Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice?

Go down 
+2
Skulptura
Athena
6 posters
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Empty
PostajNaslov: Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice?   Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Icon_minitimepet stu 27, 2009 1:49 am

Navedena teza je navodno znanstveno potkrijepljena pa ima dodirnih točaka i sa psihologijom muškaraca.
Znanstvenici norveškog sveučilišta Tromso, utvrdili su da muškarci plavih očiju više vole plavooke žena.

Naime, po zakonima genetike, gen plavih očiju je recesivan pa dijete plavookih roditelja može naslijediti jedino plavu boju očiju.
Razlog takve selekcije je očito u tome što boja očiju djeteta plavookih roditelja pokazuju muškarcima je li im partnerica bila vjerna, tvrde znanstvenici. study

"Prije nego što zatražite dokazivanje očinstva, pogledajte kakve vam dijete ima oči", savjetuje Bruno Laeng sa sveučilišta.

Pritom napominje da su plavooki muškarci vjerojatno podsvjesno naučili raspoznavati tjelesno obilježje koje će im olakšati raspoznavanje vlastitog potomka.

Napravljene su dvije znanstvene studije među studentima i mlađim osobama.
Od ispitanika se tražilo da ocjene privlačnost modela na fotografijama, od kojih je polovica imala plave, a druga polovica smeđe oči.
Plavooki muškarci su preferirali žene iste boje očiju, a muškarce smeđih očiju (dominantni gen) nije uopće zanimala boja očiju partnerice, budući da njihovi preci mogu naslijediti različite boje očiju.

Testiranim ženama bilo je svejedno koje boje očiju ima odabranik.

http://www.index.hr/xmag/clanak/plavooki-muskarci-vise-vole-plavooke-zene/330821.aspx

Radi li se o pravilu ili slučajnosti?
Da li boja očiju zaista ima važnu ulogu, iako često podsvjesno, kod odabira potencijalne partnerice/partnera?


Zadnja promjena: Athena; pet stu 27, 2009 1:59 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Empty
PostajNaslov: Re: Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice?   Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Icon_minitimepet stu 27, 2009 1:55 am

Ja imam plave oci i nikad, ali stvarno nikad nisam imao plavooku curu, niti me zanima koje boje su joj oci.
Ovo bi mogla biti slucajnost ili istina ali koja se ne odnosi na sve.
Svako ima neki "fetish", nesto sto mu se posebno svidi kod druge osobe ali nije presudno. Evo, moj "fetish" je frckava kosa. Frckava cura ce mi prije privuc pozornost nego neka druga koja ima ravnu kosu :) No, kosa, kao ni oci, nije presudna za daljnji tok situacije :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Empty
PostajNaslov: Re: Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice?   Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Icon_minitimepet stu 27, 2009 1:59 am

Svakako bi valjalo napraviti još istraživanja u vezi ovoga. Ovako može biti sve skupa i slučajnost, a možda se radi o kombinaciji obje komponente, i pravila i slučajnosti. Još istraživanja bi dalo preciznije rezultate 8)

Naravno, svatko ima svoje fetishe, nekad su izraženiji, nekad nisu. :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Empty
PostajNaslov: Re: Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice?   Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Icon_minitimepet stu 27, 2009 11:03 am

dobro je kada ste oboje recesivni... mozes da znas da li te je zena prevarila zubi

P.S. Nije istina uopste ne gledamo na to ali mislim da ovu sto pokusavam da smuvam ima plave oci kao ja :/
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Empty
PostajNaslov: Re: Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice?   Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Icon_minitimepet stu 27, 2009 4:20 pm

to bi bilo na nesvjesnoj bazi....

ja imam smedje oci tako da mi sve zene igraju.... whee
[Vrh] Go down
legenda007
Pračovjek
legenda007


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 2191
Age : 56
Location : na morskom plavom žalu gdje leluja vjetrić mio....
Registration date : 23.12.2009

Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Empty
PostajNaslov: Re: Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice?   Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Icon_minitimečet pro 24, 2009 1:53 am

inače u životu ti se događa uvik ono obrnuto od onoga šta želiš...triba se mišat...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Empty
PostajNaslov: Re: Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice?   Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Plavooki muškarci biraju plavooke partnerice?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Muškarac-
Forum(o)Bir: