Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   sub lis 17, 2009 11:38 pm

U Zagreb se vratio marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi, koji liječi ljude dodirom i energijom, a može izliječiti i najteže bolesti. Do sada je po njegov dodir došlo više od 300.000 Hrvata.
Strpljivo, u kilometarskim kolonama, tisuće ljudi ovih hladnih dana na Zagrebačkom velesajmu iščekuju kratkotrajni, za njih čudesni dodir Mekkija Torabija.
Neki se od njih i vraćaju jer, piše Večernjak, narušenog zdravlja, spremni su rasprodati sve što imaju da pobijede bolest, a marokanski iscjelitelj za svoj tretman od njih ne želi uzeti ni lipe.
Tu su, dakako, i rezultati, svjedočanstva ljudi koji su od njegova posljednjeg posjeta Zagrebu u proljeće doživjeli medicini neobjašnjiva poboljšanja, pa i čudesna izlječenja najtežih dijagnoza.
Kako se Hrvati vraćaju Marokancu, tako se i on sada već četvrti put vraća Hrvatima, zahvaljujući svom zagrebačkom prijatelju Asadu Sabo Ajelu – svom nekadašnjem pacijentu, kojemu je prije dvije godine u nekoliko dana uklonio tumor gušterače, potom i dijabetes.
I stoga danas nesebično u svom domu ugošćuje Torabija kako bi pomogao što više bolesnih ljudi – kao nekoć njemu. A njih je 300 tisuća, samo u Hrvatskoj.
Pribroje li se tome pacijenti iz Libije, Bahreina, Saudijske Arabije, Senegala, Francuske i rodnog Maroka, kamo mu na vrata dolaze iz cijelog svijeta, brojka doseže nekoliko milijuna ljudi.
"Ne liječim ja, to kroz mene liječi Bog. On me izabrao između mnogih i dao mi dar, koji ne želim unovčiti. Svoj dar samo želim podijeliti s ljudima", priča ovaj 56-godišnjak koji potječe iz obitelji imućnih poljoprivrednika.
Taj Božji dar, kako naziva svoju sposobnost iscjeljenja, osjetio je kao petogodišnjak, no prva mu je pacijentica bila jedna djevojka u vrijeme dok je studirao agronomiju.
Njezin strah od ispita koji se manifestirao jakim glavoboljama riješio je jednim pokretom ruke, kada se i uvjerio u ono što je oduvijek znao.
Samo što, godinama kasnije, jednostavno nije znao što bi s tim, stoga se u svojoj 40. godini zatvorio u kuću odakle nije izišao idućih 13 godina!
No, k njemu su dolazili najprije susjedi, sve dok se fama o čudotvorcu iz Rabata nije proširila i na susjedne zemlje.
Prije četiri godine Torabi je izišao iz kuće i krenuo u svojevrsnu misiju, u susret svima onima koji nisu u prilici doći k njemu.
Obitelj, supruga, tri sina i kći, u tome su ga, kaže, podržali. "Moraju, pa nitko od njih nikad nije bio bolestan", smješka se.
"Ja sam običan čovjek, pa se koji put razbolim nekoliko dana, ali nikad u životu nisam bio kod liječnika..."
A liječnika više ne trebaju ni šeici, prinčevi ni šefovi vlada i država koji kod njega traže pomoć, baš kao i običan puk, od čega ne pravi razliku: ne zanima ga nacionalnost, boja kože ni vjera.
A u Hrvatsku se, kaže, dolazi odmoriti jer mu ovdašnji ljudi ne uzimaju energiju, nego mu je daju, tvrdi Marokanac, koji se u 13 godina izolacije jako zaželio ljudi.
Doduše, društvo mu je pravilo pet planeta, no o tome nerado govori – jer bi ga malo tko razumio, piše Večernjak. (Izvor)

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   ned lis 18, 2009 12:35 am

Ništa ne naplaćuje, hmm mogao bi biti pravi iscjelitelj. Nekako mi se čini da vrijedi pravilo što manje naplaćuju to su bolji.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   ned lis 18, 2009 6:20 pm

Jel da, i meni :) zivili

Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   ned lis 18, 2009 7:13 pm

Da, i meni je cudno sto ne naplacuje scratch
Zar moze postojati "pravi" isjeljitelj?

PraGlodavac

Male
Aries Broj postova : 695
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pet stu 27, 2009 12:09 am

Ljudi, ja bi iskreno volio bit on. Ona me slika kad ljudi cekaju u koloni stvarno iznenadila. Stvarno bi volio razvit taj dar pa da tako mogu pomagat ljudima. Nebi nista naplacivao. To je ljepa gesta. Nerazumijem zasto sec cudis sto ne naplacuje. Zasto bi. Zasto se zdravlje mora samo kupovat??
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pet stu 27, 2009 12:13 am

Dapace. To sto ne naplacuje me jos vise uvjerava da je istina to sto se govori za njega. A i moras priznati da je bar malo cudno ako u danasnje doba netko nesto ne naplacuje.

PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pet stu 27, 2009 12:21 am

Pa je to sto kazes. Jer sve sad u danasnjem svjetu vrti novac. Al opet zar mislis da su svi humani ljudi istrebljeni. Nadam se da ce doci do izmjene u tome!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pet stu 27, 2009 12:27 am

Nadam se i mislim da ima jos humanih ljudi poput Mekkija. Sad, da li je on doista iscjeljitelj ne znam. Ne znam ni da li takvo sto doista i postoji tj. "funkcionira". Ako da, i ako je to javno dokazano, zar to nebi trebalo promjenit pogled na medicinu?

PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pet stu 27, 2009 12:48 am

Nece se to nikad promjenit. Tu medicinu i njegov razvoj, sve to u rukama drze politika, drzava i prijesednici. Oni izmisle ljek za jednu bolest a naprave bolest i otrov za drugu bolest. Znaci dok je sve ovih skeptickih budala na vlasti nevjerujem da ce se medicina promjetin. Slazes li se? :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pet stu 27, 2009 1:05 am

Slazem se. Farmaceutska industrija je vrlo mocna i jaaako tesko moze itko utjecati na nju. Pa cak ni da se desi otkrice jednog ovakvog iscjeljitelja. No ipak, medicina i farmaceutika su dosta i pomogle ljudima jos dok ih nije novac toliko interesirao, ako je ikada bilo takvo razdoblje...
:offtopic:

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pet stu 27, 2009 1:20 am

Skulptura je napisao/la:
Nadam se i mislim da ima jos humanih ljudi poput Mekkija. Sad, da li je on doista iscjeljitelj ne znam. Ne znam ni da li takvo sto doista i postoji tj. "funkcionira". Ako da, i ako je to javno dokazano, zar to nebi trebalo promjenit pogled na medicinu?
Naravno da postoje pravi iscjelitelji, postojali su kroz povijest, postoje i danas, tu nema ništa čudnoga. Druga je stvar što ima jako puno šarlatana i prevaranata pa je dosta teško prepoznati pravog iscjelitelja. Možda ćemo ih prepoznati upravo po tome što ne naplaćuju, jer je to ipak božji dar kojem se ne može postaviti cijena, a onaj ko ga ima, mislim da ne teži novcu već nekim višim, duhovnim vrijednostima.

Da li bi to trebalo promjeniti pogleda na medicinu, mislim da bi, ali jednako tako bi mnoge druge stvari trebale promjeniti medicinu. Na jednom topicu je mislim MoW rekao da se zdravom prehranom može izliječiti mnoge bolesti. To u biti svi znamo, no koliko se nas zdravo hrani.

@flamezar lijepo i plemenito od tebe mase
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pet stu 27, 2009 1:24 am

Chakotay je napisao/la:
Skulptura je napisao/la:
Naravno da postoje pravi iscjelitelji, postojali su kroz povijest, postoje i danas, tu nema ništa čudnoga. Druga je stvar što ima jako puno šarlatana i prevaranata pa je dosta teško prepoznati pravog iscjelitelja. Možda ćemo ih prepoznati upravo po tome što ne naplaćuju, jer je to ipak božji dar kojem se ne može postaviti cijena, a onaj ko ga ima, mislim da ne teži novcu već nekim višim, duhovnim vrijednostima.

Da li bi to trebalo promjeniti pogleda na medicinu, mislim da bi, ali jednako tako bi mnoge druge stvari trebale promjeniti medicinu. Na jednom topicu je mislim MoW rekao da se zdravom prehranom može izliječiti mnoge bolesti. To u biti svi znamo, no koliko se nas zdravo hrani.

@flamezar lijepo i plemenito od tebe mase

Slazem se! I Hvala ! :)
[Vrh] Go down
Eternity
Višestanični organizam

Male
Pisces Tiger
Broj postova : 79
Registration date : 02.03.2010

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon oľu 08, 2010 1:43 pm

verijem u njega zbog toga sto ne naplacuje
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun

Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Registration date : 19.02.2010

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   sub stu 06, 2010 5:22 pm

I u Bosnu je dosao....

Koliko ja znam,njega nijedna naucna institucija nije testirala,niti je ko dokazao naucnim metodama da on posjeduje te sposobnosti koje tvrdi da posjeduje.

Znaci on je sam na svoju odgovornost proglasio da posjeduje paranormalne sposobnosti.

Jednostavno nemozemo izmisljati teorije,moraju se proci rigorozni testovi prije nego li se da zakljucak...

On u Sarajevu radi bez dozvole Ministarstva Zdravlja,bez dozvole inspekcije...Sto je samo po sebi sumnjivo

To sto on radi besplatno ili naplacuje nema apsolutno nikakve veze.

Cak i da daje 5 miliona eura svakom stanovniku planete on ipak mora dokazati svoje tvrdnje.

To sto on radi besplatno to nista ne govori o njegovim "paranormalnim sposobnostima"
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 11:06 am

Pa, postoje svjedocanstva ljudi.

Majmun

Male
Taurus Snake

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 12:47 pm

Da postoje upravu si....

Ali nije dovoljno imati svjedoke,price svjedoka,anegdote.

Zamisli da se tako razvija hirurgija,stomatologija,ginekologija..i stotine drugih nauka

Tvrdi da prima energiju sa pet planeta...nemoguce je da ijedno nebesko tijelo salje "lijekovitu energiju" odredjenom covjeku.

Tvrdi da kad dodirne osobu odma zna sta je boli,sta joj u organizmu ne funkcionise,koji organi lose rade itd.U medicini pacijent nekada mora proci 2-3 "mjerna instrumenta" (EKG,ultrazvuk,CT,megnetska rezonancija) da bi se nasao uzrok problema...

Za ovakve iscjeljitelje dovoljan je i jedan vrlo jednostavan naucni test

Treba nam:

10 Ljudi koji imaju dijagnosticiranu tesku depresiju
10 Ljudi koji imaju dijagnosticiranu Osteoporozu
10 Ljudi koji imaju dijagnosticiranu Epilepsiju
10 Ljudi koji imaju dijagnosticiran Tumor na mozgu
10 Ljudi koji imaju dijagnosticiran Rak Dojke

Ova grupa mora biti podvrgnuta jos jednom pretragama i analizom da se utvrdi da je dijagnoza tacna

Ovih 50 ljudi bi trebali imati tokom testiranja masku preko lica (koja ima rupu za disanje)
Ovim ljudima ne smije biti recena niti jedna informacija u vezi testa niti u vezi Mekki Torabi-a.

Mekki Torabi ne smije znati apsolutno nijednu informaciju sto se tice navedene grupe ljudi

Mekki Torabi ce biti doveden u prostoriju gdje se nalazi 10 ljudi.Pokusat ce ih izlijeciti na svoj nacin..Nakon sto zavrsi sa prvom grupom ljudi prelazi na sljedecu grupu u drugoj prostoriji...

Nakon sto se proces svih 50 ljudi zavrsi,pristupa se ponovnoj dijagnozi sa sasvim novim timom ljekara i u sasvim novoj medicinskoj ustanovi.

Ako se otkrije da jedan ili vise pacijenata nema dijagnozu koju je imao prije tretmana Mekki Torabi-a..Tada se Mekki Torabi i ti pacijenti upucuju na dalje pretrage i naucnu analizu....

popc
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 1:13 pm

Da sam ja iscjeljitelj i da hodam okolo po svijetu i iscjeljujem i da mi dolaze tisuce ljudi i da svjedoce o tome, a sve to jos cinim i besplatno te da mi onda dojdes ti (ili bilo tko) sa tom idejom da ti posebno dokazujem ko da sam cirkus freak sterala bih teeeeeeee raspa

Doduse, obzirom ja nisam doticni iscjeljitelj slazem se da bi bilo zgodno imati tako neki znansveniji dokaz iako zapravo to ne bi puno znacilo. Naime, sve te takve stvari s energijama i ljudima i td. nisu tek tako kao neka svemocna magija. Bas kao sto ni ljekovi zapadne medicine ne pomazu svakom tko ima istu diagnozu ;)

Majmun

Male
Taurus Snake

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 3:22 pm

Sterala bi me vjerovatno zbog toga sto bi dozivjela saznajni nesklad,i pri tom neskladu bi se prije zadrzala svoje teorije nego je dovela u pitanje.

To nije moja ideja,to je ideja nauke,koju ja iznosim na forum.

Da on to radi privatno i da ne prica okolo,to bi se "moglo" nekako reci to je njegova privatna stvar.

Ali kada ti javno iznosis lazne teorije koje ulaze u polje medicine ,kada dovodis u pitanje vjerodostojnost nauke i naucne metode.To je vec opasna stvar.

Nebi se slozio sa tim da nebi puno znacilo.Postoji razlika kada iza tebe stoji nauka i kada je nauka protiv tebe.

Postoji isto razlika izmedju ljudi koji idu za dokazima,pa ako se dokaze da svemirci postoje oni ce vjerovati da postoje,i izmedju ljudi koji zele da vjeruju da oni postoje mimo dokaza.

Ili vjerovati da imas telepatiju jer si predvidio da ce te rodjak nazvati za 3 sekunde,a pri tome ne gledas da si prije na rodjaka mislio 50.000 puta a nije te nazvao.

Bilo bi zanimljivo i pricati o psihologiji ljudi koji vjeruju ili zele da vjeruju u svakakve gluposti.

popc
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 3:27 pm

A ti ne bi sterao u datom scenariju da si taj neki iscjeljitelj? zubi

Mislim da nije on taj koji prica o sebi okolo nego to radi narod. Barem mislim.

Majmun

Male
Taurus Snake

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 3:43 pm

Prica i narod...Znas kakve su gradske price conf1

Pa nebi ni postao iscjeljitelj...Imamo doktora za svako podrucje.

On je gostovao u najmanje 4 TV Emisije u Bosni.Koje sam naravno pratio,a mogu ti dati i linkove.

Tako da je on pricao i to dobro

5
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 3:49 pm

Aha, nemam pojma da je pricao. No, svejedno zapravo.

Mislis da se iscjeljiteljem postaje po izboru? Nije li to nesto sto "izabere" tebe?

Majmun

Male
Taurus Snake

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 4:17 pm

Isto kao sto imas ljude koji sebe nazivaju prorocima,vidovnjacima,rasljarima,isjecljiteljima.itd...

A jesi li primijetila,niko sebe ne naziva tek tako hirurgom,stomatologom,medicinskom sestrom.itd...nego im drugi daju ta zvanja.

Tako je i on sam sebe nazvao iscjeljiteljem i jos uvijek se tako naziva...

Vjerovatno asociras na to da mu je to sposobnost od boga data (pretpostavljam)

Bez obzira jel mu bog to dao ili nije,ipak se i dalje mora provjeriti vjerodostojnost njegove "teorije"..Autoritet u nauci ne igra nikakvu ulogu.

Autoritet ne igra nikakvu ulogu.To znaci bez obzira jesi li presjednik drzave ili vjerski vodja ti i dalje moras dokazati vjerodostojnost svoje tvrdnje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 4:40 pm

U biti primjetila sam da se mnogi nazivaju kirurgom, stomatologom, medicinskom sestrom i td. a da nemaju veze s vezom niti s tim zanimanjem niti s mozgom. To je titula koju su dobili zahvaljujuci komadu papira nakon zavrsene skole. Komadu papira koji, zapravo, ne znaci nista. Znas li koliko ljudi ima titulu kirurga, a zapravo bi ti bilo bolje i humanije da te ubije krokodil nego da tim idiotima dojdes pod noz?
Koliko ljudi seta okolo sa titulama doktora ovog ili onog (ne nuzno medicine). Koliko ih prica da su manageri, direktori i td. I smatraju da im ta titula automatski znaci i znanje i postovanje. Katastrofa.
Razlika izmedju svih tih sa titulama potkrijepljenima komadom papira i ovog tipa bez tog papira jeste sto ce te ovaj s papirom oderat ko majmuna. A s ovim drugim...mozda ispadnes majmun al barem besplatno :P

Majmun

Male
Taurus Snake

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 5:03 pm

E neznam to za diplome i to da dobiju diplome bez znanja..

Nisam kompetentan za to podrucje...

[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   pon stu 08, 2010 5:06 pm

Pa, postat ces. Sto budes stariji i sto budes imao vise iskustva (ti ili tvoji bliznji) sa raznim strukama pa tako i sa medicinskom bit ce ti jasnije da bi vecina tih tzv. doktora trebala u najmanju ruku prekvalifikaciju, a dobar dio i zatvor.

PostajNaslov: Re: Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi   Today at 11:09 am

[Vrh] Go down

Marokanski iscjeljitelj Mekki Torabi
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next