Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Problem ovcje vune u hrvatskoj

Go down 
+5
Gea
tomi
josip21
floridana
Remke
9 posters
Autor/icaPoruka
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimepon lis 26, 2009 10:34 pm

ovcja vuna je sve veci problem u hrvatskoj, a ocito nemoze ni izgoriti jer se prtvara u ugljen i neiskoristiva je, nemoze se ni razgraditi, sada kamo s ovcjom vunom? moze li se nekako iskoristiti?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 12:01 am

pa sigurno da bi se mogla iskoristiti, ali očito nije profitabilno.
znam da su oni na Pagu prodavali nekoj talijanskoj tvornici vune svoju vunu koju su ostavljali po otoku. ne znam šta je dalje s tim bilo, da li je to otkupljivanje stalo ili...
vuna je najbolji izolator za tijelo. zimi grije a ljeti hladi, tako da je pitanje vrimena kad ćemo se opet vratiti na nju.
ne znam kad sam zadnji put isplela neki đemper study a bili su mi tako dobri, originalni...
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 1:08 am

aj mogla si meni isplest jedne carape za ovu zimu.....
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 1:37 am

floridana je napisao/la:
ne znam kad sam zadnji put isplela neki đemper study a bili su mi tako dobri, originalni...
Jedinstveni i neponovljivi :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 2:23 am

mene grebu... conf1

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 2:29 am

Gea je napisao/la:
mene grebu... Problem ovcje vune u hrvatskoj 608596

I mene isto...Problem ovcje vune u hrvatskoj 657146

Kad ih skidam sve nesto pucketaju,puni su struje...Problem ovcje vune u hrvatskoj 295661
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 2:40 am

Gea je napisao/la:
mene grebu... conf1

Bome da.. Mozda bih trebao po naputku Georgea Constanze hodati okolo u barsunu :D
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 2:50 am

Ajde, da i ja nešto napišem.
Meni odgovaraju vunene čarape, do potkoljenica, vrlo su mi udobne i tople. Vunu bi trebalo upotrijebiti za proizvodnju odjeće vesta, čarapa, kapa... Možda stvoriti nekakav brend gorskog turizma i skupo prodavati vunene proizvode. Nemam inspiracije. roll
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 2:53 am

Mozemo je mjesati i sa staklom pa izvoziti kao staklenu vunu...Problem ovcje vune u hrvatskoj 295661
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 9:22 am

cerek
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 12:03 pm

a sta se ti cerekas....ajmo igle u ruke i ispleti mi te carape..... ides



a ja bi zamolio ako ima jos koja dobra dusa da mi ovo isplete jer kao sto se zna stize zima pa da ne bih slucajno uhvatio koju upalu.....

ovako nesto samo ne ove boje jer ja nisam navijac c.zvezde vec hajduka.....znaci u bijelo plavoj boji......

Problem ovcje vune u hrvatskoj Nakurnjak
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 1:15 pm

Nakurnjak...Problem ovcje vune u hrvatskoj 982158
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 4:34 pm

josip21 je napisao/la:
a sta se ti cerekas....ajmo igle u ruke i ispleti mi te carape..... ides



a ja bi zamolio ako ima jos koja dobra dusa da mi ovo isplete jer kao sto se zna stize zima pa da ne bih slucajno uhvatio koju upalu.....

ovako nesto samo ne ove boje jer ja nisam navijac c.zvezde vec hajduka.....znaci u bijelo plavoj boji......

nema problema, samo napiši tu mjere cerek
pomalo riješavamo ekološki problem.
staklena vuna. odlično Fantom! sjedi 5!
onda etno proizvod, nakurnjak. Athena i josip i vama po peticu.
predlažem da se nakurnjaci plasiraju na afričko tržište, ionako se svi riješavaju otpada tamo. potrošnja vune po nakurnjaku bi bila veća i time naš ekološki problem manji.
ima li još ideja?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 4:42 pm

hekla
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 4:49 pm

Da se iskoristi kao izolator u zidovima kuće... hmmm.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 4:52 pm

pa da, spreša se ides
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 4:55 pm

Ma znam ja što ćemo. Moji susjedi znaju zasmrditi i zadimiti dok kure svoje smeće, pa čak i dok mi imamo roštilj, onda idu kuriti da nam sav dim ide. Zato dajte meni svu tu vunu, čekat ću povoljan dan i vjetar i zatim ću ja njima zadimiti jednu, cijelo selo će da šmrče bijelo zubo
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimeuto lis 27, 2009 9:06 pm

Omega je napisao/la:
Da se iskoristi kao izolator u zidovima kuće... hmmm.

to vec postoji, ali nikako da covjek dobije novcani poticaj za to, i vidio sam to predobro, ovcja vuna na neki nacin spresana bez ljepila i toplina ni hladnoca neprolazi kroz to
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimesri lis 28, 2009 1:19 am

Omega je napisao/la:
Ma znam ja što ćemo. Moji susjedi znaju zasmrditi i zadimiti dok kure svoje smeće, pa čak i dok mi imamo roštilj, onda idu kuriti da nam sav dim ide. Zato dajte meni svu tu vunu, čekat ću povoljan dan i vjetar i zatim ću ja njima zadimiti jednu, cijelo selo će da šmrče bijelo zubo

To su ti dobrosusjedski odnosi lol!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitimesub oľu 13, 2010 9:15 am

Remke je napisao/la:
Omega je napisao/la:
Da se iskoristi kao izolator u zidovima kuće... hmmm.

to vec postoji, ali nikako da covjek dobije novcani poticaj za to, i vidio sam to predobro, ovcja vuna na neki nacin spresana bez ljepila i toplina ni hladnoca neprolazi kroz to

Nažalost kod nas nije problem nedostatak dobrih ideja, nego realizacija istih. Čovjek s idejom se mora zainatiti i uložiti sve svoje kapacitete u realizaciju, inače ništa od ideje. Takva su vremena. A i mi ljudi smo prilično inertna stvorenja pa je onda i svijet oko nas takav. suspect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Problem ovcje vune u hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Problem ovcje vune u hrvatskoj   Problem ovcje vune u hrvatskoj Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Problem ovcje vune u hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Problem
» Paranormalno u Hrvatskoj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: