Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Alternativna povijest u Bibliji

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Milab
Žaba

Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Registration date : 28.10.2007

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   pon lis 29, 2007 11:54 pm

Mi smo Zemljani, sve što je na Zemlji je zemaljsko zar ne? :P
I u bibliji se spominju alieni samo što ljudi ne znaju prevodit metafore.
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   pon lis 29, 2007 11:58 pm

mislis na Boga?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   uto lis 30, 2007 4:33 pm

Biblija se mora shvatiti metaforicno. Posto su istine zamagljene, ali ipak tu za pravog tragaca... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   uto lis 30, 2007 5:08 pm

da, biblija se mora shvatit metaforicno.. to je upravo ono sto bi i neki svecenik rekao, znas? ;)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   uto lis 30, 2007 5:11 pm

Ok sada zbilja ne shvaćam.
Kako je u bibliji opisan elijen?
Jednostavno ne mogu povezati.
[Vrh] Go down
Milab
Žaba

Male
Leo Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   uto lis 30, 2007 6:13 pm

Kako ne možemo dešifrirati Nostradamusa tako ne možemo ni Bibliju. Koliko dugo je ljudi pokušavaju dešifrirati i ne ide. A opisuju se, ne sjećam se u kojem dijelu, ali znam da se opisuju, kao i njihove letjelice i sve skupa.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   uto lis 30, 2007 7:59 pm

Alexadnder The Grate, a sta mislis da su "vatrene kocije" ili Bog koji seta i caska sa ljudima?... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   uto lis 30, 2007 8:40 pm

vatrena kocija se spominje samo jednom jedinom, bog koji setka se ne spominje u samom pocetku svijeta..
A sad, eto, mogu ja reci i da se radi o nekoj visoj, naprednijoj ljudskoj rasi koja je nestala nakon velike kataklizme, a ne o izvanzemaljcima... teorije su razne i nitko ne moze znati za sigurno koja je tocna, bar ne s ovoliko dostupnih podataka.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   uto lis 30, 2007 9:14 pm

Neznam što su vatrene kočije. Ali to može biti i nešto što trenutna tehnologija može proizvesti. Tko može znati kakva je bila njihova percepcija Svijeta.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 11:28 am

Trenutna tehnologija mozda, ali tada... * A da je rec o GRUPI visih bica kaza se odmah u pocetku, po liku nasem stvoricemo coveka i zenu... *
[Vrh] Go down
Milab
Žaba

Male
Leo Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 12:45 pm

Vatrene kočije su dolazile s neba s bogoVIMA i ljudi na Zemlji su ih s radošću dočekivali kao i njihove "šofere".
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac

Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Registration date : 25.09.2007

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 1:50 pm

nikad nisam pročitala stari zavjet u cjelosti, novi jesam, i više puta jer ima lijepe poruke, ali stari sam samo prepričani ili ilustrirani pročitala.. teko da ne mogu suditi o određenim rečenicama... ali ono što ja mislim jest da se to treba shvaćati metaforično, tj. nije cijela ljudska rasa nastala od Adama i Eve jer je to nemoguće, nij Bog izvadio Adamu rebro i stvorio Evu, to je samo metafora da se ljudima približi činjenica da je bog stvorio sve što imamo i što jesmo (neki ne vjeruju u to, i nemam ništa protiv)...
što se tiče množine riječi bogovi... većinu stvari iz starog zavjeta je teško prevesti... ali pošto je njih bilo dvoje, tj. oni su množina, onda će biti njih dvoje kao bogovi, a ne kao jedan bog, nego kao dva, tj oni će biti kao bogovi koji razlučuju dobro i zlo... i ta riječ ne mora značiti da je bilo više bogova nego s obzirom da je dvoje množina onda je i imenski atribut koji se odnosi na njih - bogovi u množini, ako ste shvatili što mislim...
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac

Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Registration date : 25.09.2007

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 1:53 pm

a što se tiče nefila.. ne znam...
možda su to bili ljudi svećenici ili vračari koji su imali kontakt s bogom i preko boga imali neke moći... moći molitve i određene karizme kao i danas neki ljudi.. a bog ih je posvetio u majčinoj utrobi da budu takvi...
pr. Mojsije
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 3:34 pm

Milab je napisao/la:
Vatrene kočije su dolazile s neba s bogoVIMA i ljudi na Zemlji su ih s radošću dočekivali kao i njihove "šofere".

ajde molim te citiraj ti meni gdje to pise u bibliji.

za zvezdu isto pitanje.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 4:56 pm

Ne želim biti prepotentan i opet vam reći što ja mislim o većini istina ili neistina. I da li je Bog dolazio s MIG-om ili s Antonovom ili s letećim tanjurom. Te da li su Bog-bogovi ili što već bili vanzemaljci. Ja vjerujem da nisu. Isto tako ne vjerujem da su se spuštali s letećim tanjurima.
Pošto ne želim biti prepotentan i reći vam da pogledate u PF manipulacija, evo što mislim o istini.
Istina ne postoji
Sve informacije su irelevantne
Povijest i sve medijske poruke su samo narativi
Istina je ono u što ste izabrali da vjerujete
Osvrnite se na zadnju rečenicu. gica
[Vrh] Go down
Milab
Žaba

Male
Leo Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 5:33 pm

To s kočijama kako su ih ljudi opisivali su bili alieni, a ne bog, logično. Činjenica da nitko nikad nije stupio u kontakt s, ja ga volim zvati big brotherom :D
Novi zavjet je smeče na kvadrat, barem početak, ili je to stari ?
Uglavnom, da su eva i adam protjerani jer su zagrizli jabuku sa stabla koje im donosi znanje i slobodu, a okrutni bog je želio da su oni tupi i da su njegovi robovi. Kako dobar i velikodušan bog zar ne? I ona poplava, kad je odlučio potaracat cijeli ljudki rod osim nekih životinja i odabranih ljudi...što vam to govori nego odvajanje određenog DNA koji bi trebao zavladati planetom, takozvana elita, illuminati.
[Vrh] Go down
Milab
Žaba

Male
Leo Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 5:33 pm

babi je napisao/la:
možda su to bili ljudi svećenici ili vračari koji su imali kontakt s bogom i preko boga imali neke moći... moći molitve i određene karizme kao i danas neki ljudi.. a bog ih je posvetio u majčinoj utrobi da budu takvi...
pr. Mojsije

Na što misliš kad kažeš da su dobili moći? Kakve moći?
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 5:41 pm

Milab je napisao/la:
babi je napisao/la:
pr. Mojsije

Na što misliš kad kažeš da su dobili moći? Kakve moći?

ali kaže po snazi glasoviti ljudi.. osim ako mislis da se tu misli na psihicku snagu mozda...

i nisam jos dobio onaj citat iz biblije, koliko se meni cini, o vatrenim kocijama kojima bogOVI posjecuju ljude roll
[Vrh] Go down
Milab
Žaba

Male
Leo Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 5:46 pm

Potraži, ne znam u kojem je dijelu. Ljudi su aliene nazivali bogovima, a letjelice su im očito izgledale kao vatrene kočije.
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 5:53 pm

meni se cini da nema bas takvog dijela, jedino ono kad je mojsije otisao na nebo...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 6:17 pm

babi je napisao/la:
nikad nisam pročitala stari zavjet u cjelosti, novi jesam, i više puta jer ima lijepe poruke, ali stari sam samo prepričani ili ilustrirani pročitala.. teko da ne mogu suditi o određenim rečenicama... ali ono što ja mislim jest da se to treba shvaćati metaforično, tj. nije cijela ljudska rasa nastala od Adama i Eve jer je to nemoguće, nij Bog izvadio Adamu rebro i stvorio Evu, to je samo metafora da se ljudima približi činjenica da je bog stvorio sve što imamo i što jesmo (neki ne vjeruju u to, i nemam ništa protiv)...
što se tiče množine riječi bogovi... većinu stvari iz starog zavjeta je teško prevesti... ali pošto je njih bilo dvoje, tj. oni su množina, onda će biti njih dvoje kao bogovi, a ne kao jedan bog, nego kao dva, tj oni će biti kao bogovi koji razlučuju dobro i zlo... i ta riječ ne mora značiti da je bilo više bogova nego s obzirom da je dvoje množina onda je i imenski atribut koji se odnosi na njih - bogovi u množini, ako ste shvatili što mislim...

Upotrebljena je hebrejska rec koja nedvosmisleno oznacava MNOZINU... A koriscene su, u razlicitim delovima Starog Zaveta, razlicite reci koje su posle sve prevedene kao Bog... Naci cu i tacne citate da ovo potkrepim!!! *
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 7:14 pm

@Milab

Daj mi dokaz i onda ću provjeriti da li je to moguće što ti propagiraš.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 8:26 pm

Sto se tice mnozine, ima jedna zackoljica u prevodu: ono sto se u prevodima Starog
Zaveta prevodi kao "Gospod" ili "Bog" je u stvari nekoliko razlicitih reci u originalu.
U prvom poglavlju Prve Mojsijeve, rec koja je na srpski prevedena kao "Bog" je u
originalu ALHIM, ("Elohim"), i znaci "oni koji su mocne. "

Ne, nisam napravila gramaticku gresku. Ime Elohim je zenska mnozina muskog korijena
reci "mocni" (Englesko "mighty one" je bolji prevod).
Ako vec moramo da stavimo jednu rec, pocetak Biblije ( reci: BRASHITH ALHIM )
govori "U pocetku Bogovi...", sto dovodi do prvog velikog i ozbiljnog problema u Bibliji.
Naime, u prvom poglavlju imamo opis kako su " Elohim " , dakle Bogovi ili Boginje, stvorili svijet...

Sta se, medjutim, dogadja u drugoj glavi? U drugoj glavi je prica znatno drugacija i GOVORI SE O POTPUNO DRUGOM BOGU. Rec za Boga koja se korisi u drugoj glavi u originalu je "YAHWEH" (Jehova), i ovaj Bog sada stvara svijet na malo drugaciji nacin...

Pa, eto Ti dokaza, Alexander The Grate (srecom mi je to jedan od top likova istorije uopste, inace bi me gnjavilo da piskaram sve ovo... :) )... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 8:44 pm

mogu ja samo pitat gdje su tu izvanzemaljske letjelice? I da, o kojem se onda to bogu radi u drugom izvještaju o stvaranju?

p.s. ovo s bogovima se može protumačiti i kao ostavština iz politeističkih vremena...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba

Male
Leo Horse

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   sri lis 31, 2007 9:40 pm

Aleksandre rekla sam ti da ne znam točno gdje piše ali da piše jer sam čitala. Potraži, nemoj čekat da ti se sve servira, znam da je navika ali nije dobra navika 8)
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Alternativna povijest u Bibliji   Today at 7:26 am

[Vrh] Go down

Alternativna povijest u Bibliji
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» POVIJEST KUKRIA
» PARENZANA - MTB avantura 1. dio
» Alternativna oprema za boravak u prirodi