Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Empty
PostajNaslov: A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema   A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Icon_minitimepon stu 02, 2009 1:06 am

Dosta je bilo vampira, anđeli su nova hit-tema književnosti, tvrdi doajenka suvremene proze o vamprima Anne Rice. Autorica serijala o vampirima, od kojih je najpoznatiji prvi dio “Intervju s vampirom”, uskoro planira objaviti prvi dio serijala o anđelima “Angel Time: The Songs of the Seraphim” u kojem se prate avanture Tobyja O’Darea, američkog ubojice kojem misteriozni stranac (za kojeg se ispostavi da je anđeo) nudi priliku da se vrati u 13. stoljeće u Englesku kako bi se iskupio.

Inspirirana Miltonom, Rice se, kako prenosi Guardian, pridružuje nizu drugih autora koji ove godine planiraju osvojiti top-liste najprodavanijih knjiga uz pomoć romana u kojima su anđeli pokretači radnje.

Teme tih knjiga su zabranjena ljubav i pali anđeo, niz novih varijanti priče o anđelu čuvaru, a spisateljica Sharon Creech odlučila se, pak, za nebesko biće koje muči - kriza identiteta. U intervjuu za Wall Street Journal Anne Rice je izjavila: “Daleko je ugodnije biti na strani anđela, nego vampira. Vampiri su izmučeni, tragični likovi.

Uvijek me podsjećaju na tugu zbog gubitka vjere iz djetinjstva. Došla sam u fazu u kojoj više nisam imala što reći na tu temu”, objasnila je Rice, dodajući dda serijal ima veze s njenim ponovnim otkrivanjem katoličanstva, nakon razdoblja ateizma.

Prosvjetljenje je ipak ne priječi da uživa u brojnim pričama o vampirima. “Beskrajno su mi zabavne”, rekla je i dodala da, ipak, nije pročitala nijedan nastavak trilogije “Sumrak” Stephenie Meyer, ali da je gledala film.

http://www.jutarnji.hr/a--rice--dosta-je-vampira---andeli-su-nova-hit-tema/327735/
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Empty
PostajNaslov: Re: A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema   A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Icon_minitimepon stu 02, 2009 1:08 am

Šteta. Ali, eto. Očito da godine imaju veze s time. Bliži joj se kraj, i očekuje neki grand finale kad umre.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Empty
PostajNaslov: Re: A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema   A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Icon_minitimeuto stu 03, 2009 4:30 pm

Problem je samo u tome što anđeli obično ne daju takve prilike kakve dotična obrađuje u svojoj knjizi. Umjesto da piše objektivnije o fenomenu, ona to sve prebacuje na neku romantiku ili krimić... šta ćemo :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Empty
PostajNaslov: Re: A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema   A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Icon_minitimeuto stu 03, 2009 7:11 pm

Nisam baš čitala knjige koje se bave trematikom andjela i vampira.A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Innocent0008

Sigurno je da se u romanima takvog tipa iskrivljuje originaran fenomen andjela i drugih bića, ali s druge strane to je i razumljivo.
Publika zahtjeva romantične i kriminalističke zaplete, a prevenstveno se vodi računa o dobroj čitanosti, odnosno zaradi neke knjige.

Ipak, zanimljivo mi je vidjeti kako autor upotrebljava svoju maštu pišući o raznim fenomenima, to je i svrha književnosti.
Zato neću unaprijed osudjivati neku "in fantastičnu knjigu", dok je ne pročitam.
Iako, moram priznati da sam skeptična. misli
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Empty
PostajNaslov: Re: A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema   A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Icon_minitimesri stu 04, 2009 4:51 pm

Ja sam isto skeptičan. No da, takva je moja priroda. cerek

Nego, mislim da je važan cilj književnosti da bude čitana, a i tema anđela mi je sto puta bolja od teme vampira.
Međutim, mislim da će priča ispasti smiješno, jer molim vas lijepo, o kakvoj ova krizi identiteta priča? To me jako podsjeća na one stare filmove u kojima anđeli trebaju izvršavati dobra djela nad ljudima da bi dalje napredovali ili da bi se iskupili. Ta tema je puno prožvakana i po meni, ne drži vodu.
Anđeli su bića mnogo razvijenija od nas i mnogo mudrija, oni su naši vodiči i naši suci. Oni nisu tu da mijenjaju povijest, spašavaju utopljenike ili peru suđe. zubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Empty
PostajNaslov: Re: A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema   A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
A. Rice: Dosta je vampira, anđeli su nova hit-tema
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» vampiri kao sto su kod anne rice...
» Legenda o nastanku vampira
» fotografska natjecanja- 2009

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: