Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pandorina kutija

Go down 
+20
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
silmarien
Madonna
Legion
yuusha
DrChaos
Neo
hromi
wanderer
Sang Real
Eternity
Legionar
frankenstein
Grinder
silver
Fantom
Remke
Skulptura
MisteryManiac
24 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimepon tra 25, 2011 12:37 am

DrChaos je napisao/la:
a da to nije ista kutija kao i ona u japanskom mitu...kada su pronašli napuštenu letjelicu(koja lići na današnje NLO-e) i u njoj preljepu djevojku s kutijom, koja nije znala pričati njihovim jezikom, a sve oko nje je bilo nepoznatog materijala i pisma....oni nznju šta je bilo u kutiji, možda je odletjela u Grčku na odmor i netko joj ukrao kutiju, čuj kriza.... dalje znamo :DDD

hahaha
ajde malo ozbiljnosti :P
što zaozbiljno misliš o tome?
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam
DrChaos


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Age : 43
Registration date : 18.04.2010

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto tra 26, 2011 12:49 am

pa da je to mit kao i svi ostali...jednostavno su na taj način pokušali objasniti zlo u svijetu....okrivi ženu xD...ipak su oni bili više gay, itd. :D
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto tra 26, 2011 1:18 pm

DrChaos je napisao/la:
pa da je to mit kao i svi ostali...jednostavno su na taj način pokušali objasniti zlo u svijetu....okrivi ženu xD...ipak su oni bili više gay, itd. :D

Da ali tu nije stvar sa zlom u svijetu,nego sa oslobađanjem tog zla.
[Vrh] Go down
DrChaos
Višestanični organizam
DrChaos


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 32
Age : 43
Registration date : 18.04.2010

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimečet tra 28, 2011 10:11 pm

pa da...morali su objasniti kako je nastalo zlo..."tko ga je pustio u svijet"
[Vrh] Go down
yuusha
Višestanični organizam
yuusha


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 68
Age : 26
Registration date : 01.02.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimepet tra 29, 2011 11:11 am

Ja mislim da je ipak samo mit no

Ali ako idem u alternativno,može biti:
1-Skladište virusa
2-Kompjuter preko koga su vanzići instalirali Matrix u nas
3-Nesto trece
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimepet tra 29, 2011 3:00 pm

yuusha je napisao/la:
Ja mislim da je ipak samo mit no

Ali ako idem u alternativno,može biti:
1-Skladište virusa
2-Kompjuter preko koga su vanzići instalirali Matrix u nas
3-Nesto trece

Ja bi tipovao na 1. kava
[Vrh] Go down
Legion
Stanica
Legion


Male
Cancer Tiger
Broj postova : 12
Age : 37
Registration date : 13.08.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimesub kol 13, 2011 9:17 pm

mogli bi pandorinu kutiju tumačit. ka na onu priču adam eva znanje život pošasti, žudnja, i od silne želje za svim, zaborave na nadu. i boljitak.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimesri pro 14, 2011 3:02 pm

Skulptura je napisao/la:
Neznam dal posoji tema, ali mislim da takva kutija ne postoji. Mitovi su mitovi... :D Neki su mozda istiniti a neki ne. Moje misljenje je da ovaj nije. Atlantida ili nesto realnije, ajde vec... Ovo je previse apstraktno za moj ukus :)

Mozda ju Angelina pronade ;)
zbilja jest... :D no dobro i meni je to malo prebajkovito no nikad se ne zna...sve je moguce i to ako ne prije onda mozda poslije...mozemo i tako promatrati...@ misli
[Vrh] Go down
silmarien
Višestanični organizam
silmarien


Female
Cancer Horse
Broj postova : 40
Age : 45
Location : zadar
Registration date : 29.12.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimepet pro 30, 2011 5:05 pm

Po meni je Pandorina kutija isto što je jedan forumaš napisao-zavjetni kovčeg...a što je u njemu bilo malo će se teže otkriti pošto se nikada nije pronašao (možda neko radioaktivno oružje???)
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimesub pro 31, 2011 12:37 pm

