da lociram odakle dolaze ti zvukovi, a onda sam ostala šokirana. odakle njima pravo da uznemiiravaju ljude? da su oni htjeli biti na misi otišli bi u crkvu a ne u kafić. i onda se mi čudimo islamskim zemljama a ni mi nismo daleko od njih. još će uvesti i vjersku policiju.
[Vrh] Go down

Župnik bagerom srušio stepenice iz 1860!
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Struktura željeza
» Preživjeli planirali pojesti pilota