Ja sam glumila u predstavi o grckim bogovima i toj kutiji. Ispricali su nam da je to bio mit. Slazem se sa nekim ko je rekao da je to kao bajka. I to poucna.
[Vrh] Go down
CELICNI ALHEMICAR
Riba
CELICNI ALHEMICAR


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 190
Age : 29
Location : BEOGRAD
Registration date : 20.12.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimesub pro 31, 2011 2:53 pm

Sta god da je unutra , sigurno je veoma opasno.Ali moze biti da je to neka vanzemaljska stvarcica study
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 28
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimened sij 01, 2012 9:48 pm

Haha,Nije Dokazano Ni Da Postoji,A Celicni Vec Razmislja Sta Je Unutra O.o Omg
[Vrh] Go down
dimenzijalko
Prašina
dimenzijalko


Male
Aquarius Snake
Broj postova : 2
Age : 46
Registration date : 31.01.2012

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 2:51 am

da nije to pandurova kutija ustvari? mudri
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 31
Registration date : 05.09.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 10:21 am

Meni nije jasno zašto su među najviećim zlima svijeta strpali nadu? Zar nebi nada trebala bit nešto pozitivno? O.o
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 3:35 pm

Evo ga jedno jako interesantno pitanje! bravo Gotovo isto toliko interesantno kao činjenica da tako malo ljudi primijeti taj detaljčić. Ali eto ga...

Nada je za antički duh predstavljala jedno krajnje opasno i podmuklo zlo jer dugoročno vodi održavanju patnje, vuče na silu ljude kroz život kao što to čini hrišćanstvo i generalno slabi "heros" antičkog čovjeka. Jer, oni su imali kult heroja kao dominantan, za razliku od modernih učenja koja imaju kult žrtve. Heroju je nada nešto nedovoljno poznato i bespotrebno, ali raznoraznim žrtvama i kultovima žrtve ona je jedini razlog života - i stoga je doživljavaju pozitivno!

To bi ukratko bio odgovor, dakle, sukob različitih svjetonazora između modernog i antičkog.
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 3:47 pm

ukiss je napisao/la:
Haha,Nije Dokazano Ni Da Postoji,A Celicni Vec Razmislja Sta Je Unutra O.o Omg

8) naravno da postoji.....u knjizi o grckoj mitologiji lolcina
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 31
Registration date : 05.09.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 3:55 pm

Archangel je napisao/la:
Evo ga jedno jako interesantno pitanje! bravo Gotovo isto toliko interesantno kao činjenica da tako malo ljudi primijeti taj detaljčić. Ali eto ga...

Nada je za antički duh predstavljala jedno krajnje opasno i podmuklo zlo jer dugoročno vodi održavanju patnje, vuče na silu ljude kroz život kao što to čini hrišćanstvo i generalno slabi "heros" antičkog čovjeka. Jer, oni su imali kult heroja kao dominantan, za razliku od modernih učenja koja imaju kult žrtve. Heroju je nada nešto nedovoljno poznato i bespotrebno, ali raznoraznim žrtvama i kultovima žrtve ona je jedini razlog života - i stoga je doživljavaju pozitivno!

To bi ukratko bio odgovor, dakle, sukob različitih svjetonazora između modernog i antičkog.
Zanimljiva teorija. Nikada nisam gledao nadu na takav način.
Hvala na odgovoru! :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 4:05 pm

Nema na čemu. Većina ljudi nije navikla gledati na svakodnevne stvari na nesvakodnevan način već sve uzimaju zdravo za gotovo - a to je tako dosadno! :D
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 31
Registration date : 05.09.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 4:12 pm

Učio sam iz nacrtne geometrije kako su ljudi kroz prošlost gledali na prostornu percepciju, ali nije mi palo na pamet da su drukčije gledali i na neke pojmove. Iako bi se to uz malo razmišljanja i logike lako dalo zaključiti. :P

Ne bih baš rekao dosadno, ali monotono u svako slučaju.
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword


Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Age : 33
Location : Beograd, Srbija
Registration date : 30.12.2011

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 4:52 pm

Sta pandorina kutija ima veze s tim? 8)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 6:05 pm

Osim svega? Ništa.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pandorina kutija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pandorina kutija   Pandorina kutija - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pandorina kutija
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: